Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
witam,

u nas nocka podobnie jak u Was, ja już padam z nóg 😞 nie wiem co dziś w małą wstapiło ale całą noc odzywała się po jedzonko, w końcu wygrała i dostała przed 2, po 4, o 6 i o 8 cyca 😞 o 6 wzięłam ją do siebie do wyrka bo już nie dałam rady wstawać 😞 a ja wczoraj do tego poszłam spać o północy bo wzieło mnie na naukę wieczorem 😞 mąż usypiał ale trochę nieskutecznie, bo ponad godzinę i potem sie budziła w nocy 😞 ale chciał dobrze 🙂 hehe albo zebole albo te głupie skoki, kto to wymyslił 😞

Monia ja w przyszłym tygodniu wyciagam królika 🙂


na dzień babci babcie dostaną kubeczki ze zdjęciami i napisem: dla kochanej babci- Paulinka, a dziadkowie koszulki z napisem: Super Dziadek Paulinki 🙂


odezwę się wieczorem bo o 13 jade do mamy się uczyć, wrócę wieczorkiem.... a niech porozpieszcza troszkę wnuczkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej
dałam zupke z królikiem, marchewką, ziemniaczkiem i pietruszką (korzeń) do tego dodałam jeszcze natkę pietruszki i koperek (mam zamrożone). Zupka w smaku super (choć na początku nie mogłam się przemóc, żeby posmakować bo to królik dla mnie fuj!) ale naprawde dobra. Ani smakowała, mam nadzieję, że nic jej nie bedzie.
McDa co dajesz malutkiej oprócz piersi i zupek? bo ja jeszcze nic.

aha dziewczyny myślicie, że mogęp rzechować w lodówce pozostałą częśc tej zupki do jutra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 ja jak miałam sprawny blender to gotowałam obiadki na 3 dni , włożyłam do słoiczków i zagotowałam jeszcze raz 😉

    wercia ja juz z tym glutenem robię po swojemu dawałam do mleka pól łyżeczki a teraz sypie cala łyżeczkę do mleka .
Królika niestety nie mam , wiec Natalia nie spróbuje 😉jak Natalia skończy 6 miesięcy zacznę jej wprowadzać nasze jedzenie ( niektórzy mogą tego nie tolerować , ale zdecydowałam już)czyli dam jej od nas ziemniaka (gotowanego w soli ) z masełkiem później z sosikiem , chlebka , rosołek, chrupki i biszkopty oraz serki 😉 itp. Juz wczoraj mąż jak jadł zwykły serek homogenizowany brzoskwiniowy to jej troszkę dał


A odnośnie spania to wydaje mi się ,ze idą dzieciaczka ząbki dlatego takie niespokojne. Natalia teraz zasnęła i mam nadzieje ,że pośpi 2 h. Wczoraj standard zasnęła sama o 20 tej a po 30 min się śmiała i gadała . później marudzenie do 22 i zasnęła w wózku , pobudka 2 razy na jedzenie po 2 i 5 i spała do 7,30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka jak wstała o 8 tak pierwsza drzemka o 12.15 i spała 30minut obudziła sie marudna wiec znowu ja usypiam 🤢 ale co przestaje bujać to ona zaczyna się kreci i płakać 🤨

MajaCh ale Zuzia ma fajny kapelusik 😘

emilia to już twoje drugie dziecko wiec sama wiesz najlepiej jak postępować 😉

McDa fajny pomysł na prezent 🙂

monia321 i od nas dla Ani tez życzonka spóźnione ale szczere 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek moja jak wstała o 7,30 to miała już 2 drzemki po 30 min , no i teraz zasnęła o 13 tej przed chwila się w wózku kręciła to dałam 90 ml mleka i śpi dalej 😉 Właśnie dlatego ,ze to moje 2 dziecko to zacznę wszystko pomału wprowadzać 😉


Maja ślicznie Zuzi w tym kapelusiku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek - no właśnie, ja myśle żeby kupic taką kaszkę i dac, tzn, zeby nie dawac do mleka bo mam ciągle smoki zapchane, tylko kaszkę samą
A ty to robisz ta kaszke sama czy do mleka dodajesz
matko ale burak ze mnie, niby gluten a urasta to do jakiegoś wielkiego problemu...

