Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Czesc dziewczyny!
takiego dlugiego posta napisalam i mi sie komputer wylaczyl 😠 😠 😠
wczoraj nawet sie nie pozegnalam bo farbe na wlosy nakladalam a tak dlugo to trwa ze szok...

u nas dzien wyglada tak 6- mleko sen...10 mleko godzina zabawy spacer ( lilka na nim zaqzwyczaj spi) 14 - mleko godzina zabawy sen...17-18 mleko zabawa 19kapiel 20-21 mleko i od 21 do 6 lila spi 🙂 🙂tak juz jest okolo dwoch tygodni 🙂 🙂

i tu moje pytanie lilka w nocy spi ok.9 godzin bez przerwy i jak rano zmieniam jej pampersa to zazwyczaj jest suchy 🤔 w dzien czasem po 2 godzinach podniesc go nie moge a w nocy nic...nie wiem czy to normalne ☺️

jo-aneczka mi sie wydaje ze lilka kolo 6 kg wazy...w polowie pazdziernika 5200 wazyla...ale jak wstanie to ja na domowa wage wrzuce i zobacze 😉 😉


co do pchania lapek do buzi to lilce nie zawsze sie udaje...najczesciej trafi w czolo oko albo nosek...az usteczka wyciaga i dziubek robi zeby ta piastke dosiegnac...polozna mowila ze to normalne i ma jeszcze czas...a jak to jest u Was?

aaaa i jak lezy na brzuszku ( jeszcze sie nie przekreca) to zapiera sie stopkami o materac i tylek do gory podnosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

siehankowa napisał(a):
Pati, możliwe że ten sos Nadii zaszkodził, każde dziecko reaguje inaczej, Ksawierowi np. sos nie przeszkadza... a wysypka już zeszła - pupcie smarowałam standardowo linomagiem a tą wysypke punktowo sudokremem i zeszło, noi ze 2 razy tylko mąka ziemniaczaną. Wysypka została teraz tylko na buzce i tak się zastanawiam czy mozna punktowo posmarować sudokremem? czy jednak lepiej tego nie wysuszać a nawilżać? bo i tak takie suche te policzki ma przez tą wysypke...


ja jak Nadi miała w szpitalu rumień smarowałam sudoremem i zeszło, a jak kiedys inna wysypke smarowałam to sie zrobiła skorupka bo to skaza białkowa była i wtedy zmieniłam na linomag 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka co do pampersa to nie pomoge,u nas po nocy to taka bomba jest 🙂
Norbert wogole nie ma uregulowanego dnia,dzisiaj wstal 0 6.30 i zjadl tylko 90,potem nagle o 8.30 i znowu wielce glodny,co mialam zrobic musialam dac mu jesc.120zjadl 🤢. Chcialabym to zmienic ale nie wiem czy mozna ingerowac na tym etapie w normowanie dnia.Dziecko chyba samo powinno sobie to uregulowac 😞
co do wkladania zlaczonych raczek wprost do buzi to nie ma z tym problemu 😉
jaki kolorek zrobilas? 😎
dziewczyny martwi mnie cos u Norberta,mianowicie kiedy lezy na brzuszku nie chce podnosic glowki.Na kolanach(pozycja Madalenki) czy nawet u pediatry wysoko zadziera glowke.Jak jest w pozycji pollezacej chce sie podnosic i denerwuje sie ze mu sie w tym nie pomaga. Od czego to moze zalezec? Moze od podloza?
Biore sie za sprzatanie ale bede zagladac co u was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry 🙂

U nas nocka spokojna, Tosia walnęła dzisiaj porządną kupkę po równym tygodniu.....teraz śpi
Ja chatkę ogarnęłam i jak nakarmię małą to muszę na jakieś zakupy jechać bo światło mieszka w lodówce

Tosia obie łapki naprzemiennie pcha do buźki i cymka. Jak leży na brzuszku to podnosi nóżki do góry głowa wysoko.....jeszcze nie wyciąga rączek po zabawkę tylko się im przygląda z ciekawością no ale jeszcze chyba ma czas.....

Jo-aneczka udanego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
justyna ja troche pomogłam lilce dzien uregulowac...w nocy pozwalalam jej spac ile chciala a w dzien po 4 godzinach ja budzilam...i udalo sie...teraz sama juz sie budzi czasem 15 minut wczesniej
co do koloru to mam cynamonowy braz 😉 😉 troche za ciemny mi wyszedl ale i tak jest o niebo lepiej bo w ciazy dwa razy farbowałam i wyszlo mi zupelnie co innego niz mialo byc do tego odrosty juz straszne mialam...chcialam jakies pasemka ale mam wlosy prawie do pasa i nie na moja cierpliwosc jest takie siedzenie...mialam je jeszcze wczoraj podciac ale juz mi sie nie chcialo... dzisiaj ma moja siostra znowu przyjsc i mi obciac 😆 😆

dzieki dziewczyny to juz sie nie martwie 😘 😘 😘
na mnie czeka micha prasowania zelazko juz nagrzane a ja przed komputerem siedze 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kobietki!
wzięłam się za nadrabianie. Mimo że z martą-lion smsowałam to już odpowiadam na jej pytanie (może komuś się przyda) ja z tym przekładaniem to jednak "miącham", bo robię tak: ciasto (nasączam), mus owocowy, krem, ciasto (nasączam), mus i krem i ciasto 😉

Paloma21 napisał(a):

i od jakiegoś czasu chodzę na fitness, ale to dlatego że zaczął boleć mnie kręgosłup (od biustu i podnoszenia małego).



