Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
witam

więc jeśli chodzi o e-zakupy to rewelacja, jestem zadowolona, akurat zamówiliśmy do męża do firmy bo ja dziś byłam cały dzień w pracy, więc gościu przyjechał, wniósł całe zakupy, zostawił wydruk, potwierdzenie zapłaty(płaciliśmy kartą), instrukcję że do 10 dni towar możemy oddać, naprawdę jestem zadowolona 😉 w sytuacjach awaryjnych będę korzystała 😉 szczególnie jak nie mam z kim małej zostawić a trzeba jechać na większe zakupy przed imprezą np. potem nie mogę się z tym wszystkim pozbierać, więc przyda się 🙂


Emilia jakkbym o Paulisi czytała 😉

Gosiaczek też się zastanawiam nad zjeżdżalnią dla Paulinki ale boje się że jak będzie miała to będą ją cieszyły wyjścia do figloparku albo na plac zabaw, bo na razie wszędzie najlepsza jest zjeżdżalnia 🙂

Paulinka zasnęła pół godziny temu, ja się już wykąpałam i czekam na męża bo odkurza 🙂 jutro przyjdzie do mnie koleżanka z gimnazjum i podstawówki, nie widziałyśmy się dobrych 6 lat, bo jeszcze w czasach szkoły średniej choć chodziłyśmi do innych to autobusem razem jeździłyśmy 🙂także jutro szybko po pracy do domku powycierać podłogę i przyjedzie koleżanka 😉

Kasia mysle ze dobry wybór!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam

U Nas dzisiaj pogoda srednia ale nie jest zle 🙂

Wczoraj Patryk nie spal caly dzien ale dzisiaj juz po obiedzie zasnal
takze moge gore prania poprasowac 🙃

Ja nastawiam pranie za praniem, strasznie mi zalezy zeby rozbroic te
wielkie kupy prania

Dzisiaj robilam przeglad krotkich spodenek Patryka i wiekszosc z zeszlego
roku pasuje takze jestem zadowolona 🙂

Wczoraj udalo mi sie zaliczyc wizyte u gina, dostalam wyniki z badania histopatologicznego wycietego polipa i okazalo sie ze na szczescie to polip a nie rak ale mam recepte na luteine jakbym
nie dostala okresu do konca dlugiego weekendu bo niby w badaniu wyszly zaburzenia hormonalne takze zobaczymy co i jak


McDa
- super ze jestescie zadowoleni a e-tesco

MajaCh
- gratuluje mniejszego rozmiaru 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂

Melduję,że Was podczytuję! 😁 I nawet rymuję! Wow 😁 😉

Otóż nie mamy za bardzo z Olkiem czasu na dom, gdyż odkryliśmy niedawno, że w miejscowości, którą okupujemy jest całkiem nowy, bardzo zadbany i ogólnodostępny plac zabaw 🙂 Z czego niezmiernie się cieszymy i równocześnie tak samo korzystamy 🙂 No i czym mogę się pochwalić, otóż Olek nie reaguje płaczem na obcych!!! 🤪 W końcu 🙂
Zauważyłam też, że preferuje starsze dzieci do zabawy, chętnie się dzieli zabawkami i nie lubi gdy wokoło zbyt dużo się dzieje...

Poza tym wciąż tyramy na podwórku, były delikatne komplikacje z sadzeniem iglaków, fachowca wzywaliśmy do oceny, czy wymarzone krzaczki będą w danym miejscu rosły ☺️ Nie ma przeciwwskazań, także przed nami sadzenie 45 drzewek 😁 Nawet świerk srebrzysty już zasadziliśmy 🙃 Za parę latek będzie piękny okaz w sam raz do zimowej dekoracji 🙂 Zobaczymy jak wyjdzie z trawą, może za 1,5 roku położymy kostkę na całości posesji... Póki co dziś chyba ma dojechać kostka na taras. 🙂
Cieszę się bardzo, bo na Olusia komunię wszystkie drzewka będą już pięknie rozrośnięte i dom zyska uroku 🙂 Co prawda to katusze dla mnie, z racji, że w gorącej wodzie kąpana jestem, ale jak powiedział znajomy ogrodnik- ,,szybkie efekty są krótkotrwałe i nie dadzą takiego efektu" 🙂

