Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Cześć dziewczyny !!To ja karolcia12345i z brzuszka. Na wstępie przepraszam, że tak długo się nie odzywałam, ale niestety mały jest tak absorbujący,że nie mam czasu do kompa usiąść. Jak mam chwilę to idę się wykąpać albo sprzątam dom albo gotuję obiad. Wiktorek nie potrafił zostać nawet na minutę sam i jak wychodziłam z pokoju to był płacz. Kupiłam karuzelę i jest lepiej bo na 30-40 minut sobie patrzy i gada do niej 😆 😆 Wstajemy ok. 9-10 a idziemy spać o północy albo o 1 w nocy i codziennie jest tak samo tzn. cycek, zabawa, noszenie przy lampce nocnej, znowu cycek i mimo skręconych kaloryferów jest gorąco i młodemu całe włoski się robią mokre (a nadal ma czarną , bujną czuprynę hehehe), karuzela, cycek, przewijanie, cycek i dopiero po 3-4 godzinach zasypia. Czy Wasze dzieciaczki zasypiają same i jak to u Was wygląda z tą nocą. Mój jak zaśnie to śpi w nocy 7-8 godzin, aż raz o 8:30 wstałam bo zasnął o północy i się bałam że coś mu się stało. Także wyspana jestem tylko z tym usypianiem mamy problem bo Wikuś jest coraz cięższy i wszystko mnie boli. Aż dziwne że nadal mam nadwyżkę 9 kilo po ciąży(z 18 kg przybranych) od porodu prawie nie chudną a jem zdrowo, nie wiem czemu tak mi się dzieje. Jutro mamy drugie szczepienie,po pierwszym spał jak zabity przez dwa dni tylko co 2-3 godziny oczy na karmienie otwieral i znowu spał. Dzwoniłam do lekarza i to niby normalne było, ciekawe jak teraz będzie. A tak to ogólnie jest extra, nie chorujemy, codziennie spacerujemy nawet jak jest zimno i chyba go zahartowałam trochę. Jeszcze raz Was przepraszam że się nie odzywałam i powiem szczerze że nie wiem czy będę w stanie zaglądać częściej. Napiszcie jak usypiacie swoje dzidzie. Buźki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A no i w niedzielę wypędzaliśmy diabełka z małego (czyt. chrzest 🙂 🙂 ) i myślałam że to pomoże ale nadal Wikuś nie chce zasnąć i rozrabia. Nie wiem jak sobie radzą mamy z bliźniakami, bo dwa takie małe bąble to chyba już na nic się nie ma czasu a jeszcze jak kolki by były to bym w Świeciu wyladowała (tam jest wariatkowo 😁 😁 ) my za rok następną dzidzię robimy. Tak żeby były dwa lata różnicy a później się zobaczy 😁 😁 Mam nadzieję że Wiktorek będzie już po roczku trochę spokojniejszy. Będzie chodził już może to jakoś sobie damy radę hehehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolcia witaj!

moja Lilka sama usypia...klade ja w lozeczku jak widze ze sie spiaca robi i zazwyczaj chwile pogada albo pomarudzi i usypia...czasem za raczke ja potrzymam albo poglaszcze po buzce...no ale ona nadal wiekszosc dnia przesypia i cale noce tez spi 🙂 🙂



a teraz Lilka az pieje z radosci bo zdjelam jej pampersa i z golym tylkiem lezy 🤪 🤪 tak niewiele jej do szczescia potrzeba 😉 😉


siahankowa powodzenia! trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my wrócilismy ze spacerku,bylismy odwiedzic dziadków 🙂
siehankowa trzymaj się kochana 😘
karolina fajnie,że się odezwałaś 🙂Ja raczej nie mam problemów z zasypianiem Filipa.
Widziałam,że pisałyście o czapkach,mój maleństwo nie cierpi,zawsze włacza mu sie syrena 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lydzia - wysłałam ci wiadomość na sierpnióweczkach 🙂

