Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
dziewczyny ktore sa juz po szczepionkach, jak to przezyliscie? plakaly tak mocno dzieciaczki? macie jakies sposoby na ulzenie im? teraz na reku mi spi ale budzi sie z placzem 😞


my mielismy tydzien temu szczepienie. brałam 6w1, rota i pneumokoki i na szczescie nic nie bylo, zadnej goraczki, marudzenia. Normalnie, dzien jak co dzień 🙂 takze współczuje i sił na nocke życze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Aga haha, to moze byc TO 😁

Dziewczyny, a szacun to sie naszej Asi nalezy, bo ja jej uczniem jestem tylko i w jej slady poszlam 😜
Wlasnie Asia kto sie wyprowadza? Malzon? 😮 dokad?

Kasia u mnie tez z drugiej iersi leci. Aczujesz takie igielki, takie klucie w drugiej piersi tez?

no czuje takie mrowienie w okolicach sutka 😁 Dziwne uczucie do opisania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KATJA super że mała ok, ale kontroluj jej nerki, bo są tu osoby u których mówiono że ok, a po paru latach okazuje się że jest niewydolność nerek. Ważna dokładna kontrola.

Co do seksiku to jak wyjdziemy ze szpitala. A po pierwszym porodzie to pamiętam że było delikatnie i powoli, ale to tylko za pierwszym razem. Co do kapania mleka to normalne i nie raz wszystko było w mleku:-) a jak ktoś nie lubi to lepiej w staniku;-)

Szczepionki to wybieramy standardowe, ale o tym muszę porozmawiać z lekarzem małego co nie wiem czy przy chorobie nerek można.

Nie wiem co się porobilo z jedzeniem mojego małego, bo je co godzinę tak do 22-iej a potem dopiero ok 3 i 6 i znowu co godzinę... aż mnie sutki bolą...

No to na tyle i idę spać:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wow, ale dzis naprodukowałyście 🙂
Zeby nie zapomnieć:
asiadudzika życzę dużo sił, przykro mi że tak się to kończy bo wiem że się starałaś pomóc mężowi i ratować małżeństwo....buziaki dla Ciebie 😘
rubi wreszcie sie odezwałaś. Czekamy jeszcze na Ritę 🙂
dorianna i katja26 super że z dziećmi lepiej.
holi32 ciesze się że Eligiusz pod katem neurologicznym przebadany i zdrowy 🙂
Agami stooooooo lat!!!!!!!!!! Duzo radości z macierzyństwa i miłości na codzień 😘
coq szacun dla Ciebie. Ja sie przyznam że tez próbowaliśmy i nie poszło najlepiej....To było ponad tydz temu i może to było za wcześnie....Generalnie mam wrażenie ze zrobiło się ciaśniej ☺️ A myslalam że będzie odwrotnie. No i trochę bolało, może dlatego ze ja po porodzie naprawdę mialam tam sajgon i długo się goiłam.Więc się wycofałam... Po tej probie stwierdzilam że chyba jeszcze nie jestem psychicznie gotowa. Ale bardzo bym chciała... 🤨
Pieluchy dokańczam 2ki ostatnią paczkę ale juz 3ki kupione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
Coq sytuacja beznadziejna 😮


Malzenstwo to nie dozywocie! A facetow fajnych jest chyba niewiele.
Wydaje m sie, ze lepiej zyc spokojnie samemu - co napoczatku z pewnoscia nie jest latwe - niz cale zycie sobie spaprac u boku kogos nieodpowiedniego. ...zawsze mozna sie zejsc
Buziak dla Ciebie kochana 😘

