Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

ale cisza......a ja sobie ladny sweter sprawilam 🙂 dzis sie na zakupy urwalam bo musze odsapnac od malej.Kocham ja ale czuje sie osaczona....
Kupilam tez staremu jakies bluzki. Zlazilam sie tyle,ze lojezu....aaa i jeszcze torbe sobie kupilam taka przez ramie dluga,skorzana ciemna czerwona z klamrami boska i wielka.
Odbylam z moja corka powazna rozmowe, ciekawe czy bedzie jutro pamietac co mi obiecywala.... 😉

Gosiaczek jak malutka?
Emiliaeem jak sie czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka

U nas trochę lepiej tzn. wczoraj wieczorem miała 39,6 więc spała z nami bo musiałam kontrolować jej temperaturę i pierwszy raz sukces tzn. temperatura zbita do 36,3, jak ją przenosiłam o 1 w nocy do łóżeczka to była cała mokra ciuchy też jakby wodą ją ktoś oblał wiec szybko przebrałam i zasnęła, w nocy jeszcze się trochę budziła, rano temperatura max 37,3 ale niestety dzisiaj wieczorem 39 🥴 wiec jutro mąż dzwoni do lekarza z pytaniem co robić jeśli temperatura będzie się utrzymywała przez kolejne dwa dni 🤨

Kiniek
dzięki ja już czekam na mrozy mimo ze ich nie lubię 😉

Maja super że zakupy udane nie ma to jak odstresować się w taki sposób na mnie zakupy działają kojąco ☺️ 😜

Dobrej nocy bo mnie znowu szykuje się nieprzespana 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek super ,że są postępy w zwalczaniu choróbska !

Dla mnie zakupy to tylko allegro, nie lubię łazić po sklepach ,ale myszkować po sieci uwielbiam 🙂
Trzymajcie kciuki w weekend robię won ton z pierożkami - zobaczymy czy mi wyjda jak należy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny.

Podczytuję,ale nie zawsze mam czas napisać...

Gosiaczek zastrzyki zdrówka dla Lenki. Mój Olek też wiecznie z temperaturą przy byle infekcji, więc wiem ile to strachu... U nas pomaga Efferalgan w czopkach i Ibum na zmianę... ☺️
Olek narazie zdrowy, chociaż dzisiaj co raz kichał... Ale wielkie kozy z nocha wyciągnęłam,więc może to one Go ,,bodły" 😁 😉

MajaCh nawet nic nie piszę o samopoczuciu, bo sama na siebie już się wkur...wiam 🤢 🤢 🤢 Czuję się ogólnie kiepsko, dalej wymiotuję pod wieczór, cały czas mam kapcia w ustach, ruszam się jak słoń w składzie porcelany, pomimo,że nie przytyłam ani grama,a Olusiem miałam już o 5 kg więcej. Ciągle jestem zmęczona,a Mały nad uchem ,,Mama bawić dinusiami, mama dać pić, jeść" srać, spać, itd. Nie mam zwyczajnie siły, że o chęciach nie wspomnę... 🥴 ☺️ Czekam do 12 listopada, wtedy mam wizytę i zobaczę czy wszystko ok, ale przyznam szczerze, że czas mi gdzieś umyka, za szybko... ☺️

Zmykam, bo Głodzilla już o kolację się drze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Wreszcie pierwszy dzień bez gorączki co mnie bardzo cieszy 🙂 Jeszcze dzisiaj dzień spędzony w domu ale jutro idziemy na spacerek i jedziemy na cmentarze 😉 choć Lenkę podrzucimy teściowej bo nie chce jej tak po grobach ciągać bo trochę tego jest 🤢

emiliaeem życzę lepszego samopoczucia 😘

A ja jestem przed okresem więc zjadłabym wszystko 😮 i już głowa zaczyna bolec 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ale u nas pogoda jesien angielska typowa dzis. Wieczorem maja byc fajerwerki,ciekawe jak to wypali 🙂 Ale my z mala mily dzien spedzilysmy, tatus odsypial nocke a my poszlysmy do knajpki na dokach na soczek 🙂 i spacer fajny. Wracajac kupilam make zytnia i drozdze suszone i upieklysmy chlebek ,calkiem smaczny ale maszyna jakos przecieza elektrycznosci w domu bo korki mi 3 razy wywalilo, musialam wylaczyc tv i laptopa na czas pieczenia. No w kazdym razie jest chlebek smaczny. Chce sprobowac w piekarniku jeszcze.
Teraz maluch spi,zasnela na sofie na dole..ostatnio pozno ma drzemke.Ale wieczorem kolo 21 idzie spac. No i juz zdrowa jest ,dzis nie kaszlala.
To tyle 🙂Czekam az sie poodzywacie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam co prawda późno i jestem mega wykończona ale jeszcze troszeczkę sił zostało.