MajaCh
- no ja nie mogę ale Zuzia strojnisia w kapelusiku, super

emiliaeem-
oby plecy przeszly, a chodzisz już na tą rehabilitację???


trusia
- kiedyś była cała lista co jest toksyczne i było tam np, mnóstwo zabawek z Fisher Price
teraz chemii wszędzie pełno

McDa
- udanego pobytu u Mamy, oby udało Ci się pouczyc

monia321
- myślę, że zupce do jutra nic się nie powinno stac, widzę dałaś koperek i natkę pietruchy no no


emilia1
- wiadomo Twoje dziecko i zrobisz z podawaniem jedzenia jak chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my po spacerku Zuza chetnie teraz smiga ze mna odkad zmienilam jej godole na spacerowke!!! hrabina szczesliwa tylko jak slyszy "idziemy bumbumbum" 😁 juz wie o co chodzi 🙂))) i kupilam jej znow troszke arbuza ale ssala a mlaskala przy tym.....pozniej wrzuce nagranie tel. A strojnisia jest, poki jest mala i pozwala to ja stroje bo za chwile bedzie sie ze mnie smiala w co ja ja chce ubierac hehehe. Ale fajna pogoda u nas znow ...wogole gdzie ta zima??? ani mrozu,ani sniegu, ani nawet deszcz nie pada....plus 9-12 stopni o co tu chodzi?

Trusia to sie nazywa konsumpcjonizm, cale mnostwo rzeczy jest rakotworcze,ale korporacje placa odpowiednie pieniadze,zeby to nie wyszlo. Np.slodzik - aspargam. Albo te sztuczne cyce niedawno...wiedzial,ze szkodzi ale kasa kasa sie liczy nie ludzkie zycie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia ja mam właśnie ta kaszkę i dawałam do mleka pól łyżeczki a teraz już cała dziś nawet 2 razy 😉 kurcze co wy macie z tymi smoczkami ,ze się wam zatykają ja mam z aventa do mleka z 3 dziurkami i jest ok i do mannej ten sam , a do kaszki na noc trój przepływowy , do herbatki z 2 dziurkami 😉


Maja widzę że ty jedziesz ostro 😉 moja jak skończy 6 miesięcy to też dam arbuza 😉 u mnie tez ciepło tylko pada więc na spacer nie wyszłam bo Natalia po chorobie . A ty jak teraz dajesz gluten, czy chrupki dajesz tez czy tylko raz dałaś ?


gosiaczek to może po szczepieniu troszkę pośpi, Natalia znów zasnęła o 15,15 może teraz pośpi 2 h 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witma ja dipiero teraz bo czasu nie bylo

Juz tlumacze na styczniowkach jedna laska ma wszystkie liczniki tj suwaczki z opisem wszystkich dzieciaczkow pod kazdym postem tylko sie zastanawiam skoro prawie kazda z nas ma to to czy jest sens by to bylo u jednej osoby w calosci do kupy zebrane jak sadzicie??

A ja nadla jestem w trakcie poszukiwania tej kaszki mannej wieloowocowej z bobovity wkoncu sie wkurze i bede dawac do mleka biszkopt jako gluten bo u nas ta kaszka mleczna manna z nestle niby przeszla pomyslnie ale boje sie ze po zjedzeniu pol paczki go wysypie bo to mleczna jest a wiadomo moj takiego typu rzeczy nie powinien jesc

Nock ok czyli u nas zeby chyba nie ida skoro prawie jako jedyni mamy przesypiane nocki jedynie w dzien jest marudny ale kto wie paluchy ida w ruch zawsze