a co do pieluszek to my omylkowo przeskoczylysmy z 1 na 3 🙃 i pasuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BRY WIECZÓRSTO LAT ,STO LAT AGAMII!!!! 🙂WIDZĘ ŻE TEMATY SEXUALNE DZIS PANOWAŁY NA FORUM 🙂 EHHH JA W PIATEK MAM WIZYTE U GINA ,A MÓJ MĄŻ JUŻ OD 3 DNI RĄCZKI ZACIERA...A JA MAM NAJNORMALNIEJ W ŚWIECIE CYKORA....JAK JAKAŚ 16-STKA NORMALNIE HEHEHEH 🙂 MAM NADZIEJE ZE "DAM RADE" 😜 TAK CZY SIAK TRZEBA POMYSLEC O DOOOOOOOBREJ I SKUTECZNEJ ANTYKONCEPCJI BO JAK NARAZIE NIE CHCE SŁYSZEĆO CIĄŻACH,PORODACH ITP....!!!!TAK CZYTAM O SZCZEPIONKACH I BOJĘ SIE BO MY TEZ NIEDŁUUGO BĘDZIEMY SIĘ SZCZEPIĆ I CHYBA TO JEST 5W 1...OBAWIAM SIE JAK TO BĘDZIE ,ZEBY MAŁY NIE MARUDZIŁ I ŻEBY SIĘ SZCZEPIONKI PRZYJĘŁY.MY TEZ JUZ PAMPERY 3KI UZYWAMY BO KAROL JUZ PONAD 5 KG I TEZ OSTATNIE 2 KUPY BYŁY DOSŁOWNIE PO SAME PACHY 🙂 UWIERZCIE NA SŁOWO 😁 CO DO KARMMIENIA TO JA TEŻ JAK KARMIE TO DRUGI CYCOREK "IGIEŁKAMI MI SIĘ WYDAJE JAKBY KTOŚ KŁUŁ"ALE FAJNIE TAK 😉 DOBRANOC MAMUSIE I SPOKOJNEJ NOCKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Wanilia daj sobie czas, nic na sile! Ty tez musisz miec z tego frajde 😎

Frajdę bede miała jak juz będzie po i bedzie dobrze 😉. Póki co to moj M mnie pociesza że nie wyszlo bo za szybko się zdecydowałam na próbe. Tak więc czekamy, zastanawiam sie nad wizyta u gina - moze jak mi powie że wszystko juz zagojone i nic nie ma prawa mnie boleć to się odblokuje trochę...Oj, cięzki to dla mnie temat 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agami 100 latek 😘
a więc u nas tak: Majka odpukac grzeczna,rośnie jak na drozdzach mamy juz kilogram na plusie. ja chuderlak jak przed ciążą,nic mi nie zostało,zadnej pamiątki po ciąży hehe
mleka w cyckach brak,karmie ją bebiko1
Adam w niemczech od 3 tygodni ale w zeszły weekend zrobił niespodzianke i przyjechal na 2 dni tak że u nas przytulanie też zaliczone hehe teraz będzie koło 10go na tydzien i zastanawiam sie czy jechac już teraz z malutką razem z nim bo tutaj tygodniami sama jestem w jego domu z jego rodzicami,moi odwiedzają nas w weekendy tylko i samotna sie tu czuje buuuu
co tam jeszcze... kolek na razie odpukac mala nie ma ale zaopatrzylam sie juz w espumisan no i te niemieckie niby cudo
KURCZE JAK JA ZA WAMI TESKNILAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj Rita spowrotem!! 🙂

Wiecie co sa ja mam mega stresa. Dzsiiaj zauwazylam ze Julkowi raz na jakis czas, jak lezy np na przewijaku, i wyciaga raczki to mu zadrza czasem. Zauwazylam tez ze czasem zadrza mu nozki. Strasznie mnie to martwi 😞(( Wczesniej tego nie widzialam.
Czy tez zauwazylyscie cos takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Chloe 🙂 moja Maja tak nie robi ale coś mi świta że koleżanki bobas tak miał . nie pamiętam dokładnie co mi opowiadała bo to lata temu było ale przeszło z czasem tej dzidzi i nie było to nic poważnego ale pytaj dalej bo nie pamiętam dokładnie jak ona mi to opisywała i kiedy to minęło.

a moja srula to znowu się zapowietrza przy jedzeniu 😞 teraz już nie tak często ale ze 2 tyg temu to prawie co karmienie, 2 razy to już ją do góry nogami trzymałam bo nie mogła oddechu złapac, rozmawiałąm z lekarzem i niby też ma to minąc echhh oby jak najpredzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
hej Chloe 🙂 moja Maja tak nie robi ale coś mi świta że koleżanki bobas tak miał . nie pamiętam dokładnie co mi opowiadała bo to lata temu było ale przeszło z czasem tej dzidzi i nie było to nic poważnego ale pytaj dalej bo nie pamiętam dokładnie jak ona mi to opisywała i kiedy to minęło.

