Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosiaczek napisał(a):
McDa ja mam firmy Kiddieland księżniczki i jestem bardzo zadowolona a Lenka tym bardziej 😜 my do Londynu lecimy na 7 dni do mojej koleżanki ale zamierzamy odwiedzić jeszcze kolegę męża i naszych wspólnych znajomych no i oczywiście wybrać się na zakupy 🙂 pozwiedzać a mąż koleżanki może załatwi bilety do Legolandu 😉


a powiedz mi jeszcze, on ma plastikowe czy gumowe koła??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i od dziś uczę ją sama zasypiać, godzinę była w łóżeczku, z tego połowe płakała, serce mi ściskało, nie mogłam tego słuchać, a jak podeszłam to patrzy mi prosto w oczy, płacze i ręce do mnie wyciąga, straszne... długo płakała to ją zabrałam spowrotem do pokoju żeby się pobawiła, spróbuję później... chodzi i marudzi i popłakuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku McDa znam to zachowanie.......ale nie daj sie, nie zabieram Zuzi spowrotem do pokoju jak placze to na rece utule, uspokoje i spowrotem do lozeczka i tak za 6-7 razem pojdzie spac.
Piszecie o Londynie, oj jest co zwiedzac sama jeszcze wszystkiego nie widzialam ,a mieszkam w UK juz ponad 3 lata i najblizszy plan mamy na Stonehenge 🙂 jedno z moich malych marzen chociaz to tylko kupa kamieni 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka od godziny śpi a ja godzinę prasowałam 🤔 jej ale sie mi nazbierało 🤢

MajaCh ja w Londynie już byłam jakieś 3-4 lata temu i miło wspominam nawet pogoda była ładna 🙂 co do Stonehenge widziałam ale tylko zza ogrodzenia bo wracaliśmy do Polski samochodem i czas nas gonił 😜

McDa plastikowe ale są takie że nie rysują paneli zresztą ich nic nie rysuje nawet jak Lenka rzuca drewnianymi klockami gorzej jakbym miała drewniane podłogi toby była dziura na dziurze 😮
Co do usypiania Paulinki no to może być ciężko ja tak miałam jak Lenkę uczyłam samodzielnego zasypiania 🥴 ale to było jak miała chyba jakieś 7 miesięcy wiec po tygodniu ładnie już sama zasypiała a teraz to wygoda bo zostawiam ją w łóżeczku a ona za 5 minut słodko śpi 😁
wercia oby głowa przestała boleć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek właśnie dlatego muszę się przemóc, no i też dlatego że od września idę do pracy a ona będzie u mojej cioci, która nie będzie miała czasu z nią leżeć bo bawi jeszcze wnuka 1,5rocznego...

MajaCh no widzisz, ja też nie miałam zamiaru wyciągać a jednak nie wytrzymałam 😞 myślę że stopniowo jakoś się nauczy 🙂 na razie jej przeszło spanie i się bawi i popisuje 🙂 więc pewnie dziś znów 1 drzemka... jak będzie śpiąca to znów ją dam do łóżeczka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej o Londynie się rozpisałyście 🙂 mnie odepchnął brud tego miasta, za to Paryż to już inna śpiewka, choć też ma okropne dzielnice to mimo wszystko wolę , zresztą dawno dawno temu moja pierwsza wielka miłość była właśnie z tego uroczego miasta ☺️ ☺️ ale na zakupy zdecydowanie warto Londyn odwiedzić , my GB obskoczymy może w przyszłym roku ,się zobaczy 🙂

Pogoda się zmieniła diametralnie, lało ,a teraz jest tak buro za oknem, no i czuję ochłodzenie ;/ zaraz mnie chandra złapie, do tego tuż przed okresem, bleh ,gdzie to słońce !? 🤨

McDa nim się obejrzysz zaskoczy i zasypianie będzie ,ot kolejnym rytuałem , mimo wszystko sił i cierpliwości !

Emiliaeem udanego szopingu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Chata ogarnięta, parsowanie w końcu też. Dziś na obiad placek po węgiersku - ale się obiadłam 🙂

Pakowanko zaczynamy bo w środę lecimy do Anglii na tydzień. Widzę, ze Ty gosiaczku też 🙂 Wylot mamy o 6:10 wiec myślę jak tu ogarnąć żeby Lenki nie męczyć. Musimy jeszcze do Wro dojechać 🤨

McDa my mamy jeździk Disney Princess Ksiezniczki Kiddiland, polecam szczerze!


