Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Święta święta i po świętach.
Sorrki ze z pisanka nie zajrzalam wcześniej ale naprawdę nie było kiedy sie wbić. Po pierwsze Przechodziłam ja i maz jelitowki , siostra mi sie tez do Francji przeprowadziła więc na ile to możliwe musieliśmy pomagać. Mala wciąż byla chora kaszel i katar, a dzis jak juzmyslelismy ze jest lepiej dostała jakieś clustajace wymioty nawet po wypiciuwody. Jeżeli jej dzis nie przejdzie kierunek szpital albo pediatra . Ale mam nadzieje ze to przez flegme. Z jedzeniem nadal problem , wczoraj zjada np. Miasteczka platkow kukurydzianych i trzy łyżki zupki no i gryzy banana. Dzis zrobiłam jej placuszki z borowkami ale zjada same Borowki ,które za moment zwymiotowala. Raz w święta tylko zjada wiecej , normalne sniadanie, caly obiad i trochę na kolacje .
Kupiliśmy smart tv , zajedbista sprawa, trochę byłam wściekła bo tyle kasy , Ale akurat jak zaczęliśmy oglądać tv przyszedł facet z karteczka promocyjna i 500 euro taniej Nam sie udało kupić. Lilka ma z nim zabawę bo wyciąga spryciara rękę i czeka aż ja kinetekt wykryje i sobie pyka ciszej głośniej , kiedyś to przynajmniej pilota mogłam schować hehe. A jak ja wystraszylam, bo powiedziałam ze umiem czarowac ,zaczęłam Mówić czary mary smart tv wlacz sie , godność 0 glosnosc 15, ta w bek. I mi palcem grozi żeby nie robić tak. Mieliśmy trochę zabawy i śmiechu.

Szkoda mi tej mojej kochanej małej istotki , chodźi dzis taka marokotna jak nie ona, całkiem. Z nosa dwa gilki non stop. Boze kiedy to sie skończy.

Nowych slowek przybywa w słowniku mojego dziecka, but czyli buty, kapka- czapka, kanka- skakania' a z dziadka ostatnio zrobiła dziadziaja.
Na koniec z racji tego ze nie było mnie po wszystkiego najlepszego po świętach.

maz w domu , zaraz jedziemy kupić nowa lodówkę bo nam swoj żywot w święta stara skończyła i pasztety od mamusi splesnial. Buziaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnjaP biedna Lilunia ,to ci podpowiem na rotawirusy - grypa zoladkowa dla dziecka podobno pomaga rozgazowana coca cola. Nie wiem ile itd. Ja osobiscie nie musialam jeszcze tego stosowac bo Zuza zoladkowej grypy nie miala. Sprobuj. ktoras z dziewczyn chyba probowala ,co???

Anja...a z tym tv teraz wkrecasz,ze mowisz i sie podglasnia? czy ma naprawde takie funkcje glosowe a ja o tym nie wiem?? ☺️ ☺️ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i Ja

U Nas tak jak i u Gosiaczka kolejny dzien zimy, od rana sypie snieg
Sypie i sypie

Patryk juz sie oswoil, nie wyje z marketach czy jak idziemy do kogos
Nawet probuje bawic sie juz z dziecmi, np.posyla autko

Nadal dzien w dzien przerabiamy rozbieranie sie PAtryka

Dzisiaj znowu sie zawzial i sciaga ciuchy z suszarki i chce isc papa
Teraz siedzi wyubierany w ciuchy na wyjscie i buty zimowe a wyjsc za bardzo sie nie da bo sniegu
tyle ze wozkiem nie przejade

McDa
- widze ze Paulinka ma duzo kolegow i kolezanek z ktorymi moze sie bawic

Gosiaczek - prosze i u Was ma Lenka towarzystwo
mnie tez bolala dzisiaj glowa

anjaP -
duzo zdrowka dla Lilki, oby jelitowka szybko minela
super ze udalo sie Wam kupic okazyjnie smart tv


Slysze wlasnie w tv ze najprawdopodobniej matka udusila 1,5 rocznego synka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Głos to i tak pikus , 3 d to topiero jazda. Maja no poważnie ustawilam opcje sterowania głosem i ruchem. Ale to chyba nie we wszystkich smatrach takie funkcje. Jeszcze rozpoznawania twarzy nie ustawilismy.
Dowód
http://m.youtube.com/#/watch?v=lqLghooOcoc&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DlqLghooOcoc

Cudowne oozdrowienie , zaczęła szaleć, może to jakaś niestrawnosc była. Nawet soczek z Mango wypila i nie oddała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebiscie musze mezowi powiedziec bedzie siedzial i dlubal jak wroci 🙂 Anja ale macie wbudowana kamerke? macie wogole kamerke? ja nie mam moge dokupic ale to 1/3 wartosci tv.

