Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
A powiedzcie mi czy na Swieta sprzatacie od razu wszystko tzn. okna, meble itd czy tak na raty? Ja w tym roku robie na raty tzn. najpierw szafki w kuchni oprozniam z niepotrzebnych gratow ( a nazbieralo sie 🤢 ) potem w reszcie szaf a na koncu przed swietami dopiero okna i firanki. A wogole to pekla mi szyba w oknie i nawet nie widzielismy a sporo pekla na szczescie wewnetrzna szyba. Dobrze, ze spoldzielnia wymieni na ich koszt, bo koszta szklarza i nwego okna to jakas porazka tutaj.

a ja uwazam ze swieta nie s apo to zeby sie urobic, a w same swieta miec wszystkiego dosc, wiec sprzatam w miare na biezaco i tyle. W switach Bozego Narodzenia nie chodzi o sprzatanie, no chyba ze sprzatanie swojego sumienia, to tak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aaagaa mi też się salon podoba, w sumie taki klasyczny jest 🙂 Chociaz tak naprawdę to dopiero urządzone wnętrze można ocenić, wtedy widac jego klimat - tak więc Aaagaa czekam z niecierpliwością na kolejny etap 🙂 A co do połączenia różu z limonką to jak dla mnie jest to jedyna forma wykorzystania rożu która mi się podoba 🙂 I potrafię sobie takie zestawienie w mieszkaniu wyobrazić ( i planuje takie na torcie urodzinowym 😜 )
Chloe jeśli ulga tylko do końca 2013 to naprawdę trzeba się spieszyć 🤔 Mój już dzwonił że będzie w domu po 15 i jedzie od razu na działkę....Zima za pasem a tam dwie warstwy fundamentu zostały do wymurowania i jeszcze wieniec trzeba wylać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Aaagaa mi też się salon podoba, w sumie taki klasyczny jest 🙂 Chociaz tak naprawdę to dopiero urządzone wnętrze można ocenić, wtedy widac jego klimat - tak więc Aaagaa czekam z niecierpliwością na kolejny etap 🙂 A co do połączenia różu z limonką to jak dla mnie jest to jedyna forma wykorzystania rożu która mi się podoba 🙂 I potrafię sobie takie zestawienie w mieszkaniu wyobrazić ( i planuje takie na torcie urodzinowym 😜 )
Chloe jeśli ulga tylko do końca 2013 to naprawdę trzeba się spieszyć 🤔 Mój już dzwonił że będzie w domu po 15 i jedzie od razu na działkę....Zima za pasem a tam dwie warstwy fundamentu zostały do wymurowania i jeszcze wieniec trzeba wylać 🤢

wanilia wystarczy do konca 2013 roku zlozyc chocby jeden wniosek na zwrot,to przez kolejne 5 lat beda Ci przyslugiwaly odpisy. Ale to juz trzeba miec pozowlenei na budowe wiec chyba przyspieszymy nasze plany. U nas na dzielce sezon zamkniety ale my to w porownaniu z Wami, to w czarnej D jestesmy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Jaśmina takie marudzenie po południu załapała, że postanowiłam ją wykąpać...no i padła mi przed chwilą, śpi. Dziwne, bo na spacerze spała całą godzinę prawie do 14, więc po 3,5 godziny takie zmęczenie? 😮 Z pewnością jeszcze się obudzi, a ja będę miała długi wieczór w towarzystwie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Moja Jaśmina takie marudzenie po południu załapała, że postanowiłam ją wykąpać...no i padła mi przed chwilą, śpi. Dziwne, bo na spacerze spała całą godzinę prawie do 14, więc po 3,5 godziny takie zmęczenie? 😮 Z pewnością jeszcze się obudzi, a ja będę miała długi wieczór w towarzystwie 🙃

julek czesto wlasnie po 3,5 h marudzi i musi sie zdrzemnac. ale czasem 7 h bez spania i za nic w swiecie nie chce sie polozyc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Moja Jaśmina takie marudzenie po południu załapała, że postanowiłam ją wykąpać...no i padła mi przed chwilą, śpi. Dziwne, bo na spacerze spała całą godzinę prawie do 14, więc po 3,5 godziny takie zmęczenie? 😮 Z pewnością jeszcze się obudzi, a ja będę miała długi wieczór w towarzystwie 🙃

julek czesto wlasnie po 3,5 h marudzi i musi sie zdrzemnac. ale czasem 7 h bez spania i za nic w swiecie nie chce sie polozyc 😉