Co do zasypiania, to póki jesteś w domku musisz się przemóc i nauczyć Paulinkę zasypiać samej. Później będzie jeszcze gorze. Może jakaś muzyczka, kołysanka? Ja włączam kołysanki z niani elektronicznej i wychodzę. Po 5 min. śpi.
Ja mam czas dla siebie i ona jest bardziej "samodzielna".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki za opinie o jeździkach, musze teraz wybrać który 🙂

Tedit no ja jej puszczam projektor z kołysanką ale on gra 10 minut i się wyłącza, wkurza mnie to, muszę powiedzieć mężowi żeby załatwić jakiś mały odtwarzacz i będę jej puszczała jej ulubione kotki dwa 🙂 w czasie podróży ładnie przy tym zasypiała... 🙂

mała się przebudziła po 30 minutach, ale szybko dałam jej smoczek, pogłaskałam i śpi dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa no widzisz zasnęła ci w łóżeczku to już połowa sukcesu 😉 dasz radę 🙂 My dostaliśmy jeżdzik po dzieciach mojej kuzynki POLICJE nie jest różowy tylko nieb-ziel - pom -czer- zółty 😉 I ma tylko jeden przycisk z trąbką , ale Natalia bardzo go polubiła i tez ma koła plastikowe 😉 znalazłam na allegro http://allegro.pl/solidny-bajkowy-jezdzik-lbl-tolocar-3-kolory-i2521101712.html


gosiaczek ja tez wystarczy ,że włożę Natalie do łóżeczka i śpi 🙂


wercia jak tam głowa , przestała boleć 😉


emiluś jak tam zakupowe szaleństwo ????


Dziewczyny mamy kolejnego ząbka 🤪 chyba to się pokazała lewa 4- reczka 😉 teraz jestem na 100 % pewna ,że te gorsze nocki przez ząbkowanie I Natalia miała dzis tylko 1 drzemkę od 10,30 do 12,15 i po 19 już zasnęła. Juz 3 dzień tak zasypia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia gratulujemy kolejnego ząbka a u nas cisza dokuczają a nie wychodzą 😠

emiliaeem i jak owocne zakupy?

tedit mam nadzieję że Lenka ładnie zniesie podróż no i lot 🙂 my na szczęście mamy wylot o 10.30 ale jak lecieliśmy na Korfu to mieliśmy wylot o 8.00 wiec na lotnisku byliśmy o 6 a z domu wyjechaliśmy o 4.30 i szkoda mi było Lenki bo musiałam ją obudzić o 3.30 🤢 ale dała radę 😉

Lenka już zasnęła a ja mówię Dobranoc bo mąż przechwyca mojego lapka szuka auta 😜 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilia1 gratki zabalka 🙂 u nas tez w koncu sie przebil, jeszcze dwa..........ale powiem Wam ,ze wciagnela pol bulki takiej duzej z maselkiem!!! 🙂 super w koncu!
idziemy spac ja polozyc :* a jutro nad jeziora wiec mnie nie bedzie do wieczora 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Rozbojnikos poległ po wieczornym karmieniu

Dzis mialam sredni dzien, glowa pobolewa no i przed okresem jestem
Od wczoraj mamy z moim złe dni, ciekawe o co poszlo? no wiadomo o firme 😠
Nie mam juz sily na to wszystko, po prostu na dzien dzisiejszy to olewam totalnie i niech sie dzieje co chce

Dzis pojechalismy po sandalki dla Patryka, wahaliśmy sie czy kupowac jeszcze teraz sandalki dla niego ale bedzie mial do chodzenia po domu jak juz na dworze bedzie zimno.
Sandalki mamy bardzo zdrowe - dokladnie wg wskazan pani rehabilitantki i jedynym ich minusem jest cena- 138 zł i to przecenione bo tak to kosztowaly 168 zł 🤪
Z Allegro wolalam nie ryzykowac szczegolnie w przypadku butow i to pierwszych, potem moze bedziemy chodzic przymierzac a kupowac na Allegro 😜
sandalki ( my mamy kolor granatowy)
http://allegro.pl/bartek-sandalki-hit-sezonu-r-21-14-cm-i2543758550.html

Wskoczylam tez do Pepco - kupilam body w autka, komplet bluze i dres i zwierzatka gumowe do kapieli.
No i jeszcze musielismy kupic Patrykowi szelki bo on niezbyt tegi jest i spodnie z dupki spadaja 😜
No i jeszcze kubki z Lovi - niby w promocji byly 2 sztuki 12 i 18 m-cy za niecale 44 zeta - ciekawe jak mu pojdzie
kubki
http://allegro.pl/lovi-kubek-niekapek-360-350ml-kubek-250ml-okazja-i2526916356.html
Cale zakupy dla Rozbojnika 😆

