Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam

U nas pogoda lepsza ale już widzę ze się chmurzy 🤢

Ja dzisiaj o niebo lepiej się czuję i okres się wreszcie kończy 😉 z czego najbardziej cieszy się mąż ☺️ 😁

Maja my śniadania, obiady i kolacje jemy na kanapie przy stoliku ale robiony na zamówienie żeby dobrze się przy nim siedziało, niestety stołu nie mamy nie ma miejsca w salonie nawet w kuchni mamy przedłużenie blatu i dwa pół-hokery 😉 Lenka całkiem inaczej niż Zuzia jak się pytam czy jest mała czy duża to mówi ze "duża" a ja jej wtedy mówię że duże dziewczynki robią kupkę do kibelka ale to nic nie daję 🥴 a jak się maluję to ona mówi ze też chce sie malować bo jest duża wtedy mówię jej ze będzie się malowała jak będzie taka duża jak mama 😜
No i jak coś chce to zawsze mówi "proszę" prosię kup, prosię chodź, prosię buduj itd. i to jest fajne ale muszę jej tłumaczyć że nie zawsze dostanie to o co poprosi.

Dobra zmykam poćwiczyć bo mam cel wymodelować ciało do świąt kupiłam sobie sukienkę w Mohito (dopasowaną) i muszę w niej dobrze wyglądać oczywiście kładę nacisk na brzuch. Codziennie ćwiczę z Chodakowską wiec trzymać kciuki 😜
Miłego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Macda bardzo mi przykro, tylko sobie moge wyobrażać jak bardzo tobie jest teraz przykro. Jednak pamietaj głowa do góry wszystko bedzie dobrze, za trzy msc. możecie znowu ruszyć do działania. Ściskamy mocno :********

Gosiaczek ja w tamta środę tak jak ty pól dnia z migrena umierałam, nalykalam sie prochów i nic nawet trochę nie przeszło. Ściągnęłam męża z pracy, bo nie miałam siły nawet patrzeć na oczy niemowiac o wykonywaniu jakichkolwiek ruchów, a trzeba było sie dzieckiem zając. Maz Skoczył jeszcże do lekarża po receptę na silniejszy lek i to mnie uratowało bo miałam wrażenie ze to ostatni dzien z mojego życia. Po porodzie moje migreny sie nasiliły, ale zauważyłam ze słabsze sa te dzien lub w dzien miesiączki, bo te które sa zaraz po, sa po prostu niedowytrzymania .

Położyłam Stokrotke spać i słyszę ze jej sie buzia nie zamyka. U nas popołudniowe drzemki odeszy do lamusa. Nad czym ubolewam. A wczorajsza nocke mieliśmy nieprzespana , obudziła sie o 2 w nocy na siku ( bo coraz częściej wstaje na nocne siku) , zaraz po siku było chce pic, po piciu zaraz znowu siku, i znowu pic a potem jak juz nie chcieliśmy dać jej pic to był bek albo lepiej ryk i taka jazdę do 5 rano. Rano do pracy.

Majka Ja tez poluje na stół-Okazyjnie chce jakiś antyk ,okrągły , rozkładany, ale kilka msc. szukania bez efektów. Raz licytowalam ostro ale sie nie udało. Na ten co mamy juz patrzeć nie moge.

Jeżeli chodzi o bajki to u nas Lila nie ma takiego parcia na szkło. Najbardziej lubi La maison de la Mickey czyli klub myszki Mickey . To jej czasami włączam, ale nawet nie codziennie. I jeszcze filmy o zwierzętach i bajka o tej lekarce co leczy zabawki, Ale to tylko z raz w tygodniu. Telewizor gra tylko jak, syn jest w domu, to jest tvmaniak, i kiedys jak był mały miałam tez z nim taki problem , ze bajki na okroaglo. Nadal gapi sie w tv. I nie reaguje na świat, do tego dochodzą gry psp, ixbox, komputer. Jedyne spięcia jakie w domu sa to właśnie o tv i gry... I obiecałam sobie ze z drugim tego samego błędu nie powtórzę.