a moja srula to znowu się zapowietrza przy jedzeniu 😞 teraz już nie tak często ale ze 2 tyg temu to prawie co karmienie, 2 razy to już ją do góry nogami trzymałam bo nie mogła oddechu złapac, rozmawiałąm z lekarzem i niby też ma to minąc echhh oby jak najpredzej

dzieki za odpowiedz Rita. mam nadzieje ze to nic powaznego!!!
z tym zapowietrzaniem sie to u nas norma. maly co karmienie sie ksztusi ale szybko mu mija i je dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
Witaj Rita spowrotem!! 🙂

Wiecie co sa ja mam mega stresa. Dzsiiaj zauwazylam ze Julkowi raz na jakis czas, jak lezy np na przewijaku, i wyciaga raczki to mu zadrza czasem. Zauwazylam tez ze czasem zadrza mu nozki. Strasznie mnie to martwi 😞(( Wczesniej tego nie widzialam.
Czy tez zauwazylyscie cos takiego?

Spokojnie kochana ja mam to samo. Nie jest to nic groźnego, noworodki to mają i potrzeba czasu, by się tego pozbyły. Spowodowane jest to niewykształconym układem nerwowym, ale to naprawdę minie 🙂 Daj mu czasu, jest jeszcze malutki :**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
A my się wczoraj echa serca nie doczekaliśmy, no ale mamy mieć dziś i jeszcze prześwietlenie płuc, bo czasami tak dziwnie się zapowietsza i łapie oddech jak by mu tlenu brakowało...

Mam dobry sposób żeby maluchy tak nie płakały przy szczepieniu. Mianowicie przystawiamy je do piersi:-) może to całkowicie nie złagodzi bólu, ale na pewno uspokoi i szybciej minie lek. Postępowałam tak z pierwszym synem i czasami nawet nie zareagował na ukłucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
A my się wczoraj echa serca nie doczekaliśmy, no ale mamy mieć dziś i jeszcze prześwietlenie płuc, bo czasami tak dziwnie się zapowietsza i łapie oddech jak by mu tlenu brakowało...

Mam dobry sposób żeby maluchy tak nie płakały przy szczepieniu. Mianowicie przystawiamy je do piersi:-) może to całkowicie nie złagodzi bólu, ale na pewno uspokoi i szybciej minie lek. Postępowałam tak z pierwszym synem i czasami nawet nie zareagował na ukłucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Przystawienie do piersi to dobry pomysł - przetestowałam. Fakt że nie podczas kłucia ale zaraz po i mała sie uspokoiła i zapomniała od razu że coś bolało 🙂
Dziewczyny jak u Waszych dzieciaczków z leżeniem na brzuszku? Moja strasznie nie lubi, szybko się denerwuje i zaczyna plakać. Nie podnosi w związku z tym tak ładnie główki w tej pozycji, trochę mnie to martwi. Dodam że w innych pozycjach bardzo ladnie kontroluje głowę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Przystawienie do piersi to dobry pomysł - przetestowałam. Fakt że nie podczas kłucia ale zaraz po i mała sie uspokoiła i zapomniała od razu że coś bolało 🙂
Dziewczyny jak u Waszych dzieciaczków z leżeniem na brzuszku? Moja strasznie nie lubi, szybko się denerwuje i zaczyna plakać. Nie podnosi w związku z tym tak ładnie główki w tej pozycji, trochę mnie to martwi. Dodam że w innych pozycjach bardzo ladnie kontroluje głowę

Podobno niektore dzieci nie lubia lezenia na brzuszku u juz! Nic nie proadzisz, wazne ze cwiczy w innych pozycjach 🙂 Nan szlubi ale na kocyku krociutko. Za to na brzuszku mamusi i owszem, z godzine moglby lezec!! 😉

Nadia dzieki za pocieszenie!! 🙂 Troche mnie uspokoilas. Dzis juz nie ma tego drzenia, bylo tylko wczoraj 3 razy.

Za to mnie takie skurcze nog lapia w nocy ze masakra!!!!!

Dorianna trzymamy kciuki za dobre wyniki!! Ale wiesz, moj Julek tez czasem tak lapie oddech, jak mu sie cos sni np. Wczesniej to bylo czesciej, teraz w sumie juz dawno tego nie widzialam ale bylo na pewno!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...