A co do czapek to moja też nienawidzi ich ubierać 😮

Jagoda usnęła po 17.00 i śpi nadal ale muszę jakoś ją wybudzać do kąpieli....ciekawe jak później uśnie na noc...
Ale mi się chce słodkiego..ale do sklepu nie idę za zimno i za duży wiatr.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak sobie ogladam wasze avatarki -jakie piekne te dzidzie wszystkie. Nie dawno rodzilysmy a tu juz takie duze bobasy. Aha jeszcze cos chcialam zapytac czy wasze dzieci (moze bardziej te 3 miesieczne ) podpieraja sie mocno na lokciach jak na brzuszku leza?? Tak pod katem prostym? Nam ortopeda od bioderek powiedzial ze musi tak bardziej sie podpierac i kazal cwiczycbo wiktorek sie podpiera ale raczki dosc blisko ciala trzyma
a z tym usypianiem to chyba tak nam zostanie na rekach. Tylko coraz ciezszy klocek z niego i przestaje wyrabiac. Jak sie nie nauczy sam spac to ja bede potrzebowac rehabilitacji hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie,
Czasami do was zaglądam i podczytuje jednak z reguły brakuje już czasu na odpisanie 😞 😞 😞 😞.
Co chwila piszecie o swoich relacjach z osobistymi, ja ze swoim też się ścinam co jakiś czas. a ja jestem cholerykiem, więc niektórzy ostrzegali go jeszcze przed ślubem że tak będzie. jednak zawsze wiem że bardzo mnie kocha i mogę na niego liczyć poza tym jak jest w domu to z wielką radością pomaga mi przy małym. Szczególnie po jakimś gorszym dniu, (kiedy Dominik jest marudny) wieczorami dostaje tylko syna do karmienia, a resztę czasu mogę poświęcić dla siebie. A mój Bąbel jest cudny dla rodziców, bo potrafi przespać 7-8 godzin w nocy przez przerwy, za to odbija sobie w dzień i domaga się cycunia co 2 góra 3 godziny.
Czytając o waszych problemach jest mi szkoda was i tych maluchów, co chwila coś któremuś maleństwu dolega. Jak nie wysypka to katar czy kolka albo jeszcze coś gorszego. U nas na razie raczej spokojnie tylko podejrzenia lekarza do dalszej obserwacji kardiologicznej (bo podobno słyszała jakieś szmery.
A i mam pytanie, ponieważ dopiero wczoraj byliśmy na pierwszej wizycie u ortopedy i lekaż zalecił szerokie pieluchowanie. Napiszcie mi co o tym sądzicie, bo w necie są bardzo sprzeczne poglądy na ten temat.
Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a Lilce ubierania nie przeszkadza ( no chyba ze za długo trwa np. jak sie okazuje ze body jest za małe i musze zdjac i załozyc inne a ostatnio coraz czesciej tak sie dzieje 🤪 )czapki tez jej nie przeszkadzaja jesli nie zasłaniaja oczu 🙂

jak miło ze sie dziewczyny odezwały! buziaki dla Was!

Justyna napisz co z biderkami jak wrócisz! mam nadzieję że dostałaś sie do lekarza i nie musieliście długo czekać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa - Nie wiedziałam, że Wy w szpitalu 😞 Trzymajcie się mocno! Będę trzymać za Was kciuki! I dzięki za tą odpowiedź o przepuklince.. Szymek ma coraz większą 😞 Zakładam mu teraz spodenki częściej, by gumka hamowała wychodzenie tej przepukliny, zwłaszcza jak płacze... 😞
Paloma Jak my byliśmy u ortopedy, to Szymek miał pieluszkę wielorazową i doktorek bardzo to pochwalił i powiedział, ze to bardzo korzystne dla bioderek. Do tego warto przy noszeniu brać dziecku nóżki na boki do pozycji żabki. No i noszenie w chuście też korzystne.
Karolcia jak fajnie, ze się odezwałaś. Akurat w tym samym czasie, co i ja 😉 Mój usypia przy cycu... no albo ogólnie na ręku po karmieniu... A jak się obudzi przy przenoszeniu, to już trzeba go nosić albo chociaż kołysać. Czasami uśnie sam, jak mu się włączy karuzelę albo śpiewa - ale to nie zawsze działa - w dzień wcale.
Jola Ja to przypomniałam sobie wszystkie piosenki z dzieciństwa 😁 i dużo śpiewam 🙂 🙂 🙂 a do kąpieli to lepiej może: http://www.youtube.com/watch?v=djYJ-tQnwCk 😁
...bo generalnie Szymek to jakoś nie lubi piosenek puszczanych z kompa, więc sama muszę się produkować 😜 zresztą mąż i moja mama też zdzierają gardła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agusiak pozdrowienia i buziaki dla Was - a co do przepukliny to ja słyszałam że u takich maluszków najczęściej się wchłania,no ale ja doświadczenia w tym temacie nie mam
No Madzia dobrze że wszystko w porządku a mój Bartek tak samo na rota reagował - tak czy siak marny widok jak maluszek tak się męczy - nogi z waty
ja to w kinie rzadko bywam,a teraz jak sa maluchy to w ogóle lipa a ogólnie razem to na komedie chodzimy ostatni raz na Lejdis byliśmy
o Inez nachosy są super
Diviana Alusia jaka piękna w awatarku
siehankowa trzymam kciuki żeby wyniki Ksawiera były w porządku i żebyście szybko do domku wrócili a waga nono pokaźna
Karolcia witaj,dwa lata różnicy super jest - ja tak mam między starszakami i teraz też - powodzenia
co do zasypiania to Tosia zasypia sama w wózku albo w łóżeczku ale po aktywności np.po zabawie albo po kąpieli i karmieniu
Jola fajny biustonosz
o i witaj Paloma - podobno odchodzi się od pieluchowania bo ponoć ani nie przeszkadza ani nie pomaga ja starszaki też pieluchowałam a teraz zalecone mam ćwiczenia przy każdym przewijaniu
o właśnie Tosi włączyła się syrena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siehankowa - ja też nie wiedziałam, że Wy w szpitalu 😞 😞 Trzymajcie się mocno i szybko wracajcie do zdrowia buziaki dla was 😘 😘 😘 😘
Agusiak dziękuje za info, a do pieluch wielorazowych się jeszcze nie przekonałam, więc muszę go więcej nosić w chuście, bo ostatnio jakoś nie było okazji 😉 😉 😉
Moniczek – a ja słyszałam, że może nawet zaszkodzić. Wiec skupię się na tym o czym pisze Agusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...