Emiliaeem jeszcze trochę.... Mamuśka. 😉 Kurczę ciekawe czy ja nie dołączę do twego stanu , bo kilka wpadek zaliczylismy w tym tyg. Narazie świadomie sie zdecyduje, ale wpadkę zaakceptuje.
😁

Zeskanuje zdjęcie grupowe ze żłobka i Wam pokaże .Najlepsze jest w tym ze Lila do swoich opiekunek mowi mama. 😁





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa wiem co przechodzisz, nam przed Maksiem też się tak przytrafiło, łyżeczkowania prawie nie pamiętam, był problem bo anestezjolog dał mi za dużą dawkę usypiacza i pomimo ,że miałam się w 30 minut wybudzić ,ja dopiero po 2 godzinach .... mój Mati prawie tam zszedł na zawał, mi nie kazali zostać, puścili mnie po godzinie leżenia od wybudzenia ,więc nie wiem o co chodzi z ta polityką refundacji 🤔 W każdym razie , trzymaj się i nie poddawaj złym myślom, mi pomagało jak wmawiałam sobie ,że tak chciała biologia,że być może to właśnie dzieciątko nie miało się urodzić ,bo może byłoby chore , wiesz taka wiara ,że ciało wie co robi, następnym razem się uda. Teraz spokojnie dojdź do siebie.

Maju ale mnie rozbawiłaś, twardo się trzymasz,że u Ciebie karmienia cycem nie podejrzy 🙃 🙃 🙃 dobrze chociaż,że ma gdzi epodpatrzeć i zapsokoić ciekawość 🙃 🤪 🙃

Emiliaeem fajnie,że zaglądnęłaś mimo hm "niestrawności" , daj znać po lekarzu, że wszystko gra !

Gosiaczek a mi tez się Maksiak ładował na karimate , ale dla niego to taka atrakcja ,że żadną bają go nie przekupię 🙂 Maksiak też śpiewa ,a raczej nieudolnie próbuje do "Niedźwiedzia.." właśnie do piosenki Luny , choć u nas to bardziej pomruki rytmiczne są 🙂 najlepiej to jak on się za tańce weźmie , niestety rzadko ma aż taki entuzjazm 🙂
Za ćwiczenia trzymam kciuki, może nawet mnie swoim powodzeniem zmotywujesz ☺️ choć pewnie wszystkie się (jakby to moja mama powiedziała) wylaszczycie , a ja zostanę z moim tłuszczykiem i będę się pocieszać czymś kalorycznym 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa wysłałam wiadomość na priv.

Kinia mój Olek też śpiewa z Misiem i Luną 🙂 Potrafi jedynie ,,A Luna, miś i dom" 😁 Dalej mam śpiewać ja 🙂 Zresztą to Jego ukochana ,,bajecka" 🙂
Teraz jest na fazie ,,Mamo, a cio to jeśt?", ,,Dziadku Wieśławie, cio to jeśt?", śmiejemy się,że wali zwrotami jak na Rosji 🙂
No i nie wiem skąd się naumiał, ale jak zrobi kopkę, woła mnie i mówi ,,Mamusiu, Olo źbudował mośt, ziobać" 😁
A jak Mąż się Jego pyta jaka jest mamusia to odpowiada ,,Mamusia jeśt kofana, ciepła i duzia" 😁 I moje ego rośnie 😁 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawosc mojej bebe zaspokojona bylismy u cioci pokazala jak karmi i jest git 🙂 Zapisalam mala w srody do nursery na 3h dziennie platne oczywiscie jak skonczy 3 lata bedzie miala darmowych 15h. I ja zapisalam sie jako wolontariuszka tam wiec czasem bede miala na nia oko.
Dzis bardzo zajety dzien mialysmy aaaa i wiecie co Anglicy oczy otworzyli akcja szybka jest szczepia dzieci na gruzlice! Pamietacie jakie mialam spiecia ze sluzba zdrowia bo tu nie szczepili nie widzieli takiej potrzeby....WHO wyslalo informacje,ze to pilne i maja to robic. Ha dopielam swego 🙂 jutro dzwonie zamowic termin.
Bylismy jeszcze u mojej kolezanki Hiszpanki i tez milo mala czas spedzila,pobawila sie itd. teraz ma drzemke ......znow nie zasnie do 11 w nocy......ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Ta pogoda to jakaś masakra już drugi tydzień siedzimy w domu najpierw przez choróbsko a teraz przez pogodę. Zdążyłyśmy się tylko wyszykować a tu zaczęło padać i tak pada cały dzień 😠 Nawet zakupy nie ma jak zrobić muszę męża prosić.
Jutro teściowa przyjdzie koło 18 do Lenki a my z mężem pojedziemy na zakupy 😉 bo w lodówce zaczyna robić się pusto 😜

