Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzien dobry! 🙂

Moja Bambina wstala o 13 dzis 🙃 My z malzonem nie lepiej, bo o 12 😁 ale w zimno nie ma co sie spieszyc z wychodzeniem spod koldry 😜

Kasia trzymam kciuki!!!! 😘

Dziewczyny urocze sa wasze dziewczynki!!! 🤪 Asia no to twoje dziecie mega rozesmiane 🤪Ja jeszcze takiego usmiechu nie widzialam u mojej.

A pieczray tez wcinam i to sporo, bo my bardzo pieczarkowi jestesmy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no i jesteśmy już po 😁 a więc stawy biodrowe na 5 🙂 Ale powiedziała, żeby pieluchować do 6 m-ca... heh nie kumam skoro ok to czemu pieluchować ... i ogólnie kłaść go jak najwięcej na brzuchu oraz codziennie przez ok 10 min ćwiczyć stawy biodrowe. Ale mały spisał się na mistrza 😁 prócz zasikania wszystkiego dookoła to nawet ani razu nie zapłakał 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kochane no pewnie że bym nie chciała zarazić dziewczyn hehe!!! już się nie mogę doczekać kiedy pójdę do mojej siostry zobaczyć małą bo już są w domku!!!
co do pieczarek to jadłam raz na pizzy i spoko malemu nic nie bylo!!
AGAMI jak ty to zrobiłaś że maly Kuba ci śpi tak fajnie mój to teraz zamiast dlużej śpi to budzi się coraz częściej!!! Nie wiem, poza tym mały nam śpi bardzo dużo za dnia nie wiem czy to ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
kochane no pewnie że bym nie chciała zarazić dziewczyn hehe!!! już się nie mogę doczekać kiedy pójdę do mojej siostry zobaczyć małą bo już są w domku!!!
co do pieczarek to jadłam raz na pizzy i spoko malemu nic nie bylo!!
AGAMI jak ty to zrobiłaś że maly Kuba ci śpi tak fajnie mój to teraz zamiast dlużej śpi to budzi się coraz częściej!!! Nie wiem, poza tym mały nam śpi bardzo dużo za dnia nie wiem czy to ok

Holi to normalne ze jesli spi duzo w dzień, to w nocy bedzie mniej, bo pewnie najzwyczajniej w świecie jest wyspany 🙂 pilnuj tylko zeby sobie nie obral nocy za dzien, bo wtedy dopiero beda jazdy.. 😉 kalina w ciagu dnia śpi łącznie ok. 2 godzin(robi sobie 3 drzemki po poł godz.max godz), czyli malutko, ale za to ładnie przesypia noc (od 20 do 4-5 rano bez karmienia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
coq ale masz wypasione zdjęcie małej 😁 jak pieluszki się sprawują??? 😁


Dziekujemy 🙂
Pieluszki sa superasne...szkoda,ze mam tylko 4 🤨


tam w srodek wklada sie jakies wklady jenorazowe? bo ja zielona jestem w tym temacie :-0


Do srodka wklada sie wklady, ktore sie pierze 🙂

[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/88/img6516400400.jpg/][IMG]http://img88.imageshack.us/img88/5166/img6516400400.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
coq ale masz wypasione zdjęcie małej 😁 jak pieluszki się sprawują??? 😁


Dziekujemy 🙂
Pieluszki sa superasne...szkoda,ze mam tylko 4 🤨


tam w srodek wklada sie jakies wklady jenorazowe? bo ja zielona jestem w tym temacie :-0


Do srodka wklada sie wklady, ktore sie pierze 🙂

[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/88/img6516400400.jpg/][IMG]http://img88.imageshack.us/img88/5166/img6516400400.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]][/url]

Ale kochana powiedz mi jak to wygląda, gdy np zrobi kupę to wystarczy, że zmienisz wkład, czy musisz zmieniać całą pieluchę, bo bardzo mnie one zainteresowały 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi moj za dnia spi wlasnie moze z 3-4 razty po 20-30 minut i tyle.. a od 8 do 21 jestr aktywny wiec w nocy spi. a jak zrobilam;p ja mecze go w dzien;p nie daje mu za dlugo spac... mata, brzuszek chodzenia z mlodym na raczkach.. i bajki mu czytam to sie usmiecha ;p i maz z nim gada co rusz... i ogolnie staramy sie by za dlugo sam w wozku nie lezal bo ogolnie lozeczko u nas tylko do spania sluzy a w dzien w wozku bo bujaczek jest beeee 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