Wercia ,a musisz wozkiem? wez go za reke pokrec sie kolo domu niech sie dotleni poprzewraca w snieg, jak sam bedzie po sniegu sunal to sie szybciej zmeczy.
Ja probuje drania uspic, sama zawolala Góle czyli spac wiec czekam ,az zasnie bo chwilowo jej sie odwidzialo i dyskutuje zawziecie z simami (misiami) wogole czaicie to mis to sim od konca,a ona mowi od konca 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a mnie głowa przechodzi ale musiałam łyknąć dwa prochy 😠 i jakąś rewolucję w żołądku mam więc ostrzejsza migrena mnie dopadła 🤢

anjaP zdrówka dla Lily my na szczęście nie przechodziłyśmy jelitówki tzn. Lenka bo ja kiedyś tak więc wiem ze to masakra. Buziaki od nas dla Was niech choróbsko idzie precz 😘 a co do tv mojemu mężowi by się spodobał 😜

wercia załamka z tą zimą ja to już czasem łapię takiego doła że szok 🥴
Moja z kolei ma taką fazę że jak wracamy do domu to ona mówi że "nie" i stoi pod drzwiami i nie chce się rozebrać i wielki foch jak chce jej kurtkę zdjąć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jest kamera, to był dla mnie priorytet przy wyborze. Wygoda na Skype . I jest jazda bo mowę tylko skype, potem mówię nazwe kontakt i połącz wideo np. Nawet pilota do ręki nie muszę brać. Jak chcesz sprawdzić jakie ma funkcje wygogluj. model tv i pokażą ci jakie ma funkcje.
Wercia ja tez nie zawsze z wózkiem bo mi sie nie chce go znosić i dalekie wyprawy wybierać , tylko za ręka i dreptanko czasem tylko przed domem ale zawsze to coś.

Gosiaczek bóle migrenowe aż żołądek zrywa skąd ja to znam. Współczuje , Dobrze ze dawno już nie miałam.
Ja to na oczy nic nie widzę ruszać sie nie mogę, bo chaftuje, pomaga mi terapia proszkowa tez podwójna defalganu i prysznic gorący na głowę.
Mój nie moze sie oderwać od tv, gry w 3 d sobie kupił i teraz GRA , jak mala spi . Wrrryyy a odkurzyc mu sie nie chce, na mnie czeka, o po moim trupie. ciekawe kiedy mu sie znudzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anjaP i Gosiaczek - lacze sie z Wami w bolach migrenowych, tez mam od czasu do czasu
z tymze zauwazylam ze ja jak wezme goracy prysnic na noc to czesto rano sie z migrena budze

Napisze Wam ze mam dzis dola az sie poplakalam 😞
Jest juz coraz lepiej u Nas (fajnie to brzmi) jesli chodzi o powiedzmy przyzwyczajenie sie do tego ze po urodzeniu dziecka jest jednak inaczej jesli chodzi o zycie towarzystkie,

ja juz nie wiem odnosze wrazenie ze zrobilismy sie "tredowaci", nudni przez to ze mamy dziecko, a juz w szczegolnosci ze oprocz mojej Mamy nie zostawimy go nikomu innemu, wiec po co do Nas przyjsc i patrzec jak sie zajmujemy dzieckiem,
staramy sie wyjezdzac z Malym no ale wiadomo jak to przy dziecku - wszystko pod katem dziecka, przebieranie, jedzenie i cale reszta i juz nie pasujemy do schematu 😞

nikt sie z Nami nie chce spotkac, z jednymi znajomymi (kiedys bardzoooo dobrymi, ona byla moja przyjaciolka dobra) umawiamy sie od pol roku i dupa, ciagle wymowki a ostatnio jak sie zapytalam czy widzieli sie z naszymi znajomymi to sie okazalo ze na basen chodza razem i na to maja czas
mielismy ekipe przyjaciol ale wszystko sie posypalo odkad pobrali sluby i urodzily sie dzieci