Dziewczyny jakaś masakra Lenka wczoraj okaz zdrowia a dzisiaj od rana taki katar że szok i jeszcze do tego kaszel idzie się załamać aż płakać mi się chce 🥴 nie dość że szkoda mi jej to jestem taka przemęczona bo od tygodnia mało śpię a tu szykują się kolejne nieprzespane noce ☺️ 🤨

Maja super że Maja już zdrowa zdjęcia na fb śliczne 😉

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wspolczuje......a ja jak wrocilam z Pl dostalam list do przychodni szczepienie na grype dla Zuzi jednak po rozmowie z mezem i jeszcze sasiadami anglikami , nie szczepimy jej. Chyba nie musze tlumaczyc dlaczego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam
wpadam się tylko pochwalić że się udało 😉 i Paulinka jak dobrze pójdzie będzie miała rodzeństwo 😉 na razie sie bardzo stresuję bo zrobiłam test i nie wiedziałam czy się cieszyć czy płakać bo 2 tyg temu krwawiłam dosyć mocno-mysłałam że dostałam okres tydzien wcześniej, okazuje się że byłam już w ciązy, a ja myłam wszystkie okna, jeszcze byłam na imprezie gdzie wypiłam chyba 3 lapmki wina;((po imprezie krwawiłam) no i wystraszona pobiegłam do lekarza ale doktorka nie widział ciąży, kazała mi zrobić beta hcg w czwartek i sobote, wynik miał się podwoić i jest wszystkio ok bo w czw miałam 1940 a w sobote juz 4220 wiec ciesze się 😉 mam nadzieję że to krwanienie była krw implantacyjnym, czytałam że takie może być tylko nie wiem czy się martwić że doktorka nic nie widziała a z krwi wyszło że to 5/6 tydzień;( kazała mi przyjść za miesiac jak z krwi wyjdzie ok, ale oczywiście nie wytrzymam i pójde wcześniej 😉

Gosiaczek ani nie mów, paulinka wczoraj poszła spać zdrowa jak ryba a w nocy o 1 nagle zaczęła kaszleć i się dusić, oddychac nie mogła, chyba znów krtań, mieliśmy już jechać na pogotowie ale dałam jej inhalacje i syropek i troszkę lepiej było, w dzień niby ok, gorączki nie ma, nie kaszle tak dużo ale karat ma i taki biedby głosik;( jutro idę do lekarza z nią... więc życze zdrówka także dla Lenki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Lenka dzisiaj lepiej trochę kaszle ale zwłaszcza rano i kicha choć z noska już nie leci ale walczymy dalej.

McDa no no nic tylko pogratulować i trzymam kciuki żeby wszystko było ok 😘 Zazdroszczę Tobie i emiliaeem ale my jednak teraz się nie zdecydujemy może za rok i nie chodzi tu o finanse tylko o to ze chcę wrócić do pracy, pojechać w kwietniu do Anglii (a w ciąży bym już nie poleciała bo ja strachliwa jestem) a w wakacje na Chorwację samochodem 😜
Zdrówka dla Paulinki 😘

Maja my Lenki też nie szczepimy ale chyba już kiedyś o tym pisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 Gratuluje McDa 😁 !!! jak to milo tak poczytac 🙂
Ja tez drugiej dzidzi nie planuje chociaz moj maz o tym czasem mowi, o dziwo...ale nie. Ja nie jestem gotowa. a napewno nie swiadomie ..
Dzis taki mily dzien spedzilismy chociaz bardzo wialo......na placu zabaw nowym ,busem pojechalismy wiec mala miala frajde 🙂 chyba jeszcze chlebekupieke dzis ziarna kupilam bedzie zytni z ziarnami i bez cukru ,musze przepis zmodyfikowac bo ten mial kwas jakis i slodkawy posmak .
No nic uciekam bo mam zlew pelen zmywania po obiedzie, w tym momencie zazdroszcze Wam dziewczyny zmywarek!!!
buzka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny!!!

Skrobie na szybko bo obiecuje i obiecuje ze naskrobie ale chyba raczej poemata nie bedzie...

