Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
letka82 napisał(a):
Witajcie!
Ja przed kompem a mąż próbuje ululać Lenkę, bo jest strasznie marudna. Po 14 idę z nią na spacer to będzie spała jak zabita 🙂
Chyba nas dopadają kolki - wieczorami jest strasznie niespokojna, płacze, krzyczy, pręży się itp. Ostatnio męczyła się i nas 3 godziny po czym puściła bąka i zasnęła. Chyba trzeba będzie uruchomić sab simplex. Ile kropel dawałyście na początek? W instrukcji piszą o 15, ale może warto zacząć od mniejszej dawki?

letka nie ma co przedobrzać ! ja staram się Hani podawać o stałych porach,rano popołudniu i wieczorem na łyżeczce po 10 kropli stosujemy już drugi tydzień i kolek brak 🙂 niestety uraz kolkowy pozostał i o stałej godzinie jak miała ataki jest niespokojna i marudna,mam nadzieje że z czasem jej to przejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Maga napisał(a):
Landusia napisał(a):
maga ja mam tak samo.. przez odciaganie nadii jak widziala cyca to tak sie wyginala darla ze szok jakbym ja bila 😮 i do teraz tak ma ze czasami pije z cyca a czasami musze mm podac bo odciagac juz nie ociagam bo sie wkurza ze jak pije to jej halasuje ten silniczek.. zalezy od jej humoru. 😉 nie przejmuj sie jutro bedzie lepiej 😘


no wiem... tak sobie mowilam wczoraj 🤪 dzisiaj histerii ciag dalszy.. ciekawe kto bedzie silniejszy niemowlak czy matka 🙃 z takimi mozliwosciami wokalnymi chyba on 😜 bo opieke spolecza wezwa jak sie tak darl bedzie 🤪 a wczesniej bez piersi to zycia nie bylo 😜
wczoraj naprawde sie podlamalam.. juz myslalam, ze go katuje, tak plakal 😮 🤢 i myslalam, ze nic nie ma a 120 odciagnelam 🤢 po prostu mu sie nie chce pracowac.. ale to dziwne, bo od 2tyg zycia sciagam i z buutli na wieczor i na noc podaje, co mu sie w tym 3 mies zycia zmienilo? 😠


I tu to samo, Tadzio od końca września jadł na przemian z butli i z piersi, bo jak chodzę na zajęcia to innej możliwości nie ma. A teraz co, nagle się zorientował, że z butli fajniej? Nie zmieniałam smoczka ani nic, używamy 2 z Aventu czyli wolnego, nie rozumiem tego 😞


no dokladnie ! ja tez jak na zajecia chodze to mu butla podaja 🙂 no bo czym?! i tez ta sama butla TT najwolniejszy przeplyw..

No właśnie, przecież dziecko głodne na matkę czekać nie będzie! Taki ten Avent był reklamowany, że dostosowany do przemiennego karmienia butlą i piersią... A już się cieszyłam, że moje dziecko akceptuje tą sytuację, a tu dooopa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kahlanik napisał(a):
Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Maga napisał(a):
hej dziewczyny 🙂
po 1 to ASIA trzymamy kciuki za Was! nie stresujcie sie, wszystko pojdze dobrze i jujz za niedlugo nie bedziecie muieli pamietac, ze cos takiego bylo 😘

ostatio czasu nie mialam.. ciagle ktos byl, znajomi rodzina.. i odciagalam i podawalam Antosiowi butla.. a od wczoraj HISTERIA (i tak to dobre slowo na to co on wyczynial, nie wiedzialam, ze niemowlak moze sie tak wku*wiac) na widok piersi. wystarczylo, ze go na chwile przylozylam i ryk 😮 ja juz nie wiem co robic.. nie chce zeby glodowal, z drugiej strony mam juz dosyc odciagania 🤢 grr no czy z tym karmieniem piersia musi byc tyle problemow 🤢 🤢?