kiedys robilismy imprezy i tutaj uznam ze bylismy frajerami bo stoly pelne, potem nocowanie = tony poscieli, sniadanka rano a teraz nawet na przyjscie na kawe nikt nie zareaguje
nikt nie zadzwoni a jak juz z laski nasi dobrzy znajomi przyjda to na prawde odnosimy wrazenie ze sie nudza,
siedza i patrza jak maly lobuzuje i gadac nawet nie ma o czym

czuje sie jak tredowata, maz tego tak nie "przezywa" bo jest facetem i ma inny charakter, chociaz tez zauwazyl ze teraz Nas wszyscy Ci "przyjaciele" maja w pierdlu bo skonczyly sie wyjazdy, imprezy sponsorowane w duzej mierze przez Nas, nocowania i sniadanka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Migrena przeszła wiec już poćwiczyłam 😁

anjaP ja mam sprzęt z Boscha i nie narzekam a z LG mam telewizor i DVD i tez jestem zadowolona a lodówka super 🙂

wercia
a nie macie znajomych z dziećmi. Ja mam taką sytuacje że moi najbliżsi znajomi mają już dzieci więc rozumieją nas nawet Ci co siedzą za granicą to też dzieciaci. My kiedyś też częściej robiliśmy imprezy u nas i częściej wychodziliśmy niż teraz ale mi to nie przeszkadza chyba już wyszalałam się i spotkania od czasu do czasu wystarczą mi.
Ale przynajmniej poznałaś się na tych "znajomych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja nasza wygląda niemal identycznie, mamy Samsunga i nie chcieliśmy kostkarki bo musielibyśmy wodę pociągnąć z drugiego końca kuchni 😁 o LG nie wiem za wiele, ale nam się podoba i dobrze się sprawdza nasza ,a mówię wyglądają niemalże identycznie 😉

Wercia zawsze możesz spróbować wyskoczyć samej z koleżanką na kawę czy do kina, a malucha zostawić z tatą 🙂 dasz upust frustracji i będzie Ci lepiej 🙂 a z plamieniem skocz może do gina zwłaszcza, że to nie tak dawno po zabiegu, lepiej jak lekarz rozwieje wątpliwości , choć może to naturalne, u mnie miejsce było inne,łatwiej gojące się.

Kupiłam Maksiowi skórę , nie mogłam się powstrzymać xD coś mam ochotę robić z niego "małego drania" , szaliczek z czaszkami, teraz do koszuli znów krawacik z trupimi czachami , jeszcze tylko jakbym tak conversy dostała,ale to jego mega wysokie podbicie ... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Patryk nie śpi kurdeeee, nie dosc ze mam dzis dola, zle sie czuje, jutro musze wczesnie wstac bo mam ortopede to jeszcze Rozbojnik nie spi

Gosiaczek - a to racja, poznalam sie na "przyjacielach"

mamy znajomych z dziecmi ale wlasnie odkad maja dzieci to wszystko sie zmienilo, nawet glupiego telefonu
i z tego powodu na prawde mi przykro ze sie tak to posypalo bo uwazalam ze ekipa byla zgrana i nie zerwie przez slub i dzieci kontaktow

My staramy sie wyjezdzac i probujemy sie organizowac jakos mimo ze maz moj przesiaduje duzo w firmie a mnie napiernicza czasami 10 czesci ciała na raz
i brakuje Nam czasem bardzooo
towarzystwa i chociazby tego zeby spotkac sie u Nas czy u kogos na kawie

to juz nawet nie chodzi o wyszalenie sie, bo tez uwazam ze sie wyszalalam ale o tOtalny olew, coraz rzadsze spotkania
- raz na pol roku i to wrecz takie wymuszone, jak my nie zaprosimy to cisza, najlepiej sie nie odzywac

Czesc ekipy nie ma jeszcze dzieci

w ogole nastapil podzial u Nas - np w zeszlym roku bylismy na urodzinach u znajomego to Ci z dziecmi siedzieli osobno
a bezdzietni osobno i jeszcze strzelali haslem - no nareszczie ktos przyszedl co dzieci nie ma


