Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Heloooo laski widzę tu szał tortowy zaczęto 😉 kurde ja to jeszcze nie myślałam....i jeszcze się nie zdecydowałam czy sama upieke....czy babcia ☺️ czy zamowie......chciałbym sama ale u nas na doczeka będzie 15 osób wszystkich z Misiem więc chciałabym żeby zjedli z checia tort a narazie nie gwarantuje ze mój się da hahaaaa 😉 może pocwicze jeszcze a i Wasze rady i pomysły chętnie podkradne....... 😉

A wie ktoś jak się robi taką gładką masę cukrowa...? na torta i czy to dobre...??? Nie miałam doczynienia a fajnie wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój młody próbuje już wytrzymać dzień o jednej drzemce ale narazie jest dzielny a i tak w końcu ok 17 pada..... 😉 ale narazie nie narzekam bo i tak idzie spać na noc ok 20 śpi ładnie ale ostatnio jak byłam chora to poprostu spał ze mną nie chciało mi się w nocy po niego chodzić 😉
No i naszczęście jest zdrowy i się nie zaraził chociaż z m byliśmy chorzy ....

A no i muszę się pochwalić wczoraj wdrepnelam na ciuchy i miałam super dzień znalazłam 3 mega super spodniczki dla siebie wogóle nie zniszczone jedna z marks&spencer , z ZARY,i topshop 🤪 a dla małego pajacyk też nowka!! Za 40zł wszystko 🙂 tak to można po ciuchach chodzić 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ooo, dziewczyny pytanie mam 🙂

w sypialni mam pomarańczowe ściany, takie ciepłe, jedna intensywna. Podłoga jest taka pośrednia, nie jasna, nie bardzo ciemna. i jakie dodatki wybrać, jaki kolor mebli. Co myślicie???

a salon mam w kolorze miodowym z kominkiem w kolorze czekoladowym, albo cynamonowym ciemnym... no i jeszcze 2 ściany takie mam. i jakie tutaj zasłony? myślę o stole w kolorze orzechu, jasnych krzesłach, takich z obiciem kremu lub ecru. i myślę o jasnym narożniku z ciemnymi poduszkami, albo odwrotnie.

pomóżcie 🙂
jutro wrzucę zdjęcia, mam nadzieję, że coś pomogą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Ojjjj Aga ja tam nic nie prasuje. Misiowi od dłuższego czasu a sobie to na szybko przed pracą 😉


sobie też prasuję przed wyjściem 😜

ale jakoś jak na dużych obrotach wirowania piorę to te Maćka ciuszki takie wymięte i wolę wyprasować 🙂
ale piorę mu już normalne w moim proszku, z moimi ciuchami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marika fajnie się obłowiłaś 🙂
Ja teoretycznie mogę z tortem eksperymentować, bo gośćmi będziemy my mama i tata 😜 Ale szkoda byłoby mi tort wyrzucić, bo nie wyszedł i złożyć w niego te wszystkie jaja, orzechy itd. 😜
Twój Michałek próbuję na jednej drzemce przejechać, a moja kombinuje bez żadnej drzemki...ale nie zachwyca mnie to.

Aga mi jest ciężko doradzać, musiałabym zobaczyć.

Jaśmina z tatą z babcią z Algierii się komunikują właśnie przez skype, a ja mam spokój 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Marika ja wczoraj a dzia dokanczalam probny tort na roczek wlasnie z masa cukrowa. Mase mozesz zrobic sama np. z pianek marshmallows ale to oracochlonne wiec polecam kupic. Mi masa smakuje a moj M niecierpi jej. Wiadomo sa gusta i gusciki ale jak ktos nie lubi to moze ta mase zostawic na talezu


To ja chyba jak mąż twój Beata, nie lubię masy cukrowej. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
usHej kochane. Bylam dzis u fryzjera z reklamacja.
Powiedzialam im co mysle mowie ze chce zeby mi to poprawili i byli.mi to w stanie
Zrobic ale jak uslyszalam ze oni mi zrobia wlosy ciemne jak mialam to podziękowałam i jeszcze cale by farbowali. Coq moj maly nie ma ani jednego zabka jeszcze.
Co di roczku to ja chciala bym zrobic u tesciow bo naliczylam ze ma byc 20 osob.
Torta chciala bym zrobic sama ale ja takie mam mega checi a potem mi wychodzi zakalec.
Ide spac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
usHej kochane. Bylam dzis u fryzjera z reklamacja.
Powiedzialam im co mysle mowie ze chce zeby mi to poprawili i byli.mi to w stanie
Zrobic ale jak uslyszalam ze oni mi zrobia wlosy ciemne jak mialam to podziękowałam i jeszcze cale by farbowali. Coq moj maly nie ma ani jednego zabka jeszcze.
Co di roczku to ja chciala bym zrobic u tesciow bo naliczylam ze ma byc 20 osob.
Torta chciala bym zrobic sama ale ja takie mam mega checi a potem mi wychodzi zakalec.
Ide spac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Holi dawaj fotke ocenimy fryzurę.... 🙂 szkoda że kasiora stracona a Ty taka niezadowolona .....

