Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej. Ja dziś już zaliczyłam fryzjera 🙂 Od razu mi lepiej. Przyciemniłam mocniej, zrobiłam refleksy. super wyszło.

Gosia, Ty pisałaś o biciu się w główkę chyba. U nas to teraz norma. W dodatku bije się po twarzy... Ale najgorsze jest to, że nauczył się mnie gryźć i bić! Marcinowi nigdy tak nie robi. Dosłownie 2 razy doprowadził mnie do płaczu. Jak tylko zaczynam mu tłumaczyć coś tam to on się śmieje i myśli, że to zabawa. Za 2 lata będę chyba wzywać Super Nianię do siebie, taki łobuz rośnie... 😞 A na poważnie to nei wiem, jak go oduczyć takich zabaw...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata powodzenia!!! Ucaluj Milo!!
Ja nie poszłam na MMR i pójdę dopiero po porodzie ok mc bo teraz nie dam rady juz sie zajac Niki jak zachoruje po szczepieniu. Pewnie zaraz bedą mnie ścigać..

Fotki wrzuce dopiero z domku bo nie mam swojego kompa :-( a na tel images nie działa
Jutro do domku
80% zabawek spakowane dwie ogromne reklamowy (wielkości worka na śmieci) zapelnione...
A gdzie ubrania, butle, wózek, krzeselko itp?
Nawet lala ma swój wózek a nowa lala nosidelko...

Lala cyborg dziś sie zalała łzami bo płakała a Niki nie reagowala (śmiała sie!!!) i tyle Łez poszło ze ja suszyc musiałam;-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Milo waży 11300g, płaczu było że ho ho... bidulek mały, tak się spiął, że drugiej szczepionki nie mogła mu dać, bo tak napiął mięsień.. ale jakoś się wkuła 🤨
pocieszające jest to że na razie to by było na tyle, kolejne szczepienie w wieku 5 lat.

Moje dziecko nie miało dzisiaj drzemki... zaraz idę go kąpać, chyba szybko dzisiaj padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Łap oklaska za ciężkie przejścia!!!
U nas zazwyczaj w nogę z tego co pamietam
Raz ale to chyba wszędzie jest w ramię

Agata obiecuje jak juz będę w domu i odpale kompa ;-)

Niki śpi ja lecę na dol na grilla
Dziś wazylam sie u brata i jest -3kg
Wczoraj u koleżanki +1kg
Byłam przekonana ze przytylam a teraz sie zastanawiam która waga szwankuje (nawet siostra sie ważyła u brata i mówi ze jest tyle co powinno...) Ja w to nie wierze!!!
Jutro wracamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!!

Agatka całus dla Miłoszka za te łzy i ból... :*
przy moim Filipie to on chudzinka, Filip ostatnio 13500 ważył.. Mam co nosic.. 😜

Ania mnie Filip też szczypie, gryzie bije a Tomka nie. Ale tylko jak mu cos do głowy strzeli.
Obecnie to Filip najchętniej nie wychodziłby z samochodu ciagle tylko brum brum... Jak ja z pracy przyjezdzam to szybko idzie... Ale nie do mnie tylko do auta ;D

i zbiera jeszcze pomidorki (takie male koraliki) zrywa z krzaczka i nosi do koszyczka ;D
ide kąpciu i spac. Jutro wolne 🙂 pierwszy dzien konkursu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam :*

pogoda u nas pod psem... teraz mam przerwę w sprzątaniu bo Mary ma drzemkę...