Kiniek - z checia bym skoczyla na kawe z przyjaciolka - czyli to jakies 3 tyg proszenia ale dam rade
po prostu czasem mam dosc tej monotonii

nono musisz jakies fotki wrzucic jak Maksiora wystroisz w te ciuchy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 Anja zajebista lodowka ja bym chciala wlasnie z kostkarka taaak 🙂
Wercia dokladnie jak dziewczyny pisza, schematy sie zmienily czesciej trzeba widywac sie z innymi mamami bo tylko one Cie zrozumieja,nie dziw sie absolutnie...a moze za duzo przy nich nazekasz? ludzie nie lubie tego sluchac sama wiesz. Zwlaszcza osoby bezdzietne...
Prawda jest taka,ze teraz na rodzine trzeba postawic ,smutne jest to,ze jestes w Polsce i tak sie czujesz wsrod swoich, ja jestem daleko od znajomych i rodziny i sie odnalazlam, mam tu kilkoro znajomych blizszych i dalszych ,wiem,ze moge zawsze zadzwonic i pomoc przyjdzie ale w glownej mierze to polegam na towarzystwie meza.. jakos nam dobrze tak samym razem. Jak chcemy wyjsc to wychodzimy i tyle, tez tak robcie nie ogladaj sie na innych, wychodzcie nawet na piwo razem i biezcie malego ja tak robie. Zuza sie wygania po knajpie czy restauracji i jest fajnie. A liczy sie,ze w domu tej rutyny nie ma. Spacery czesto razem. Nawet jak idziemy na impreze to wiadomo na krocej ale maz moze sobie ziola zapalic bo lubi, ja moge drina wypic dzielimy sie przyjemnosciami skoro razem sie nie da ,a przy tym jest i odpowiedzialnosc, a uwierz mi ,ze droga do szczescia i sukcesu osobistego jest NIEOGLADANIE SIE NA INNYCH. Zwlaszcza co oni mysla i powiedza. Wercia od punktu widzenia zalezy szczescie wiesz, czy szklanka jest do polowy pusta czy pelna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tez teraz podłączenia z woda nie ma, ale jak już na swoje pójdziemy to kostkara podstawa, nigdy niewiadoma kiedy lodu zabraknie. 😉No i gdyby stara Lodowa sie nie popsola to bym jeszcze poczekala z kupnem nowej, ta 10 lat miala i kilka przeprowadzek za soba w tym jedna z polski.
A jak znam męża to On zawsze coś wymyśli , bo u niego lód to podstawa. A my tez oglądaliśmy samsunga identyczna, nie miała tylko barku. W podobnej cenie, ale opinie trochę zryte na nacie. Nie wiem . Zaraz sie wkurza nie mam gdzie jedzenia trzymać, woda cienkie , chodzi kiedy jej sie chce.p a ten mój mówi żebym to ja wybierała ze to moja branża, męczy mnie to!

Wercia proponuje wymienić przyjaciół , znajomych na nowych, skoro starzy zawiedli.Ale glowa do góry , u nas życie towarzyskie tez nie jest tak bujne jak niegdyś, z kumplami w Polsce to tylko od św sie gada czyli dwa razy w roku, tutaj tez nie ma czasu i chęci wychodzić co tydzień , na raz w miesiącu to jest max. Czasem my sami sie asymilujemy. Np w te św. Zaproszenie mieliśmy do mojej koleżanki, w pierwszy dzień poszliśmy ale w drugi dzien na zaroszenie do szwagra stwierdziliśmy ze chcemy zostać w domu tez trochę zmuszeni byliśmy przez mała bo dzień wcześniej w gościach nie zdrzemnela sie ani minuty jak wracalismy o 19 padła w samochodzie i spała prawie do rana bo na mleko sie obudziła w nocy wyglodniala. Więc poniekąd tez jej nie mieliśmy ochoty przepeczac zwłaszcza ze nie wydobrzala po tej grypie .