A ja mam ochote kogoś zamordować 😠 😠 😠 I tym kimś jest chyba mój tata bo to on wyciagał stelaż wózka z samochodu i go składał. No i założył odwrotnie kółka, to z zębatką co powinno być z tyłu dał do przodu i przez tą zębatke nie wskoczylo tak jak trzeba i jadę sobie dziś a tu nagle wózek mi siada. myslałam że jakaś dziura a tu koło odpadło. Obejrzałam co jest i zorientowałam się że to zle pozakładane i probowałam pozamieniać ale to nie takie proste na zewnątrz przy takiej temperaturze, z dzieckiem w środku i jeszcze koła ośnieżone. Więc jechalam tak do domu i jeszcze dwa razy mi to koło wypadło 😠 😠 😠 Ciekawe czemu sie trzymało jak jechałam do parku??? 😠
coq Twoja Bamnina widzę w nowej pieluszce występuje 🤪
Co do laktatora to pomijając ze TT jest jak dla mnie gówniany to jeszcze ten system czyszczenia i rozkładania do d...A jak się nie wyczyści to ta harmonijka śmierdzi normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To spoko że ci się to udaje ale moje dziecko jak skończy jeść pierś to go trzymam na rękach i mówię do niego a on zasypia to jak to zrobić on po prostu lubi spać a jak pośpi w dzień to i w nocy tak samo śpi to i tak nie ma różnicy !!! Mało chce być aktywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):

A ja mam ochote kogoś zamordować 😠 😠 😠 I tym kimś jest chyba mój tata bo to on wyciagał stelaż wózka z samochodu i go składał. No i założył odwrotnie kółka, to z zębatką co powinno być z tyłu dał do przodu i przez tą zębatke nie wskoczylo tak jak trzeba i jadę sobie dziś a tu nagle wózek mi siada. myslałam że jakaś dziura a tu koło odpadło. Obejrzałam co jest i zorientowałam się że to zle pozakładane i probowałam pozamieniać ale to nie takie proste na zewnątrz przy takiej temperaturze, z dzieckiem w środku i jeszcze koła ośnieżone. Więc jechalam tak do domu i jeszcze dwa razy mi to koło wypadło 😠 😠 😠 Ciekawe czemu sie trzymało jak jechałam do parku??? 😠
coq Twoja Bamnina widzę w nowej pieluszce występuje 🤪
Co do laktatora to pomijając ze TT jest jak dla mnie gówniany to jeszcze ten system czyszczenia i rozkładania do d...A jak się nie wyczyści to ta harmonijka śmierdzi normalnie.


a ja wlasnie bylam z niego zadowolona, tylko szkoa ze po dwoch m-cach zakonczyl juz swoj zywot. wyjelam ta harmnke, nie smierdziala, ale rzeczywiscie troche oblepiona byla. i rozkladanie do d.. rzeczywiscie, bo przez dwa miechy nie moglam wykumac, jak harmonijke zdjac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia wszystko zalezy jaka pieluszke sie wybierze no i czy to KUPA czy pierd 😁 😜

Ja mam typ -kieszonka-.Jej zaleta jest to, ze daje uczucie suchosci, bo w srodku jest mikropolarek, ktory wchlania siusiu do wkladki. Jesli jest kupa to trzeba zmienic cala, no chyba, ze to jest jakis maly pierd 😜 Wkladow zawsze warto miec wiecej, bo mozna ich tam napchac trzy zwekszajac chlonnosc. Najlepiej chlonne sa chyba grube wkladki bambusowe. Te pieluszki przy zakupie mialy akurat bawelne +polyester. http://www.youtube.com/watch?v=EfsrWOcQgmY

Sa tez pieluszki AIO - all in one-. W nich wkladka jest wszyta, wiec tu nawet przy siusiu prac trzeba wszystko. Ich zaleta jest wygoda, bo zaklada sie jak pampersa i wsio nic nie trzeba skladac i wkladac. No ale dosc dlugo schna i sa drogie.

Pieluszki formowane to takie skladane prostokatne wklady, ktore umieszcza sie w nieprzemakalnym otulaczu w formie pampersa. Zaleta jest to, ze pierze sie wklady, otulacz mozna zmienic po kilku zabrudzeniach, no i szybko schna. Uczucie suchosci zalezy od rodzaju wkladu. http://www.youtube.com/watch?v=QdGPZXSq_sc

I ostatnie- nie wiem jak sie nazywaja 😜 tu sie mowi klasyczne. Czesc chlonna jets w formie pampersa, a na nia zaklada sie otulacz. Podobno sa najbardziej chlonne.