dziewczyny czy gradówki mogą być objawem alergii? mamy w domu psa a mała prawie od urodzenia ma gradówki... jak wychodzę z nią na długo gdzieś i psa nie ma to od razu widać, że oczka są mniej czerwone i mniej napuchnięte... 😞 byłam z nią u okulisty ale kazała nam iść do innego, bo ona nie jest okulistą dziecięcym... muszę się w końcu zorganizować bo przez ślub i chrzciny wypadłam ze wszystkim z rytmu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia a jak pamietam to Ty juz kiedys pisałąs że Mary zdjagnozował lekarz alergie. tak jak u Pawełka.
ps. a czy po peknieciu tego guzka to dostała Mary antybiotyk? bo gradówka lubi nawracac.moja kolezanka ma u córki i jak pisałąm w koncu wzieli wymaz i celowany antybiotyk dali.
czy to ma cos wspólnego z alergia, nie mam pojecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza czy to jakis tajemny przepis bo juz usuniety ?
Ania i Basia skoro tylko jedno gryzie to jest do odwrocenia. u nas bil oboje, teraz zadkosc ale zdarza sie i na kazde nawet zabawowe klepniecie reaguje bo potem nie wie o co chodzi. ja stosowam troche technike super niani tzn. mowienie prosto w twarz i ton jest wazny stanowczy,i ignorowanie go albo jak juz totalnie przesadzi to do lozka odsunietego od sciany bo wczesniej walil glowa w sciane.powinien byc to kojec bo lozko nie powinno sie kojarzyc z kara...eh naszczescie broi zadko.
nocka lepsza pobudki co godzine.dwie noce temu dalam nawet paracetamol ale pomogl tylko na 2 godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do szczepionki u nas byla juz w ramie. u niemowlat sa w nozki.bynajmniej u mnie.
a co do MMR to zalezy od przychodni pewnie ale kolezanka w ogole nie chce szepic i juz jest 5 miesiecy po terminie, nikt do niej nie dzwonil ani nie pisal.
u nas choroby nie bylo zadnej ale... przestal mi gaworzyc zupelnie na nastepnz dzien. a akurat sie rozkrecal, nagrywalam go przed szczepieniem kilka dni, gadal jak najety. juz sie wystraszylam bo oczywiscie przeczytalam fragment kiedys watku na forum , ale pracowalam z Filipem non stop i wrocilo mu gadanie.uff.moze po prostu przezyl to szepienia bardzo i tyle.2 tygidnie najwazniejsze minely i juz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ps. dziewczyny jak ktos ma tą ksiazke o usypianiu z wychodzeniem pliz na [email protected] bo hm... w sumie juz probowałam tej metody z wychodzeniem ale szłąm na całosc. wychodziłąm i juz. zasypiał sam, po jakims czasie coraz krócej to trwało az sie popsuło bo histerii dostawal mega. teraz to ja sama jzu gubie sie z tymi metodami. czytałam na forum ze dziewczyna ma podobny problem na cycu dziecko ( ps. ja w dzien nie karmie juz w ogóle) czeste budzenie i ta metode zastosowałą i zero pobudek wiec ma teraz moze zastosuje od poczatku do konca. najgorsza jest ta jego histeria bo płącz normalny zniose długo, ale histerii... to siedzenie przy nim jest męką.jak i słuchanie z daleka tez. eh.. chcaiłąbym zeby spał sam w łozeczku a on ma mnie jako przytulanke. wszystko wyrzuca, misia, podusie ze swojego łózeczka. zaczne spac z misiem jak bedzie u nas spał moze sie przyzwyczai do tej przytulanki. eh.
NEquitia a Ty jak swoja nauczyłąs teraz w swoim łozeczku spac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti ja... hmmm po prostu pewnego dnia zamiast dawać Marysi butelkę na kolanach, dałam jej samej w łóżeczku, zjadła, wstała... więc podeszłam do niej zabrałam butelkę, umyłyśmy zęby, dałam jej smoka, położyłam i powiedziałam dobranoc, dałam buzi w czoło i już... 🙂 czasami wstanie 2-3 razy, wtedy podchodzę kładę ją, głszczę po brzuszku i odchodzę... nie wychodzę z pokoju bo nie mam gdzie, najczęściej siedzę przy kompie albo czytam książkę a ona zasypia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti ja mam to samo co Agata od Godi więc nie będę dublowac ale ma w domu Tracy Hogg i tam jest ładnie opisany rozdział o usypianiu to w przyszłym tyg postaram sie zeskanowac ;-)
Jak nie wyląduje na porodowce ;-)