Zmykam Laleczki, bo jeszcze bieganie mnie czeka i prace do szkoły muszę dokończyć 🙂 W weekend znów zjazd i egzamin, kolejny 🙂
Trzymajcie się cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia no to dobre wiadomosci od gina 🙂
Emiliaeem Ty takiego powera tu siejesz, a wpadasz na chwile, no!!! sadz drzewa sadz 🙂 bedziesz miala las przed domem jak moj tata dawno temu zachcialo mu sie swierkow......a teraz sa kolosy i grzyby juz rosna!!! przed domem 😁 ale fajnie przynajmniej sasiedzi nie podgladaja 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Łojoj, jaki tu ruch dzisiaj... 🙂
Gdzie Was Babki pomerdało? 🙂 😉

MajaCh powera to ja dziś miałam, jak biegłam sobie dróżką poza domami i o mały włos nie wdepnęłam w zdechłego szczura!!! 😮 Tak mnie poderwało w górę,że spokojnie pobiłabym rekord w skoku wzwyż! A tempa nabrałam jakby dziki mnie goniły 😁
Poza tym umieram na okres ☺️ I grzeszę... A mam czym, bo babki zaopatrują Olka konkretnie! W ramach dbałości o zdrowie Syna, wciskam słodycze w swój niewymowny 4-literowy kuferek ☺️ 😮 😜
I chyba wracam do blondu...

Zmykam spać 🙂 Wpadnę jutro i pokażę Wam w skrócie apetyt Olka na pomidory... 😉 Dobranocka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że wesoło się zrobiło 🙃 Emiliaeem, a w blondzie Ci było bardzo dobrze, jakoś nawykłam do tego , do dziś nie mogę się przyzwyczaić do ciemnych u Ciebie 😉 aczkolwiek jak to mawiają "ładnemu we wszystkim ładnie" 😎
a co do troszczenie się o dietę dziecięcia, to ja też się właśnie tak troszczę ,ale teraz zaopatrzyłam się w suplement diety z chromem, liczę że skontroluję to moją potrzebę na cukier choć wiem ,że cudów nie będzie 🤪
wszędzie czytam ,że pierwszym krokiem zdrowego odżywiania jest zmniejszyć porcje jedzeniowe o 1/3 ... a ja taki łasuch jestem,że nie umiem sobie odmówić ...czarna rozpacz

Z wizyty u alergologa mamy stwierdzone AZS niestety, dostaliśmy tonę specyfików i będziemy walczyć ... ;/
A tymczasem idę spać,miałam szczytny plan położyć się wcześniej niż wczoraj i już spalił na panewce 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Wczoraj miałam gorszy dzień i lekkiego doła więc brak weny do pisania 😉

Lenka wstała w nocy tylko raz o 5 na mleczko i spała do 8.30 🙂 Kurcze mogła by się już raz budzić ale z nią nigdy nic nie wiadomo 🤢

McDa ślizgawka zrobiła furorę ale chowam jej ją w sypialni i wyjmuję na wieczór jak mąż przychodzi bo inaczej musiałabym być z nią i mieć ją na oku 😉 ale jak idziemy na plac zabaw to ona od razu na ślizgawkę leci tak uwielbia się ślizgać. Ja zamierzam w maju zawieść tą ślizgawkę do mamy i tam na podwórku będzie stała 😉

Maja gratuluję i wiem jakie to miłe uczucie 😜

wercia kurcze przypomniałaś mi że i ja do gina muszę się wybrać 🤢

emiliaeem widzę że u Ciebie robota palia się w rękach i super że Olii nie boji się obcych 😉 no i piszesz że wracasz do blondu hehe to tak jak ja nie za długo nabyłaś się brunetką 🙂 choć ja żałuje ze nie poczekałam jeszcze rok dłużej toby włosy mi bardziej odżyły i wróciły do formy 🤢

Kiniek i emiliaeem ja też kocham słodycze ale muszę się pochwalić że udało mi się je ograniczyć nawet przy okresie kiedy mam ochotę na wszystko i w mega ilościach...potrafię się pohamować 🙃 Ale na 100% z nich nigdy nie zrezygnuję 🙃