Kiniek Lenkę tez ciekawią te ćwiczenia ale bajki na laptopie bardziej 😉

Maja ja tez myślę Lenkę dać do przedszkola ale dopiero marzec /kwiecień na kilka godzin tylko muszę się rozejrzeć na przedszkolem 😉 Tez jestem ciekawa jak ona się zachowa gdy zostanie sama bez nas 😉 a jak prywatne przedszkole się sprawdzi to pewnie w nim zostanie 🙂

Zmykam obiado-kolacje robić bo mąż niedługo wróci 🙂 Jeszcze mnie ćwiczenia czekają a już jestem po Total Fitnessie z Chodakowską 😁 Jak po miesiącu będą efekty (o ile będą) to umieszczę zdjęcie przed i po a jak nie to zrobię to po dwóch miesiącach jak będą większe efekty (mam nadzieje) 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek Ty mnie cholera jasna nie dołuj już tymi zdjęciami!!! 🙂 Ja Chodakowską to mogę sobie co najwyżej teraz pooglądać... ☺️ Drugie dzieciątko mogłabym mieć już, ale nie chce mi się w tej ciąży chodzić, czuję się o wiele gorzej niż poprzednio... 😞

Byłam dzisiaj na badaniach krwi i moczu, taka kolejka,że czekałam dobre 40 min. 😮 A jeszcze w miarę wcześnie wyjechałam, bo musiałam zatankować samochód, a korki już od wjazdu do miasta 😠 Tak mnie kopyto bolało od trzymania na sprzęgle,że jak wyszłam to aż kulałam 😁
Poza tym kupiłam sobie piękne buty i jeszcze piękniejszą torebkę 😜 Chociaż trochę humor sobie poprawiłam 🙂
Z radości aż zrobiłam na obiad zrazy 😁 Tak mnie poniosło 😉

Oluś obudził się rano z chrypką, zapodałam Mu Tantuum Verde i syropek, narazie cisza, nie kasłał cały dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek ja uzywam jak musze dla malej Marimer woda morska, psikam po jakims czasie wszystko wyplywa,nie zatyka na dluzsza mete jak nasivin i jest to naturalny skladnik. Wiec polecam. Naprawde.
My po playgrupie. No i bedzie powstawala druga playgrupa polska i bede tam volontariuszka 🙂 szkoda wysle mnie na jakies kursy doszkalajace i moze sie przekwalifikuje w tym kierunku cos pracy z dziecmi, studia juz mam z Pl wiec dobrze rokuje chociaz nie chce mowic hop 😉 ale w zabobony nie wierze zazwyczaj wiec Wam sie chwale jakie mam plany. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny!!!

żyjemy 🙂

U Nas pogoda w miarę ok, chociaz wiadomo że coraz zimniej sie robi

Ja jestem troche podziębiona ale to chyba sama sie zaprawiłam
jak wychodziłam wieszac posikańce na balkon, a czasem z mokrymi włosami
to teraz mam.