Kinia troche ci wspolczuje podawac mleko lyzeczka ile sie to trzeba nameczyc a zageszczasz te mleko czyms? bo widomo to jest zadkie niby splywa ale tez i szybko wplywa z lyzeczki

Pogoda u nas tez paskudna bylismy dzis w mojej starej szkole oddac mosidlo nie potrzebne nam niestety 9kg napewno juz dobilo a po 2 plecy wysiadaly od noszenia

MajaCh Zuzula w tym kapeluszu wyglada cudnie przeslodka jest powiem ci ze ona mi przypomina Zuzie ktora byla z nami w pokojuu jak Oskar byl w szpitalu dziewczynka miala rok a wazyla 5,5 kg i ci powiem ta buzia i ten usmiech co masz na avatarku strasznie ja przypomina

Wercia82 jakich ty uzywasz butelek ze masz ciagle zapchane smoczki?ja pamiema ze mialam raz zapchane jak dluzej trzymalam zageszczac przed podaniem to tego zadna dziurka potem nie dala sobie rady ale tak to nie ma problemu uzywam nadal dziurki do kaszki trojprzpleywowa z aventu

O fak ja zapomnialam o dniu babci i dziadka ehh wylecialo z glowy ale ze mnie gapa a moja mama ma za 2 dni urodziny trzeba upiec ciasto jutro sie za to wezme a prezenty hmm ja mam wciaz w glowie ramke "tryptyk" gdzie jest miejsce na zdjecie, miejsce na odcisk stopki i odcisk nozki i nie wiem czy kiedys to zrealizuje

emilia1robisz jak uwazasz ja jakby nie to ze maly jest alergikiem byle co go uczula dawala bym chyba juz wszystko ale niestety do naszych potraw daje sie produkty ktore sa niestety zakazane dla naszego malca choc ja do gotowanych obiadkow daje od zawsze odrobine soli nikomu nie zaszkodzila a i malemu takze nie

Jedzonko mozna dac do lodowki nic sie nie stanie ja tka robie gotouje na dwa dni obiadek i czesc miksuje i podaje a reszte do miseczki zamyklam i do lodowki na nastepny dzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia ja jej daje prawie codziennie chrupka czasem cala palke possa czasem pol. Poki nie widze,zanych uczulen to sie nie obawiam bo jak w koncu trafie na jakis produkt dla niej nieodpowiedni to zobaczycie jak bede panikowac hehehe 🙂 ja to od raz do lekarza lece jak plamke widze heh i daje jej wszystko ,wczoraj tata przytrzymal jej czekoladke w buzi chwile possala az mruczala!!! ale zabral no bo bez przesady ale smak zna i od raz widac rozkosz w oczach i zaskoczenie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka przy wkłuciu skrzywiła się do płaczu ale tak ją zabawialiśmy że się nie rozpłakała 😁 Po sczepieniu spała 10 minut w drodze i 10 minut w domu 😠 czyli 20 jej masakra mam nadzieję ze nie będzie za bardzo tatusiowi marudziła 😮

kochane popisze wieczorkiem do was bo teraz lecę na siłownię 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wczoraj Pyrce dałam indyka z warzywami i dzisiaj kupa jak jajecznica… 😮 Czy to możliwe ze to po tym jedzonku?? Trochę mnie ta kupka niepokoi...
Strasznie marudna dzisiaj jest. Ale mam etatowego rozśmiesza cza – Filipa. Zawsze się z niego tak śmieje że czkawkę dostaje. 😁

tedit26 Nie przejmuj się głupimi komentarzami. Zazdrości Ci ślicznej córeczki

wercia82 Pyrka tez jeździ z przodu ze względu na pasy. Ale ją samochód bardzo szybko usypia, nawet na krótkich trasach więc nie ma problemu.

asiula83 życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia

ewa73 Musiałam kupić drugi… Ale wzięłam najtańszy i męczę się nim strasznie. Ale szkoda kasy na drugi laktator

