Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny!

Czytam Was na cały czas, brak czasu na pisanie 😞

Dziewczyny powiedzcie mi tylko z jakiego Wy mięsa konkretnie robicie te wędliny? I napiszcie jak możecie tak łopatologicznie 😉 jak wszystko robicie. Nam już od jakiego czasu wędliny ze sklepu nie smakują a kupujemy raczej te w cenie około 30 zł za kg i taki papier to jest że szok! Więc myślę, i ja upiekę, tylko jak? Ja to lewus straszny jestem jeśli chodzi o gotowanie i wogóle kuchnię 😉

Iza fajnie że Boryś coraz bardziej samodzielny jest 😉 I że już wykończone prawie jest i przeprowadzka już niedługo 🙂

Zdrówka dziewczyny i buziaczki dla Was :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
Iza na ból pleców polecam plastry rozgrzewające, super efekt, gorąc pali po krzyżu jak cholera, ale na drugi dzień ból mija.
Śliczna firanka! super na dniach będziecie już na swoim 🙂


A jak karmiecycem to mogę taki plaster?
bo już wieczorem wolalam m, tyle wisiał na cycku na tym ręku że aż siempoplakalam... m trzymał główkę Bo a ten ssal przez sen już:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny!!
Dzień dobry ;-)

Jejku Iza bo sobie kręgosłup zniszczysz.. Ja jak karmiłam Filipa to nawet w dzień kładłam się i na leżąco go karmiłam. A jak siedisz to musisz mieć ręce podparte np na poduszkach.. Filip też nie należał do chudzinek i tak naprawdę po dobraniu odpowoedniej pozycji do karmienia ( u nae sprawdziło się łóżko) mnie.przestały plecy boleć..

Aha i przefarbowałam włosy na taki brąz ale baaardzo miedziany, brązu już mało co zostało 😉 mastepny berzie rudy 😉

Iza jak wstawiasz zdjęcia z tej aplikacji do forum? Ja wczoraj tam wrzucilam jedno foto Fifcia a tu już nie umiałam 😉

Miłego slonecznego dnia Mamusie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem mega wykonczona nogi mam w d..pie od roboty i na gotowanie nawet juz nie mam siły.samo sprzatanie to normalnie armagedon przy Filipie. a dzis jeszce wziełąm sie za mycie zabawek, ksiazeczek nawet bo przeciez sa w serku, masle i czym tam jeszcze...
widze ze wasze szkraby na sankach smigaja. my teraz mamy zakaz, ale kilka razy bylismy wczesniej i choc mu sie bardzo podobało to 5 minut wytrzymał. woli latac niz siedziec.a jak go chciałąm raz przewiez podczas spaceru ze 20 metrów by sie przetransportowac dalej to mi wypadł, bo go nie zapiełąm, wiercipiete. a był cel tylko chwilke go przewiezc na alejke.bo non stop mi sie nie chciało go zapinac,skoro raz wyłazi raz włazi, a jednak trzeba. nic mu sie nie stało bo był snieg, i wolniutko jechałam wtedy.
Iza nie pamietam z czym sa te plastry przeciwbólowe z nostrzykiem? a nie myslałąs w ogole o zaplastrowaniu sie takim przez fizjoterapeute? moj T. mnie kiedys zaplastrował jak pracowałam i pomogło. nawet maluchy z asymetrią plastruja.wiec chyba nie ma tam zadnego srodka.druga sprawa ze jest taki żel ibum czy cos takiego. jak młody miał 8 miesiecy go uzywałąm bo nadgarstki mi wysiadały od porodu.warto jednak spytac pediatry czy mozesz bo tam chyba jest mentol w składzie.i nie pamietam czy am ogolne czy tylko miejscowe działąnie.w kazdy razie młodego wtedy karmiłam.
Dorotko ja własnie tez msyle o tym stoliku z Ikei ale mamut bo my nie mamy stołu a chce z młodym jesc przy stole posiłki w przyszłosci wtedy chetniej zje pewnie.
Basia zarzuc fote jak dasz rade. ciekawa jestem tego rudego jak kiedys zmienisz to pamietaj tez wrzucic fotke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi plastrami brzuch ratowała Marysi rehabilitantka 🙂 kurde, tydzień i brzucha nie było 🙂

Iza, naklejają ci plastry, które w specjalny sposób podtrzymują, w twoim przypadku, mięśnie kręgosłupa...
coś takiego
http://www.google.pl/imgres?hl=pl&tbo=d&biw=1517&bih=741&tbm=isch&tbnid=RNwq9MBlT_jgtM:&imgrefurl=http://www.domlekarski.pl/rehabilitacja_kregoslupa&docid=4DItEaYcxlesaM&imgurl=http://www.domlekarski.pl/jpg/kregoslup%2525205.jpg&w=224&h=248&ei=HiT0UOGXFczDswbx04HQCQ&zoom=1&iact=rc&dur=304&sig=113006387825927296758&page=2&tbnh=143&tbnw=128&start=38&ndsp=46&ved=1t:429,r:80,s:0,i:323&tx=55&ty=82

oczywiście różnie przyklejają, zależy od umiejscowienia bólu i takie tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ciekawe z tym zaplastrowaniem... hmmm 🤔
co do tych plastrów rozgrzewającyhc to nie wiem Iza czy jest jakiś wpływ na mleko matki.. musiałabyś popytac farmaceutę lub lekarza..