A na koniec żeby sie bardziej upasc wskoczylismy do Mc Donalda - kupilam moja ulubiona salatke kurczak premium - uwielbiam ja,koniecznie z sosem czosnkowym 🤪 🤪 🤪


emilia1, MajaCh
- gratulujemy kolejnych zebolkow
Gosiaczek, tedit - z Was to sa podróżniczki że hej, super ze zwiedzacie i korzystacie ile mozecie
emiliaeem- jak zakupy?
MacDa - oby Paulinka szybko nauczyla sie spac samodzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no mała zasnęła i zdenerwował mnie mąż bo chciałam ją dać do łóżeczka to prosił żeby jeszcze dziś nie, że on chce ją uśpić bo nie był z nią cały dzień i chce się przytulić, ale mleczka nie dopiła i od razu zasnęła 🙂 niestety będzie pobudka bo wypiła 110 tylko mleko, byliśmy u kuzynki wybierać kamień na kominek i parapety no i tam zjadła prawie całego banana, napiła się soczku i już mleczka nie zmieściła 😞

a tak ogólnie to uczę ją chodzić za 1 rękę, ciężko jej to idzie, traci równowagę, chwieje się, czasem się obróci więc trzeba pilnowac żeby rączki nie wykręciła, ale chcę z nią ćwiczyć, chyba trochę ją zaniedbałam bo jak sobie raczkowała to nie brałam jej do chodzenia, trochę z racji braku czasu no i może dlateo teraz tak ciężko jej to idzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa przyjdzie czas to pobiegnie. Zuzia tez bardzo sie bala za jedna raczke chodzic, a za dwie to leeeeeci az by mi rece powyrywala. A z kolei sama taka niemotka hehehe ale probuje 🙂 nie przejmuj sie......i wiem ,ze to wygodniejsze jak dzieciaki sa na 4rech 😁 niestety u nas sie skonczylo...
lece ,dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa - i na Paulinke przyjdzie pora z chodzeniem
wtrace swoje 3 grosiki (a wlasciwie to nie moje ;p)

my chodzac na rehabilitacje wypytywalismy o sprawy z chodzeniem i powiedziano Nam ze najlepiej jak dziecko samo zacznie chodzic, najpierw przy meblach a potem samo sie puszczac, jak sie pusci samo i przejdzie pare kroczkow, pozniej bedzie powolutku starac sie dreptac samo - mozna potem pomagac mu trzymajac go za raczke ale nie zeby trzymac za rece czy tez pod pachy i "uczyc" chodzic
generalnie zawsze mowiono Nam ze kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie
lepiej jak dziecko robi to samo niz jest "wspomagane"
dlatego tez kiedys o chodzikach czytalam fajny artykul ze wbrew pozorom moga utrudniac nauke chodzenia

Patryk przeszedl sam pare kroczkow 22 lipca a z 18 czerwca jest ( - 1 miesiac) - byc moze jakby urodzil sie w terminie to chodzilby na roczek lub pare dni po nim ale to tylko domniemania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A zeby juz sie tak nie madrzyc rehabiltacyjnie wklejam filmik z pobytu na wsi 🙂
Pojechalismy do Biedronki, kupilismy arbuza i jak go Patryk zobaczyl to oszalal na jego punkcie, arbuz jest nierozkrojony do dzis ale jutro sie pewnie za niego zabiore...
oto arbuzowy koncert 😜 😜 😜
http://www.youtube.com/watch?v=snLkr2EWodY&feature=youtu.be


Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia osobiście polecam buciki Bartka(oczywiście nie każde ,bo jak na mój gust kupowanie noworodkowi Addidasów mija się z celem) , pracowałam tam trochę i naprawdę mają bardzo dużą dbałość o stopę dziecka, ba podczas szkolenia obowiązkowo zapoznawałyśmy się z chorobami stóp, wszelkimi rodzajami koślawości... można tam też dostać typowe ortopedyczne kapcie, miały nieziemskie branie .
Patryk wygląda jak jakiś czarownik indiański,autentycznie mi się z tym skojarzyło 🙃

McDa moim zdaniem to co zrobiłaś to nie zaniedbanie tylko poprawna postawa 🙂 tak jak Wercia pisze, Paulinka wstanie i pójdzie jak będzie gotowa, w którymś momencie zapragnie widzieć więcej i doceni szybkość poruszania się na dwóch, nie na czterech, cierpliwości 🙂 poza tym dzieci zazwyczaj rozwijają się fazowo być może malutka teraz nabiera umiejętności bardziej umysłowych, zauważyłaś może,że np więcej mówi ostatnio ? zapewne jeśli tak to wkrótce przyjdzie czas i na doskonalenie się fizycznie 🙂 nie wywieraj na sobie sama presji 🙂 bo oszalejesz 😉

No ja mykam spać, jutro z rańca dygam do urzędu ,a muszę wrócić na 8 z powrotem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha Patryk jakie spiewy 🙂 ostro oklepal tego arbuza napewno sprawdzony,a ze dzwiekiem podczas uderzenia sie sprawdza czy dojarzaly,to Twoj powinien byc najlepszy 😁
u nas nocka w miare o 12stej pobudlka na butle 😮 i do 6stej spala, a teraz juz ziewa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam
nocka fajna, choć mało wypiła mleczka, obudziła się o 2 na smoczka i o 6 na mleczko! spałyśmy do 8.30 🙂


Kiniek może masz rację, mała zdecydowanie więcej mówi ostatnio!
dzięki za pocieszenie!