Kochana, zaczęłam mieć dokładnie to samo w dzień, młody chwyta, pociągnie raz, wykręca głowę o 180 st. i histerycznie zanosi się płaczem 😞 😞 Też odciągam i daję, ale smutno mi, że się tak z cycusiem pokłócił 😞 😞 Tylko w nocy jest ok i cyc przechodzi, zupełnie nie wiem o co chodzi 🤢 🤢
Poza tym boli mnie lewa pierś... nie mam żadnych zgrubień ani nic i nieważne, ćzy jest pusta czy pełna, boli zawsze przy dotyku po lewej stronie, nie wiem czy nie mam tam czegoś uszkodzonego 🤢


i jak sie ratujecie? mnie sie jakies zastoje od tego, ze nie chce ssac porobily i slabiej mleko leci a wiadomo, ze kolo sie zapetla wtedy 😜
narazie numer z nakladka w mleku dziala.. co jakis czas tam krople wleje i ssie ... jak dlugo to potrwa.. nie wiem 🤨



My histerie mamy od 4 dni i powiem Ci, że ja daje za wygraną... Nie dość, że Tadzio się denerwuje to mi jeszcze suta urywa i boooli 😞
Mi z tej lewej gorzej leci, wczoraj przy ściąganiu nie mogłam rozkręcić normalnego wypływu mleka, ale jak już się udało to udoiłam 120ml, więc mleko mam, tylko czemu ten cyc boli? 🥴


zobaczymy ile wytrzymam.. jak narazie dzien 2 nam leci.. ale zal az piersi.. zawsze jak wszystko zawodzilo, to chociaz to go ukoilo.. a teraz? 😁 no i odciaganie to nie to samo, ja tylko na noc dawalam odciagniete, bo ladniej spal 😁
a dzis małżon ma urodziny 🙂 i wyjsc gdzies chcemy to tez butle Antoni dostanie.. i znowu ryk bedzie jak matka z cyckiem wroci 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata82 napisał(a):
dołączam się do kryzysów laktacyjnych 😉 tylko ja ostatnio zrobiłam za długie przerwy w odciąganiu i pokarmu zaczęło byc mniej, więc teraz ściągam co 2,5h w dzień w nocy co ok 4,5h muszę nastawiac budzik i wstawać na ściąganie bo Mała śpi ostatnio po 6-7h a to za długa przerwa jeśli chcę żeby cos więcej leciało.
już tak miałam jak byłam przeziębiona ale udało mi się rozkręcić więc jestem dobrej myśli 🙂
ale nie powiem czasami mam dość 🤢 🤢 🤢
A jeśli chodzi o obrażanie na cycuszki to czytałam na jakims forum, ze dzieciaczki moga tak robić właśnie i często właśnie w 3m-cu.


A napisali czy miłość do piersi ma szansę ponownie rozkwitnąć?? 😮 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
mphz napisał(a):
Landusia napisał(a):
super foty! ja nie mialam jak zbierac bo nie robil zdjec ;/ mam tylko dwa pierwsze jak chodzilam do innego gina ..
no podobno 3miesiac najgorszy a pozniej z gorki.. zobaczymy hehe 😁

czyli jeszcze miesiac 😉


3 miesiąc zaczyna się jak skończy się drugi 🙂 A drugi kończy się nam już niedługo 😁


nam sie juz skonczyl... 😮 ja nie wiem kiedy to zlecialo...


Noo 🤪 🤪 Nam sie kończy za dwa dni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kahlanik napisał(a):
agata82 napisał(a):
dołączam się do kryzysów laktacyjnych 😉 tylko ja ostatnio zrobiłam za długie przerwy w odciąganiu i pokarmu zaczęło byc mniej, więc teraz ściągam co 2,5h w dzień w nocy co ok 4,5h muszę nastawiac budzik i wstawać na ściąganie bo Mała śpi ostatnio po 6-7h a to za długa przerwa jeśli chcę żeby cos więcej leciało.
już tak miałam jak byłam przeziębiona ale udało mi się rozkręcić więc jestem dobrej myśli 🙂
ale nie powiem czasami mam dość 🤢 🤢 🤢
A jeśli chodzi o obrażanie na cycuszki to czytałam na jakims forum, ze dzieciaczki moga tak robić właśnie i często właśnie w 3m-cu.