McDa87 Ja już pisałam, ze dziadkom kupiłam magnesy na lodówkę ze zdjęciem dzieci. Sobie przy okazji też i jestem zadowolona z zakupu. 😉

Kiniek Trzymam kciuki za małego. 3maj się.

monia321 A Pyrka strasznie się boi odkurzacza Więc posprzątane mam tylko wtedy jak mama przyjedzie albo jak mój maż ma wolne….
I spóźnione całuski dla Ani :*

MajaCh Zdjęcie boskie. Mała modelka rośnie 😉

trusia_85 Witamy, i pisz coś czasem 😉 Zaskoczyłaś mnie z tymi puzlami… Zastanawiałam się nad zakupem, ale chyba zrezygnuję. Jakoś bez nich przeżyjemy.

]emilia1 Ja też wkrótce planuję małej dać nasze jedzenie. Z Filipem robiłam tak samo i nie było żadnych problemów. Kiedyś dzieci nie dostawały żadnych słoiczków ani kaszek bezglutenowych i jakoś żyją. Nie ma co przesadzać, nie dajmy się zwariować.
Już teraz małej daję spróbować różnych rzeczy, Nawet czekoladkę polizała – a smakowało jej bardzo 😉

Wercia Ja nam smoczki Avent i się nie zatykają. Kaszkę daję z tego trójprzepływowego.

MajaCh Super filmik. Ciumcia aż miło.
Moja zawsze jak widzi jakieś dziecko to krzyczy eeeeeaaaaaaa eeeeeaaaaaaaaa! I teraz też krzyczała. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂

Dziewczynki dzięki za informacje odnośnie tych puzzli 🙂

Werciu ja podaję tę samą kaszkę glutenową co gosiaczek Nestle 🙂
Tedit olej tę całą Igę czy jak jej tam :] takich ludzi jest pełno :] nie ma co sobie dobierać takich rzeczy do głowy, bo można przez to zwariować :]

tak rozmawiacie sobie o jedzonku......hmm.. Martynka nie ma żadnych uczuleń..ale jakoś tak bardzo ostrożna jestem :] uważam, że na wszystko przyjdzie czas. Jeszcze zdąży najeść się tymi wszystkim pysznościami (w swoim czasie), ma na to przecież całe swoje życie 🙂

Pozdrawiam
buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No już jestem ledwo żyję zero kondycji 🥴

Lenka zasnęła od razu po karmieniu no ale jak w ciągu dnia spała nie całe 1,5 godziny to nie dziwota 😮

A waży 7300g i ma 68cm długości 🙂

wercia wiec tak na początku do 120ml mleka dodawałam pół łyżeczki kaszki a po jakimś czasie całą łyżeczkę teraz do 150ml dodaję trzy łyżeczki i wszystko jest ok 😉
Ja ze smoczkami tez nie mam problemu bo kupiłam do kaszki, z większą dziurką jakiś szybko przepływowy 😉

MajaCh ślicznie ciumka tego arbuza a my mamy taka samą grzechotkę tylko w innych kolorach 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja staram się pomału wprowadzam bo u nas te suche plamki. Ale Lenka wszystko pałaszuje ze smakiem.

Lenka dziś przez chwilę siedziała, ale podparta na rączkach 🙂
MajaCh stroinisia z Zuzulki 🙂
gosiaczek ładnie rośnie Lenka 🙂
Dziś dzień jako tako, Lenka już śpi, tylko ciekawe ile i jaka ta nocka dziś będzie.
Zaraz zabieram się za testy dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
100stronek do nadrobienia, ładnie ładnie se popisałyście!!
Wróciłam po długiej nieobecności, i koszmarnych przeżyciach. Nigdy nie maiłam takiej anginy jak żyje, nie dość że straciłam na kilka dni głos, lekarza wezwali do domu ten zakazał mi mówić, a temperatura ciała podbijała mi do 40 .Ale przeżyłam jestem. Zaraziłam tylko męża, ale ten silniejszy to sie tak nie dał łatwo połamać na łopatki, dobrze ze dzieciaki zdrowe.
Na domiar całego nieszczęścia jeszcze , ja w tym półprzytomnym stanie zgniotłam ekran w laptopie.Taka przestrogę wam prześle nie chorujcie z monitorem w jednym łóżku 😉
Teraz korzystam ze stacjonarnego, powiem ze masakra , tak się od niego odzwyczaiłam, na laptopa częściej się zajrzało i tak jakoś wygodniej było.
Ale nic jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma 😁 I cierpliwie poczekam na nowy monitor