A my dzisiaj jedziemy do mojej mamy a potem na dni otwarte do męża do pracy i ma być jedzonko z grilla 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam
wczoraj już poległam i zajrzałam na forum;( ale spotkanie z koleżanką udało się, fajnie tak czasem się spotkać 🙂

Paulinka dzis strasznie marudna, jak wróciłam z pracy to nawet chciała iść ze mną do domu, sama wyszła z piaskownicy, a zawsze niesamowity wrzask jak było trzeba iść do domu, no i cały czas marudziła, płakała itd, poszła już spać, a wstała podobno o 8.20! czyżby ospa się zbliżała?? nie wiem a jakaś jest nieswoja;(
popołudniu jedziemy do mamy, może grilla sobie zrobimy 😉

Wercia kurcze nie przypominaj, bo i ja muszę się w końcu zapisać do gina, mąż mnie ciągle wysyła 😉

Gosiaczek kurcze muszę się zastanowić nad tą zjeżdżqalnią 🙂

Kinia to wytrwałości w walce z AZS! nie zazdroszczę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Emilia ale mnie rozbawilas tym szczurem heh tez by mi sie motorek odpalil przy takim widoku 😁
Kinia nie zazdroszcze...dzis na placu zabaw widzialam malego murzynka ale mieszanka bo mama byla biala i on mial takie uczulenie na buzi!! jeden wielki strup pod oczami, zreszta dookola oczu tez wysypki no i reszta buzi miejscowo. Ale oni z kolei sa bardziej podatni przez mieszanke pigmentow.
Gosiaczek ja wlasnie chce zjezdzalnie do ogrodka malj wystawic ale czekam az sie ociepli troche bo zimna gleba jeszcze. My wczoraj pierwszego grilla odpalilismy jak przyjemnie takie zapachy 🙂 Sasiadom smaczka narobilismy 😁
McDa podajmy sobie rece , Zuza od rana jeczudupa taka...juz pozniej bylo dobrze ale codziennie rano jest pogniewalska. Ale ja znam powod ta dolna trojka sie wyrzyna, ostatnia narazie i zostaja nam 5tki. Wasze dzieci juz maja 5tki???? zastanawiam sie kiedy rusza bo w sumie juz moga.
Dzis ja tak przegonilam!!!! padla jak kawka 🙂 normalnie juz by sie budzila z drzemki a dopiero poszla spac niedawno 🙂 !!! Tata tez spi po nocy a juz ma wolne 3 dni wiec mnie odciazy troche z diablem. Chce go na spacer jutro wygonic ,a ja popiore wykladzine w salone bo nie moge jej zniesc mam taka schize,ze jest brudna chociaz podobno nie jest 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

Patryk spi ale pewnie zaraz bedzie sie budzil

Od rana sloneczko a ja zmeczona - pewnie wiosenne przesilenie 😉

Czekam na okres i zle sie czuje jak tykajaca bomba


emiliaeem
- fajnie ze macie nowiutki plac zabaw
no prosze, za pare lat drzewka podrosna i lasek bedziecie mieli 🙃
My na wsi tez chcemy cos posadzic - a chyba pierwszy pojdzie iglak ktory kiedys
przypadkiem przyjechal z Nami w aucie - taki klyk jeden - wzielam go do wody i korzonki
wyszly wiec poszedl do doniczki ale cos niedomaga, pewnie przez to ze nie ma gleby porzadnej
i z ziemi w doniczce wyciagnal juz co bylo

oj, skad ja to znam... tez podjadam w ramach "zdrowotnosci" slodkosci Patryka, zwlaszcza jak widze
jak w tluszczyk obrosl przez zime - haha fajna wymowka nie 😜 😜 😜 😜

widzisz Olus juz nie boi sie obcych i mniej obcych, to chyba taki etap jednak byl bo u Nas to samo bylo