A napisali czy miłość do piersi ma szansę ponownie rozkwitnąć?? 😮 😁 😁


podejrzewam, że różnie z tym bywa 🤢 zalezy od determinacji matki i dziecka 😉 czytałam też o dziecku, które po miesiącu zaczęło ssać pierś więc jak widać wszystko jest możliwe 🙂 choc to pewnie wyjątki 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Maga napisał(a):
hej dziewczyny 🙂
po 1 to ASIA trzymamy kciuki za Was! nie stresujcie sie, wszystko pojdze dobrze i jujz za niedlugo nie bedziecie muieli pamietac, ze cos takiego bylo 😘

ostatio czasu nie mialam.. ciagle ktos byl, znajomi rodzina.. i odciagalam i podawalam Antosiowi butla.. a od wczoraj HISTERIA (i tak to dobre slowo na to co on wyczynial, nie wiedzialam, ze niemowlak moze sie tak wku*wiac) na widok piersi. wystarczylo, ze go na chwile przylozylam i ryk 😮 ja juz nie wiem co robic.. nie chce zeby glodowal, z drugiej strony mam juz dosyc odciagania 🤢 grr no czy z tym karmieniem piersia musi byc tyle problemow 🤢 🤢?


Kochana, zaczęłam mieć dokładnie to samo w dzień, młody chwyta, pociągnie raz, wykręca głowę o 180 st. i histerycznie zanosi się płaczem 😞 😞 Też odciągam i daję, ale smutno mi, że się tak z cycusiem pokłócił 😞 😞 Tylko w nocy jest ok i cyc przechodzi, zupełnie nie wiem o co chodzi 🤢 🤢
Poza tym boli mnie lewa pierś... nie mam żadnych zgrubień ani nic i nieważne, ćzy jest pusta czy pełna, boli zawsze przy dotyku po lewej stronie, nie wiem czy nie mam tam czegoś uszkodzonego 🤢


i jak sie ratujecie? mnie sie jakies zastoje od tego, ze nie chce ssac porobily i slabiej mleko leci a wiadomo, ze kolo sie zapetla wtedy 😜
narazie numer z nakladka w mleku dziala.. co jakis czas tam krople wleje i ssie ... jak dlugo to potrwa.. nie wiem 🤨



My histerie mamy od 4 dni i powiem Ci, że ja daje za wygraną... Nie dość, że Tadzio się denerwuje to mi jeszcze suta urywa i boooli 😞
Mi z tej lewej gorzej leci, wczoraj przy ściąganiu nie mogłam rozkręcić normalnego wypływu mleka, ale jak już się udało to udoiłam 120ml, więc mleko mam, tylko czemu ten cyc boli? 🥴


zobaczymy ile wytrzymam.. jak narazie dzien 2 nam leci.. ale zal az piersi.. zawsze jak wszystko zawodzilo, to chociaz to go ukoilo.. a teraz? 😁 no i odciaganie to nie to samo, ja tylko na noc dawalam odciagniete, bo ladniej spal 😁
a dzis małżon ma urodziny 🙂 i wyjsc gdzies chcemy to tez butle Antoni dostanie.. i znowu ryk bedzie jak matka z cyckiem wroci 🤪


mi tez strasznie zal i tak jakos smutno. ale moze mu sie odwidzi? na razie noce sa nasze 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Matko moj takiego kupsztala walnal ze wszystko ufajtal siedzial w zlewie 😜
Laski tak mi sie przypomnialo bo z mama wczoraj gadalam ze moj ladnie je z butli bo mu daje raz dziennie od 2tyg ż., moja chrzesnica miala tak ze butli za nic nie chciala jak siora pojechala na zajecia to mama sie meczyla lyzeczka jej musiala dawac to byla masakra 100x podgrzewane 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mariola-s napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Marta my od narodzin Julci dajemy sobie rade sami nikt nam nie pomaga ....Moj M codziennie pracuje do 17 albo do 20 czyli całe dnie jestesmy same i dajemy sobie rade bez problemu.... 🙂 🙂 🙂

