Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Już się drugi raz obudziła, ale to tak ze do salonu wziąć ją musiałam ....płacz, marudzenie i nie wiem czego chce....osiwieje. Drugi wieczór piątkowy z rzędu zrypany 😠

Zrypany to będzie jak się sąsiadka zaktywizuje 😜


Nie zapeszam, ale wczoraj nic nie było 🤪 i dziś też jakaś tajemnicza cisza 😎
hihihihi może amant tylko na tydzień wpadł...oby!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
chloe napisał(a):
wanilia - projekkt super!! a duzo wiecej wam wychodzi w kosztorysie z ta przerobka z pokojami na poddaszu? ja myslalam zeby zrezygnowac z garazu, a dobudowac go pozniej, obniza to koszt budowy domu o jakies 50tys. tzn o ryle szybciej mozna sie przeprowadzic 🙂

My też o tym mysleliśmy ale wtedy jest problem gdzie wsadzić piec - kotłownia musiałaby być w domu. Adaptację projektu robił nam architekt juz po jego zakupie więc kosztorysu nie mamy ale tak naprawdę tylko dach zwiększy tu koszty. Możesz sobie obejrzec na stronie Lipińskich projekt tuluza II chyba - bez garażu i tam spawdzić jaki kosztorys. Co do pokoi na poddaszu to na pewno trzeba wylać strop jeśłi chce się adaptować poddasze na mieszkanie i tyle zrobimy, no plus schody. A wykańczać będziemy z czasem, do wprowadzenia się potrzebny jest nam tylko dół i to tak po łebkach wykńczany. od razu chcemy tylko kuchnie i łazienkę zrobić tak jak trzeba, no i oczywiście podłogi wszędzie. Z wykończeniem reszty będziemy się potem bawić 😉

ogladalam tuluze bez garazu, ale nie ma w niej w ogole kotlowni, a u nas nie ma gazu.
my myslimy o takim :dom w zielistkach
ale w tych projektach nie pasuje wiele rzeczy, np styropian 10cm to za malo... sciana jednowarstwowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
Coq a tak na pocieszenie - Werka jeszcze ani na minutę oka nie zmrużyła


Moja bawi się w najlepsze.. na szczęście humor jej się poprawił jak tatuś wrócił.
hahha właśnie wzięła kilka klocków i poszła do niego do łazienki 😁
chyba matkę ma gdzieś 🙃

u nas to samo, tataus wrocil o 20 i rozrabiaja!! wlazac mi na glowe!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
Coq a tak na pocieszenie - Werka jeszcze ani na minutę oka nie zmrużyła


Moja bawi się w najlepsze.. na szczęście humor jej się poprawił jak tatuś wrócił.
hahha właśnie wzięła kilka klocków i poszła do niego do łazienki 😁
chyba matkę ma gdzieś 🙃

u nas to samo, tataus wrocil o 20 i rozrabiaja!! wlazac mi na glowe!!


🙂 🙂 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No no forum mamusiek a ile ważnych rzeczy się tu człowiek dowie 🙂
My też myślimy o budowie ale mamy problem z działką bo tam gdzie chcieliśmy się budować jest zaplanowane osiedle i nie mogę tylko na mojej działce tylko jak jest w planach i muszę odkupić kawałek od sąsiadki a ta niezdecdowana...i same wiecie jak to bywa......
Domki fajne naprawdę bardzo mi się podobają i w sumie troszkę podobne 🙂 jednak bardziej skłaniałabym się do projektu Wanilii bo moje marzenie to garaż w domu...mega wygodne rozwiązanie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jutro mam gości i zrobiłam salatke z tunczyka i upieklam muffiny 2 rodzaje bananowe z toffi i z nutella ,pierwszy raz i jestem zaskoczona jak szybko i jakie to banalne....... 😉

Aga salon fajny 🙂 już nie długo będziesz tyłek grzac przy kominku z mężem przy winku 😉

Meliska??????

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hola 🙂
Czasem podczytywałam, ale na regularne pisanie czasu nie było 😞 więc nie bardzo pamiętam co komu miałam pisać ☺️ W robocie zapieprz, w dodatku nasz kierownik został przeniesiony na inny sklep i zostałam sama z koleżanką na placu boju... przed samymi świętami 😮 normalnie rzygać mi się chce jak o tym pomyślę 🤢 i już się zastanawiam co z Julką zrobię, namawiam moją mamę aby się do mnie przeniosła na ten gorący okres... Jeszcze wczoraj zebranie, prawie 200 km od domu, w taką mgłę, jakaś masakra... jak dożyję końca roku to jakiś cud będzie 🤢 🤢 🤢
Asia moja mama też choruje na twardzinę ( układową ) 😞 tak to gówno nieuleczalne, ale leki pomagają zastopować chorobę... trzymam kciuki za mamę Twoją... zdrówka i sił 😘
Wanilia moja szwagierka jest po prawie, co prawda w zawodzie nie pracuje, ale jeśli mogłaby Ci coś pomóc, podpowiedzieć to dzwoń, pisz na priva... pomożecie... pomożemy 🙂
Aga salon bajka... ta przestrzeń 🤪... już się fotek urządzonego doczekać nie mogę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wróciłam 🙂 no i padnięta jestem, ale trochę posprzątane, i 3 okna umyte 😁 mama była ze mną. a tata miał w sypialni nianię i czekał na znak od Maćka w razie czego, na szczęście się nie doczekał 😜
ale roboty jeszcze od groma...