Paloma Gdzie i kiedy za ile??? Zabierz mnie, proszę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa i jeszcze doniose sie do tego przebijania uszu...jak dla mnie to paranoja...po co takim malym dzieciom kolczyki? chyba tylko po to zeby sobie krzywde zrobily przy zabawia...oczywiscie nie oceniam innych rodzicow ale musze swoje zdanie powiedziec 🙃 🙃 nie jestem przeciwniczka wogole ( sama uszy mialam 13 razy przebijane plus jezyk) ale to byla moja decyzja...sama tego chcialam i dlatego moje dziecko jak sobie zazyczy kolczyki to dostanie bez problemu ale na pewno nie w wieku roku czy dwoch 🙂 🙂 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry 🙂

Paninka
u Szymka jest różnie. Jednej nocki zasikuje na maxa pampersa, że rano jak kamień ciężki. Zaś po innej nocce w połowie suchy 🙂 Tak więc nie martw się. To może znaczyć, że Twój pokarm wieczorem bardzo treściwy jest i nie ma po czym sikać 🙂
Justyna tak to dużo może zależeć od podłoża. Od tego też czy w danej chwili chce mu się tą głowę dźwigać. Czy jest wypoczęty czy senny. Wszystko ma znaczenie. Nie martw się. Po prostu często kładź go na brzuszek i niech się ćwiczy 🙂 A z tą pozycją na kolanach to dzieciom jest łatwiej bo ich buźki bezpośrednio nie dotykają podłoża i lepiej jest im oddychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paninka u nas mamy odwrotny problem,Nobert nie chce spac 😁 😁
Ale jak mu troche pomoge to chyba nic sie nie stanie.Ma dlugi sen w dzien..Przez co omija go jedno dzienne karmienie.
Ja ost sobie farbowalam z Garniera "czekolada". Ale mi sie wydaje ze pod rude podchodza.Wogole wygladam jakbym nie wygladala bo mam pozostalosci czarnych.Teraz tylko zmywalnymi farbuje.

co do siedzenia przed kompem tez tak mam,robota czeka a ja w najlepsze na forum 😜 😁

madalenka 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
madalena20 lilka od 1,5 miesiaca dostaje tylko butle 😉 😉 😉


oszzzz cholera ☺️ ☺️ ale dałam plamę 😮 🤢 przepraszam ale myślę, że jeśli w dzień normalnie zasikuje pieluchę to nie masz się co martwić. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
Paninka napisał(a):
madalena20 lilka od 1,5 miesiaca dostaje tylko butle 😉 😉 😉


oszzzz cholera ☺️ ☺️ ale dałam plamę 😮 🤢 przepraszam ale myślę, że jeśli w dzień normalnie zasikuje pieluchę to nie masz się co martwić. 😁



hahaha nic sie nie stalo 😁 😁 😁 w dzien bardzo duzo sika...jeszcze czasem jak sie skusi na herbatke koperkowa to jak szalona sika 😉 😉 😉a najbardziej jak jej pozwole z golym tyleczkiem polezec 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ann5353 napisał(a):

I nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: ta mała siedzi, stoi, ale nie raczkuje.Z tym, że ten etap jest niekiedy pomijany przez dzieci. Mój młodszy syn po prostu któregoś dnia podciągnął się o szafke i wstał. Etap raczkowania pominął. Jaj patrzą na to rehabilitanci? Skłaniają dzieci do raczkowania?

Raczkowanie czasami jest pomijane przez dzieci. Syn mojej siostry też podciągnął się i zaczął chodzić nie raczkując. Teraz jest już nastolatkiem. Kilka tal temu moja mama pojechała z nim do poradni psychologicznej, by sprawdzić czy ma dysleksję/dysgrafię i pani psycholog zapytała: Czy on raczkował??? 😮 😮 😮 Wyobraźcie sobie zdziwienie mojej mamy 😉 Pani psycholog wytłumaczyła jej, że dzieci które omijają raczkowanie często później bazgrolą i robią błędy!!!!! Więc raczkowanie nie tylko ma wpływ na kręgosłup i postawę 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KarolciK napisał(a):
ann5353 napisał(a):

I nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: ta mała siedzi, stoi, ale nie raczkuje.Z tym, że ten etap jest niekiedy pomijany przez dzieci. Mój młodszy syn po prostu któregoś dnia podciągnął się o szafke i wstał. Etap raczkowania pominął. Jaj patrzą na to rehabilitanci? Skłaniają dzieci do raczkowania?

