Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
witam
ja obżarta i jak czytam ile Gosiaczek schudła to aż mi oczy wyszły! gratulacje, 6 cm to bardzo dużo! szacun jak to młodzież mówi 🙂 no i zachęciłaś mnie tym, czekam tylko aż Paulisia zaśnie i idę ćwiczyć 🙂 spalić przynajmniej jakiś procent tego co dziś zjadłam, a jutro jeszcze gorzej bo u moich rodziców a tam zawsze fura jedzenia i pełno nowości to trzeba próbować 😉 dobrze że Paulinka jest bo zawsze jej trochę dam z mojej porcji 🙂

Maja dobre z mężem 🤪 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁 😁
Kiniek piękne te Twoje jajca! 🙂

na szczęście Paulinki lico tylko sine (wygląda jakby była brudna:woohoo 🙂 no i jak myślałam znów się wspinała na kanapę na oparcie (klęka na szczycie) i próbowała skakać ale od razy biegliśmy z mężem i kara, nic sobie z tego nie robi, czasami już nie mam siły i nie wiem co robić żeby mnie posłuchała 😞

a u nas ciągle sypie, pół metra już chyba nasypało ! tej zimy (tym bardziej wiosny 🙂 ) jeszcze u nas tyle nigdy nie nasypało w jeden dzień! mąż teraz odśnieża koło domu to mu do gumiaków się śnieg sypie!tyle go jest!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Paulinka wczoraj

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/716/20130330135010.jpg/][IMG]http://img716.imageshack.us/img716/9131/20130330135010.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

a tu widok zdjęcie z auta jak wracaliśmy rano z Kościoła, teraz już chyba dwa razy więcej śniegu (dodam że wczoraj nie było wcale śniegu)
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/708/20130331122927.jpg/][IMG]http://img708.imageshack.us/img708/1310/20130331122927.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 Gosiaczek cwiczenia dzialaja cuda 🙂 super i tak trzymaj 🙂
Ja sie dzis objadlam pod korek....bylismy na obiedzie u znajomych 🙂 a Zuza jak dzikus szalala!!!! biegala po calym mieszkaniu popiski , tance ,harce...niedawno wrocilismy i poszlam przygotowywac kapiel. Mala spadla z krzesla uderzyla policzkiem o stolik te male na szczescie u niej w pokoju i wyladowala na plecy na podlodze i w koncu glowa uderzyla no tak sie poobijala i ma siniaka na poliku..biedna a to wszystko ze zmeczenia nie mogl rownowagi zlapac..no ale juz dobrze, spi.

Kinia jakie cudo!! a jak robilam ,ze taka forma wyszla??? jestem przeciekawa! I chetna zrobic takie warzywne z octem ja przepadam mimo,ze to zelatyna z kopytek ..

Wercia z tesciami coraz lepiej ??? czy mi sie zdaje?

McDa niezle nasypalo,rzeczywiscie sniezyce sa myslalam,ze tylko tak strasza w prasie ,a widze,ze to nie zarty...a Paulinka sliczna i jak zwykle usmiech od ucha do ucha 🙂
I piona dla Ciebie tez pojde troche pocwicze bo zjadlam niestandardowo duzo salatki i jajek w sosach chrzanowych tatrskich i trzeba pomoc zoladkowi troszke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my w do domu byliśmy na 21 bo masakra na drogach przez ten śnieg 🥴 Lenka po kąpieli od razu padła tyle wrażeń miała 😜 rodzinka męża zachwycona że Lenka taka mądra, grzeczna, wesoła i że nikogo się nie boi 😜

A ja z siebie jestem dumna zjadłam tylko troszkę ale boję się bo jutro do mojej mamy jedziemy a ona tak smacznie gotuje ☺️ 🙃