p.s. wiedzialam ze wkrotce wrocisz do blondu 😜 😜 😜 😜 😜

Kiniek, Gosiaczek
- ja tez podjadaczka slodkosci Patryka



Kiniek
- oby leki daly rade z AZS-em


Gosiaczek
- przyjemnego firmowego grillowania



McDa, MajaCh
- oby dziewczynki szybko wyszly z dnia marudki

MajaCh
- u Nas juz ida 5-tki, na pewno 1 jest i drugiej kawalek wymacalam a co do reszty to nie wiem
bo teraz bardzooo ciezko nawet Patrykowi umyc zeby bo widocznie go te wychodzace zebiska draznia i nie daje sobie szczoteczka manewrowac tak jak przedtem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju u nas na razie jest różnie, ma plamki tylko pojedyncze na nóżkach, takie mocno różowe przesuszone wielkości 2 złotówki, pod oczami jakby podkrążone ale na czerwono i mocno przesuszone, a wokół buzi jakby lekko połyskująca skorupa ;/ i tu różnie raz czerwona mocno raz blaknie ... na chwilę obecną walczymy ,co prawda do atopowej skóry ta nowa generacja kosmetyków jest niemiłosiernie droga ,ale co zrobić ,mam tylko wciąż nadzieję,że to jakaś ostrzejsza przewlekła alergia ,a nie samo azs, i że lekarz po prostu się pospieszył , będziemy mieć drugą konsultację porównawczą to zobaczymy albo zrobimy z krwi na IgE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Babolki, ale dziś szalałam 🙂

Obiecałam Mężusiowi pomoc i co? Wwaliłam na przyczepkę niemałą kupę gruzu 🤪 Zmachałam się jak koń na westernie,ale Staruszek oczyska wywali jak z pracy wróci 🙃 Poprałam też Olka spacerówki, obmyłam z kurzu huśtawkę, zrobiłam nawet pranie 😁 A w rezultacie padam na ryjek... 😮

Oluś był dzisiaj u dzieci w szkole, o dziwo chciał cisnąć z nimi do klasy 😁 Nie płakał, a wszystkie ,,Dzidzi" Jego 😁 Poza tym czy Wasze dzieci potrafią powiedzieć ,,JAJO"? Bo Olinek nie koniecznie, tak dziwnie wysuwa jęzorek z buzi 😮

MajaCh ja lasu miała nie będę, jak już coś to park 😁 I to chroniony, co by się w nim nie przerobić 😁 😉 To mi chęci na grilla zrobiłaś... ☺️ Ale my odpalimy jak taras będzie w pełni gotowy, jutro mają ogrodzenie zaczynać robić 😜 A na kostkę czekamy nadal 🙃

Kiniu życzę aby Wasze AZS okazało się jednak tylko alergią, albo chociaż żeby Maksik z niego wyrósł... Ma czas do 3-4 latek niestety...
Ostatnio profesorka z kosmetologii opowiadała nam o AZS u jej syna... Chłopczyk ma 6 lat, a objawy są na tyle uciążliwe,że musi dostawać leki immunosupresyjne... W innym wypadku niemożliwe jest normalne funkcjonowanie dziecka 🥴 Przeszedł nawet w tym kierunku chemioterapię,ale nic nie pomogła 🥴 A wszystko przez to,że leczenie początkowe odbyło się stosunkowo późno. Dlatego nie żałuj na dobrego alergologa, życzę Wam też jak najlepszej współpracy z dermatologiem ☺️ Łepetynki do góry 😉

Dzwoniła do mnie niedawno Bratowa, Mała dostała im takiej biegunki,że ledwie wyrabiają. Trzeci dzień nie mija i chyba wylądują w szpitalu... 😞 Dodam,że nie działa na Małą lek przeciwbiegunkowy na receptę za 47 zł 😮
Modlę się,żeby na Olka nic nie przelazło bo 4 dni temu całowanki i naprzemienne karmienie sobie urządzali ☺️ Póki co u nas cisza...

Zmykam, bo słyszę jak Olek terroryzuje Babkę 😁 Krzyczy ,,eba, guka",a ona biedna nie wie o co kaman 😁