Raczkowanie czasami jest pomijane przez dzieci. Syn mojej siostry też podciągnął się i zaczął chodzić nie raczkując. Teraz jest już nastolatkiem. Kilka tal temu moja mama pojechała z nim do poradni psychologicznej, by sprawdzić czy ma dysleksję/dysgrafię i pani psycholog zapytała: Czy on raczkował??? 😮 😮 😮 Wyobraźcie sobie zdziwienie mojej mamy 😉 Pani psycholog wytłumaczyła jej, że dzieci które omijają raczkowanie często później bazgrolą i robią błędy!!!!! Więc raczkowanie nie tylko ma wpływ na kręgosłup i postawę 😜 😜 😜 😜



tez o tym slyszalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pchania rączek to Julek pcha ile wlezie. Nie ma z tym problemu. Jak leży na macie to ciagle popycha łapką zabawki wiszące. Tak, jak któraś napisała z takim skupieniem próbuje wycelować 😁

Leżąc na brzuchu trzyma głowę, ale na reh. powiedzieli, że najważniejsze jest by dziecko miało ręce z przodu, łokcie na linii barków bądź troszkę dalej. Bo wtedy ciało leży bardziej na płasko. Chyba musi być to ważnie, bo ciągle powtarzają "rączki z przodu" 🤨.

Jo-aneczka pytała o te nóżki. Julek nie ma jeszcze 3 miesięcy, ale nogi trzyma w górze. 🙂

Paninka u nas to samo z tym pampersem. Więc chyba to norma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
dziewczyny, szukam prezentu dla 16-miesięcznej dziewczynki i 7,5-letniego łobuza 😜 jakieś propozycje? 😉

Jeśli chodzi o Alanka to zależy na jakim jest teraz etapie. Mój młodszy 5,5 letni syn chciałby dostać duże figurki Gornitów, lub tor do HotWheelsów 🙂
A dla Olivki to nie wiem... Ale mojej chrześnicy jak miała niecałe 2 latka kupiłam wózek dla lalek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
KarolciK napisał(a):
ann5353 napisał(a):

I nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: ta mała siedzi, stoi, ale nie raczkuje.Z tym, że ten etap jest niekiedy pomijany przez dzieci. Mój młodszy syn po prostu któregoś dnia podciągnął się o szafke i wstał. Etap raczkowania pominął. Jaj patrzą na to rehabilitanci? Skłaniają dzieci do raczkowania?

Raczkowanie czasami jest pomijane przez dzieci. Syn mojej siostry też podciągnął się i zaczął chodzić nie raczkując. Teraz jest już nastolatkiem. Kilka tal temu moja mama pojechała z nim do poradni psychologicznej, by sprawdzić czy ma dysleksję/dysgrafię i pani psycholog zapytała: Czy on raczkował??? 😮 😮 😮 Wyobraźcie sobie zdziwienie mojej mamy 😉 Pani psycholog wytłumaczyła jej, że dzieci które omijają raczkowanie często później bazgrolą i robią błędy!!!!! Więc raczkowanie nie tylko ma wpływ na kręgosłup i postawę 😜 😜 😜 😜



tez o tym slyszalam

Haha to mój Kuba chyba pominął raczkowanie, bo tak bazgroli, że szok. No i dysleksja też ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KarolciK napisał(a):
ann5353 napisał(a):

I nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: ta mała siedzi, stoi, ale nie raczkuje.Z tym, że ten etap jest niekiedy pomijany przez dzieci. Mój młodszy syn po prostu któregoś dnia podciągnął się o szafke i wstał. Etap raczkowania pominął. Jaj patrzą na to rehabilitanci? Skłaniają dzieci do raczkowania?

Raczkowanie czasami jest pomijane przez dzieci. Syn mojej siostry też podciągnął się i zaczął chodzić nie raczkując. Teraz jest już nastolatkiem. Kilka tal temu moja mama pojechała z nim do poradni psychologicznej, by sprawdzić czy ma dysleksję/dysgrafię i pani psycholog zapytała: Czy on raczkował??? 😮 😮 😮 Wyobraźcie sobie zdziwienie mojej mamy 😉 Pani psycholog wytłumaczyła jej, że dzieci które omijają raczkowanie często później bazgrolą i robią błędy!!!!! Więc raczkowanie nie tylko ma wpływ na kręgosłup i postawę 😜 😜 😜 😜

Karolcik wiem o tym 🙂 Ale tan w kolejnym poście napisałam, że mój drugi raczkujący syn ma dysleksję, a u tego młodszego na razie trudno stwierdzić, bo jeszcze nie pisze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
dziewczyny, szukam prezentu dla 16-miesięcznej dziewczynki i 7,5-letniego łobuza 😜 jakieś propozycje? 😉

Jeśli chodzi o Alanka to zależy na jakim jest teraz etapie. Mój młodszy 5,5 letni syn chciałby dostać duże figurki Gornitów, lub tor do HotWheelsów 🙂
A dla Olivki to nie wiem... Ale mojej chrześnicy jak miała niecałe 2 latka kupiłam wózek dla lalek 🙂

dzięki ann, wózek olivka na roczek dostała, a u alanka etep gornitów na szczęście juz minął 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...