Właśnie wracamy wiezie nas brat, patrzę na licznik a tu 160...
Przystanek u jego narzeczonej na kawke i zupke Niki w połowie drogi
A Boryś od rana dokazuje, uczucie jakby napieral na maxa na szyjke:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JOł 🙂

Pozdro z Krk! dom, dom, dom! wreszcie!

Beti wysłałam Ci książkę, 'Każde dziecko może nauczyć się spać', chyba o to chodzi.

U nas z zasypianiem teraz jest tak, przychodzi pora, z reguły ta sama, ok. 20, ja albo Marcin (ostatnio Marcin) bierzemy małego, kładziemy się z nim na łóżku, jakieś 10 minut i on śpi, przenosimy go do łózeczka. W dzień jest tak, że sie bawi, nagle podchodzi, przytula się i usypia. Wiem że to może źle że tak robimy, ale działa, bez zbędnych krzyków i przepraw... MOże będziemy mieć kiedyś z tego powodu kłopot, trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):


a tak chciałam zapytać, jak jest w Polsce ze szczepieniami.. szczepią w nóżkę czy ramię????


Agata, u nas ostatnio było w ramiona, pani powiedziała że Borys już jest duży i nie ma potrzeby w nóżkę.

Swoją drogą to Ci zazdroszczę że to ostatnie szczepienie na tak długi okres... ja do grudnia muszę zrobić raz ospa, dwa razy meningokoki, raz pneumokoki.... a potem to nawet nie wiem kiedy następne jakieś szczepienie i na co...

acha u nas po tym ostatnim szczepieniu jakieś 8 dni po, 2 - dniowa gorączka była (ostrzegali nas, że nawet do 10 dni po szczepieniu moze sie pojawić), akurat wtedy jak byliśmy nad morzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti próbowałam podesłać tą książkę, ale nie chce wysłać, przyszedł mail, że podany adres mailowy nie istnieje.. na pewno jest taki [email protected]???

Gosia to jeszcze sporo tych szczepień przed wami.. nie zazdroszczę, Milo już ma wszystkie łącznie z meningokokami i pneumokokami.
u nas cały czas szczepili Miłego w nóżki.. dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no fakt że sie rabneł[email protected] 🙂 ale mimo wszystko dzieki Agatka
dzieki Gosia bo widze że mi wysłałąs juz 🙂
Gosia moze i problem bedzie ale podobno i tak najcięzej nauczyc zasypiania miedzy 1 a drugim rokiem zycia wiec najwazniejsze ze spi Ci całą noc lub prawie całą. jakby Ci sie budził czesciej jak mi to musiałąbys cos zmienic juz teraz.
Nequitia dzieki za odp, masz to szczescie że MArys chce smoka, ja żałuje ze bardziej sie nie postarałam przyzwyczaic do smoczka. duzo łątwiej by było.a spi Ci czasem bez smoczka?
nie wiem czy nie bede musiałą odstawiac małego niebawem tzn jak dostane antybiotyk, no narazie jestem zapisana na koniec października, ale moze sie uda w przyszłym tygodniu pojsc. jesli mi da taki co przenika do mleka to nie ma sensu faszerowac dziecka. tylko ze nie mam pojecia jak ja to zrobie bo on w dzien dostaje butle 1-2 razy dziennie a w nocy nie chce dostaje wscieklizny, histerii itd. ululac go sie nie da bez cyca.jakby był starszy to by sobie sam wybrał przytulanke i moze by było łatwiej.
wyszłą dwojka jedna dolna w koncu, druga lada dzien, wiec moze moze za pare dni bedzie tyci spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...