My właśnie wróciłysmy z miasta - z wyjcem marudnikiem zakupy próbowałam zrobić 🥴 I chyba tez zaryzykuję wcześniejszą kąpiel
Chloe my faktycznie niby dalej jesteśmy z budową ale ja tez się czuję jakby to była czarna D....Póki co z fakturami u nas marnie bo bloczki, beton, piaskek, zbrojenia kupowane były po znajomości - sporo taniej ale bez faktury. No ale w 2013 z pewnością temat wydawania pieniędzy będzie kontynuowany 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
chloe napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Moja Jaśmina takie marudzenie po południu załapała, że postanowiłam ją wykąpać...no i padła mi przed chwilą, śpi. Dziwne, bo na spacerze spała całą godzinę prawie do 14, więc po 3,5 godziny takie zmęczenie? 😮 Z pewnością jeszcze się obudzi, a ja będę miała długi wieczór w towarzystwie 🙃

julek czesto wlasnie po 3,5 h marudzi i musi sie zdrzemnac. ale czasem 7 h bez spania i za nic w swiecie nie chce sie polozyc 😉

My właśnie wróciłysmy z miasta - z wyjcem marudnikiem zakupy próbowałam zrobić 🥴 I chyba tez zaryzykuję wcześniejszą kąpiel
Chloe my faktycznie niby dalej jesteśmy z budową ale ja tez się czuję jakby to była czarna D....Póki co z fakturami u nas marnie bo bloczki, beton, piaskek, zbrojenia kupowane były po znajomości - sporo taniej ale bez faktury. No ale w 2013 z pewnością temat wydawania pieniędzy będzie kontynuowany 😉

a jaki domek budujecie? rysowaliscie projekt sami czy kupowaliscie gotowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello 🙂
Wanilia Tobie też jakieś szuje mieszają w pracy widzę 🤨 ja juz nie pracuje a i tak nerwy mi szarpią 😠Ty w ciąży i zero litości 😠 mam nadzieje ze szybko zakończysz sprawę. Domek ekstra 😁 właśnie taki bym chciała mieć 🤪
sprzątanie na święta już zaczęłam 🙂 umyłam okno w kuchni, uprałam i powiesiłam firankę. od czegoś trzeba zacząć 🙂 nie będe się potem mnożyć i czworzyć przed świętami jak głupi balas 😜 😁 już to przerabiałam nie jeden raz i w dupie mam wiecznie kłótnie z mężem bo miał coś zrobić a nie zrobił.sama sobie zrobię 🙃 u nas święta zawsze tak samo kłótliwe.a wszystko przez moją mamę.ona taki sieje zamęt i wkurwienie przed świętami że wszyscy najchętniej by wyszli z domu na święta z dala od niej.ma na imię Ewa.imieniny 24 a urodziny ma 21,w trakcie święta i wszustko jasne.
dobra idę kąpać małą bo jeczy.baaajaaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
wanilia - projekkt super!! a duzo wiecej wam wychodzi w kosztorysie z ta przerobka z pokojami na poddaszu? ja myslalam zeby zrezygnowac z garazu, a dobudowac go pozniej, obniza to koszt budowy domu o jakies 50tys. tzn o ryle szybciej mozna sie przeprowadzic 🙂

My też o tym mysleliśmy ale wtedy jest problem gdzie wsadzić piec - kotłownia musiałaby być w domu. Adaptację projektu robił nam architekt juz po jego zakupie więc kosztorysu nie mamy ale tak naprawdę tylko dach zwiększy tu koszty. Możesz sobie obejrzec na stronie Lipińskich projekt tuluza II chyba - bez garażu i tam spawdzić jaki kosztorys. Co do pokoi na poddaszu to na pewno trzeba wylać strop jeśłi chce się adaptować poddasze na mieszkanie i tyle zrobimy, no plus schody. A wykańczać będziemy z czasem, do wprowadzenia się potrzebny jest nam tylko dół i to tak po łebkach wykńczany. od razu chcemy tylko kuchnie i łazienkę zrobić tak jak trzeba, no i oczywiście podłogi wszędzie. Z wykończeniem reszty będziemy się potem bawić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...