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeem Paulinka już dawno mówi jajo, jaja, swego czasu to było jej ulubione słowo bo uwielbia jajka! i mówi to bardzo czysto i wyraźnie, poza tym teraz ją trochę odblokowało i zaczyna powtarzać, ale niektóre powtórzone słowa nie przypominają ani trochę oryginalnych 🤪grunt że chce, wczoraj jak liczyliśmy to powtarzała ze mną do sześć i koniec, dziś już do 10 próbowała, ale niebardzo jej wychodziło 😉 9 i 10 to praktycznie tak samo powiedziała, nie jestem w stanie powtórzyć 🙂 najładniej mówi mamusia, tatuś, (z tym że odmienia, tatusia, tatusiu, tatuś i mamą tak sama no i z Plaplą_ Plapla, Plapluś, Plaplusi, Plapi-tak na siebie mówi 🤪 ) i idealnie mówi :puś! (puść) jak ją chwycę za rączke na specerze albo coś jej zabieram, krzyczy z całego głosu: ejjj puś! ale i tak najbardziej miękne jak mówi POSIE (proszę) i oczka kotka ze shreka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie, no McDa to mnie zestresowałaś... U nas jajo to jakiś komos normalnie 🙂 Nawet kilka minut temu prosiłam Go o powtórzenie i znów język na brodzie 😁 Generalnie to powtarza wszystko, ale zjada literki 🙂 I ciężko wymawia ,,L" 🥴 Choć nie zawsze, bo mówi ,,Obgli" co oznacza ,,Dzień dobry", ,,Enia"- do widzenia, a ostatnio nawet załapał ogórka, bo nie krzyczy,że chce ,,guuu!", ale ,,guka, guka" 😁 A też przyuważyłam jak zaczepiał dziś psa, ładnie wołał ,,Sawa", ale s zjadł po drodze 🙂 A jak chce odmienić wyraz, to mówi ,,Babi, mami, dziadzi, tati", inaczej nie potrafi.
Wczoraj na przykład rozłożyłam Mu kolorowe foremki na stoliku i bezbłędnie wskazał kolory, a sukcesem jest imię i nazwisko, bo nazywa się ,,Oło Pje" 😁
Na placu zabaw spotkaliśmy się z chłopcem z marca 2011, który podszedł do Olka i zapytał ,,Jak mas na imię? Twój lowelek jes niebieski?" 😮 Zatkało mnie z wrażenia! Do swojej mamy ,,Mamo ja cę na uśtawke". My z naszym słownictwem jakoś blado wypadliśmy... ☺️

Zmykam się pluskać 🙂 Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeem nie martw się, ja się też martwiłam bo Paulina w pewnym momencie zatrzymała się z gadaniem, mowiła kilka słow i koniec, ale potrafiła się dogadać, dopiero od kilku dni zauważyłam że powtarza za mną ale jeszcze i tak nie wszystko, dwusylabowe słówka 🙂a ten z marca 🤪 wow 🤪 ale powiem Ci na pocieszenie że od kuzynki sym, pół roku starszy od naszych, ze stycznia, w styczniu jak miał 2 lata mówił mama, tata, baba i wszystko eeee, dosłownie, kuzynka nawet chodziła po lekarzach bo się bała czy wszystko ok, teraz mówi całymi zdaniami, z dnia na dzien zaczął wszystko powtarzać, teraz co tam przyjadę jestem w szoku, opowiada: mama pojechała placy dacią (czyli pojechała do pracy dacia(autem)) auta poznaje (marki) to był moment i taki mega skok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem dzięki za słowa otuchy, walczymy walczymy , po lekarzach łazimy, teraz przyjmuje te nowe leki i zobaczymy, po jednym razie cudu nie ma ,ale go nie oczekiwałam . Tym ile Olo mówi i jak w ogóle się nie przejmuj, to zupełnie o niczym nie świadczy póki próbuje i jest postęp to nie masz się czym martwić. Córka koleżanki jak była w takim wieku mówiła pełne zdania, niemalże czysto , moja mała nic a nic, ledwo pojedyncze słowa, w chwili obecnej z tego co wiem tamta ma ogromne problemy polonistyczne , także widać ,że to jeszcze o niczym nie świadczy (Ewka też orłem nie jest, ale to z lenistwa, a nie braku możliwości ) ,za to synuś koleżanki do 4 lat prawie nic nie mówił- teraz ma 5 i śmiga normalnie jak reszta dzieci, u chłopców w ogóle jest opinia utarta ,że mają obsuwę z mówieniem i jest to naturalne, ja się nie martwię, Maks dużo rozumie ,a gada 1/3 tego co Wasze maluchy , jeszcze ma czas .

