Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Co do zabawek to Marysia ma ich tyle że jestem w koncu zadowolona, mq dinusia na kule sensoryczne i 16 kul, ma garnuszek, ma zyrafe z klockami z fp, i jezdzik hipopotam z tymi klockami co zyrafa, ma klocki drewniane, i duuuużo książek i misiów, lalek, i rzeczy codziennego użytku, które służą jej di zabawy... 😉 niektóre grzechotki jej zostawilam jeszcze, ma cymbalki, kqlejdoskop, jakieś piłki male i duze, zabawki do piasku i jakieś duperele typu naczelny...aaaa mule ma z ikei i kubeczki, bardzo je terwz lubi... Prawie wszystkie zabawki te drozsze ma uzywane... Albo znalezione jak np. miniaturowy wózek na zakupy, ktory ktoś wystawił a ja go zabralam ;p

Tak Agata, ślnub i chrzciny już w tą sobotę... Masakra haha 😉
W poniedziałek mialam panieński oj ale zabawa 😉 dostałam seksi bieliznę i miałam robioną sesję fotograficzną 😉 przednia zabawa, takie wyglupy 😉

Marysia się przestawia na jedna drzemkę w ciągu dnia i koło 18 już bym mogła ja kąpać i spała by do rana, ale muszę ja przetrzymywać żeby sue przyzwyczaiła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moniu Nikolka najlepiej bawi sie z innymi dziećmi ;-)
Uwielbia wózek z lalką, szczeniaczka uczniaczka, klocki z wesołego miasteczka klocków, wszelkie filiżanki, spodki i miniaturki warzyw. Bardzo ciekawe są kamyczki ozdobne z ogródka babci.. I kredki ;-)