to tak jak my, jak mus to mus 🙂

wiesz kochana ze ja nawet nie chce zeby mi ktos pomagał....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mariola-s napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Marta my od narodzin Julci dajemy sobie rade sami nikt nam nie pomaga ....Moj M codziennie pracuje do 17 albo do 20 czyli całe dnie jestesmy same i dajemy sobie rade bez problemu.... 🙂 🙂 🙂

to tak jak my, jak mus to mus 🙂

dokladnie ja od 1tyg jestem sama maz tylko weekendy w domu i daje rade poczatki byly najgorsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, no i w dniu dzisiejszym ostatecznie opdstawilismy cycka i jemy bebilon pepti....troche marudzi ale jest oki...mysle ze sie przyzwyczai..bo pokarm mam nadal w cycach ale jest juz tak bezwartosciowy ze ona jadla co 30minut....w koncu lekarka stwierdzila ze rpzechodpziy na bebilon juz teraz....staralam sie pomimo diety jest tak aby ten p[okarm byl sensowny ale nie wyszlo 😞 teraz mam wyrzuty sumienia ze ja moge juz normalnie ejsc a ona zamiast cyca ma takie cus... 😞 😞 ale to dla jej zdrowia.....ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Marta my od narodzin Julci dajemy sobie rade sami nikt nam nie pomaga ....Moj M codziennie pracuje do 17 albo do 20 czyli całe dnie jestesmy same i dajemy sobie rade bez problemu.... 🙂 🙂 🙂

to tak jak my, jak mus to mus 🙂

wiesz kochana ze ja nawet nie chce zeby mi ktos pomagał....

czasem z takiego POMAGA NIA wychodzi jedno wielkie bagno 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ha! 2:0 dla mnie 😁 Antoś spi przy piersi i jak sie budzi to w koncu piers chce lapac i nie odrzuca.. 😁 zobaczymy jak dlugo tak pociagnie i kiedy znowu sie wszystko unormuje.. 😉 bo czuje jakbym sie w czasie cofnela 😉

moj maz tez do 17 i ja tez sama i dobrze mi z tym 🙂 tzn z mezem lepiej, ale wiadomo- co maz to maz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosix89 napisał(a):
hej, no i w dniu dzisiejszym ostatecznie opdstawilismy cycka i jemy bebilon pepti....troche marudzi ale jest oki...mysle ze sie przyzwyczai..bo pokarm mam nadal w cycach ale jest juz tak bezwartosciowy ze ona jadla co 30minut....w koncu lekarka stwierdzila ze rpzechodpziy na bebilon juz teraz....staralam sie pomimo diety jest tak aby ten p[okarm byl sensowny ale nie wyszlo 😞 teraz mam wyrzuty sumienia ze ja moge juz normalnie ejsc a ona zamiast cyca ma takie cus... 😞 😞 ale to dla jej zdrowia.....ehhh[/quot
Goska daj spokoj ile miałas tyle jej dałas .....najwazniejsze zeby zaakceptowała i wszytsko bylo ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
Gosix89 napisał(a):
hej, no i w dniu dzisiejszym ostatecznie opdstawilismy cycka i jemy bebilon pepti....troche marudzi ale jest oki...mysle ze sie przyzwyczai..bo pokarm mam nadal w cycach ale jest juz tak bezwartosciowy ze ona jadla co 30minut....w koncu lekarka stwierdzila ze rpzechodpziy na bebilon juz teraz....staralam sie pomimo diety jest tak aby ten p[okarm byl sensowny ale nie wyszlo 😞 teraz mam wyrzuty sumienia ze ja moge juz normalnie ejsc a ona zamiast cyca ma takie cus... 😞 😞 ale to dla jej zdrowia.....ehhh[/quot
Goska daj spokoj ile miałas tyle jej dałas .....najwazniejsze zeby zaakceptowała i wszytsko bylo ok