Wercia no właśnie przy meblach ladnie chodzi i za 2 ręce też, a za jedną 🤪nie może złapać równowagi 🙂 a jak pięknie mały gra i śpiewa, a paulinka z nim śpiewała 🙂 mały perkusista Ci rośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieńdobry!!

na wstępie - co do chodzenia...Filip w Niemczech stawiał pierwsze kroczki sam, od kanapy do stołu ale sam.Przyjechaliśmy do Polski i sądzilismy że lada moment a Fifi zacznie chodzić a tu d..a 😠 Babcie za rączke Fifiego cały czas prowadziły i jak Fifi miał iść sam to krzyczał i schodził do pozycji siedzącej - poszedł na łatwizne - nie bedzie sie wysiłał i równowage łapał jak można z kimś chodzić. Wzieliśmy małego 3 dni temu na spacer. i tak sobie pomyślałam - spróbujemy - zobacze czy przypomni sobie jak sie fajnie chodzi i - ku mojemu i męża zdiwnieiu Filip postawił pierwsze kroki a potem zasuwał po całym parku sam !! 🤪 🤪

Co prawda nieraz ma widzi mi sie i nie chce iść sam - boi sie - ale jak dziecko raz sie samo - podkreślam musi SAMO się odważyc - to potem już z górki. 😁

Mamy już 5 ząbka - nie równo te dwójeczki coś wychodzą, ale dzień zapowiadający wylezienie ząbka był pełen "myyyyyyy, myyyyyy" - na szcęscie to za nami 🙂

Ak obiecałam to poniżej zzdjęcie tattoo:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/717/dscn2840rw.jpg/][IMG]http://img717.imageshack.us/img717/5676/dscn2840rw.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć kobietki!

Wczoraj już nie zaglądałam, bo czaiłam się na aukcję z wózkiem dla koleżanki. Wygrałam! 🙃 A później padłam jak betka ☺️

Zakupy nie udane, chcieliśmy dokupić łóżeczko turystyczne dla córeczki brata w ramach prezentu do chrztu, ale nie było nic ciekawego 🥴 Wózek już kupiliśmy, a łóżeczko dostanie chyba po chrzcinach ☺️ A są w tę niedzielę (ale pojem 😜) 🤪
Poza tym kreacji nowej nie kupowałam,ale za to postawiłam na dodatki 😜 Zakupiłam oczojeb... lakier za okrągłe 36 zł (pierwszy raz w życiu mam takki drogi lakier i cieszę się jak głupia ☺️ 😉)
Olek dostał chyba alergii po pomidorach (płaty suchej skóry na plecach) i doszedł zakup Oilatum... Oprócz tego w hurtowni zauważył nocniki i zaczął stękać na sam widok 😁 😁 😁

Wercia Patryk ma talent! 😁 Mi osobiście przypomina małego murzynka z tą karnacją i burzą loków 🤪

McDa popieram zdanie Dziewczyn, wszystko w swoim czasie 🙂 Mój Olek dopiero tydzień temu załapał raczkowanie i wstawanie przy meblach 🙃 Gdzie przy tych meblach jeszcze sam kroczku nie da bo się boi... A ja Go nie uczę chodzić przy nich tylko zachęcam, kładąc gdzieś dalej balonik 🙃 Podejrzewam,że gdzieś dopiero w 15 msc. ruszy ze swoim temperamentem 😁 Tak samo jak i z siadaniem- 8 msc.i pierwszy raz sam usiadł 🙃 Najwidoczniej taki Jego wyrost, nic na siłę.
Ostatnio spotkałam koleżankę, która tydzień przede mną rodziła i dziwiła się,że Olek jeszcze nie chodzi... Więc ja zapytałam a co Jej Mała potrafi oprócz chodzenia, jest sto lat świetlnych za rozwojem psychicznym Olka 😜 Jakie było zdziwko, gdy Olek zawołał ją Ciocia 🤪 😁

Gosiaczek ja wczoraj cierpiałam troszkę na ból saganka,więc siły życzę 😘
A w dodatku uaktywniła się u mnie choroba lokomocyjna,więc ból głowy,zawroty, mdłości, wymioty mam podczas każdej podróży 😮

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...