Byłam na Usg, Boryś od Karwii usrosl szpital chyba 950 a dziś 2250!!!
Termin porodu z wymiarów Usg co do dnia.. A w szpitalu mnie starszyli ze 10 dni przechodzę bo mały.. Niestety na 4d nie chciał pokazać buzi :-( nie było co nagrać na pamiątkę :-( gin nawet nie widziała siusiaczka tak sie powykrecal :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej. odzywam sie ja. kiedys was tam przeczytałam ale brak czasu na odp.dzis ja nie mogłąm spac od 2ej w nocy. nie mogłam zasnac juz. a dodatkowo młody w dzien nic nie spał wiec masakra. nawet na dwór z nim nie wyszłam bo bym go nie upilnowała. padam. T. go uspał teraz.uff.
moj urwis najgorsza faze ma za sobą. i oby tak było. ostatnio juz nie wali głową w akcie złosci, wiecej sie z nim bawie , na dworze tez w wozku nie spedzi czasu no chyba ze mu zrobie jakas mega atrakcyjna wyprawe. takto na placach zabaw spedza czas. kilka przewrotek było. narazie nic powaznego.bo juz za raczke go nie prowadze, nauczył sie po nierównym terenie chodzic.a i wszystko na dworze pcha do buzi w mgnieniu oka wiec trezba miec oczy dookoła głowy, jak tylko wezmie cos do raczki to patrze gdzie to wyladuje, bo i tak za chwile idzie do buzi, gramoli łapkami w kamykach i wszedzie. smieje sie ze sprzata hehe.do piaskownicy nie wchodzimy bo bym nie dała rady z iloscia piachu zjedzonego i sypaniem sobie na głowe albo sypanie tak energiczne ze w oczach by miał pełno piachu.minie kiedys mu to pchanie do buzi to wtedy bedzie sie bawił w piaskownicy. teraz na topie sa hustawki- wytrzymuje juz 5 minut wow, jak i lubi bardziej hustac hustawke i najchetniej by wszystkich pohustał.oraz domki drewniane włazi tam i schodzi, a jak sa starsze dzieci tam to jest szał.lataja w kołko.no i na zjezdzalnie włązi od konca 🙂puszcza jabłuszka i kamyczki by zjechały hehe. uwaga Filip nie lubi sie bawic z dziewczynkami tzn zlewa je. smiechy i chichy sa jak jakis kolega sie znim bawi, a kolezanki to moge nie istniec...puki co 😉
Agata a była u was trzydniówka?. my mielismy tez niedawno tempke juz myslałąm ze gardło po tej sczepionce jak u Lenki i Marysi ale puki co uff narazie nie. ząbki były to bo dwie dolne dwójki wyszły i niestety czwórki dolne wychodza a one strasznie bolą. przebił sie dopiero jeden brzeg, a one sa takie wielkie.
młody w niedziele mi sie zakrztusił chlebem był fioletowy. zamiast isc do przodu z gryzieniem to sie cofamy.bo ilez razy mam to przezywac.obiadów dwudaniowych nie je bo jak niby ma zjesc nalesnika czy cokolwiek? eh kolezanki syn miał do 1,5 roku takie problemy z tym gardłem mam nadzieje ze do 2 lat maximum i przejdzie takie non stop krztuszenie sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to urósł sporo hoho Iza
Monia moj sie bawi wyscigówką fisher price (mozna ją wziazc tez na spacer na równy teren ale po grubym dywanie nie pojedzie po wykłądzinie tak), piramidą co są okregi do nakłądania bardzo kształtuje manualnie, koniecznie cos do segregowania klocków z kształtami. ja mam garnuszek klocuszek i tu srednio sie tym bawi, i mam tez zołwika z fisher price klocki sa grzechotkami wiec tym lepiej sie bawi ale wg mnie nei warte ceny.bebenek - słabo sie bawi ale duzo dzieci to lubi.mulę- predzej czy pozniej potrzebna bo tez kształtuje manualnie a młody juz przekłada kulki a niby jest od 2 lat.ksiazeczki w koncu spowrotem polubił. lubi sam czytac na głos mamie i tacie. albo jak my opowiadamy swoją historyjke niby czytajac ksiazeczke.aparat fotograficzny dzieciecy,samolocik na baterie ze smily chyba,puzle drewniane, znikopis co podawałam ostatnio linka super bo wiecej po tym rysuje niz kredkami w bloku czy malowance.nadal sie bawi kula do raczkowania 😮,piłki.kostka edukacyjna chyba smily tez lubi.cymbałki.klocki magnetyczne z lamaze fajne bo mały ukłąda z nich wieze.no i czekamy na klocki zwykłe.
generalnie Monia uwazam ze na ten wiek potrzebne sa dla chłopca : klocki, samochodzik, cos do kształtów segregacii, piramida, ksiazeczki, mula, piłki.fajne jest kupic jakie a la narzedzia dla chłopczyka np warsztat fishera czy cos takiego. mysle włąsnie o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza, widziałam Twoją siostrę ale z Nią nie rozmawiałam.
My byliśmy tylko "gośćmi" w pensjonacie...
Widzieliśmy się w przelocie... kiedy my wychodziliśmy na plażę a Oni jedli śniadanie lub wieczorem kiedy my wracaliśmy do domku spać a Oni grillowali lub po prostu siedzieli pod budynkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
My wrocilysmy z parku rozrywki dla maluchów!!
Mamy Piły kawke a dzieci szalaly 2h!!!
Starsze kuzynki zajmowały sie Niki ;-) rewelacja ;-)
Teraz poleglam na hustawce ogrodowej a Niki roznosi babci kamyczki ;-)


Gosiu chyba większość z naszych dzieci to takie manipulatory.. A my sie nabieramy;-)
Jak Boryś sie zachowywał u fryzjera?!?
Może fotka?!?
Udanego wypoczynku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza, nie ma to jak ma sie kogoś, kto pobiega za Twoim dzieckiem! My gdybyśmy byli sami nad tym morzem, to bym nic nie użyła...

Zdjęcia jakieś wstawię jak będę w krk, bo oczywiście kabli od aparatów brak!