czestotliwosc jedzenia nie swiadczy o wartosci pokarmu tylko o tym, ze dziecko je w danej chwili tylko tyle ile mu n ta chwile potrzeba. my sie karmimy co 30min, 20min, 1h, czasem dluzej. a przybiera na wadze. nie wiem co za lekarka stwierdzila o wartosci pokarmu tylko na pdstawie czestorliwosci jedzenia 🤢
ale dziewczyno, daj juz sobie spokoj, mm to nie tragedia, wiekszosc z nas na forum na mm wyrosla i zyjemy 😜 dzieci po mm sa spokojniejsze, bo zatankowane do pelna- masz tu plusy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maga napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Gosix89 napisał(a):
hej, no i w dniu dzisiejszym ostatecznie opdstawilismy cycka i jemy bebilon pepti....troche marudzi ale jest oki...mysle ze sie przyzwyczai..bo pokarm mam nadal w cycach ale jest juz tak bezwartosciowy ze ona jadla co 30minut....w koncu lekarka stwierdzila ze rpzechodpziy na bebilon juz teraz....staralam sie pomimo diety jest tak aby ten p[okarm byl sensowny ale nie wyszlo 😞 teraz mam wyrzuty sumienia ze ja moge juz normalnie ejsc a ona zamiast cyca ma takie cus... 😞 😞 ale to dla jej zdrowia.....ehhh[/quot
Goska daj spokoj ile miałas tyle jej dałas .....najwazniejsze zeby zaakceptowała i wszytsko bylo ok


czestotliwosc jedzenia nie swiadczy o wartosci pokarmu tylko o tym, ze dziecko je w danej chwili tylko tyle ile mu n ta chwile potrzeba. my sie karmimy co 30min, 20min, 1h, czasem dluzej. a przybiera na wadze. nie wiem co za lekarka stwierdzila o wartosci pokarmu tylko na pdstawie czestorliwosci jedzenia 🤢
ale dziewczyno, daj juz sobie spokoj, mm to nie tragedia, wiekszosc z nas na forum na mm wyrosla i zyjemy 😜 dzieci po mm sa spokojniejsze, bo zatankowane do pelna- masz tu plusy 😉

no Jagoda juz odrzucala piers powoli..pociagnela raz i zaraz plakala odrzucala itd wiec wyjscia juz nie bylo jak przejsc na bebilon..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosix89 napisał(a):
Maga napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Gosix89 napisał(a):
hej, no i w dniu dzisiejszym ostatecznie opdstawilismy cycka i jemy bebilon pepti....troche marudzi ale jest oki...mysle ze sie przyzwyczai..bo pokarm mam nadal w cycach ale jest juz tak bezwartosciowy ze ona jadla co 30minut....w koncu lekarka stwierdzila ze rpzechodpziy na bebilon juz teraz....staralam sie pomimo diety jest tak aby ten p[okarm byl sensowny ale nie wyszlo 😞 teraz mam wyrzuty sumienia ze ja moge juz normalnie ejsc a ona zamiast cyca ma takie cus... 😞 😞 ale to dla jej zdrowia.....ehhh[/quot
Goska daj spokoj ile miałas tyle jej dałas .....najwazniejsze zeby zaakceptowała i wszytsko bylo ok


czestotliwosc jedzenia nie swiadczy o wartosci pokarmu tylko o tym, ze dziecko je w danej chwili tylko tyle ile mu n ta chwile potrzeba. my sie karmimy co 30min, 20min, 1h, czasem dluzej. a przybiera na wadze. nie wiem co za lekarka stwierdzila o wartosci pokarmu tylko na pdstawie czestorliwosci jedzenia 🤢
ale dziewczyno, daj juz sobie spokoj, mm to nie tragedia, wiekszosc z nas na forum na mm wyrosla i zyjemy 😜 dzieci po mm sa spokojniejsze, bo zatankowane do pelna- masz tu plusy 😉

no Jagoda juz odrzucala piers powoli..pociagnela raz i zaraz plakala odrzucala itd wiec wyjscia juz nie bylo jak przejsc na bebilon..


Antoś od 2 dni histerie robi i odrzuca piers, przystawialam, przystawialam, byl ryk i dopiero dzis cos ruszylo 🙂 i znowu zassal, czasem dzieci tak maja, matki odciagaja na ten czas.
przestan juz o tym myslec, to Ci lepiej bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...