Piękne ciasto jakieś oczy carycy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
🙂 Anja zajebista lodowka ja bym chciala wlasnie z kostkarka taaak 🙂
Wercia dokladnie jak dziewczyny pisza, schematy sie zmienily czesciej trzeba widywac sie z innymi mamami bo tylko one Cie zrozumieja,nie dziw sie absolutnie...a moze za duzo przy nich nazekasz? ludzie nie lubie tego sluchac sama wiesz. Zwlaszcza osoby bezdzietne...
Prawda jest taka,ze teraz na rodzine trzeba postawic ,smutne jest to,ze jestes w Polsce i tak sie czujesz wsrod swoich, ja jestem daleko od znajomych i rodziny i sie odnalazlam, mam tu kilkoro znajomych blizszych i dalszych ,wiem,ze moge zawsze zadzwonic i pomoc przyjdzie ale w glownej mierze to polegam na towarzystwie meza.. jakos nam dobrze tak samym razem. Jak chcemy wyjsc to wychodzimy i tyle, tez tak robcie nie ogladaj sie na innych, wychodzcie nawet na piwo razem i biezcie malego ja tak robie. Zuza sie wygania po knajpie czy restauracji i jest fajnie. A liczy sie,ze w domu tej rutyny nie ma. Spacery czesto razem. Nawet jak idziemy na impreze to wiadomo na krocej ale maz moze sobie ziola zapalic bo lubi, ja moge drina wypic dzielimy sie przyjemnosciami skoro razem sie nie da ,a przy tym jest i odpowiedzialnosc, a uwierz mi ,ze droga do szczescia i sukcesu osobistego jest NIEOGLADANIE SIE NA INNYCH. Zwlaszcza co oni mysla i powiedza. Wercia od punktu widzenia zalezy szczescie wiesz, czy szklanka jest do polowy pusta czy pelna.


Wercia mi tez dawaj skaypA i co rano zapaszam na kawę u mnie w salonie na kanapie, poważnie. Z Majka grupowo konferencje utworzymy

Tutaj w Belgii ostatnio na stronie polskiej gazetki nadzialam sie na ogłoszenia mama 2 latka pozna inne mamy z dziećmi w podobnym wieku i tak dalej. Jest tego bardzo dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Patryk nie śpi, stal przy balkonie oczywiscie jak zwykle bez spodni, skarpet i sandalkow i kupe zrobil, ja wącham co tak śmiedzi a agent sobie reke wsadzil w pieluche i wysmarowal bluzke i nogi 🙂

Poza tym dzis ciezki dzien chyba 🤪 🤪 🤪 🤪 Patryk sciaga ciuchy z suszarki i chce isc papa 🤪 🙃 🤪

Co do skypa to mam gdzies.... zakurzony, serio malo co korzystalam, pora chyba rzeczywiscie odswiezyc...

MajaCh - Stawiam na rodzine, chodzimy z mezem i Patrykiem gdzie sie da i na spacery razem, wlasciwie to zawsze jestesmy razem
ZAWSZE ale wiem tez ze istnieja inni ludzie, kontakty z nimi i takimi byli tez nasi "przyjaciele" z ktorymi przedtem kontakty byly bardzo dobre i zyczliwe

Nie chodzi mi tu o patrzenie sie na innych ale o praktycznie zerowe kontakty z calkiem przedtem zgrana ekipa
i wyglada to coraz gorzej, o pomocy nie wspomne bo raczej na dzien dzisiejszy nie istnieje i to tez doluje...


ano wlasnie nie narzekam, jak juz mam okazje sie wyrwac ( a ostatnia byla.... hmmm chyba rocznica niedlugo bedzie)
to mam okazje w koncu pogadac o innych sprawach niz dzieci

z drugiej str. to przyjaciolki wiec komu nie ponazekac jak nie im i oczyscic dusze, poczuc jakiekolwiek wsparcie

Staram sie nie ogladac na innych, z reszta zycie uczy mnie coraz bardziej zeby patrzec tylko naszego i tyle

Gosiaczek -
czyli Excedrin pomogl, ciesze sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

i ja dołączam do grona z bólem głowy;( cały dzień mnie boli, dopiero jak wypiłam kawę troszkę mniej 🙂

Wercia nie wiem nawet co Ci poradzić ze znajomymi... u nas się tez zmieniło i nie wychodzimy już jak kiedyś na piwko tylko jak się spotykamy to u nas ze względu na Paulinkę, chyba że Ci znajomi też mają dziecko to raz u nich raz u nas 🙂 a jak nie mają to z reguły u nas bo mała ma zabawki i się sama sobą zajmie i możemy chwilę pogadać... ale fakt, że ze znajomymi co nie mają jeszcze dzieci spotykamy się rzadziej.... za to polepszyły nam się kontakty ze znajomymi co mają dziecko 🙂

Anja kurcze nie zazdroszczę jelitówki, życzę zdrówka, szczególnie dla Lilki! no i lodówka super, ja się nie znam, cały sprzęt w kuchni, łącznie z lodówką, mam z bosha i jestem zadowolona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...