Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej dziewczynki. Dziekuej bardzo za przeslane ksiazki. Kochane jestescie.
Ja wczoraj bylam na szczepieniu mielismu szczepic na 5 ale w koncu lekarka przekonala nas na 6 i jeszcze namowila na rota wirusy. Uleglismy w koncu bo maz jest lekarzem i przynosi ciagle jakies swinstwa do domu. Mala marudzila w nocy ale goraczki nie miala.Dzis zrezygnowalam ze spaceru ale juztro bym wyszla. Moge? Czy trzeba sie wstrzymac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Kurde, Jola, mam nos zawalony na maxa i głowa mi pęka 😠
Ja póki co leczę się rutinoscorbinem i wapnem z witaminą c. Może jeszcze inhalację sobie zrobię jak kupię olejek.
Wklejam ci posta od Magdy:
"Daniela na to Twoje przeziębienie możesz łykać rutinoscorbin, psikać Tantum verde i ssać tabletki homeopatyczne Oscillococcinum. Które w moim przypadku świetnie się sprawdzały przy przeziębieniu. Dowiedziałam się nie dawno, że W trakcie karmienia piersią przyjęcie homeopatycznego środka leczeniczego oddziałuje dodatkowo ochronnie na dziecko.

Łagodząco i przeciwzapalnie działa napar z majeranku i sody. Do około 1,5 litra wody dodaj łyżkę majeranku i łyżkę sody. „Miksturę” gotuj przez 15 minut, spacerując w pobliżu (maluszkowi takie inhalacje nie zaszkodzą) lub pochyl się nad garnkiem, okryj głowę ręcznikiem i wdychaj parę przez 5–10 minut.

Na wodnisty katar bezpieczny jest natomiast homeopatyczny preparat Euphorbium, a na podrażnioną skórę pod nosem – maść majerankowa, Alantan lub maść z witaminą A.
Na gęsty katar przydadzą się środki rozrzedzające i ułatwiające usunięcie wydzieliny. Możesz stosować sól fizjologiczną w kropelkach lub roztwór wody morskiej, np. Sterimar, Marimer, Unimer. Nalej 5 ml soli fizjologicznej na dłoń i wciągnij ją do nosa.
Na kaszel bez obaw możesz wypróbować Flegaminę, Mucosolvan, Ambrosol oraz syropy ziołowe, np. prawoślazowy albo Herbapect."

He, he, Magda jest najczęściej cytowaną osobą na naszym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):

He, he, Magda jest najczęściej cytowaną osobą na naszym forum.


nie dlugo bedzie mozna ja wygooglowac 😁 😁 😁

daniela u nas tez fajnie dzisiaj oby tak do wieczora.Zaraz chyba na spacer sie wybierzemy
ps.na kiedy macie szczepienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Hej dziewczynki. Dziekuej bardzo za przeslane ksiazki. Kochane jestescie.
Ja wczoraj bylam na szczepieniu mielismu szczepic na 5 ale w koncu lekarka przekonala nas na 6 i jeszcze namowila na rota wirusy. Uleglismy w koncu bo maz jest lekarzem i przynosi ciagle jakies swinstwa do domu. Mala marudzila w nocy ale goraczki nie miala.Dzis zrezygnowalam ze spaceru ale juztro bym wyszla. Moge? Czy trzeba sie wstrzymac?


Evelina - jasne, że możesz. Jeśli córcia nie ma gorączki to wychodź śmiało.
Ja też szczepiłam na 6, na następny dzień Hania była troszkę ospała (he, he - nareszcie przespała sporą część dnia), ale na spacerze byliśmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki 🙂
Wpadłam żeby się przywitać i życzyć miłego weekendu 🙂
Hania od trzeciej do szóstej w nocy urządziła sobie zabawę 🙂 Od rana też nie za bardzo spała, bo mąż wiertarką wiercił. Jak się już uśpiła, to poszedł do łazienki i tak trzasnął deską klozetową, że się obudziła. Zaczęłam ją usypiać z powrotem to wpadł Igor i takiego rabanu narobił, że znowu wstała. Potem było podejście nr 3 - na szczęście udane 🙂 Więc może okno zdąże umyć 🥴
Jo-aneczko proszę cię bardzo - używaj ksywki ile chcesz. Osobiście posługuje się jeszcze zamiennikiem - trzoda 🤪 🤪 🤪
Wogóle mamy z mężem tendencje do wymyślania dzieciakom ksywek 🙂
Norbert w okresie niemowlęctwa był nazywany Buniaskiem. Ze względu na zdrobienie - Norbuniek, Buniek, Buniasek 🙂 Oraz na pyzatą buźkę.Teraz oczywiście już nie pozwala - i jest tylko Norbertem 🙂
Iguś - Egusiem - ze względu na rude włoski i silną żółtaczkę - skojarzenie z jajkiem 🤪
A Hanusia Haniołkiem ze względu na spokojną naturę 🙂 Odpukać 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):

Norbert w okresie niemowlęctwa był nazywany Buniaskiem. Ze względu na zdrobienie - Norbuniek, Buniek, Buniasek 🙂 Oraz na pyzatą buźkę.Teraz oczywiście już nie pozwala - i jest tylko Norbertem 🙂
Iguś - Egusiem - ze względu na rude włoski i silną żółtaczkę - skojarzenie z jajkiem 🤪
A Hanusia Haniołkiem ze względu na spokojną naturę 🙂 Odpukać 🙂 🙂 🙂


Super 🙂 Buniasek, Eguś i Haniołek 😁 😁 😁
Ale Hanie to ponoć pyskate są, więc może cicha woda brzegi rwie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jo-aneczka napisał(a):
ann5353 napisał(a):