McDa śliczna twoja niunia 🙂 co do ćwiczeń ja dzisiaj po śniadaniu na steperku poćwiczyłam i teraz też na steperze 45 min więc mam nadzieję ze spaliłam co nieco. Co do wagi to już nie chcę jej gubić bo pasuje mi taka jaką teraz mam 🙂 ale z brzuszka muszę jeszcze zrzucić 😉

Kiniek jajka rewelacja 🙂 z ciebie to świetna kucharka podziwiam Cię że Ci się chce aż mi głupio że ze mnie taki leń pod tym względem 🤢

Maja oj biedna Zuzia buziaki dla niej 😘

Dziewczyny Kevin na tv4 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju buziaki dla Zuzalka , na szczęście sińce schodzą i śladu nie ma 😉 a jaja, już piszę, więc wywar zrobiłam na pół kg piersi kurze, marchew i przyprawy standardowe, no potem żelatyna niestety, jaja obcinasz ,a raczej nacinasz od strony mniej szpiczastej, obdłóbujesz łupkę ręka i wylewasz zawartość, płuczesz środek a potem wyparzasz w garnku z wrzątkiem, układasz w tekturowej foremce do jaj dziurą do góry, wkładasz marchew, kurę czy co tam lubisz i zalewasz letnim wywarem, do lodówki i później delikatnie obskubujesz skorupkę, polecam obtłuc jajo o stół aż calutkie popęka ,łatwiej obrać galaretę 🙂 no i plus ,że też jesz z octem, wiele osób lubi z cytryną, ale dla mnie tylko octowa opcja istnieje 😁

Gosiaczek oj coś Ty do wielu rzeczy mam dwie lewe ręce, np ciężko mi idzie z paschami, które uwielbiam 🤨 no i nie mam drygu "zrób coś z niczego" ja muszę mieć przepis i składniki, improwizacja nie jest moją mocną stroną 🤢
mi również udało się zjeść niewiele ,choć przy serniku na zimno złamałam się na 2 kawałki ☺️

McDa jak Paulinka ślicznie wyglądała ze święconką 😁 masz małą modnisię i widać,że lubi zdjęcia 😉 zasypało Wam nieźle 😮 u nas zaledwie ledwo ledwo coś tam się wala po "kątach" tego śniegu ,ale dziś nawet słoneczko wyszło i tak się przyjemnie,wiosennie zrobiło.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah a wiec to jest wielkosci standardowego jaja, na zdjeciu wydawalo mi sie wieksze duuuzo wieksze 😁 dzieki za wskazowki 🙂
Zuzia dzis lepiej wstala o 8mej czyli bez przestawieni zegara bylaby 9ta!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny!!!

U Nas zima na calego, ciagle sypie snieg
Szkoda ze na Boze Narodzenie tak nie bylo

Porobilam Patrykowi pare zdjec z koszyczkiem ale w sumie nie byl nim za bardzo zainteresowany,
pogzebal troche, poogladal jajka, wzial sol i posypal naokolo a potem oddal Nam koszyk i poszedl
bawic sie autami

Wczoraj byla u Nas na obiedzie moja Mama a potem jechalismy na kawe do tesciow
i byla tam tez siostra meza no i kuzyni od Patryka

Patryk ciągle się rozbiera, nawet u tesciow wczoraj sie porozbieral - zawsze sandalki, skarpetki i spodnie
zalamka normalnie bo ciagle to robi i ma gdzies nasze prosby i grozby
Poza tym podrapal sie po buzi i ma cienka szramke


Wczoraj jeszcze wieczorem wypilismy sobie winko z mezem i troche posiedzielismy

Dzisiaj wstalam padnieta jakby mnie przemielali przez maszynke do miesa, jakas taka slabosc czuje
moze to opadlo nakrecenie przedswiatecznymi przygotowaniami no i najedzeni jestesmy wiec przez to moze ospala jestem

Dzisiaj sie byczymy w domu, obiad ugotowalam na 2 dni takze juz nic nie musze gotowac, zmywarenka
kochana myje co tylko moze (dlaczego nie zdecydowalismy sie wczesniej)