McDa przypomniałaś mi o takim małym człowieku z przedszkola Ewy ,maluch miał 3,5 roku a wymieniał marki samochodów zaparkowanych ciągiem, tez byłam pod niesamowitym wrażeniem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak piszesz Kinia, mojej psiapioly synek miesiac mlodszy od Zuzy mowi tylko mama, a tak to plepla po swojemu, nie powtarza wcale.
S mi ie zacina w klawiaturze wiec moge dziwnie pisac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sabinka wymontowała mi kilka klawiszy w laptopie i nie umiem ich powrotem zainstalować. Małpa mała chyba z 9 klawiszy popsuła!

W środę byliśmy u znajomego fotografa na sesji z dziećmi. Czekam na zdjęcia.Ciekawe jak wyszły

McDa Sabinka na szczęście ładnie śpi. Zasypia przed 20 i śpi do 6-7. W dzień ok. 3 godziny więc nie narzekam

Emiliaeem Fajnie masz. U nas brak kasy na zieleń i jeszcze długo nie będzie 😞

Kiniek Ja też uwielbiam słodkie i nie mogę się opanować…

McDa Sabince najładniej wychodzi „PIĆ” i „DZIE Ś TATA” –czyli gdzie jest tata (którego ostatnio ubóstwia) a poza tym też wiele Rzeczy mówi bardziej lub mniej wyraźnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Jej nie miałam nawet chwili żeby do was zajrzeć ale już się rehabilituję 😉

Od rana sprzątanie mieszkania, pranie i prasowanie, zrobiłam placek i wyczyściłam i nawoskowałam kanapy a jak Lenka wstała poszłam z nią do męża na dni otwarte na pieszo 45 min. spacerkiem. Pogoda cudna jak wracaliśmy o 20.30 też na pieszo to 24 stopnie było 🙃 🙃 🙃 Wiec ćwiczenia dzisiaj sobie daruję 😉

Tilii czeka na zdjęcia na pewno będą cudne 🙂

McDa
Lenka tez kilka słów mówi po swojemu a niektórych nie chce powtarzać np. wujek czy Lenka wtedy tylko się uśmiecha a zamiast Lenka mówi ja 😜

Jutro na weekend przyjeżdżają znajomi więc odezwę się w poniedziałek 😉

Życzę udanego i słonecznego weekendu bo u mnie niestety zapowiadają opady 😠

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Halo halo!!!

Pogoda calkiem niezla takze juz plac zabaw zaliczony, tak sie wybawil ze az sam chcial juz wychodzic
Chodzimy teraz codziennie, w tygodniu pod wieczor bo maz tez chce isc na spacer no i latwiej Patrykiem sie zajac przy mojej nie do konca sprawnosci
Patryk uwielbia zjezdzalnie

Czasem mnie doluje lekko te "miejskie" zycie, calkiem inaczej niz na wsi, w parkach mnostwo ludzi,
ludz na ludziu a nasze miasto ma jeszcze bardzooo duza gestosc zaludnienia, jestesmy przyzwyczajeni ale czasem mozna sie lekko wkurzyc
w sumie Patryk moze teraz tylko biegac na ogrodzonym placu zabaw bo tak to trawniki w zestawach - czyli kupy, siki, kapsle, szklo i cala reszta, no i nie wyjdziesz ot tak z domu, w tym co jestes, tylko wyprawe trza szykowac

no i jeszcze niebezpiecznie, tak mnie wzielo na zrzedzenie bo wczoraj mielismy niemila sytuacje az nie umialam w nocy zasnac
Patryka akurat wyciagnelismy z wozka w parku i chodzilismy bocznymi alejkami (apropo wokol "glownej" jest wielki staw takze tez trzeba bardzoooo
pilnowac zwlaszcza maluszkow)
chodzilismy obok kortow, boisk itp a potem troche dalej, Patryk ciagle biegal, moj maz za nim, bylismy na takiej jakby gorce i potem w dol,
ale juz na szczescie w wozku byl
a tu nagle patrzymy jedzie samochod pelen mlodych osob a zapiernicza strasznie, nawet nie zahamowal widzac ze
wozkiem jedziemy, na szczescie bylismy juz na boku drogi a on skrecil i nadal z ta sama mega predkoscia pod ta gorke wjezdza, gdzie przed chwila Patryk
biegal, ciagle o tym mysle bo widzialam ta predkosc i to ze nie zdarzyl by wyhamowac i jeszcze zabiliby Nam dziecko i pewnie zwialiby, az normalnie sie pobeczalam

za chwile z bocznej alejki wyjechala policja, dlaczego ich wtedy tam nie bylo 😞 😞 😞 😠 😠 😠
raczej na uciekanie przed policja to nie wygladalo bo oni jechali z zupelnie innej strony takze ich w ogole nie mogli widziec

