Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

A my na spacer nie chodaizmi na razie kurde słaba jakaś jestem dobrze,że obiady dwa wczoraj zrobiłam i posprzatałam to dziś mam tylko prasowanie, ale jako s nie mam weny 😞 słaba przez ta gorączkę jestem 😞 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Justyna - ZUS rzeczywiście jest teraz aktywny i kontroluje ciężarne. U mnie byli i chyba Lydzia pisała, że u niej tez i to kilka razy.
W moim przypadku byli w firmie i sprawdzali czy nie siedzę "za biurkiem" 😠
Pati - ja się w końcu zdecydowałam na tą wanienkę - dziś powinna już u mnie być 🙂
Ann- ech ci logopedzi, wmówią ci to co chcą wmówić.
Co do raczkowania i siadania we wczesnym wieku to opinie rehabilitantów są takie jak to opisała Marta (mój mówi dokładnie to samo), ale mi się wydaje, że jeśli dziecko rozwija się prawidłowo i nie ma żadnych "usterek" typu obniżone czy wzmożone napięcie albo asymetria, to należy mu pozwolić, żeby rozwijało się w swoim tempie. Ważne jest żeby niczego nie przyspieszać.
Diviana - wczoraj miałam ci napisać o dawkowaniu ss, ale zapomniałam. Bo ty napisałaś, że jak zbliża się czwarta godzina to Ala zaczyna płakać bo ją brzusio boli. Przypomniało mi się, że nasza pediatra mówiła, że na dobę można podać aż 120 kropli ss. To wychodzi 8 razy dziennie. Być może dajesz jej za rzadko???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jo-aneczka napisał(a):
Cześć,
Justyna - ZUS rzeczywiście jest teraz aktywny i kontroluje ciężarne. U mnie byli i chyba Lydzia pisała, że u niej tez i to kilka razy.
W moim przypadku byli w firmie i sprawdzali czy nie siedzę "za biurkiem" 😠
Pati - ja się w końcu zdecydowałam na tą wanienkę - dziś powinna już u mnie być 🙂
Ann- ech ci logopedzi, wmówią ci to co chcą wmówić.
Co do raczkowania i siadania we wczesnym wieku to opinie rehabilitantów są takie jak to opisała Marta (mój mówi dokładnie to samo), ale mi się wydaje, że jeśli dziecko rozwija się prawidłowo i nie ma żadnych "usterek" typu obniżone czy wzmożone napięcie albo asymetria, to należy mu pozwolić, żeby rozwijało się w swoim tempie. Ważne jest żeby niczego nie przyspieszać.
Diviana - wczoraj miałam ci napisać o dawkowaniu ss, ale zapomniałam. Bo ty napisałaś, że jak zbliża się czwarta godzina to Ala zaczyna płakać bo ją brzusio boli. Przypomniało mi się, że nasza pediatra mówiła, że na dobę można podać aż 120 kropli ss. To wychodzi 8 razy dziennie. Być może dajesz jej za rzadko???

Dokładnie 🙂 Ode mnie też masz oklask 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo aneczka tylko jak przyjdzie Ci wanienka to się nie przestrasz 🤪
ja na początku jak ja rozpakowałam byłam zawiedziona i niezadowolona bo inaczej ją sobie wyobrażałam, ale już po [ierwszej kąppieli mi [przeszło 🙂 i zmieniłam zdanie 🙂 a mój mąż jak ją zobaczył pierwzy raz to powiedział,że jak torba rumunów wygląda 😁 Dopiero po kilku kąpielach się oswoił i przyzwyczaił,a nawet pochwalił mnie za decyzję bo na prawde w łazience jest jak by jej nie było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dziś byliśmy na bioderkach. Wszystko w porządku, a bałam się, że może być coś nie tak, bo za dużo go nie pieluchowaliśmy. Darł się jakoś, jak je miał. No, ale jedna i druga A.

Rozwiałam swoje wątpliwości co do budzenia dziecka. Nasz Julek śpi od 21/22 do 6/7 bez żadnej pobudki na jedzenie. Trochę mi się za długo wydawało, ale lekarka powiedziała, że dziecko samo sobie reguluje i godziny spania i jedzenia.

Nutrition mogę podawać, może całkowicie wyeliminować ulewanie, bądź ograniczyć. U nas, jak na razie to 2.

Nasza lekarka jest na prawdę super. Bez problemu odpowiada na wszystkie pytania. Czasem nawet sama się zapyta czy coś nas nie trapi. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie,
nie odzywałam się dłuższą chwilkę za co przepraszam. W ramach przeprosin mogę zaproponować piosenki dla naszych maluszków. Udało mi się zebrać sporą kolekcję w formacie mp3 (kołysanki i inne, również w wersji angielskiej). Mam Kukulską, Turnaua+ Umer, Fasolki, muzykę bobasa, mini mini kołysanki, jeżowską i inne. Do tego mam kilka poradników w pdf oraz plików doc z wierszykami i zabawami dla dzieci. Jest tego sporo, ale jak macie na coś ochotę, piszcie na sierpnióweczkach. Spakuję rarem i wyślę na maila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny 🙂

U nas od rana gęsta mgła i zimno jak cholera. W domu mam bałagan i nie wiem za co się wziąć. A Kuba mi w tym nie pomaga. Klocki poszły w ruch 🙂 ehhh idę chyba kawę robić. Może, któraś z Was się przyłączy 😉 Zapraszam.
Aaaa, ktoś na forum pytał mnie o zagęszczanie mleka ooo chyba Andzelika niestety nie pomogę bo ja karmię piersią Kubę też karmiłam do 1 roku i 2 miesięcy i nie mam pojęcia, najsłuszniej jeśli zapytasz pediatrę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odebrałam Gabi z przedszkola, zaliczyłam krawcową, posprzątałam klatkę, Tosia się wietrzy a w piekarniku pichci se obiadek.... 🙂 A pogoda u nas śliczna, słonko świeci w miarę ciepło jest. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...