mnie ostatnio tak plecy nawalają, masakra 😮

Basai z pieczonymi mięskami do chleba jest tak, że im dłużej się marynują tym są bardziej aromatyczne i soczyste.. jest to bardzo proste. Kupuujesz kawał szynki, karczku, czy schabu. Robię swoja marynatę ( oliwa z oliwek, różne zioła przyprawy n ajakie mam oxchotę i dużo zabków czosnku,. niekiedy cała główkę daję, mieszam to, ma wyjśc taka gęsta papa i mnacieram mięso, wkładam do brytwany i szczelnie zawijam folia aluminiową i tot ak stoi w lodówce co najmniej 24h. Po czym wyciągam, obsypuję jeszcze np majerankiem, wkładam gałązkę rozmarynu i piekę w temp 250 st.. i tu różnie bywa, po prostu sprawdzam widelcem mięsko kiedy jest już miękkie, zazwyczaj jest to ok 2h. Co do schabu to oprócz wymienionych czynnosci wcześniej wkładam go na dobę do zagotowanej, ostudzonej marynaty czyli wody z listkami laurowymi (5-6szt), zielem angielskim też garstka, sól (kupuję taka spacjelną zmiękczającą do mięs) do tego ok 1/2 szkl octu. i potym smaruję ta druga marynatą 🙂 gotowe 🙂 czasami jak mi się chce to wkładam mięska do tych specjalnych siatek do mięs, wtedy podczas pieczenia zachowują ładny kształt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecko jest dzisiaj tak nie znosne że psyche mi zorał.. Luk wziął go teraz ze soba do sklepu.. więc relaksuję się chwilę i moje uszy odpoczywaja od ciągłego mruczenia za głową..
zganiam to zachowanie na kły.. jwedna 3 jest juz na wylocie... chwilka jeszcze i powinna się przebić.. a gdzie tu jeszcze 3 zostaną.. ja wykorkuje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Agata! Bóg Ci w dzieciach wynagrodzi 😉 dziś M kupił schab i zamarynował, ale za późno doczytałam o tej soli i tym razem bez tej pierwszej marynaty niestety będzie
Ale mam nadzieję że się uda. A jak mam taki duży kawałek z 1,5 kg to przekroic to na pół? Czy nie trzeba? I jak pieczecie na termoobiegu? Czy np góra dół? Mam jeszcze funkcję gril i pieczenie tradycyjne..

Zaczęłam dziś kurację 14 dniową antycelulitową kosmetykami z oriflame. Ciekawe czy coś zdziala??

Koleżanki z pracy Mała cos zachorowała, mam nadzieję że Wasze Maluszki zdrowe i że nic narazie ich nie złapie 🙂 fotke bym wrzuciła ale nie ma mi kto zrobić 😞

Kolorowych snów!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Borys u mnie tez dziś nieznośny jak nei wiem co, zaczęło sie od rana, Marcin wstał zrobić mu mleko, ten za nim poleciał, nagle taki huk i ryk! Bo leży, wyrąbał orła na prostej drodze!!! dodam że nie mam progów ani nic z tych rzeczy... krwi pełno na podłodze, na nim, juz myślę ze pewnie znowu zęby... ale tylko warga, odbiły mu się wszystkie górne zęby na niej!!! Czaicie o 6 rano już takie przeboje....jak go odbierałam ze żłobka to wyglądał jak Bart Simpson normalnie, tylko nie ta warga... przed kąpielą wieczorem też już wzięłam go na mroźny spacer, bo myślałam że zwariuję! przynajmniej zasunął zaraz po kolacji.

Panie ze żłobka mówią że Bo jest strasznie aktywny przez cały dzień, wszędzie go pełno, nie usiądzie na chwilę nawet... no i popycha inne dzieci... wydaje mi się, że on to robi tak jak w domu, czasem mnie tak popycha, jak jestem na jego wysokości, żeby wskoczyć mi na barana, ma wtedy taki ubaw, no ale jak pchnie małe dziecko, to ono leci... Widziałam jak tak zrobił jak byłam u mojej Mamy, przyszła moja ciotka z młodszym od niego Igorem, ganiał za nim cały czas i właśnie tak go chciał pchnąć, raz tak ten Igor by wyrżnął w ławę, nas szczęście zatrzymał się przed nią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Znikam spać, bo jutro w pracy znowu armagedon będzie pewnie... jak ostatnio codziennie...

Nie wiem czy słyszałyście, w święta w krk ktoś podrzucił dziecko do Okna Życia, trafiło ono (tzn. jego sprawa) do nas do sądu.. no i ostatnio matka się znalazła!!! a już wszystko w toku do adopcji... no i na gwałt teraz badania dna itd żeby ustalić czy ona to matka i czy w razie co moze sprawować władzę rodzicielską... maskara.. i tak codziennie coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia to Niki jak twój Bo!!
Mam nadzieje ze mój Bo juz będzie spokojny...
Tłumaczę sobie ze są po prostu swiata ciekawe..

To matka zdanie zmieniła? Może to i lepiej, mam nadzieje ze nie wariatka..

Jutro przenosze powoli rzeczy do kuchni ;-)
Dopiero wróciliśmy z dołu.. Oj działo sie z zawiasami.. Ale rozwiazalismy w koncu problem i mozna było skończyć ;-)

Jeszcze sie obiadam;-)

Spokojnej nocki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka... wczoraj pofolgowałam i poszłam spać koło 3 😮 oglądałam filmy, a później trudno mi było zasnąć... masakra, ale dziś nie jest najgorzej nawet 😁

Za to Marysia od rana humorzasta jakaś, bardzo marudzi... już nie wiem jak ją zajmować hehe

niebawem dzień babci i dziadka, robicie coś z Maluchami? jakieś laurki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...