Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Andzelika napisał(a):
Paninka napisał(a):
KarolciK napisał(a):
ann5353 napisał(a):

I nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: ta mała siedzi, stoi, ale nie raczkuje.Z tym, że ten etap jest niekiedy pomijany przez dzieci. Mój młodszy syn po prostu któregoś dnia podciągnął się o szafke i wstał. Etap raczkowania pominął. Jaj patrzą na to rehabilitanci? Skłaniają dzieci do raczkowania?

Raczkowanie czasami jest pomijane przez dzieci. Syn mojej siostry też podciągnął się i zaczął chodzić nie raczkując. Teraz jest już nastolatkiem. Kilka tal temu moja mama pojechała z nim do poradni psychologicznej, by sprawdzić czy ma dysleksję/dysgrafię i pani psycholog zapytała: Czy on raczkował??? 😮 😮 😮 Wyobraźcie sobie zdziwienie mojej mamy 😉 Pani psycholog wytłumaczyła jej, że dzieci które omijają raczkowanie często później bazgrolą i robią błędy!!!!! Więc raczkowanie nie tylko ma wpływ na kręgosłup i postawę 😜 😜 😜 😜



tez o tym slyszalam

Haha to mój Kuba chyba pominął raczkowanie, bo tak bazgroli, że szok. No i dysleksja też ma.

A coś w tym musi byc bo moja siostra tez pominęła raczkowanie i bazgroli, a do tego robi tyleee błędów, do dzisiaj ma chwilę pomyślunku zanim napisze jabłko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
ann5353 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
dziewczyny, szukam prezentu dla 16-miesięcznej dziewczynki i 7,5-letniego łobuza 😜 jakieś propozycje? 😉

Jeśli chodzi o Alanka to zależy na jakim jest teraz etapie. Mój młodszy 5,5 letni syn chciałby dostać duże figurki Gornitów, lub tor do HotWheelsów 🙂
A dla Olivki to nie wiem... Ale mojej chrześnicy jak miała niecałe 2 latka kupiłam wózek dla lalek 🙂

dzięki ann, wózek olivka na roczek dostała, a u alanka etep gornitów na szczęście juz minął 😉

To może kuchnie... A dla Alanka robota...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak w ogóle to dzień dobry!!!!!
Co do sikania w nocy to Wituś tak zasikuje że masakra, rączki też składa i pakuje do buziaka no i nóżki tak podnosi że jak zajrze do jego pokoiku to widze tylko jak nogi wystają z łóżeczka 🤪, no zabawkami to tak nie bardzo sie interesuje zeby je złapac chociaz wczoraj juz miał pewien nieśmiały krok ku temu, także myślę ze na dniach będzie juz łapał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
ann5353 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
dziewczyny, szukam prezentu dla 16-miesięcznej dziewczynki i 7,5-letniego łobuza 😜 jakieś propozycje? 😉

Jeśli chodzi o Alanka to zależy na jakim jest teraz etapie. Mój młodszy 5,5 letni syn chciałby dostać duże figurki Gornitów, lub tor do HotWheelsów 🙂
A dla Olivki to nie wiem... Ale mojej chrześnicy jak miała niecałe 2 latka kupiłam wózek dla lalek 🙂

dzięki ann, wózek olivka na roczek dostała, a u alanka etep gornitów na szczęście juz minął 😉

To może kuchnie... A dla Alanka robota...

ooo, kuchnia to jest myśl, bo mała lubi "sprzątac, gotowac" 😁 a alanek lubi oglądac national geografic, czytac książki i zwierzetach, malowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
ann5353 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
ann5353 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
dziewczyny, szukam prezentu dla 16-miesięcznej dziewczynki i 7,5-letniego łobuza 😜 jakieś propozycje? 😉

Jeśli chodzi o Alanka to zależy na jakim jest teraz etapie. Mój młodszy 5,5 letni syn chciałby dostać duże figurki Gornitów, lub tor do HotWheelsów 🙂
A dla Olivki to nie wiem... Ale mojej chrześnicy jak miała niecałe 2 latka kupiłam wózek dla lalek 🙂

dzięki ann, wózek olivka na roczek dostała, a u alanka etep gornitów na szczęście juz minął 😉

To może kuchnie... A dla Alanka robota...

