Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Ulala pamiętam, że ten sposób na bardziej treściwy pokarm to było poprostu zmniejszenie spożywanych płynów. Bo ta mamusia duzo piła i jak sie okazało pokarm był "rzadki".

Ja też jestem za przyjęciem Ulali na sierpnióweczki. Jest z nami już dość długo. No ale niech inne mamusie się wypowiedzą.

Hehe a propos sierpnióweczek, oglądałam sobie galerie i wybacz Lydzia ale rozśmieszył mnie widok twoich fotek z brzuchem z napisem Alicja 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Dzień dobry

U nas po wieczornym kolkowym wydzieraniu się od 21-22 nocka ładnie przespana bo pobudka o 2 i jakoś koło 5
Tosia śpi na dworku do Gabi przyszła koleżanka, też się na dworze bawią, ja robię kawkę i uciekam też na dwór.
Pranko powieszone, chata ogarnięta, na zakupach byłam już z rana.

Ulala ja smarowałam zielonym linomagiem te mocno łuszczące się miejsca tzn skóra była sucha na stópkach i w nadgarstkach.

Później Was doczytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulala Mojemu Szymkowi też się skórka lekko jakby łuszczyła w zgięciach - położna zaleciła na to smarowanie Alantanem z witaminami A i E i dalej kąpanie w jakimś emoliencie (my mamy Oillan) - POMOGŁO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazyy ja swojej niuni nie czyszczę noska bo nic w nim nie widzę 😮 🤢 piszecie dziewczyny że wy czyścicie codziennie, czy coś znajdujecie w tym nosku? bo już zdurniałam 🤔
A czy uszy też jakoś "specjalnie" pielęgnujecie??

I kurcze Tosi jeszcze ten pępek nie odpadł czy to nie za długo....?? chyba muszę w pon zadzwonić do położnej....
Też jestem za przyjęciem Ulala na sierpnióweczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela nie przejmuj sie kikutem corce mojej siostry po 3 tyg odpadl 😉 ja swojemu tez noska nie czyszcze
poszlam do tego fryzjera i d... 😠 po niedzieli mam przyjsc.Przyszlam do domu i w ryk.Czuje sie jak kopciuch 😞 jeszcze maz mnie dobil ze cycki mi zmalaly.Mam oczy.A takie slowa w jego ustach bola 😞 poplakalam sobie w lazience i doszlam do siebie.Moj syn nie bedzie widzial lez w oczach mamy bo z doswiadczenia wiem jak to boli.
uff...czasami zastanawiam sie jakby to bylo bez was 🤔 czuje ze znajde u was wieksze wsparcie niz u nie jednej osoby w zasiegu reki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mamusie 🙂

Crazzy- ja ostatnio muszę Szymkowi dziennie nosek czyścić, bo mu się gilki robią. A jeśli chodzi o spanie to też tak ma, ale głównie podczas zasypiania. Jak zaśnie to zdarzy mu się czasem zapłakać, jęknąć i śpi dalej.
Marta-lion- hehe muszę powiedzieć Magdalenie, żeby je usunęła- bo jak się Szymek dowie to będzie dym heheh. W szpitalu po urodzeniu jak go miałam na rękach to mówię mu a w domu masz takie śliczne sukienki a on w tym momencie łłłaaaaaa i zaczął się płacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie.
Jak was tak czytam o tych kolkach i wogóle, to naprawde cieszę się, że moja mała nie ma tego śpi i je ladnie nie mam z nią problemów jako takich, poza płaczem jak jest głodna i nie dostanie na czas 🙂 ale to ja się tak przygotowuje do karmienia, muszę wszyko mieć pod ręką.

Karolina cieszę się bardzo, że Wiktorek przybrał na wadze 🤪
jo-aneczka no z tym pomnikiem to raczej nie było na powaznie hehe
Ktoś tam pytał o co chodzi... wiec już piszę
karolina miała nawał pokarmu i ja jej tylko doradziłam, żeby mniej piła po prostu 🙂 wiec jak pisała pije teraz 1,5l dziennie i pokarm się zagęscił, bo wcześniej jak stwierdziła był mało treściwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam weekendowo,
ja po ciężkiej nocy i poranku. Ania wyjątkowo po kąpieli nie chciała zasnąć. Wisiała cały czas na cycu i udawała, że doi. Może miałam mało pokarmu i głodna była... . Za radą położnej kupiłam sobie muszle laktacyjne, bo mam strasznie podrażnione i popekane brodawki. Wczoraj miałam chwilę założone i zbierało się w nich trochę pokarmu. Chyba sama się w ten sposób wydoiłam nie zostawiając nic Ani. Usnęła bidulka dopiero przed 2 a o 6 znowu pobudka i powtórka z rozrywki. Zje trochę i niby usypia przy odbijaniu, ale jak ją położę do łóżeczka to płacze. Najlepiej śpi się jej na mojej klatce piersiowej, ale ile tak można. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, ale teraz oszukałam ją smoczkiem i chwilę jest spokój. Przynajmniej mogę coś zrobić. Mamusie, dajecie swoim maluchom już smoka? Mi się pierwszy raz zdarzyło a nie wiem, czy juz można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