Moze zadzwonia chrzestni od Patryka zeby przyjsc, My sie nie wtracamy zeby nie wygladalo ze cos chcemy
dla dziecka czy cus


Kiniek - bardzo ładne te jajeczka, na dodatek uwielbiam taka galaretke
podziwiam ze cierpliwosc bo jednak trzeba troche sie z nimi nabawic

aha i mialam sie Ciebie pytac czy Maks ma nadal ta skorupe na buzi o ktorej pisalas? co na to zastosowaliscie?
pytam bo u Nas nadal strasznie poobcierana broda i przy buzi ma nawer juz taki placek suchy - wszystko to ma mechanicznie
poobcierane i smaruje po kilka razy na dzien ale nie ma kiedy sie wygoic mu, juz ma az takie kawalki naskorka suche
jak sie czasem przy nosie robia jak sie ma katar od wycierania nosa


McDa
- jak Paulinka slicznie zapozowala z koszyczkiem, super
wyobrazam sobie ile sniegu u Ciebie, musze wejsc na jakas kamerke okolic gdzie jezdzimy
i sprawdzic czy Nam wioski calkiem nie zasypalo,
ciagnie mnie do gor czasem bardzo bo ja pol goralka jestem


MajaCh
- oj widze ze i u Was sniaki jak u McDy, oby szybko sie wygoilo
z tesciami wcale nie lepiej, ide z musu, maz z racji ze to jego rodzice,
siedze tam, patrze PAtryka i modle sie zeby czas szybko minal
a po wizycie czuje sie jakby wyssali ze mnie wszelka energie


Gosiaczek -
na prawde podziwiam Cie za zapal do cwiczen no i samozaparcie do nieobjadania sie przez swieta


Kurcze snieg rozmieka i znowu pelno wody bedzie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia z buźką Maksia poszliśmy do dermatologa (nieudolnego jak się okazało) przepisała nam maść z antybiotykiem na 3 dni, która to nic nie dała i maść robioną na zamówienie ,która raz działa raz nie.... jak się okazało z czasem i pod naszą obserwacją , Maks ma bardzo ostrą alergię na jajko .... wszystko co zawiera "śladowe ilości jaja" daje efekt lekkiego przesuszenia i pod oczkami ma zmiany, jak dostał kawałek jajecznicy prawie nam się zadusił .... usta mu spuchły jak po botoksie 🤢 także następna stacja - alergolog i testy pokarmowe ... bo jak się jeszcze okazało czekolada , kakao też nas uczula ... także u nas zmiany skórne są następstwem alergii pokarmowej 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle akurat jajko a to prawie wszedzie dodaja do posilkow..
Wercia ja tez najedzona pod korek od rana do wieczora sie turlam niech ten czas juz minie i dalej bede sie pocic na macie, problem w tym,ze maz ma jeszcze tydzien wolne ,a jak on ma wolne to ja mam lenia :/ a on siedzi na kanapie i mecze oglada szlag mnie trafia jak nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

właśnie wróciliśmy do mamy, jak zwykle przeżarci;(

Kiniek Paulinka ma czasem takie suche policzki i byłam u alergologa, kazała mi zrobić testy ale to pobierają z żyły i robię pojedynczo z palca, na razie mleko krowie okazalo się że nie, teraz dam białko jajka, czuję że wyjdzie pozytywny po mi powiedziała że wszystkie szczepionki są na bazie białka jaja i miała odczyn to pewnie jest uczulona a zawsze miała zaczerwienione, gorące i czasem spuchnięte-twarde... zapisała Cortinef ale max 5 dni pod rząd bo to na bazie sterydów, raz jej posmarowałam i była duża róznica, potem nie miała juz tak strasznie i maść leży, dodatkowo emolium do skóry atopowej, bardzo dobre też...