Patryk szaleje i jak na razie zdrowy

Bylismy na kontroli w klinice okulistycznej i torbielka na oku nieco sie zmniejszyla, takze nadal jest do obserwacji i kolejnej kontroli w marcu
Mamy nadal uzywac kropli
Tym razem Patryk odstawil szoł, wrzeszczał jak szalony, we 3 go trzymalismy ale nie dal sobie zbadac oka aparatem i musieli go jak za czasów niemowlaka zawijac w przescieradło jak nalesnika i nakladac klamre na oko
dobrze ze mu zalozylismy pampersa na ta wizyte bo by posiural sie z 5 razy

Ciagle ogladanie bajuch na moim laptopie powolutku ograniczam - a mamy pelen wachlarz baj - Klub Myszki Miki,
Traktor Tom, Ciekawski Dżordż i inne jakie tam sobie wybierze 😉
kupilam mu plytke z Krecikem ale ją olal 🙃

Co do odpieluchowania to idzie coraz lepiej, z tymze drugi tydzien siedze praktycznie z Patrykiem w domu
bo pielucha na wyjscie strasznie go rozprasza a tak to ladnie sygnalizuje siku w 90% do kibelka (bez nakladki)
czasem do nocnika, gorzej z kupa to juz 50 na 50 - albo w pampka z nocy albo w majty albo do kibelka
no i wrocila juz liczba kup

Na cmentarzach bylismy sami wlasnie przez odpieluchowanie - moja Mum byla z Patrykiem

Czy przymierzacie sie powolutku do zakupu prezentu na Mikolaja??? macie jakies propozycje?

My na Mikolaja mamy juz prezenty pokupowane ale co to napisze pozniej bo moze jakis szpieg mnie tu czyta
i wszystko sie wyda - sa to zabawki - to co Patryk uwielbia

McDa
- bardzo mi przykro, moge sobie tylko wyobrazic co czujesz
lyzeczkowanie robili Ci na zywca? jesli tak to co to za szpital matko kochana, tak pisze bo ja mialam wlasnie
lyzeczkowanego polipa ale pod narkoza i za ok godz wychodzilam do domu

emilia1- hehe to witaj w klubie chociaz u Nas etap "ja sam" raczej jeszcze nie rozwinal sie do konca
raczej jest pokazywanie paluchem co chce - ksiaze i świta - ech....


emiliaeem- zycze aby ten I-szy trymestr szybko przelecial i poczulas sie troche lepiej
no i aby Oli byl grzeczny i dal Ci odpoczac
fajnie ze kupilas cos dla siebie bo potem to kompletowanie wyprawki pewnie bedzie bo cos wspominalas
ze sprzedalas wszystko


Gosiaczek - ech te migreny, tez czasem mam bardzo silne - masakra rzygam a najgorzej jak nie ma kto
mnie odciazyc wtedy w opiece nad Malym
u Nas jesli chodzi o stoly to bardzo podobnie - czyli brak miejsca na stol w "salonie" a w kuchni tak waziutki
tyle ze w salonie juz do odnowienia bo tasma z boku stolu cala schodzi

U Nas liczba kup juz wrocila do standardu - czyli ok 4 na dzien
i tak jak pisalam - zazwyczaj pierwsza jest rano, jeszcze jak ma pampersa z nocy

łączę się z Toba z siedzeniem w domu, z tymze ja siedze bo PAtryka strasznie pieluchy rozpraszaja w sikaniu