ooo, kuchnia to jest myśl, bo mała lubi "sprzątac, gotowac" 😁 a alanek lubi oglądac national geografic, czytac książki i zwierzetach, malowac...


siehankowa dla Alanka polecam takie puzle kuliste teraz są na topie, i jak dla mnie fajna rzecz 🙂 http://allegro.pl/ravensburger-96-el-kul-globus-dla-dzieci-nowe-i1889745577.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
ann5353 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
ann5353 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
dziewczyny, szukam prezentu dla 16-miesięcznej dziewczynki i 7,5-letniego łobuza 😜 jakieś propozycje? 😉

Jeśli chodzi o Alanka to zależy na jakim jest teraz etapie. Mój młodszy 5,5 letni syn chciałby dostać duże figurki Gornitów, lub tor do HotWheelsów 🙂
A dla Olivki to nie wiem... Ale mojej chrześnicy jak miała niecałe 2 latka kupiłam wózek dla lalek 🙂


dzięki ann, wózek olivka na roczek dostała, a u alanka etep gornitów na szczęście juz minął 😉

To może kuchnie... A dla Alanka robota...

ooo, kuchnia to jest myśl, bo mała lubi "sprzątac, gotowac" 😁 a alanek lubi oglądac national geografic, czytac książki i zwierzetach, malowac...

To może dinozaury - takie duże figurki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milium tu chyba wszystkie juz sie uzaleznily 😉
skundlony amstaff 😁 musi ciekawie wygladac,swoja droga balabym sie takiego psa(w sensie ze nie czystego w rasie) trzymac.Nigdy nie wiadomo czego sie spodziewac po takim zwierzaku 🤢
Przypomnialo mi sie jak szwagier opowadal ze u niego na wsi facet mial agresywnego psa (nie wiem czy nie buletriera 🤔 ) i kota.Raz wyjechal do miasta,pies dorwal tego kota (i po kotku). Psa tez musieli uspic od razu bo oszalal po tym,nie wiem chyba jak juz krew poczul to nie chcial przestac.
Zwierzeta byly z rodowodem,wiadomo ile takowe kosztuja.Wiec ani kasy ani zwierzakow 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
paninka, mają już małego psa-skundlonego amstafa i kota małego tez mają, wiec narazie im wystarczy 😁
milium, buziaki dla 3-miesięcznego witusia 😘

Ode mnie też 😘 😘 😘


to i ja się przyłączę i życzę Witusiowi Zdrówka i wszystkiego dobrego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
paninka, mają już małego psa-skundlonego amstafa i kota małego tez mają, wiec narazie im wystarczy 😁
milium, buziaki dla 3-miesięcznego witusia 😘

Ode mnie też 😘 😘 😘

tez sie dolanczam 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry
jo-aneczka Tosia jak leży na plecach to nóżki trzyma różnie - czasami wierzga a czasami ma wyciągnięte a rączkami sie już tak fajnie bawi no i oczywiście pcha do buziaka,a jak leży na macie to łapie wiszace zabawki
no i życzę udanego wyjazdu
moniq powodzenia dla Marysi
Pati nie wiedziałaś bo ja nie pisałam o tym,było to dla mnie ciężkie przeżycie z chwilą strachu ale dzięki Bogu Tosia szybko doszła do siebie i wspaniale się rozwija
a pomidory niestety mogły zaszkodzić - nawet dziecku do diety pomidorka wprowadza się dość późno
Paninka może Lilka nie siusia bo długo nie je w nocy - 9 godzin to duża przerwa
siehankowa ja też mam problem z prezentem zawsze ech...teraz też szukam dla czterolatki
oj karolcik myślę że zaraziłaś niejedną z nas haha - ja też szukam weny w tortowni
milium sto latek dla Witusia
ja też uzależniona od forum hihi mimo tylu obowiązków no muszę tu zajrzeć 🤪
a u nas pogodna dziś słoneczna
uciekam bo dwulatkom sie nudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak apropo wczorajszych wpisów o karierze zawodowej

