Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Chloe pisałam Ci ostatno że moi rodzice z projektu Lipińskich urwali jeszcze trochę na takich pierdołach własnie jak okna, dachówka itd. jak patrzymy z M na nasz kosztorys to widzimy że sporo materiałow jest przeszacowanych. Nie wiem ile dokładnie nam wyjdzie za fundamenty ale w dyszce się zmieścimy. Fakt ze z robocizny to tylko koparka była


a u nas za robotę za fundamenty zapłaciliśmy 3200zł, było 10 chłopów przez 1,5 dnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Chloe wszędzie są przerysowane w górę te koszta. okna do całego domu wyszły nam 12 tys, a nie ponad 30 jak w projekcie. dach czyli blachodachówka dobra z Ruukki, całe orynnowanie też lepsze, więźba dachowa i robocizna wyszły - ok 25 tysięcy. a nie 40 jak w kosztorysie.
za te 300tysięcy to my już wybudujemy dom z wprowadzeniem się do niego, z umeblowaną i usprzętowioną kuchnią oraz gotowymi łazienkami, i kominkiem całym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
wanilia napisał(a):
Chloe pisałam Ci ostatno że moi rodzice z projektu Lipińskich urwali jeszcze trochę na takich pierdołach własnie jak okna, dachówka itd. jak patrzymy z M na nasz kosztorys to widzimy że sporo materiałow jest przeszacowanych. Nie wiem ile dokładnie nam wyjdzie za fundamenty ale w dyszce się zmieścimy. Fakt ze z robocizny to tylko koparka była


a u nas za robotę za fundamenty zapłaciliśmy 3200zł, było 10 chłopów przez 1,5 dnia...

My zapłacilibysmy ok 8 tys za robociznę, takie są stawki, za sam łysy fundament który trzeba jeszcze zaizolować i ocieplić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
wanilia napisał(a):
Chloe pisałam Ci ostatno że moi rodzice z projektu Lipińskich urwali jeszcze trochę na takich pierdołach własnie jak okna, dachówka itd. jak patrzymy z M na nasz kosztorys to widzimy że sporo materiałow jest przeszacowanych. Nie wiem ile dokładnie nam wyjdzie za fundamenty ale w dyszce się zmieścimy. Fakt ze z robocizny to tylko koparka była


a u nas za robotę za fundamenty zapłaciliśmy 3200zł, było 10 chłopów przez 1,5 dnia...

My zapłacilibysmy ok 8 tys za robociznę, takie są stawki, za sam łysy fundament który trzeba jeszcze zaizolować i ocieplić


no to nam powiedział 4000zł, ale udało się potem spuścić te 8 stów...

ale że 8000zł??? 😮

a u nas już z zaizolowaniem.

no ale my znowu nie płaciliśmy za koparkę i samochód, który wywoził ziemię, na tym ok 1,5 tysiąca zaoszczędziliśmy, bo znajomy taty ma firmę i ma koparki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia - to Twoj maz zdolniacha jest, skad wiedzial jak zrobic te fundamenty? jak zbrojenie, jak zaizolowac? ja to tyle wiem co na filmikach na youtubie sie naogladalam... a moj m powiedzial ze nie beirze sie za to bo o budowie nie ma pojecia i nam sie dom zawali haha!
wlasnie wiem ze mowilas ze troche udalo sie taniej dlatego wy tez od lipinskich braliscie, no my moze tez wezmiemy od nich, bo bardzo nam podpasowal ten Alamo.

aaagaaa - rzeczywiscie roznice bardzo duze 50%praktycznie. u nas za wyrownianie dzialki 11a, 10 godzin to robil, facet wzial 800zl ( w sumie wyszlo 600 bo dostal nasza wizytowke i 2 razy potem chcial wizyte domowa dla swojego psa po 100zl 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Nie no, na serio forum budowlane 😮 Ja się nie dziwie, że Pammat miała tylko tyle do powiedzenia 🤔 😜 😁 😁 😁 😁
A tak na serio Pammat mam nadzieję, że wszystko dobrze u Was.

coq spoko to tylko tak chwilowo 🙂

w moje dziecko cos wstapilo wczoraj, byl straszny!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Nie no, na serio forum budowlane 😮 Ja się nie dziwie, że Pammat miała tylko tyle do powiedzenia 🤔 😜 😁 😁 😁 😁
A tak na serio Pammat mam nadzieję, że wszystko dobrze u Was.

coq spoko to tylko tak chwilowo 🙂

w moje dziecko cos wstapilo wczoraj, byl straszny!!!