Meliska dzięki 🙂
Chloe no ja tak podobnie jak Ty myślałam może kiedyś o dobudowie garażu, ale z drugiej strony możemy dobudować się do garażu rodziców i to wyjdzie niezbyt drogo. A co do typu styropianu etc to przecież od tego są adaptacje. my mamy styropian 14cm. i już widzę, że naprawdę w domu będzie ciepło, bo utrzymuje się ciepło. piec gazowy jest teraz tylko na trybie czuwania i mimo że na dworze jest -2 stopnie teraz to w domu jest 16 🙂 a jak tydzień temu w sobotę był włączony tak trochę to szybko nagrzał dom 🙂
Wanilia miałam coś do Ciebie pisać... i chyba zapomniałam... aaaa.... już wiem, czy Wy chcecie ogrzewanie podłogowe w domu??? bo tak patrzę na Wasz salonik i nie widzę tam miejsca na grzejnik 🤔

w ogóle powiem Wam, że wiele rzeczy teraz już bym zmieniła, jednak człowiek uczy się na błędach. no i mówi się, że: "pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie" - i jak jako doświadczona już w bojach budowlanych mówię Wam, że coś w tym jest 😜

Chloe i Wanilia domki fajne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Aaagaa chcemy podłogówkę ale bardzo delikatną ( ze względ na psa - żeby mógł sobie spokojnie na podłodze leżeć), grzeniki i tak będą - w salonie też. To co jest na projekcie to przykładowa adaptacja więc spokojnie miejsce na grzejnik się znajdzie, zwłaszcza biorąc pod uwagę to jak wyglądają współczesne grzejniki 😉 Do tego jest jeszcze kominek więc zimno nie będzie raczej
Chloe domek fajny 🙂 Jestem przekonana że wśród tylu projektów każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. My chcieliśmy niski dom, z poddaszem użytkowym ale nie podniesionym co oznacza że w pokojach na gorze będa skosy. Do tego ja nie chciałam kotłowni w domu bo to jednak zawsze się kurzy, nawet na przejście z domu do kotłowni się nie zdecydowaliśmy a jedynie na dodatkowe małe drzwi do garażu na ścianie obok wejścia do domu - żeby było bliżej. Nie potrzebowałam tez ogromnego salonu (widzę że Wasz jest podobnej wielkości) i chciałam żeby kuchnia nie była zupełnie otwarta na salon. Dom miał być prosty i tani w budowie - M większość robi sam więc skomplikowana bryła odpadała 🙂 Długo szukaliśmy projektu a po wyborze Tuluzy sporo czasu minęło zanim projekt kupilismy więc to była "dojrzała" decyzja 😜 Moi rodzice budowali dom z projektu tego samego biura i udało im się zbudować taniej niż w kosztorysie - to też miało wpływ na decyzję. Życzę pwoodzenia w przeglądaniu i wybieraniu, nie jest łatwo. A etap budowy....powiem Wam że ja to bym nawet pana Dareczka chciała żeby tylko mój nie musiał tak zapierd....Oczywiście już go nie ma w domu 😞
Marika budowa to ciężki temat zwłaszcza jak kogoś goni czas a zawartośc portfela nie chce pączkować 🥴 Tak więc jak masz swój dach nad głową to do tematu możesz podejśc ostrożnie i w swoim czasie 😉
Meliska dzięki, rozmawialam już z prawnikiem i powiedział że nie mam czym się przejmować a w rozmowie pojawiło się słowo "żenujące" odnośnie zarzutów jakie postawiła mi pewna pani 😉 No i tez juz Cie miałam wczoraj przyzywać 😜
Spakowałam za małe ciuszki Werki - co ja z tym wszystkim zrobie jak nam się chłopak urodzi? 😲 Będę musiała allegro wykorzystać w drugą stronę raz dla odmiany 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka napisał(a):
a wanilia chciałam sie ciebie zapytac moze juz wiesz - jak to jest z tym co kiedys chloe pisała ze aby tam miec np 100% z zusu na tym l4 to musi minac ten rok od macierzynskiego czy cos takiego? nie planuje dzieciaczka ale kto wie...w pracy raz dobrze raz zle hahah

Normalnie 100% L4, średnia wyliczana na podstwaie tych wypłat co były po macierzyńskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...