U nas wszystko ok, ale jakoś mało czasu na wszystko. Szkoła się zaczęła i trzeba wszystko poukładać.

I ponawiam pytanie z przed paru dni. Czy jak daje małemu 60 ml mleka to mu starcza? Bo mi się wydaje, że tak. Jak dam mu więcej to zazwyczaj dużo zwymiotuje. A teściowa twierdzi, że 60 ml się nie najada i teraz nie wiem.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jola Bedzie pomnik i to duzy hehehe
mapa najpierw nie mialam nic i pilam 3 litry plynow (kawa zbozowa,herb. Laktac. Z hippa rano wieczor i woda) dostalam nawal i leciala sama woda a maly przybieral niecale 100 gram na tydzien. Jola poradzila.zeby mniej pic i pije 1,5 litra i maly przybiera ok. 200 gram na tydzien i zamiast wody leci smietanka 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
existence napisał(a):
witam weekendowo,
ja po ciężkiej nocy i poranku. Ania wyjątkowo po kąpieli nie chciała zasnąć. Wisiała cały czas na cycu i udawała, że doi. Może miałam mało pokarmu i głodna była... . Za radą położnej kupiłam sobie muszle laktacyjne, bo mam strasznie podrażnione i popekane brodawki. Wczoraj miałam chwilę założone i zbierało się w nich trochę pokarmu. Chyba sama się w ten sposób wydoiłam nie zostawiając nic Ani. Usnęła bidulka dopiero przed 2 a o 6 znowu pobudka i powtórka z rozrywki. Zje trochę i niby usypia przy odbijaniu, ale jak ją położę do łóżeczka to płacze. Najlepiej śpi się jej na mojej klatce piersiowej, ale ile tak można. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, ale teraz oszukałam ją smoczkiem i chwilę jest spokój. Przynajmniej mogę coś zrobić. Mamusie, dajecie swoim maluchom już smoka? Mi się pierwszy raz zdarzyło a nie wiem, czy juz można.

u mnie tak wlasnie czasem robi niby udaje, że je jak to okreslilaś, ale ja czekam az mocno zasnie i wtedy ją przekładam. Ja mam te muszle i powiem,że jakby szybciej mi się zagoiły brodawki, ale juz kilka razy mi się zdażyło, że jak się nachyliłam nad małą to mi wyleciało mleko co cię w nich nazbierało przez te dziurki 😉 już tyle razy się przebierałam, 😞 teraz jak mała mi więcej śpi i mi się nazbiera to z nich wylewam, żeby znów się nie zachlapać 😉 😜
ja jak czasem ja odkładam to przytulam do pieluszki i mała ma wrażenie, że dalej śpi przy mnie a smoka jej już daję czasem wypada więc dobra jest ta pieluszka, bo przytrzymuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Dziewczyny madalena ostatnio mi polecila witaminy dla kobiet karmiących PRENATAL DHA i ja tam wyczytałam, że pomagają w depresji poporodowej 🤪
Nie wiem czy działają, ale może warto kupić 😜 😉


Jola ja mam ten Prenatal Dha ale nie wiem czy pomaga bo dzisiaj z rana miałam płaczliwy dzień zresztą pierwszy od powrotu ze szpitala....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Existence co do smoczka ja swojej na początku dawałam na spacerze tylko bo jak wychodziłyśmy to ona płakała zamiast spać i ssała swoją rączkę. Teraz w dzień też mi się zdarza jej dawać, pomaga trochę jak mała ma kolki bo wtedy ciągnie "dyda" zamiast swojej ręki i nie maltretuje mi bimbołów. Nie chciałam jej dawać smoka ale cóż...siła wyższa 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...