Istnieja papierki biodegradacyjne, ktore chronia pieluszke przed kupka i mozna je wyrzucic do toalety. Wiem, ze na pewno uzywa sie je przy formowanych. Nie wiem czy w kieszonkach mozna ale chyba tak.

No i ten sam typ pieluszki rozni sie szczegolami w zalznosci od producenta. Awklady mozna kupic osobno: z mikrofibry, bambusa albo bawelny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny prosze mnie osiecic.
W temacie pigulek jestem zielona, bo nigdy nie bralam. Tak jak pisalam ukochany byl za gorami za lasami to nie widzialam sensu sie faszerowac.
Zapisali mi w szpitalu Cerazette, ktory mialam brac od 20 grudnia. No ale ze ja mialam watpliwosci czy brac, a potem wogole sie temat rozplynal to brac ich nie zaczelam.
Czytam wiec ulotke i napisane jest, ze w przypadku pordu nalezy rozpoczac je lykac miedzy 21 a 28 dniem po porodzie. 😮 I jesli dobrze zrozumialam to jesli nie rozpocznie sie w tych dniach tylko pozniej, to przez tydzien nalezy sie zabezpieczac w inny sposob, albo po prostu czekac do okresu i wtedy zaczac lykac.
Czy ja dobrze rozumiem, czy ja moge sobie ot tak zaczac brac ? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Dziewczyny prosze mnie osiecic.
W temacie pigulek jestem zielona, bo nigdy nie bralam. Tak jak pisalam ukochany byl za gorami za lasami to nie widzialam sensu sie faszerowac.
Zapisali mi w szpitalu Cerazette, ktory mialam brac od 20 grudnia. No ale ze ja mialam watpliwosci czy brac, a potem wogole sie temat rozplynal to brac ich nie zaczelam.
Czytam wiec ulotke i napisane jest, ze w przypadku pordu nalezy rozpoczac je lykac miedzy 21 a 28 dniem po porodzie. 😮 I jesli dobrze zrozumialam to jesli nie rozpocznie sie w tych dniach tylko pozniej, to przez tydzien nalezy sie zabezpieczac w inny sposob, albo po prostu czekac do okresu i wtedy zaczac lykac.
Czy ja dobrze rozumiem, czy ja moge sobie ot tak zaczac brac ? 🤢

zacznij brać w dowolnym momencie i przez tydzien musisz się jeszcze dodatkowo zabezpieczać. na okres chyba nie ma co czekać bo po porodzie może byc różnie tzn nieregularnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Dziewczyny prosze mnie osiecic.
W temacie pigulek jestem zielona, bo nigdy nie bralam. Tak jak pisalam ukochany byl za gorami za lasami to nie widzialam sensu sie faszerowac.
Zapisali mi w szpitalu Cerazette, ktory mialam brac od 20 grudnia. No ale ze ja mialam watpliwosci czy brac, a potem wogole sie temat rozplynal to brac ich nie zaczelam.
Czytam wiec ulotke i napisane jest, ze w przypadku pordu nalezy rozpoczac je lykac miedzy 21 a 28 dniem po porodzie. 😮 I jesli dobrze zrozumialam to jesli nie rozpocznie sie w tych dniach tylko pozniej, to przez tydzien nalezy sie zabezpieczac w inny sposob, albo po prostu czekac do okresu i wtedy zaczac lykac.
Czy ja dobrze rozumiem, czy ja moge sobie ot tak zaczac brac ? 🤢

zacznij brać w dowolnym momencie i przez tydzien musisz się jeszcze dodatkowo zabezpieczać. na okres chyba nie ma co czekać bo po porodzie może byc różnie tzn nieregularnie


Dziekuje za oswiecenie. 🙂 W nagrode oklask 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coq mnie tak samo lekarz kazał jak Wanilli . Z tym że ja zaczełam kręcić nosem na tydzień z prezerwatywami więc powiedział mi że nic się nie stanie jak nie użyjemy 🙂
Ha byłam na spotkaniu. Szkoda, że miałam tylko 40 min czasu 🙂 Ale bardzo się cieszę że poznałam dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...