Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka 🙂

Puchy tu dziś 😉

Ja dziś mega śpiąca jestem.... Filip w nocy płakał i się napinał, puszczał bączki, jakbygo brzuszek bolał... Kurde, może on na coś alergię ma i go brzuch boli?? Możliwe to? O jakichś dwóch miesięcy codziennie espumisan mu daję, jest lepiej ale i tak napina się na bączki i widać że ma wzdęty brzuch... 😞
CO do sanek - to ja nie kupuję w tym roku. Pożyczyłam od szwagra to Filip dwie minuty usiedział bo nie wiedział do końca co sie dzieje i tyle, woli biegać i sie przewracać 😉

Piekę mięsko 🙂 ciekawe co wyjdzie 😉 jutro się pochwalę. Dziś T kładzie Filipa spać, ja oganiam kuchnię, zabawki Fifciam szybka kąpiel i do łóżeczka, bo śpiąca okrutnie jestem 😉

Kolorowych!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
IZa ta matka nie jest psychopatką, ma już 4 dzieci, na początku myślała że nie da rady z piątym i tak postąpiła... teraz przemyślała sprawę i stwierdziła że jednak chyba sobie poradzi... tylko teraz tak prosto nie jest by odzyskać dziecko... Często się tak zdarza, że zaraz po porodzie matki w szpitalu są w szoku i mówią że nie chcą dziecka, dostaną papiery zaraz w szpitalu, zrzekną się, po tygodniu szok mija i chcą z powrotem... ale jest inna procedura jak to sie zrobi tak oficjalnie, dziecko jest wydawane na podstawie takiego postanowienia, a inaczej jak sie odda dziecko do okna życia, zero dokumentów, niczego, trzeba dziecku stworzyć akt urodzenia, wymyślić imię, nazwisko... teraz jak się nasza gwiazda ujawniła to trzeba ustalić czy ona to matka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a wiecie że mój Borys boi się śniegu!!! ale jajca normalnie, daję mu do ręki to jest płacz, jak mu się zrobi mokra dłoń to trzyma ją tak z płaczem żeby wytrzeć od razu! Dziś poszłam z nim w taki czysty śnieg, wywalił się tam, leżał i się darł, rękę jedną trzymał w górze żeby nie dotykać tego śniegu, jak go podniosłam to darł sie żeby go otrzepać zaraz, jakby ten śnieg go parzył normalnie! Jak ma na bucie trochę to tak tupie nogą żeby spadł zaraz! Mam taki ubaw z niego, bohater wielki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basiu ciekawe co z tym brzuszkiem u Filipka? a kupki robi normalnie? może to zaparcia? może więcej warzyw i owoców potrzeba? jakiś kefirek? zawsze to dobrze robi na jelitka.

Jeszce mi przyszło do głowy, kup mu siemię lniane mielone i dawaj na wieczór nawet parę łyżeczek, z soczkiem, jako deserek można, może to pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oo i się dowiedziałam, będę chrzestną! moja siora chrzci Leosia 27 stycznia... najpierw mówiła że zrobi na wiosnę, po czym tydzień temu wyskoczyła z taką zimową datą...no i tak, muszę kupić sukienkę albo bluzkę, iść do fryzjera, do kościoła po zaświadczenie no i do spowiedzi chyba wypada....

chyba sobie ciachnę grzywkę w przyszłym tyg 🙂

no i mam pytanie, jako chrzestna ile dać kasy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!

Milo dzisiaj taki popis dał, że zmęczona jestem megaaa, nie mogłam go uspokoić, cały dzień z przerwami płkał, cięzko mi było podać mu nurofen... ale z trudem się udało i po pół godziny trochę się uspokoił, ale i tak markotny był... no i zapewne dwa powody są tego zachowania - wychodzące trójki i przeziębienie... niestety trochę Miłego wzięło, ma lekki katarek, ciepła główka.. rano 37.5 ale nei wiem czy to od ząbków czy z przeziębienia... podałam mu vitC, lipomal, pokropiłam olbas oil.. zobaczymy jutro. Poprzednia noc było straszna, co chwilę się budził, miał chrypkę.. ok 3 w nocy musiałam mu podawać nurofem i ciepłej herbatki. Sama po sobie wiem jak jestem przeziębiona to czasem gardło boli, kojąco wtedy działa ciepła herbatka.. oby choróbsko za bardzo się nie rozwinęło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do brzusia Fifiego, może podawaj mu herbatkę rumiankową z koprem włoskim.. siemię lniane też bardzo dobry pomysł, mi zawsze pomaga jak mam jakies dolegliwości żołądkowe. Ja robię tak że namaczam w wodzie łyżkę lnu.. po godzinie jak namoknie gotuję i potem to wypijam, dziecku mozna podać z sokiem malinowym. Powinno to wyjśc takie jak kisiel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu u nas Niki dostała w kopertach po 400-500 zł a od chrzestnej jeszcze Obrazek Matki Boskiej ze srebra. Taki do postawienia na poleczce.
Myśle ze taka kwota + pamiątkowy upominek będzie ok.
Boryś bohater ;-)
Niki to bierze śnieg robi kule po swojemu i nie rzuca tylko mnie naciera nim.. Ale z butów tez non stop obtrzepuje ;-)

Basiu daj znać jak mięsko!

U nas dziś horror, Bo sie darl i nie spał. Wieczorem ponad godz go nosilam i usypialam.
W dzien przenioslam na dol tylko 3 rzeczy.. W takim tempie nie wiem kiedy sie przeniose..
Właśnie wróciliśmy, ostatnia szuflada na miejscu ;-) tylko nosić graty ;-)

News! Teściowa dziś dostała pismo z NFZ! Sanatorium w ustce od 31stycznia!!
Mamusia przyjedzie!!! Jupi!!