A ja stawiam że mojej idą zęby bo nawet kupa coś nie halo dzisiaj 🥴 Tylko że cięzko mi sprawdzić co się w buźce dzieje tam głębiej...
Mój M ma wujka murarza i dorabiał sobie kiedyś u niego przez wakacje więc się sporo nauczył 🙂 A teraz okazało się że mimo że nie zarabia źle to i tak nie stać nas na tzw "fachowców". Więc zakasał rękawy i zapierdziela sam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Ja jadę zawieźć obiad mojemu chociaż przyznam szczerze że wolałabym Młodą dziś w domu przetrzymać bo zaczyna kaszleć 😞
Coq rzeczywiście pięknie i jak masz blisko w gory 😲


Wanilia to tylko wyżynno-górska kraina Masyw Centralny 😜 W Alpy czy Pireneje mam kawałek. Ale najwyższy szczyt ma 1885 m. A nasz klermontowki wulkan Puy de Dome ma 1464m.--to ten najwyższy na zdjęciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia aj Ci streszczę : Aga, Wanilia i Chloe urządziły sobie Kącik Budowlany więc gdybyś dom budowała to można się dokształcić 😆 🙃

Kuba Agami ma zapalenie uszu 😞
Pammat postawiła dziś tylko kropkę...tzn. tyle miala do powiedzenia.
Maciuś Agi skończył chyba wczoraj antybiotyk o wraca do spacerowiczów. A sama Aga non stop nowy dom sprząta.
Holi niedawno na urodzinach czyiś bawiła, a mały Eligiusz nadal nie ma ząbka żadnego.
Weronika Wanilii znowu katar łapie 😠 Ale tak to jest jak się na budowie pracuje i to jescze za darmochę.
Meliska ze swoją Julką to już po chodnikach biegają----zdjęcia kilka stron wcześniej.
Julek Chloe dal jej wczoraj do wiwatu i był "straszny" ...ale i tak go kocha przecież 🙂
Asia jak zawsze na weekend pyszności przygotowała, że wszyscy się oblizywali.
Marika miała gości więc też pichciła i podała przepis na muffiny jakby Cię takowe interesowały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Basia aj Ci streszczę : Aga, Wanilia i Chloe urządziły sobie Kącik Budowlany więc gdybyś dom budowała to można się dokształcić 😆 🙃

Kuba Agami ma zapalenie uszu 😞
Pammat postawiła dziś tylko kropkę...tzn. tyle miala do powiedzenia.
Maciuś Agi skończył chyba wczoraj antybiotyk o wraca do spacerowiczów. A sama Aga non stop nowy dom sprząta.
Holi niedawno na urodzinach czyiś bawiła, a mały Eligiusz nadal nie ma ząbka żadnego.
Weronika Wanilii znowu katar łapie 😠 Ale tak to jest jak się na budowie pracuje i to jescze za darmochę.
Meliska ze swoją Julką to już po chodnikach biegają----zdjęcia kilka stron wcześniej.
Julek Chloe dal jej wczoraj do wiwatu i był "straszny" ...ale i tak go kocha przecież 🙂
Asia jak zawsze na weekend pyszności przygotowała, że wszyscy się oblizywali.
Marika miała gości więc też pichciła i podała przepis na muffiny jakby Cię takowe interesowały 🙂

Super dziekuje bardzo 🙂
Mam nadzieje ze Kuba szybko wyzdrowieje.
Widze ze Jula szaleje jak juz po chodnikach biegaja 🙂
Dobrze ze dzieciaki zdrowieja 🙂
Czasem tak to juz jest ze nasze pociechy daja nam do wiwatu, no ale coz nie pamietam juz jak wygladalo moje zycie bez Florka 😉 Choc przez ten tydzien mozna bylo go posmakowac 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Pamiętacie ten obrazek? U mnie aktualne 1, 3,4, 6, 7, 8 😁


my chyba wszystkie oproczostatniego (narazie...)
U nas wszystkie oprócz 2 🙂 a i 8 się już zdarza 😉

a nosa to nieznosimy czyscic, ostatni razto robilismy w marcu ale mysle ze teraz byloby podobnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😞 pokłóciłam się z mężem.. powiedziałam mu że go nienawidzę i że gorzej trafić nie mogłam a do tego że jak nie znajdzie mieszkania do wigilii to się wyprowadzam MAM DOSYĆ MIESZKANIA Z TEŚCIAMI PRZEZ NIC CAŁY CZAS SIĘ KŁÓCIMY 😞 mocne słowa..
jestem bezradna chce mi się ryczeć tylko nic więcej dlatego nie chce mi się pisać do was bo nie mam humoru jestem załamana jeszcze trochę i dostane zgorem jak będziemy tu mieszkać mój mąż twierdzi że nie opłaca się wynajem jak przecież mamy 2 pokoje do dyspozycji u jego rodziców 😞boże nie.. mam ochotę albo komuś zajebać albo się tak najebać do nieprzytomności jestem tak wkurwiona że ćmiki kopce jak debil..
już nie wyrabiam .. jeszcze mała dzisiaj się tak wyspała że poszła spać o 13 prawie i kurwa teściowa kluczy zapomniała i pukała 14:15 🤢 na to stefan zaczął szczekać i ją obudziła myślałam że mnie CHUJ STRZELI ... JA PIERDOLE!!
😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pammat 😞 faktycznie mocne słowa... Jasne jest, ze twojemu mężowi u mamy na pewno żyje się dobrze, bo to w końcu rodzinny dom ale powinien się w twojej sytuacji postawić. Szczerze wolę mieszkać w naszym nieumeblowanym mieszkaniu niż z teściową, choć tą mam bardzo kochaną.
Szkoda, że się kłócicie i że aż takie słowa padają...a może jak wrócisz do pracy i mniej w domu będziesz przebywać to lepiej będziesz akceptować dzielenie przestrzeni z teściową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...