MajaCh
- fajnie ze zapisalas sie na wolontariuszke, kto wie moze dostaniesz etat


No to nabazgrałam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc .Wercia ja chce malej hulajnoge kupic na swieta, korci mnie juz kupicale jak kupie to zaraz jej dam....probuje sama sobie odmawiac wiecie o co chodzi, ona nie odczuwa potrzeby posiadania czegos tylko ja jak wariat co widze to zaraz chce dla niej wiec teraz troche sie uspokoilam i dozuje bardzo co kupuje. 🙂 Zeby dziecko mialo marzenia. No to tyle wymyslilam. Pewnie cos jeszcze dorzuce zeby miala frajde jak bedzie prezenty otwierala bo jej usmiech to taka radosc w serduchu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my dzisiaj na godzinnym spacerku pogoda super wiosenna i pomyśleć że mamy listopad 😜 Zakupy zrobione nawet na chwilę do galerii zajechaliśmy kupiłam Lence bluzę w Zarze ze świnką Pepą bo ją uwielbia 😁 I jak jej pokazałam to skakała z radości dosłownie i było mama pepa i pokazuje żeby jej założyć 😁 szkoda że tego nie nagrałam 😉 A swoją drogą co te dzieci widzą w tej pepie? 😜

Maja dzięki ja mam też coś takiego Sterimar ale jakoś te gluty nie za bardzo wylatują 🤢 No i masz racje warto próbować 😉 jeśli tylko lubi się pracę z dziećmi to jak najbardziej 🙂

wercia gratulujemy sukcesów 😉 U nas kupka nadal w pampersa jak jej przez dwa dni nie założę pampersa to trzeciego dnia zrobi rano jak jeszcze go ma 🤢
Ja jeszcze nie wiem co Lence kupimy na Mikołaja ale pewnie coś edukacyjnego albo kręgle bo ona uwielbia piłki i u znajomych ciągle się tym bawiła 🙃

Zmykam do męża. Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek nie mam pojęcia co dzieci widzą w pepie .. różowy kolor ? ? 🙃

Wercia co do prezentów miałam sporo typów ale już zgłupiałam do reszty, co prawda uważam, że już za dużo tych zabawek w domu ale jak Maja to pięknie napisała, że uśmiech dziecka to ciepełko w serduchu... także albo kuchenkę z gadżetami (Maks uwielbia gary 😮 ) , albo stolik ze śrubami i jakimiś nakrętkami (rozkręca mi wieszaki na ciuchy i łóżko piętrowe 😮 ) do tego trochę farb do malowania paluchami, nakręcane zabawki do wanny i chyba starczy, żeby nie wykorzystać wszystkiego na raz - co prawda tatusiek juz się napalił na zamek FP ze smokiem i na lego technics ,ale mu tłumacze jak krowie na rowie ,że nie ma kupować dla siebie ,a dla syna 🙃
Kwestia prezentów wciąż nierozstrzygnięta ..

Emiliaeem no tak nie ma to jak zakupy prawda? 🙂 Ty torebkę ,a ja dziś dwie wazy na Wigilie i nową zastawę stołową i cieszę się jak dziecko sic! 😮 no ale tak już mam, co prawda najgorzej jest jak kupię książki, noszę je ze sobą wszędzie z bananem na twarzy 😮 no ,ale to chyba każdy ma jakieś swoje dziwactwa 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Mąż w pracy a ja już poodkurzałam i umyłam podłogi 🙂 nawet zdążyłam już poćwiczyć 🙂 Myślimy wyjść zaraz na spacer choć sie coś chmurzy mam nadzieję że nie będzie padać 🤨

Kiniek
no powiem Ci że Lenka ogólnie lubi bajki po mamusi i po cioci 😜 pepę uwielbia ale również kocha Pony i Truskawkowe ciastko a ostatnio nawet Franklina 😁

Maja
Hello Kity przynajmniej ma wygląd ale najwidoczniej Pepa ma to coś w sobie 😁

A odnoście tych zabawek Lenka też ma dużo i staram się ograniczać ich kupowanie. Ale mam jeszcze jeden pomysł bardziej pod choinkę Klocki Duplo pociąg z torami który jeździ - bo po pierwsze Lenka lubi budować, po drugie uwielbia ciuchcie a tu jeszcze taka jeżdżąca ciuchcia więc fajna sprawa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek Lego ma takie ceny nei ważne czy duplo czy te bardziej dorosle, Ewce kupowaliśmy 2 lata temu taki duży zestaw to tez taka cena, niestety teraz tyle to wszystko kosztuje, za markę się płaci, u nas na pewno Max dostanie od babci taką koparkę co ma zdalnie sterowaną łychę i może na niej dziecko siedzieć i jeździć - jak dla mnie za dużo już tego ale się babcia uparła więc już niech sobie kupuje co tam chce.