Norbert w okresie niemowlęctwa był nazywany Buniaskiem. Ze względu na zdrobienie - Norbuniek, Buniek, Buniasek 🙂 Oraz na pyzatą buźkę.Teraz oczywiście już nie pozwala - i jest tylko Norbertem 🙂
Iguś - Egusiem - ze względu na rude włoski i silną żółtaczkę - skojarzenie z jajkiem 🤪
A Hanusia Haniołkiem ze względu na spokojną naturę 🙂 Odpukać 🙂 🙂 🙂


Super 🙂 Buniasek, Eguś i Haniołek 😁 😁 😁
Ale Hanie to ponoć pyskate są, więc może cicha woda brzegi rwie 😉

Oj to mnie nie pocieszyłaś 😁 😁 😁 A ja miałam cichą nadzieję, że to moje najspokojniejsze dzieciątko 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
uu ja nawet nie wiedzialam ze na 7 jest
Mi sie tez wydwalo ze moja ma katar bo ciagle jej cos brzeczalo i nie mozna bylo tego sciagnac aspiratorem plus robila zieloen kupki i w sumie dalej robi ale lekarka ja zbadala i powiedziala ze tak moze byc. Nosek sie oczyszcza jakos bardziej i to nie katar a kupki podobna moga takie byc pare dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas noc była cudowna. Tymcio wstał o 2 potem o 7 i o 11. Na dodatek zasypiał sam! Nie musiałam go w kółko bujać, tylko nakarmiłam, odbiło się i położyłam. ''Pogadał'' sobie trochę i zasnął. Normalnie nie wierzyłam 🤪

Dziś mamy wychodne z m. On idzie na kawalerskie a ja na urodziny do koleżanki, która mieszka po drugiej stronie ulicy 🙂 Z Tymciem zostanie teściowa 🙂
Tylko mi nie piszcie, że wyrodna matka jestem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inez jaka wyrodna?? Tylko pozazdrościć że masz z kim synka zostawic 🙂 ja od poniedziałku ide na areobik i nawet karnetu kupic nie moge bo mój m pracuje w róznych godzinach i jak się pokryją z moimi ćwiczeniami to będe musiała odpuscic. Ostatnio jak miałam iść do okulisty z małym to miał być ktoś ze mną by potrzymać małego i nie miałam z kim bo m. mama, teściowa, tato, koleżanka wszyscy jak na złość mieli ranne zmiany i dopiero mamy facet sie zlitował i pojechał ze mna...
więc wyszalej się!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez anya ma 100% racji.Jesli tylko masz komu zostawic swoj skarb to korzystaj bo wszyscy na tym skorzystaja. 🙂 moj aniolek juz usnal,tylko jakos tak spi nie spokojnie,smoczka nie chce z buzi wypuscic,wczesniej zaczal nagle plakac puscil dwa baczki i usnal znowu.Tak mi szkoda tego malego czlowieczka 😞 a rano to mnie tak nastraszyl ze prawie slyszalam bicie swojego serca 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczynki 🙂
Przepraszam,ze tak długo nie pisałam,ale miałam zepsuty komputer.Mam nadzieje,że u was wszystko ok.Bo u nas dobrze.Filipek rośnie,waży 5100g.Jestesmy juz po szczepieniach i po usg bioderek.
A za dwa tygodnie mamy chrzciny,a jutro idziemy na imprezkę do babci na 80 lat 🙂.
Co do ulewania,do mleka dodajemy zagęstnik i jest lepiej 🙂Czy wasze maluszki często budzą się w nocy??Bo mój ok 24 a 1,i poźniej nad ranem ok 5 a 6 rano.
Życzę wam udanego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do mam uzywających SAB SIMPLEX - bo dostaliśmy te kropelki dzisiaj w prezencie 😉 w sumie ksawier nie ma jakiś takich typowych kolek, ale co dziennie przewaznie miedzy 5 a 6 rano prezy się, podkurcza nózki... nie są to raczej kolki a myślę, ze męczą go gazy i nie moze zrobic kupki... czy na to tez działa SS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare moj to zalezy ,czasami obudzi sie kolo 1 w nocy a pozniej o 5-6,a czasami co 3 godz.Ale za to jak zje o 18 to spi cale 6 godzin.Pewnie przez to ze sie ciemno robi wczesnie i mysli ze to nocka juz 🙂 a Filip od kiedy zaczal przesypiac noc?
ewelina fakt,ksiazka wciaga 😎mi bardzo pomogla tabelka z gestami dziecka w zaleznosci od glodu,zmeczenia itp Oczy czasami robilam jak 5 zeta 😁 😁 😁
siehankowa mi sie wydaje ze tez na to ale lepiej spytac jo-aneczki albo Madzi
wiecie co rano przezylam zgroze 🤢 🤢 obudzilam sie o 8 i cisza jak makiem zasial a zawsze o tej porze maly juz gloosno wital dzien.Podchodze do lozeczka a on sie nie rusza,zaczelam dotykac go po raczkach buzi a on nic,buzke taka chlodna mial nie reagowal na nic.W myslach mialam juz najgorsze serce napieprzalo w srodku,nie zycze nikomu takich uczuc. 🤢 🤢
a cwaniak taki sen mial mocny bo sie wzdrygnal nagle i oczka otworzyl.Dzisiaj sie bede bala usnac chyba 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna współczuję dzisiejszych porannych przeżyć ja kiedyś z Gabi też tak miałam 😞
U Ciebie Norbi śpi a moją Tosię coś morduje, macha łapkami, wypluwa smoka, przysypia i znowu marudzi 🤢 I męczy się już tak półtorej godziny 😞
Siehankowa czy ta szmatka przytulanka sprawdza się? czy dzidzia jeszcze za mała na to? też się zastanawiam nad kupnem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...