A u fryzjera, gdybym była sama nie dalibyśmy rady, tato trzymał, cała reszta - 3 osoby włącznie ze mną odwracały uwagę.


a w sobotę mamy z Marcinem 5 rocznicę ślubu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! 🙂 Gosia no to wszystkiego naj z okazji rocznicy 🙂

Madzia kurcze to już tuż tuż 🙂 będzie dobrze! życzę Wam pięknej pogody! 🙂

Monia u nas Milo się bawi: przede wszystkim mula, laptop zabawka, samochodziki zaczęły go interesować, rysowanie kredkami, ma taki duży pociąg alfabet train - http://www.google.pl/imgres?q=alfabet+train&hl=pl&sa=X&biw=1280&bih=676&tbm=isch&prmd=imvnsa&tbnid=btf9eGOk_EANSM:&imgrefurl=http://www.amazon.co.uk/VTech-Ride-on-Alphabet-Train/dp/B0012X7OBC&docid=K8Psc7ojKiVWtM&imgurl=http://ecx.images-amazon.com/images/I/411bdT2fa%25252BL._AA300_.jpg&w=300&h=300&ei=DX42UPjSNYOShgeWh4Ag&zoom=1&iact=hc&vpx=345&vpy=144&dur=33&hovh=225&hovw=225&tx=97&ty=130&sig=111626536601699418714&page=1&tbnh=150&tbnw=150&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:1,s:0,i:73 bardzo to lubi, tam się wrzuca klocki i wiele innych pierdół, lubi się bujać na tej zebrze z fisher price: http://www.google.pl/imgres?q=zebra+fisher+price&num=10&hl=pl&biw=1280&bih=676&tbm=isch&tbnid=EbIzzAhrL8AE1M:&imgrefurl=http://babiniec-cafe.pl/viewtopic.php%3Ft%3D21195&docid=Nq43P26qmMr28M&imgurl=http://www.nunon.de/images/produkt_mattel_fisherprice_k0317.jpg&w=400&h=400&ei=Rn42UN3EFsezhAe-moDQCA&zoom=1&iact=hc&vpx=848&vpy=149&dur=495&hovh=206&hovw=206&tx=116&ty=105&sig=111626536601699418714&sqi=2&page=1&tbnh=149&tbnw=149&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:4,s:0,i:80, poza tym cały sprzęt do piaskownicy - wiaderko, grabki itd.. no i lubimy budować wieżę z klocków 🙂 to takie hity ostatnich tygodni, ale nie ma to jak wyjść na plac zabaw 🙂

Iza to Borysio rośnie zdrowo 🙂 kiedy masz termin?

Gosia jak już będziesz w domu to koniecznie zamieść fotkę Boryska po fryzjerze 🙂 u nas to samo jeden wielki cyrk ja małego trzymałam a Łukasz skakał i ogólnie klauna z siebie robił, żeby odwrócić jego uwagę od fryzjerki 🙂

Beti gorączka ustąpiła także to nie trzydniówka, bo jeden dzień tylko miał, a na drugi już tylko podgorączkowy.. nie wiem może tak organizm zareagował ze zmęczenia.. albo zęby, bo brzydkie kupy mamy...

Ivi super fotki, z Lenki będzie TAP MODLLLL 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no przy ząbkowaniu zwłąszcza bolesnym zmniejsza sie apetyt czasami drastycznie.u nas wtedy laduje obiad na noc a kaszka w południe bo kaszke jeszcze jako tako zje a obiadu w dzien juz by nie tknął tak sie wycwaniłąm.a było pamietam tak ze jak zjadł o 9ej rano to az do 17 nie chciał nic jesc ani pic. spróbuj sprawdzic palcami po dziasłach moze cos czuc juz ze zaraz sie wyrznie.
na wszelki wypadek nacisnij przy uszach jescze czy go nie boli bo od tego tez jest mniejszy apetyt, ale sadze ze goraczka przy uszach by nie minęła.wiec bardziej prawdopodobne że ząbki.
Gosia gratuluje 5ej rocznicy! 🙂
Iza pytaj co do cukrzycy u mnie, bo nie wiem czy juz było gdzies to pytanie i przegapiłąm?
własnie na którego masz termin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie!

Melduję się i ja 😁
Agatka śliczne te Wasze foty z wakacji!!!!! A TY po prostu BOSKA!!!!!! ŚLICZNIE!!!!
A z jedzeniem? Hmmm... u mnie Filip od kiedy nie boi się sam chodzić (jakiś tydzien) to najchętniej nie jadł by nic 😁 Wcina tylko wszelkie ilości owoców przeróżnych - banana jak narazie nie lubi 😁
A pomidor, swojskie wędliny i leczo to też nie pogardzi 😉