Maju hehehe skąd ja znam to ciśnienie,że musisz coś kupić sobie/dziecku nie ma znaczenia 😉 ja to największy problem miałam co mamie kupić, ale w końcu ogarnęłam karnet upominkowy spa z masażami i jakimiś innymi przyjemnościami , dla mojej zapracowanej madre w sam raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

kurcze Paulinka od wczorajszej nocy ma temp, dostaje ibum, za godz temp spada na 2-3 godz i potem znów ok 39... a na syropie pisze że co 6 godz dawać, wczoraj była cały dzień marudna z wysoką gorączką i ciągle musiałam ją nosić na rękach a w domu 12 gości... ale ogólnie impreza się udała, dziś to sama, nie chce nic jeść, markotna i słaba, zadzwoniłam do lekarza i kazał mi jeszcze paracetamol dawać, na razie 3 godz bez gorączki czyli rekord 😉 do tego ma okropny ropny katar i kaszle trochę, spała w dzien 15 minut i jest strasznie słaba, ciągle chce mi na kolanach siedzieć, więc dzis odpoczywam fizycznie 😉bo nic mi się pozwala zrobić....

Gosiaczek jak Ty zbijałaś gorączkę Lence?

widzę że piszecie o prezentach ja myślałam o takiej lalce http://allegro.pl/hit-duza-lalka-60-cm-interaktywna-spiewa-i-mowi-pl-i3645906378.html jakieś łózeczko dla lalek bo jeszcze nie ma a coraz czesciej sie bawi w mamusię 🙂 fajne sa zestawy do lalek ale nie najtańsze a miejsca dużo zajmują, jeszcze zestaw lekarza, ale ciągle szukam...

Wercia łyzeczkowanie miałam oczywiście na żywca, najpierw dali mi niby znieczulający zastrzyk do środka, który bolał jak cholera, ale to było niż z porównaniem do bólu łyżeczkowania… ;( aż mi ciarki przechodzą jak sobie przypomnę… no i gratulacje w odpieluchowaniu 🙂

Gosiaczek ja poluję na bluzkę z elmo, bo te bajjkę to by mogła naokrągło oglądać 😉 jedna dziewczynka kiedyś była w żłobku z bluzce z elmo to ciągle podobno za nią chodziła i chciała jej wyrwać bluzkę 😉 co do Pony to Paula też lubi ale chyba bardziej ja 😉 lubie te bajkę 😉 truskawkowe ciasto jest piękne przez żywe kolory, strażaka sama też Paulinka lubi, a najbardziej elmo –odcinek strażacy… 😉 no i lubi też chmurkowe opowieści i kota Filemona 😉 wszystko zależy od tego jaki ma humor, teraz np. wymysla i tylko wrzeszczy inną 😉 a ja teraz oglądam koniki ponny razem z Paulinką 😉
Duplo fajne, ja myślałam o takim domu na urodziny http://allegro.pl/lego-duplo-klocki-domek-dwupietrowy-do-zabaw-10505-i3686204541.html cena też wysoka, ale jak Kiniek pisze tyle lego kosztują;( a poza tym ona chyba nie umiałaby się tym jeszcze tak fajnie bawić, została zjeżdżalnia, a domek może na przyszłe urodzinki 🙂

Maja no podziwiam, sushi wow, ja bym nie zrobiła, ale tez nie zjadła, a tym bardziej mąż... nie kręcą mnie takie potrawy, sushi, owoce morza to nie dla mnie 😉 ale kazdy lubi coś innego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...