Wercia pół góralka powiadasz, a ja cała góralka 😉 tata z Brennej a mama z Górek Wielkich (pewnie wiesz gdzie to jak jeździsz do Ustronia, graniczne wioski)

Maja witaj w klubie, jak męza nie ma to mam zapał do ćwiczeń ale mała mi przeszkadza, obiecuje że jak przyjdzie to poćwiczę a jak już przychodzi to ja mam lenia 😉 tak rzadko jest w domu że trzeba to wykorzystać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny!!!

I po swietach = po obzarstwie, juz mam dosc bo troche sobie podjadlam
i chyba przytylam z 1 kg
Az mnie zoladek rozbolal a brzuch jak balon, na dodatek zostalo dosc duzo zarcia
i zeby sie nie zepsulo to musimy pozjadac

Patryk dzisiaj obudzil sie po 5

Mnie boli krzyz coraz bardziej, chyba sie przesililam przez te swiateczne
przygotowania

Napisze Wam zeby sie wypisac ze wkurzyl Nas z mezem na odwiedzinach u tesciow
szwagier - czyli maz od siostry meza
Maz zapytal sie go ile wazy jego synek bo jest dosc szczuply a ten ze 15 kg a ma 3,5 roku
wiec my tylko powiedzielismy ze Patryk ok 14 kg a ten Nam ze jego syn jest taki szczuply bo byl
na cycu i to od razu widac ktore dziecko bylo na cycku tylko - sie zblaznil niezle
a ma dwojke dzieci - corka krepa a synek drobnica - oboje karmieni cycem
No ale on zawsze na swoim musi postawic

Tak apropo alergii, nie chce tu nikogo obrazac bo Was bardzo lubie ale jak ma byc to jednak wychodzi i karmienie piersia nie pomaga


MajaCh
- u Nas to samo z urlopem meza, nie dosc ze ma max 15 dni w roku wolne, staram sie wtedy zebysmy gdzies wyjechali
bo tak to tylko lezy na kanapie w pizamce i wszystko rozmemłane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia pewnie ,e alergie wychodza. Niewazne,czy is ekarmilo piersia teraz jest tyle alergentow,ze zadne mleko nie da na nie antycial.
Wyslalam meza,zeby poplacil rachunki i na spacer dlugi sie szykujemy jak wroci,cieplo dzis slonecznie 6 na plusie .I czekam na listonosza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia Maja ma racje czasem się ją nabywa a czasem odziedziczy. Lenka karmiona głównie butlą bo pokarmu nie miałam ale mąż alergik więc i Lenka ma i nie wszystko może jeść. Widać że szwagier ma jakieś swoje przesądy 😮 mojej znajomej córcia na cycu była i teraz np. jest pączek ale to dlatego że ciągle je 😉

Maja a co ten listonosz ma Ci takiego przynieść no chyba że taki przystojny i na niego czekasz 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

my już odwiedziliśmy znajomą co ma córeczkę dwuletnią, Karolinka strasznie lub Paulinke, ciągle podobno ją przywołuje i kiedy Paulinka przyjedzie 🙂 a Paulinka tez w sumie ładnie się z nią bawi 🙂 a koleżanka teraz jest w ciązy z drugim, dopiero 10 tydzień i jest na zwolnieniu bo miała jakies problemy także odwiedziliśmy je 😉

teraz Paulinka śpi, ja zjadłam obiad wpadłam do Was 😉 a zaraz biorę się za przygotowanie do szkoły na jutro;( zaczyna się na nowo;(

Maja faktycznie przystojny ten listonosz?? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja juz pocwiczona 😁 od raz lepiej dokladnie 😁
A listonosz calkiem sobie ciemna karnacja 😁 kiedys mala tanczyla przyONA TU JEST i ja otwieram drzwi a on paczke mial dla mnie ,a tu w tle taka polska piekna MUZA heheh sie usmial,ze na impreze wparowal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...