U Nas ok, Patryk zdrowy powolutku do przodu, staramy sie okiełznać naszego Rozbojnika 😜, ktory szaleje ile wlezie, ile jeszcze ten bunt potrwa?!! 🙃 🙃 🙃
a ucieka jakby go w armaty wystrzelil takie przyśpieszenia 🤪 jakby nie to ze trzeba za Nim gnac tobym filmik nagrala i mu puscila potem 😜
a niestety nie mozemy go zostawic i zeby sie opamietal na spacerze czy w sklepie bo wiadomo, no a tu ludu duzo wszedzie

Co do sikania to tydzien siedzielismy a dokladniej ja siedzialam 😜 praktycznie w domu bo pielucha na wyjście strasznie go rozpraszala - tylko stal i patrzyl czy leci po nogach i sprawdzal czy mokre spodnie a w domu nie sygnalizowal tylko stawal i siural non stop
i dosc ladnie powrocilo wolanie ze chce siku, z kupa gorzej ale tragicznie nie jest, chociaz wpadki sie zdarzaja, przez weekend wyszlismy bez pieluchy ze 3 razy to raz sie zesiural ale to ze zlosci bardziej - zostawilismy pas startowy bo akurat sie wsciekal w wozku a my przez park jechalismy 😜 😜 😜

My na grype szczepimy - juz 1 dawka byla a teraz za ok 2-3 tyg kolejna, raczej mielismy zalecone, zwlaszcza przy tej gestosci zaludnienia to nie trudno zalapac, moze chociaz bedzie lzej przechodzil jakby zalapal
Wydaje mi sie ze to sprawa indywidualna, ja np. ze wzgledu na leki nie moge sie szczepic bo najprawdopodobniej od razu bym zachorowala, a z najblizszego grona zawsze lzej przechodzily grype osoby po szczepieniu

O dziecku kolejnym jak na razie zdania nie zmienilam, no chyba ze nie planowane 😜 Zbyt wiele aspektow jest na nie...

Buciki na zime kupilismy z Bartka - rozmiar 26
http://allegro.pl/bartek-nowe-zimowe-kozaki-31929-w72-membrana-r-21-i3678730272.html

To teraz slowko do kazdej

McDa - gratulacje! daj koniecznie znac jak po wizycie
zdrowka dla Paulinki

emiliaeem
- zycze aby mdlosci i wymioty szybko minely

Gosiaczek
- zdrowka dla Lenki, oby praca byla bo ja tez zamierzam jakos powrocic do "zywych" ;p

MajaCh
- podaje sobie z Toba reke, tez drugiego dziecka nie chce, przynajmniej na razie a nie wykluczam tez ze wcale
maz by chcial tak mysle na 90% tylko bym wspomniala ale mowie niech najpierw spedzi chociaz 1 dzien sam z Rozbojnkiem i zrobi to co ja robie i zobaczy jak to jest, jego zycie nie zmienilo sie tak jak moje

Cala reszta - pamietam

I prosze splodzilam poemata jednak 😜 😜 😜

Buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ide dzis o przedszkole dla Zuzi zapytac ..narazie na pare godzin w tyg jeden moze dwa dni i platne ale musimy sprawdzic i troche ja od siebie odzwyczaic bo my tu sami bez rodziny nie ma komu podrzucac itd...ehh stresuje sie na sama mysl..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam o poranku!!!

Ciezko mi teraz posiedziec choc chwile na necie bo Patryk ma kolejna faze - tym razem oglada Myszke Miki i inne pierdoly caly dzien - aaaa jakbym wiedziala tobym mu nie puszczala wcale
Wkurza mnie to coraz bardziej, musze malymi krokami go odzwyczaic
I jeszcze wybiera co chce ogladac a jak krotkie to ciagle mnie szarpie zeby mu wlaczac, dzis juz sie zlal ze zlosci jak pranie nastawialam a on chcial zeby wlaczyc

MajaCh-
dobra decyzja z tym przedszkolem, u Nas podobna sytuacja z tymze "kochana" rodzina mieszka w tym samym miescie ale oprocz mojej schorowanej Mamy n i k t Nam nie pomoze a i ja nie chce pomocy od tesciow, ktorzy z reszta nawet nigdy nie zaproponowali jakiejkolwiek pomocy
no i maz mi mowil jeszcze przed slubem zebym nie liczyla na to ze jego matka bedzie sie zajmowac naszymi dziecmi tak samo jak dziecmi jego siostry - czyli nie zajmuje sie wcale

no a poza tym to niestety zyjemy w egoistycznym wielkim miescie gdzie kazdy patrzy wlasnego tylka, kariery i przezycia w miejskiej dzungli nie patrzac na innych
owszem pomoc mozna uzyskac... za kase...
nic znikam znowu bajki 😠 😠 😠 😠
fajnie nauczylam 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa Gratulacje!!! oczywiście trzymam kciuki żeby wszystko było książkowo 😉

Emiliaeem mam nadzieje, że dolegliwości wczesnociążowe przeszły!

