Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
POD KTÓRYM OBRAZKIEM SIĘ SZANOWNE MAMUŚKI PODPISUJECIE 🤪 🤪 🤪

ja musze dodac jeszcze inny obrazek, bo zaden nie pasuje: 😉
U nas to wyglada tak: wracam spod prysznica i co zastaje??

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/837/img1787y.jpg/][IMG]http://img837.imageshack.us/img837/7476/img1787y.jpg[/IMG][/URL]
lub
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/209/img2118fq.jpg/][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/2396/img2118fq.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
dziewczyny a jesli o codzienna higienę noska to faktycznie robicie ją codziennie jak nie ma żadnego katarku ???
czy może rzadziej ????? i tylko zakrapiacie czy uzywacie fridy tez do odciagania???


aaaa z tych wczorajszych jazd mojego biednego Misia zapomniałam sie pochwalić wczoraj nam odpadł kikut 🤪 🤪 wiec zaczniemy leżakowanie na brzusiu po prae minut ciekawe co on na to..... 😮

no a ja juz sie boje czy dziś będzie powtórka z wczoraj 🤢 jeśli chodzi o krzyki synka....

agami super ze wizyta udana 🙂


Mnie w szpitalu kazano czyscic sola fizjologiczna kazdego dnia. Ale strasznie tego nie lubie, bo Mala placze, ale sie jej nie dziwie, w koncu jej cos wlewam do jedenj dziurki a wyplywa druga 🤨 🤨

A apetycik Ci wroci Marika 🙂 U mnie juz ok. Choc gotowac mi sie nie chce!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nam tez kazali pofilaktycznie ale polozna jak przyszla to powiedziala ze wystarczy na patyczek z ogranicznikiem nalac soli i troszke nosek nawilzuc po wyciagnieciu grucha...a teraz jak katar to psikam... tym disnemarem i frida sciagam...alew ogolnie powiedzieli mi im mniej chemi dziecko zdrowsze...
dzieki dziewszyny za trzymanie kciukow za bioderka 🙂)) pytalam o pieluszkowaie skoro wszystko ok to powiedziala ze moge 2-3 godziny dziennie profilaktycznie 🙂 ale nie koniecznie jak nie chce:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
nam tez kazali pofilaktycznie ale polozna jak przyszla to powiedziala ze wystarczy na patyczek z ogranicznikiem nalac soli i troszke nosek nawilzuc po wyciagnieciu grucha...a teraz jak katar to psikam... tym disnemarem i frida sciagam...alew ogolnie powiedzieli mi im mniej chemi dziecko zdrowsze...
dzieki dziewszyny za trzymanie kciukow za bioderka 🙂)) pytalam o pieluszkowaie skoro wszystko ok to powiedziala ze moge 2-3 godziny dziennie profilaktycznie 🙂 ale nie koniecznie jak nie chce:P


A mnie nikt tu o pieluszkowaniu nic nie mowil. I wogole pierwszy raz o tym slysze wlasnie od Was 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
agami napisał(a):
nam tez kazali pofilaktycznie ale polozna jak przyszla to powiedziala ze wystarczy na patyczek z ogranicznikiem nalac soli i troszke nosek nawilzuc po wyciagnieciu grucha...a teraz jak katar to psikam... tym disnemarem i frida sciagam...alew ogolnie powiedzieli mi im mniej chemi dziecko zdrowsze...
dzieki dziewszyny za trzymanie kciukow za bioderka 🙂)) pytalam o pieluszkowaie skoro wszystko ok to powiedziala ze moge 2-3 godziny dziennie profilaktycznie 🙂 ale nie koniecznie jak nie chce:P


A mnie nikt tu o pieluszkowaniu nic nie mowil. I wogole pierwszy raz o tym slysze wlasnie od Was 😜


nam też nikt nie kazał pieluszkować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
kalina wczoraj zasnela o 23 (od 19.30),a to byl dopiero 1 dzień 🤢 dzisiaj musze zrobic dluzsze przerwy zanim do niej wejde wg "usnij wreszcie". jak ja to zniose.... 🤢 🤢 🤢 🤢
A za chwile ide do dentysty 🤢 mam dziurke w jedynce i nie hce brac znieczulenia (chociaz stomatolog mi mowila ze to nie ma wplywu na mala-a ja i tak sie boje). Sciagne sobie mleko przed wyjsciem, a jak wroce to znowu sciagne i wyleje.
dziewczyny co to moze byc - Kalinka od soboty ma drobna kaszke na buzi, nie jest to czerwone,tylko skorka taka chropowata jak sie dotknie i w glówce ma pełno takich małych czerwonych krostek.zauwazylam to dopiero w niedziele wieczorem i nie wiem czy to od jakiegos jedzenia, czy od szamponu 9bo dopiero od kilku dni myje jej szamponem glowke). Którys dzieciaczek ma jeszcze krostki na buźce?