U LILA SUpER , KOCHANA I UROCZA, tylko tak jakby trochę mniej śpi, zaczęła sie smiac
Postanowiliśmy tez z mężem ze zamienimy sie pokojami, my przeprowadzimy sie do sypialni syna, a dzieci na gorze będą rządzić, spora tam metrów , wielka otwarta przestrzeń.
W związku z tym potrzebuje niani elektrycznej, tylko takiej niani z dobrym zasiegiem, bo jak będę 15m , żebym mogła zabrać np ja 3 pietra niżej do mieszkania mojej siostry, i nie za drogiej.
pls. moze Wy polecicie cos dobrego



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze na chwilke wpadlam naskrobac conieco
Rozbójnik poległ po jedzeniu, ale w sumie dzisiaj mało spał - ok 2 godzin więc zmeczony był
Ja chyba też kimnę wcześniej bo od 4-tej co chwile sie potem podnosze bo Mały się wije w łóżeczku, teraz jak ma śpiworek to nie jest cały rozkopany
ale okrywam go jeszcze kocykiem i on z tym kocem rozne cuda wyprawia np. zarzuca sobie na cała głowę
Jak zmienię mu śpiworek na grubszy to koc zabiorę

darka
- ja używam smoczków z TT
mam taki do kaszki, musze sprobowac uzyc ponownie bo juz kiedys uzylam ale PAtryk nie umial z niego pic - od razu go zalało

MajaCh
- no nieźle "wcina" arbuza Zuza

Gosiaczek
- dzielna Lenka i super waga i wzrost
obyś nie miała zakwasów po siłowni 🙃


Tilii
- hmmm co do kupy po indyku to u Nas jest normalna, a właśnie niedawno dawalam mu indyka z warzywami, to jednak od dziecka zależy
a co tam jeszcze dawałaś, może po czymś innym ta kupa???


ania1988
- podzielam Twoje zdanie co do jedzenia, ale tak jak pisze niech sobie każdy robi jak chce

anjaP - witaj po przerwie, oj bidulko to mialaś przeżycia no i laptop biedny
niani Ci niestety nie poleca bo na nasz metraż to nie potrzebujemy...


ja póki co stosuje sie do schematów zywienia dla niemowlat, w sumie tak mi wygodniej wprowadzac poszczegolne rzeczy w każdym miesiacu,
niech sie dziecko powoli przyzwyczaja a na cala reszte przyjdzie czas
nie mam eko - warzyw, owocow, miesa ani nic wiec jedziemy na słoikach bo jak dla Nas to jak na razie bardziej ekonomiczne jest
i tak placimy za wode, prad, itp itd plus czas na gotowanie tych rzeczy to ten sloik poniżej 3 zeta za owoce czy warzywka i z miechem ponizej 5 zeta w naszym przypadku jak na razie sie oplaca
jak Mały podrośnie to będę gotowac, na pewno nie bedę kupowac nie wiem czy macie te małe ksiazeczki z HIPP-a z tymi produktami, to tam sa - jakieś spagetti,
lasanie itp - to jak to już ma jesc to zrobie sama, w ogole powyzej 12 m-ca uwazam ze juz sloiki to chyba jak na wyjazd awaryjnie jak gotowac nie bedzie mozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...