Coq byłaś w kraju męża???? Szkoda że tak rodzinke masz daleko i jedną i drugą...wiem coś o tym bo siostra w stanach...i dzieciaki jej też tylko przez skypa znam 😞 tzn.widziałam je raz......(3,5 i 2 latka) ale są superowe 😉
A i owszem obłowiłam się 😉 a jaka zadowolona 😜

No i czekam na wszystkie foty tortów 🙂
BEATA a jak wczorajsze ciasto do udanych zaliczasz???? 😉

Agaaa co do pytania to czekam na foty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zdjecie wrzuce ale nie wiem jak:/ Pomocy ☺️
Bardzo prosta sprawa. Jesli chcesz to dam Ci przepis na niezawodny biszkopt, a mase cukrowa najpierw rozwalkowujesz na cukrze pudrze i jak jest cienka to kladziesz na bisKopt wczesniej wusmarowany masa maslana zeby sie trzymalo. Bardzo nieskomplikowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Holi dobra jesteś,, jak masz chęci to zakalec wychodzi 😁 😉

Marika byłam dwa razy, na takie dłuższe posiedzenia ale to już 4 lata temu było. Odwiedziłabym ich z wielką chęcią, ale wiadomo, jak mam wybierać to wybiorę moją rodzinę i Polskę. Fajnie, że chociaż nie miałam żadnego krzywienia się, że rodzina z Polski przez trzy miesiące mogła cieszyć się Jaśminą a oni tam jeszcze jej nie widzieli.
Dlatego chciałabym, żebyśmy w Polsce mieszkali z jednej strony, bo nie było by problemu gdzie na wakacje jechać 😜
Miłej nocy wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecię przez 1,5godziny było mega rozmowne i uskuteczniało różne zabawy w stylu: ja wyrzucę smoczka z łóżeczka a Ty podasz i tak razy kilkadziesiąt 🤢 no i z tego wszystkiego to właśnie śpi trzymając mnie za szyję... A mi pozostaje tylko telefon w ręce

więc się żegnam, dobrej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Mialam wczoraj pod opieką znow ta dziesięciolatkę ale tym razem z lekcjami do odrobienia 😮 Z matematyka była taka rzeźnia że ała, niestety ta dziewczynka nie umie tabliczki mnożenia, nie radzi sobie z prostym dzieleniem i mnożeniem...Do tego zaczyna się denerwować jak tylko usłyszy że trzeba zadania z matmy zrobić. Tak się boi że nawet jak dobrze wyliczy to podając wynik szepcze 🤔 Poczytałam sobie wieczrem o dyskalkuli i moim zdaniem dziecko się łapie na to jak nic i bedę mamę namawiać na wizytę w poradni. Moze jej podpowiedzą jak z dzieckiem pracować bo póki co same bańki z matmy w szkole łapie....
Temat tortu - ja wczoraj rozrysowałam sobie moj torcik bo bedzie z pięterkiem 😉 Dolny biskopt (duży) dla dorosłych, chyba zrobię wersję ciążową, megasłodką czyli tort czekoladowo-wiśniowy 😜 i zamiast masy cukrowej pokryję go czekoladą. Mały torcik chcę zrobić w wersji jadalnej dla Werki (wg.pprzepisu który listopadówka podała) i tu już spróbuję powalczyć z masą cukrową. Torcik pokryję delikatnym różem a wzór dominujący będzie zielony (i to ma być sowa 🤪 ) Mam nadzieję że dobre chęci wystarczą bo doświadczenie w wykrawankach cukrowych mam zerowe. Przed podaniem dzieciom oczywiście zdejmę to cukrowe świństwo 😉
Lukier kupiłam tu, czekam aż przyjdzie http://allegro.pl/lukier-plastyczny-100-g-super-cena-duzy-wybor-i2785798672.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 😉 konsti śpi od 9 a ja się ubieram robię włosy i czekam aż wstanie żeby iść na dwór 😉 do tego oglądam dzień dobry tvn i tak jakoś leci..
wczoraj było tak zimno że jednak nie wyszłyśmy a kurtki też nie kupiłam bo stwierdziłam że za 180 zł na targowisku bez paragonu to za dużo..
też czaje się na tort własnej roboty bo teściowa robi na zamówienie ale nie wiem jeszcze bo moja mama namawia mnie na kupny jakiś bo ponoć jest mega pyszny i muszę się zastanowić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

o fajnie że dałaś link Wanilia 🙂 też się zastanowię...

Beatka a ciebie poproszę o przepis 🙂 co do zdjęć zaloguj sie na imageshack.us i tam jest ładowanie zdjęcia a potem jak się załaduje to wklejasz link
z okienka LinkFORUM w pracy nie mogę napisać dokładniej bo nie ładuje mi się tamta strona ale poradzisz sobie a jak nie to pytaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...