Ksiądz oferuje zakonnicy podwiezienie. Zakonnica wsiadła i założyła nogę
na nogę, przez co kawałek kolana stał się widoczny. Ksiądz mało nie spowodował wypadku.
Po odzyskaniu kontroli nad samochodem, mimochodem położył jej rękę na nodze.
Na to zakonnica: "Ojcze, a pamiętasz Psalm 129 ?"
Ksiądz zabrał rękę, ale przy zmianie biegów, znów ręka mu się ześlizgnęła na nogę zakonnicy.
Ta ponownie zapytała: "Ojcze, pamiętasz Psalm 129 ?"
Ksiądz przeprosił "Wybacz siostro, ale ciało jest słabe"
Po dojechaniu do klasztoru zakonnica westchnęła ciężko i wysiadła.
Kiedy ksiądz dojechał do swojego kościoła, czym prędzej zaczął szukać Psalmu 129.
Brzmiał on " Idź śmiało i szukaj, im wyżej zajdziesz, tym większa radość"

Morał tej historii: Jak za dobrze nie znasz się na swojej pracy, to łatwo stracisz interesującą okazję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moniczek Tobie również dziekujemy 😘
No nic muszę sie za coś zabrać, może najpierw za obiad, a potem za sprzątanie i pranie, musze wstawić łóżeczko do sypialni bo jak przyjedzie moja rodzinka z dziećmi to muszą gdzieś spać, a u Witka w pokoju jest kanapa, i muszę go zabrać żeby sie dzieci nie budziły co chwilę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diviana napisał(a):
Tak apropo wczorajszych wpisów o karierze zawodowej

Ksiądz oferuje zakonnicy podwiezienie. Zakonnica wsiadła i założyła nogę
na nogę, przez co kawałek kolana stał się widoczny. Ksiądz mało nie spowodował wypadku.
Po odzyskaniu kontroli nad samochodem, mimochodem położył jej rękę na nodze.
Na to zakonnica: "Ojcze, a pamiętasz Psalm 129 ?"
Ksiądz zabrał rękę, ale przy zmianie biegów, znów ręka mu się ześlizgnęła na nogę zakonnicy.
Ta ponownie zapytała: "Ojcze, pamiętasz Psalm 129 ?"
Ksiądz przeprosił "Wybacz siostro, ale ciało jest słabe"
Po dojechaniu do klasztoru zakonnica westchnęła ciężko i wysiadła.
Kiedy ksiądz dojechał do swojego kościoła, czym prędzej zaczął szukać Psalmu 129.
Brzmiał on " Idź śmiało i szukaj, im wyżej zajdziesz, tym większa radość"

Morał tej historii: Jak za dobrze nie znasz się na swojej pracy, to łatwo stracisz interesującą okazję.

🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hmmm... Wiecie co, moja Majka uwielbia myc naczynia i jak tylko widzi to juz jest. Muszę jej podstawic krzesło pod zlew i się ciapta. Myłyśmy teraz i się skończyły więc poszła do salonu przynieśc co tylko się da, przyniosła talerzyk. Wchodzę teraz do salonu, a moje kanapki które zrobiłam sobie na śniadanie leżą poukładane na ławie. Majka wzięła do mycia mój talerzyk 🤪 🤪 🤪
To dopiero porządkowość 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Kochaniutkie i maleństwa 😁 😁 😁 😁
milium 100 latek dla Witusia 😉 😘 😘 😘
Troszkę mnie nie było i nie dam rady nadrobić wszystkiego ale tak mniej więcej przeleciałam zaległości 😜 😜 😜 😜 Oliwka tez juz pcha łapki do buźki 😁 🙂 😁 😁 😁 Albo przyciąga sobie zabawke i próbuje ją schrupać 😁 😁 😁 😁 naprawdę suuuper to wyglada 😁 😁 😁 😁 😁
A czy Wasze dzieciaczki krzyczą?????????? Moja malutka zamiast gaworzyc to krzyczy 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Pociesznie to wyglada ale co sąsiedzi pomyslą 😲 😮 🤢
dzisiaj mamy szczepienie więc ciężkie popołudnie mnie czeka. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jo-aneczka lilka na mojej wadze wazy 6100 wiec chyba wcale nie tak duzo 😜 😜 😜

marta przydalaby mi sie taka majeczka w domu...ja nienawidze zmywac 🥴 ☺️

aniołek lilka czasem jak zacznie gaworzyc i tak sie rozkreci ze potrafi krzyknac 🤪 🤪 i ona nie placze tylko krzyczy...najpierw cicho ale jak dluzej nie dostaje tego co chce to i wrzasnac potrafi 😁 😁 😁


oczywiscie dla Witusia wszystkiego najlepszego 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...