Iza fajnie że Borys zdrowo rośnie, a Ty wypoczywasz! Oby jak najdłużej 😉

Ivi Lenka śliczna, a zdjęcie z Braciszkiem super pomysł ;D

U nas w nocy ciągle 2 pobudki na jedzenie... ale co,jak Filip przed snem zje max 90 ml.... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, oj tam szał od razu 😉
Mary spi, ja pije kawe, dzień jak codzień tylko pogida sie posypala ;( i pada...
Dzidisj wieczorem jak mala zasnue jedziemy pi swojemu salę udekorowac 😉
Moi rodzuce będą ki 22 nie widziałam ich od świat bożego narodzenia... Jyz sie doczekac nie mogę 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
mam pytanko jak robicie ogórkową dla maluchów? dla siebie to smaze na masle ogórki pokrojone i takie wrzucam plus cały zakwas z ogórków dodaje. ale mi sie nie wydaje taką robic małemu.
mały juz pije sam piciu wiec mam z głowy meczarnie łyzeczką uff. no i fajna sprawa z serkami w takich a 'la tubkach z bakusia oraz owockami w tubkach z bobovity 🙂 sam sobie je nie musze karmic. no na poczatku mu pomagam bo inaczej tryska zawartosc po nacisnieciu przez młodego tubki ale jak juz zje ten poczatek to reszte sobie sam radzi.polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
znowu sie wziełam za nauke zasypiania choc to niedobbry moment bo 4 zeby wychodza ale.... kiedy bedzie ten dobry moment za 2 lata kiedy wszystkei zeby wyjda? nie doczekam sie.tym razem jescze inny sposob.zobaczymy. narazie efekt dziennego usypiania 10 minut. ale juz kiedys było tak super przez tydzien a potem sie zrobił koszmar.eh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w szkole byłam okazało sie ze nie ma juz semestru wieczorowego po mojej dziekance bo nie było naboru i miałam do wyboru albo dzienne albo wekendowe wybrałąm to drugie bo łatwiej o opieke nad małym. jescze musze polatac po aptekach zajecia praktyczne sobie załatwic. mam nadzieje ze mnie ktos przyjmie i pójdzie mi na reke bo chciałabym zsumowac sobie godziny i zamaist co tydzien chodzic na 4-4,5 godzin ( musze luknąc ile jest tych godzin w koncu) to co dwa tygodnie na 8-9.a nie wszedzie sa tak mili, bo kumpela była to nie dosyc ze ją zostawiali sama na recepturze= robiłą sama leki choc powinna byc pod opieką bo dopiero sie uczyła, to jescze musiałą nadgodziny robic. he i wf na siłowni bede miec wiec raz na 2 tygodnie musze byc na nim, troche pocwicze sadełko hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti jaki masz nowy sposób? 🙂 ja cały czas według starego, jest coraz lepiej, ale to zależy od dnia, wczoraj np długo zasypiał, ale ogólnie marudzi i popłakuje przez sen, chyba zęby idą.. tak czy owak siedzę w pokoju obok łóżeczka nie zwracając uwagi na niego czekam aż zaśnie.

MAdzia to zapewne super tak zobaczyć rodziców po takiej długiej przerwie 🙂 aj oby pogoda Wam dopisała, trzymam kciuki 🙂

Beti ciekawe te serki, nie wiedziałam takich jak byłam w PL, albo po prostu za mało się rozglądałam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Beti ja też dziś odkrylam te bakusie, w Rossmanie 🙂
Agatka zdjecia super, śliczna dziewczyna z Ciebie 🙂
Madzia jak tam dopadł Cię już stres???? Wszystkiego Naj na nowej drodze życia 🙂I wszystkiego najlepszego dla Marysi. Piszę już dziś bo jutro pewnie nie zajrzysz na forum .
My już po spaceru, może uda mi się wyjść na jeszcze jeden ale teraz dzieciaki śpią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusuie!

Magda powodzenia jutro! Oby to był najszczęśliwszy dzień w Waszym życiu!

5 lat temu to ja sie szykowałam, dokładnie pamiętam co robiłam np. o tej godzinie wtedy...



Co do Bakusi ja już dawno odkryłam, tez polecam.

Co do ogórkowej, ja normalnie daję taką dorosłą już, z zakwasem i śmietaną, ale my nie smażymy ogórków na maśle! w ogóle nie znam takiego przepisu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...