Spokojnej nocki!
Agata trzymaj sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie!!!

Jeju, jestem i wyspana i niewyspana!
Mój synio zrobił mi prezent i spał od 21:00 do 2:00 na brzuszku w swoim łóżeczku!!!! Jupii!
Ale córcia dała w kość...
Nie dość, że po kąpieli stwierdziła, że teraz czas na zabawę... To jeszcze nie chciała iść spać z mężem 😞
Tak więc ja leżałam i karmiłam Alanka a Ona biegała po łóżeczku!
Po wielu prośbach położyła się do swojego łóżeczka, zaśpiewałam dwie zwrotki kołysanki i Lenka śpi...
Ale Lenka nie śpi ze mną w pokoju tylko z Tomkiem, więc o 22:30 przyszedł po Nią i co się okazało? Tzn wyjaśnił się smród który poczułam po wejściu do pokoju...
Lenka narobiła kupsztala przed zaśnięciem 🤪
Akcja przewijanie na śpiocha powiodła się ale po chwili Lenka przydreptała do mnie i zasnęła w moich ramionach...
Później jeszcze o 6:00 przyszła ale już nie potrafiła zasnąć!
Mówię Wam, cyrki na kółkach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pamiętam jak raz pisałyście, że najlepiej byłoby podawać dziecku serki nie Danio, nie Danonki czy inne "sieciowe" przekąski.
Kupiłam ostatnio serki, które ja jadłam w dzieciństwie tj Spółdzielnia Miechów.

Przedwczoraj usiedliśmy z Tomkiem i przeanalizowaliśmy składy dwóch serków - Miechowskiego i Biedronkowego...
I co się okazało?
Miechowski zawiera KARAGEN, który jest jednym z 10 najgorszych konserwantów/polepszaczy jakie dodaje się do żywności!
A Biedronkowy miał baaardzo przyzwoity skład!!
Tak więc czasem można się zaskoczyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja oszaleję i chyba wyjdę z siebie i stanę obok...
Lenka nie potrafi bawić się sama, zająć się czymkolwiek, tylko wiecznie wisi na mnie!!
Jak siedzę i karmię to stoi przy mojej nodze albo wchodzi mi na plecy... I tak jest cały dzień!!!!!
I to nie jest tak, że odmieniło jej się po narodzinach Alanka... Tak jest od zawsze!!
Ja już nie mam sił 😞

Na dodatek nie może być włączony TV bo jak włączę Mini Mini to nic innego nie robi tylko ogląda 😮
A jak włączę na TVN to boi się SMIGLA z WP i po prostu jest trauma przez 2 dni... A na innych programach gapi się w reklamy...
Natomiast kiedy nie włączę TV to jeszcze bardziej na mnie wisi 😞
Jesus!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi ;-) ale dziecko cię kocha ;-) pomysl w ten sposób i sie usmiechnij ;-)
Niedługo podrosna i będzie wstyd sie do mamy przytulić;-)
A tak serio to wiem o czym mówisz.. U mnie najgorsze jak usypiam Bo i mówię ciii to ona jakby diabeł w nią wstąpił.. A na początku jak karmiłam Bo to ona chciała zawsze Am i karmiłam dwójkę równocześnie ;-)
Jest lepiej;-) teraz na spacerze np z babcia wola Mama i Dzidzi ;-) ze mną wczoraj na sankach Dzidzi i tata ;-) nawet dziś podzieliła sie swoim Misiem z Bo;-)
I po kąpieli Dzidzi koniecznie musi leżeć koło niej podczas pielęgnacji ;-) Dzidzi Tu! Dzidzi Tu! ;-)
Jest cieżko ale pocieszam sie ze będzie codziennie lepiej.

Zamowilam dziś wczasy w Karwii!!! Taki ogromny rodzinny pokój ;-)
Jedziemy 3-18 sierpień.. Mam nadzieje ze sobie poradzimy z dwojka dzieci..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, a co to wczasy haha 😉 ja już nie pamiętam kiedy gdzieś byłam w lecie... chyba z 4 lata temu w krynicy morskiej...

ech laski, rozłożyło mnie 38,5 poszłam do lekarza, mam zapalenie oskrzeli, zapalenie gardła i zatok... paranoja jakaś, zawsze mam czapkę, szalik, rajtuzy ciepłe... nosz ku***.... oczywiście sterta leków w tym antybiotyk... buuuu 😞

Mary była z babcią na spacerze, się zapociła cała aż ją przebrać musiałam, patrzę a ona cała w kropkach czerwonych 😮 wygląda jak ospa, cały brzuch, plecy, nogi, pod paszkami... no multum... a przecież niby miała ospę... dzisiaj wykąpię ją w krochmalu, zobaczymy jutro a jak nie zejdzie to R do lekarza z nią pójdzie...
Siostrzenica ta najmłodsza też chora, ma zapalenia oskrzeli, masakra jakaś w tym roku... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziołchy:-)
Ivi ja ostatnio też porownalam serek danio do serka homogenizowanego OSM.. i co w danio jest o większą połowę mniej chemii.. jednak widać że Osm się wycwanili i ładują gowna ile sie da...
Dorota też przez dłuższy czas robiłam żelowe paznokcie, z tym ze ja kladłam żel na płytkę, tipsow nie miałam,no i też pazokcie zrobiły sie "papierowe" no i jedyny ratunek dla mnie to było ściągniecie zelu, no i teraz "dochodzą" do normy:-) można tak powiedzieć 🙂
Iza, ale fajnie, teraz tylko sierpnia czekać.. oby pogoda Wam dopisala 🙂

Magda zdrowka dużo dla Was! Kurii się i oby u Marsi nic poważnego..
Ja z Miłym w maju chyba do PL się wybierzemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...