U nas zimno dziś niemiłosiernie ,aż centralne się włączyło (jak spada poniżej 20 stopni w domu to zaczyna się autodogrzewanie). Też coś mi nastrój spada ,ale to chyba norma w listopadzie, dopiero jak się freak show przedświąteczny zacznie to i mi banan na twarzy wykwitnie ,do tego czasu będę w letargu chandry 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dooopa , poszlismy do szkoly a dzis akurat dzis zamkniete maja szkolenia nauczycieli....ehhhh jutro znow wbijam 🙂
Ale bylismy w bawialni z mala sie wyszalala az milo bylo popatrzec i sama biegala z dzieciakami ,a my moglismy spokojnie siasc i sie napic kawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂


mcda gratuluję i trzymam kciuki 🙂


wercia ja jak czytam cokolwiek o Patryku to mogę się podpisac bo z Natalia mam to samo 😉 Herbatkę ona siama chce zamieszać, pralkę ona siama włączy, kurze wytrzeć tez siama , wszystko siama itp... itd...., a zabawki to juz siama nie tylko mama ma posprzatać 😠 żeby film czy jakiś program obejrzeć to nie wiem co muszę jej nagadać ,żeby afery nie było, bo tak to od rana do nocy bajki 🤢 gada jak najęta, a teraz chodzi z krzesełkiem 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, u mnie nie było z dzieciakami "sam/a" 🙂 Ewka tak nie miała ,a i Maks jakoś tak nie woła, bajki niby leca, ale on ma swoje ulubione momenty ,na które przystanie, ba! nawet klapnie na dywan i wyogląda ze 40 minut, potem siada tyłem bierze książki/dinozaury/samochody w zalezności od nastroju 😎 i się bawi sam,albo mnie angażuje, najlepsze ostatnio wziął duplo , zbudowałam mu domek to siedział i jeździł samochodami, łaził świnką do domku i z domku i tak siedzieliśmy ponad godzinę przy tym duplo 🙂 jak wyłączę tv czy przełącze to on zazwyczaj leci się zająć zabawkami, rzadko kiedy podnosi wrzask , najgorzej jest jak upatrzy sobie gadżet ,którego mu nie wolno .... wtedy to co innego 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa 🤪 🤪 🤪 Trzymam kciuki! Razem będzie raźniej 😘 😘 😘
Ale emołszyn mnie ogarnęło!!!! 🙃 😁
U mnie kryzysowy był weekend, straszne miałam mdłości i niestrawność. Od wczoraj tak jakby lepiej, chociaż dziś znów coś mnie kotłowało w żołądku.
We wtorek idę do lekarza, jutro zaczynam chyba już 10-ty tydzień... Olkiem jakoś bardziej ogarniałam te terminy, a teraz czas ucieka mi przez palce...
Martwię się czy wszystko w porządku, ale jakichś niepokojących objawów raczej nie mam...

Olek jak żołnierz maszerował z nami po cmentarzu, był zachwycony ,,świecuskami" 🙂 Potrafi się żegnać i ładnie próbował się modlić.
Pampersy używamy tylko na noc, więc jestem z siebie dumna, bo okiełznałam tego diabełka 🙂 Codziennie wychodzimy na spacery, narazie nic nie złapał, ale u Niego to śliski temat.