No moja ma jakies krostki. Najpierw wyszly jej na klatce piersiowej, a potem zaczely przemieszczac sie na twarz. Teraz zdaje mi sie ze z klatki powoli schodza.... Raczej u mnie stawialabym na jedzenie, bo jadlam ciasto ( i to chyba 3 dni) z orzechami. Mam nadzieje, ze to nie od nabialu!!!! 😮 Czekam jeszcze kilka dni moze wszystko zejdzie a jak nie to do lekarza.
A Ty Aniqa cos z tym chcesz zrobic?


no wlasnie za bardzo nie mam pomyslu...zrezygnowalam z szamponu nivea, od jutra ogranicze nabial, bo dosyc duzo jogurtow pochlaniam i mleka, wiec te krostki na buzi byc moze od tgo (oby to nie byla skaza białkowa tylko).a jak nie zniknie to do lekarza, chociaz chcialabym tego uniknac. Jeszcze mozna sprobowac podac wapno dla dzieci tak mysle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka napisał(a):
Aniqa1111 moja tez ma taka buzie chropowata mini krosteczki ktore slabo widac a pojawily sie niedawno i mi powiedziala polozna ze to od hormonow i zeby jej kremem smarowac, ze to niemowleta tak maja..i to z niczego jest..słabo troche ze nie da sie tego wyleczyc, bo to samo zniknie..ale zapytam sie jeszcze pani dr jak pojde na szczepienie


no wlasnie te na buzce sa takie jak piszesz (mini,niewidoczne i chropowate). Dobrze by bylo gdyby to bylo to. Martwia mnie natomiast te czerwone krostki na glowce - nie mam pojecia od czego to (oby od szamponu, nalatwiej zmienic i tyle)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczor
My dzis na chwilke tak z wieczorka 🙂
Juz jest po szczepieniach 🙂 Florek znosl je dzielnie. Wzielismy 5 w 1 oraz pneumokoki. Goraczki nie ma troche marudny, ale rusza nozkami i raczka wiec nie boli go chyba za bardzo.
Zostal tez zwazony oraz zmierzony, a wiec ma juz 61 cm (10 cm wiecej niz przy porodzie), wazy 4210g (najnizsza waga jego to 3040 g), obwod glowki 37 cm, (34 cm przy porodzie). Rosnie zdrowo wiec sie bardzo cieszymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Dobry wieczor
My dzis na chwilke tak z wieczorka 🙂
Juz jest po szczepieniach 🙂 Florek znosl je dzielnie. Wzielismy 5 w 1 oraz pneumokoki. Goraczki nie ma troche marudny, ale rusza nozkami i raczka wiec nie boli go chyba za bardzo.
Zostal tez zwazony oraz zmierzony, a wiec ma juz 61 cm (10 cm wiecej niz przy porodzie), wazy 4210g (najnizsza waga jego to 3040 g), obwod glowki 37 cm, (34 cm przy porodzie). Rosnie zdrowo wiec sie bardzo cieszymy 🙂


super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Dobry wieczor
My dzis na chwilke tak z wieczorka 🙂
Juz jest po szczepieniach 🙂 Florek znosl je dzielnie. Wzielismy 5 w 1 oraz pneumokoki. Goraczki nie ma troche marudny, ale rusza nozkami i raczka wiec nie boli go chyba za bardzo.
Zostal tez zwazony oraz zmierzony, a wiec ma juz 61 cm (10 cm wiecej niz przy porodzie), wazy 4210g (najnizsza waga jego to 3040 g), obwod glowki 37 cm, (34 cm przy porodzie). Rosnie zdrowo wiec sie bardzo cieszymy 🙂


no to długi chudzielec sie zapowiada 🙂 🙂 Kalinka ma 60cm, ale za to waży 5730g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejjj ale fajnie się czyta jak Wasze skarby rosną 🤪
U nas ważenie dopiero w piątek będzie przy szczepieniu 🙂
Mam nadzieję, że Kajtuś też przybiera jak należy 😉

Nova już spada powoli...spokojnych nocek Wam kochane życzę i do jutra 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja sie zastanawiam czy w ogole isc szczepic malego... 🤨 mam juz taki metlik w glowie. jak to napisala chyba wanilia - im mniej chemii tym lepiej a w szczepionkach jest jej mnostwo 😞
Basienka fajnie ze chlopak rosnie zdrowo!! 🙂

my noska w ogole nie czyscimy, nikt nam nic nie mowil... nie pieluszkujemy tez szeroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Wreszcie udalo mi sie odpisac cos na forum, bo caly czas was czytam i wiem co u was, no i wpadlam na pomysl zeby wylaczyc obrazki w telefonie, no i sie udalo:-))) szkoda tylko ze nie widze fotek...

My caly czas w szpitalu, maly na antybiotyku, ale wyniki juz lepsze i jest nadzieja, ze niedlugo zrobia mu to badanie i dowiemy sie przyczyny wodonercza.
Dorian wazy juz 5,5 kg i ma 61cm:-D
Co do pokarmu to tez mialam go mniej, ale teraz juz jest ciut lepiej, podobno maluchy w drugim mies. maja zwiekszona potrzebe ssania i zanim zwiekszy sie klosc pokarmu to musi potrwac...

Dzieki dziewczyny za kciuki, sa dla mnie bardzo wazne:-)
Aha no i niedlugo ide z malym na echo serca, bo czasami ma lekkie bezdechy.
Chcialabym wam tyle napisac, ale wylecialo mi z glowy, jak mi sie przypomni to napisze i mam nadzieje, ze moj tel nie zglupieje i dalej bede mogla odpisywac:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
a ja sie zastanawiam czy w ogole isc szczepic malego... 🤨 mam juz taki metlik w glowie. jak to napisala chyba wanilia - im mniej chemii tym lepiej a w szczepionkach jest jej mnostwo 😞

Tez sie nad tym zastanawialam i wiem ze u Nas sa chyba trzy rodziny ktore pisemnie napisaly oswiadczenie ze nie chca szczepic dziecka i nie szczepia. Na 100% wiem ze ta informacja poszla do Sanepidu... tylko nie wiem co sanepid z tym zrobil.
Kiedys ktos mi powiedzial ze jak sie zrezygnuje ze szczepien to maja prawo nawet zabrac dziecko, gdyz dzialasz narazasz jego zdrowie. Ale to jest tylko zaslyszane. Dowiedz sie moze czy sa jakies konsekwencje dla Ciebie w momencie jesli nie zaszczepisz dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...