I dodam tu ze wiem jak na wsi jest bo jezdze 30 lat i wiem ze inaczej i tez kupa niebezpieczenstw, innych niz te w miescie


emiliaeem - mialam Ci juz kiedys pisac jak wspominalas o szpitalnej kolezance Olusia ze Nasz Patryk tez mowi na dzieci
"dzidzi", smiesznie to wyglada, zwlaszcza jak sa od niego starsze a on do nich "dzidzi"

a jak kregoslup u Ciebie po takiej robocie???, mnie by juz pewnie polamalo

Patryk mowi "JAJO", bardzo lubi jajka

co do mowienia to zauwazam coraz to wiecej wyrazow, czesto skraca albo po swojemu
np. skarpety - pepe, buty- pebe


no PAtryk to na pewno nie powie takich zdan jak chlopczyk z marca 2011 (ten z placu zabaw) ale nie doluje sie, poczekajmy spokojnie


Kiniek
- ja sie tak zastanawiam czy Patryk tez nie ma azs, no coz na to - wiadomo pediatra,
wspominalam kiedys ze ma przy ustach takie podraznienie, teraz zrobila sie skorupa, raz bardziej czerwona,
raz mniej, tyle ze on ciagle to ma mokre od trzymania butelki i tarcia...
nigdzie indziej tego nie ma na ciele


Tilii
- jak beda foty z sesji to czekamy na pokazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂


wercia o boże co za debile z tych ludzi 🤢 😮 maja więcej szczęścia niz rozumu 😮 Dobrze że Patrykowi nic się nie stało .


kinga ja tez życzę ci oby te maście wystarczyły i żeby u drugiego lekarza okazało eis że to tylko alergia 🙂


Co do mówienia to jak juz wiecie Natalia zaczęła szybko , ale całymi zdaniami jeszcze nie mówi 😉 Bardzo wyraźnie śpiewa kocham cie a ty mnie , buzi daj, tatuś , mamusia , spacerek, itp . A dzenia to do widzenia i dobry dzień dobry , wywoc to wyłącz a najgłośniej to woła NIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia dokładnie jak mówi Emilia na wiosnę nie tylko kwiatki kwitną, ale i debile za kółkiem ,niestety 🤢 na szczęście nic się nie stało to najważniejsze .
Co do plamek raczej wątpię by u Was było azs ,ono ma tendencje atakować ciałko ,u nas nóżki miały różowe plamki dosłownie 2 od urodzenia i one są i były, ale wtedy nikt nie myślał o azs, takie ot przesuszki, ale poszło na buziaka i zaostrzyło się w objawach więc nie było juz możliwości ignorowania tego 😞

Emilia na razie maście cuda sprawiają (pomine ich cene ,przynajmniej dobrze wydane pieniądze ), aczkolwiek małego swędzi mimo ze plamy poznikały i podrapał na przykład nasadę noska i trochę czoło ma takie strupki małe, choć całość wygląda niemalże idealnie 🙂

Dziś pierwszy raz mały był zazdrosny,że gadam tyle przez tel, co on nie wyczyniał żebym na niego uwagę zwracała , pod nogami mi się układał,żebym go gilgotała, kładł się na przewijak ,nogi do góry i krzyczał, że ma "fuj ,fuj" - bardzo mnie tym wszystkim rozbawił 🙃 mój mały fikołek 😁

Rozczarowała mnie za to pogoda, ja tu nastawiona w pełnym entuzjazmie na spacerek w słoneczną pogodę, a dostałam chłodek, wiatr i zachmurzone niebo :/ do tego tak źle spałam nie dość, że o 2 uciekłam do salonu z sypialni, bo moje kochanie tak chrapało,że nawet stopery nie dały rady ,to jeszcze wstałam o 5 😞 miałam dziś iść na pokaz pisma kanji (japońskie klimaty) i takie zombie byłam,że jak pokaz zaczynali w szlafroku próbowałam się pozbierać do śniadania ehhh ... a Wam jak dzień minął ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...