Nie mam za bardzo czasu podczytać co u Was, ale jak się ogarnę, to więcej naskrobię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i po wszystkim;( cieszyłam się niecały tydzień, wczoraj poroniłam nasze dzieciątko;( pojechałam od razu do szpitala ale już było za późno;( łyżeczkowanie gorsze od porodu, nikomu nie życzę!!! no i nasze chore przepisy bo jak nie chcę płacić 500 zł za zabieg to musze zostać na noc, masakra jakaś!!! leżałam na tej sali sama, ryczałam jak bóbr, wszystkie obok pełnie kobiet w ciązy, co chwile słychać było płacz noworodka ale trzeba leżeć żeby dostali refundację 😠 dziś już jestem w domu, do końca tyg mam zwolnienie, boli mnie brzuch ale poza tym fizycznie ok, zdziwiłam się jak mi powiedzieli że nie mogę dzwigać dziecka, mam normalnie mieć 6 tyg połogu... ;( no i przysługuje mi 8 tyg chyba urlopu macierzyńskiego jak bym chciała, ale wzięłam, l4 mi wypisali, na tydzien i chcę wrócić do pracy, co mam przez 8 tyg beczeć???;( pocieszające jest to że gdzieś za 3 m-ce będę mogła starać się ponownie o dziecko, ale już się boję tego;( nie chce tego drugi raz przeżywać;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

A mnie dzień zleciał na umieraniu migrena taka mnie dopadła ze pół dnia wymiotowałam dopiero o 15 puściło. Już wczoraj wieczorem czułam ze głowa zaczyna boleć wiec przed snem wzięłam przeciwbólowego ale jak o 6.30 karmiłam Lenkę to nadal mnie bolała i wzięłam kolejnego procha ale i to nic nie dało jak wstałyśmy przed 10 czułam się strasznie a tu jeszcze dzieckiem trzeba było się zająć no i ta paskudna pogoda 🥴 Jej już dawno nie miałam takich silnych ataków migrenowych i myślałam że już nie bedę miała 🤢

McDa oj co za smutna wiadomość tym bardziej ze staraliście się o dziecko trzymaj się kochana 😘 Moja siostra poroniła pierwsze i tez sie bała ale po trzech miesiącach zaczęli sie starać i było wszystko dobrze teraz mają zdrową 3 letnią córeczkę. Więc po części wiem co czujesz bo z siostrą byłam w każdym momencie i nie zapomnę jak po oczyszczeniu przebudziła się i płakała i mówiła dziecko straciłam dziecko 🥴 Wsparcie rodziny daje dużo i pozytywne myślenie wiec buzki dla Was 😘


Wercia
ładne buciki 🙂 a co do pracy no właśnie oby była 🤢

Kiniek u nas podobnie "sama" rzadko się pojawia ale czasem się pojawia, co do telewizji moja też uwielbia bajki ale mnie to nie przeszkadza bo ogląda tylko te które ją interesują a i dużo z bajek się uczy np. śpiewa a raczej próbuje śpiewać piosenkę z bajki "Niedźwiedź w niebieskim domu" tą na Dobranoc 😜 poza tym bawi się książkami udaje że mi czyta, rysuje układa klocki- uwielbia Duplo i najbardziej podoba się jak rodzice jej coś wybudują, no i uwielbia te karty edukacyjne 😉
A jak ćwiczę z Chodakowską to żeby mi nie przeszkadzała włączam jej bajkę na laptopie bo inaczej strasznie przeszkadza i chce ćwiczyć na mojej macie a i śmieje się ze mnie chyba śmieszy ją to ze robię to samo co Pani w telewizji 😉

emiliaeem głowa do góry bedzie dobrze a co do cmentarza tez chcieliśmy Lenkę zabrać ale niestety choróbsko pokrzyżowało plany 🤢 na szczęście moje dziecię zdrowie i przesypia całe noce 😁 wreszcie 🙃 ale kupka nadal w pampersa ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde McDa jaka smutna wiadomosc...przykro bardzo :*:*:* sama wiesz,ze jeszcze sie uda :* tule mocno.
Gosiaczek wspolczuje migreny ja miewam tylko lekka i znosna ale moja mama nie mogla na swiatlo patrzec. Jej po ciazy przeszlo, mi nie .

Dziewczyny stol kupilam z 4 krzeslami do jadalni, poki co staly tam rowery a my jedlismy w salonie przy takim coffee table. Tak sie ciesze,ze w koncu mala bedzie siedziec jak czlowiek bo ciagle w krzesle do karmienia jej podawalam dania. Teraz bedzie jak dorosla 🙂 Chociaz chce byc dzidziusiem,mowi,zeby ja karmib bo jest bejbi, na rece i sie tuli bo chce byc bejbi. I mowi,ze mam miec bejbi zeby cycem karmic bo ona chce zobaczyc.....a to sie wzielo z moich opowiesci jej jak to byla mala. I obiecala kolezanka ,ze pokaze jak swojego synka karmi wiec moze Zuzi ciekawosc zostanie zaspokojona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...