Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosia dasz sobie radę 🙂 a jak swojego nie zamrozisz to dokarmisz i tyle 🙂

Meliska super, że z Tobą wszystko ok 🙂 ja mialam dzisiaj zadzwonić i się umówić do ginekologa ale zapomniała ☺️ zrobię to jutro 😉

coq przeraziłaś mnie tym aluminium w mleku... ja kupuję Bebilon i mój mały musi jeść, bo ja na tyle nie mam. a jak mu nic z cycka nie leci to on się po prostu drzeeee, bo jest głodny 😉

pammat masakra to co wkleiłaś 🤢

kasiunia widzę, że robiłaś za pocztę 😉 i super, bo teraz chyba wszystkie mamy hipcie 😜

Aniqa podziwiam za determinację, ja bym chyba nie wytrzymała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
ponoć to co się zje lub wypije jest w mleku w cycach po 12 godzinach słyszałyście o tym?

po 12h można się już spodziewać reakcji dziecka na to co zjadłyśmy lub wypiłyśmy - więc w mleku jest szybciej, tak mi mówiła położna
A to o alkoholu:
http://cycusialka.bloog.pl/id,3006396,title,Wpadnij-na-szklaneczke-do-mamy-karmiacej,index.html?ticaid=6dcb5
Bo ja wiem Aniqa111 czy to kwestia odwagi? Ja skończyłam pić piwo (0,33l o zaw alk. 1,1% czyli 5xmniej niż w zwykłym) o 22.30, karmiłam małą pół godz temu z butelki mlekiem odciągniętym przed piwem a z piersi właśnie ściągam i wyleję. myslę ze to środki ostrożności aż na wyrost 🙂 Problem w tym że juz więcej chyba mi się nie będzie chciało - za dużo zachodu dla jednego małego piwa. A dla tych co piwo lubia i tęsknią żywca niskoalkoholowego polecam - smakuje jak normalny 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie, wczoraj mi sie cos forum przyblokowalo i nie dalo sie nic napisac.. 😮
Ulka - to dobrze ze mala ma talent do ssania. ja na mojego Julka tez nie moge narzekac, od razu dobrze to robil 🙂) no i z ta samoobluga -haha, dobre!!! 🙂 witaminy ja biore te co w ciazy czyli pharmaton maturelle na zmiane z femibion classic + dha. i jem tez juz wszystkko oprocz cytrusow, ale do herbatki cytrynka i owszem 🙂

co do alkoholu ja slyszalam ze mozna lampke czerwonego wina wypic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe mi też się czasem blokuje forum i nie mogę się zalogować ale zamknięcie strony i jej ponowne otwarcie pomaga
Mała mi przysnęła więc zdążyłam odkurzyc i część podłóg pomyć ale już stęka więc zaraz pobudka i na spacer 🙂
Dziewczyny czy Wy też macie problem z ciuchami? Moje piersi są takie duże że prawie nie mam w czym chodzić, wszystko za ciasne w biuście 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!!
KASIUNIAA prześlę ci pieniążki dziś wieczorem jak mąż wróci!!!
Co do nas to my nocki mamy w porządku i mały się budzi 2 razy i 3 raz już rano o 5 lub 6 rano!!!
Za dnia jak śpi to muszę go bujać niestety a wieczorem po kąpieli od wczoraj go uczę że nie bujam i kręci się i kręci aż w końcu zasypia i dziś go dam do sypialni gdzie śpimy wszyscy bo tak to z nami w salonie zasypiał a musi się nauczyć że w nocy jest cicho i że się śpi!!!
A dziś jedziemy na wizytę neurologiczną bo po usg główki trzeba zrobić wizytę neurologiczną!!
Oby było z małym wszystko oki
A co do mleka to mój je co godz i jadł by i jadł jakby głodny był i na wieczór od 2 dni wprowadziłam mu butelkę i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
coq przeraziłaś mnie tym aluminium w mleku... ja kupuję Bebilon i mój mały musi jeść, bo ja na tyle nie mam. a jak mu nic z cycka nie leci to on się po prostu drzeeee, bo jest głodny 😉


Przepraszam Aga 😉 No ale mysle,ze watro sie dzielic takimi nowinkami, bo wreklamach jest zawsze wszystko pieknie. ja sama teraz sie boje szczepic, bo aluminium jest w szczepionkach i moze sprwokowac miopatie ( chorobe uszkodzenia miesni), we Francji jest sporo przypadkow. I wkurza mnie to, ze kiedy jest alternatywa to sie jej nie stosuje 😠 Byly szczepionki z fosforanem wapnia zamiast aluminium- zupelnie nieszkodliwe! To je wycofali 🤔 😠 Swiat stoi na glowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
Właśnie od gina wróciłam... na szczęście "tam" wszystko ok... i już mnie moja pani doktor na następne namawiała... powiedziała, że w 2013 roku widzimy się ponownie 😜


no to super, ze wszystko dobrze! 🙂
Ja sie w czwartek na wizyte wybieram - w koncu...


Wow Coq to szacun dla Ciebie, że jeszcze Cię tam nie pognało 😉
Ja to się doczekać nie mogłam chociaż stresa miałam 😜


Dwa dni temu w koncu odwazylam sie na dwuseundowe badanie tych odleglych terenow - i tu podziwiam te, ktore szwy sobie wyciagaly 😮 - no i wydaje mi sie, ze wszystko jest na swoim miejscu 😎 No ale musze isc do mojej szalonej ginekolog pani Speed!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
hejka kochane!!!
KASIUNIAA prześlę ci pieniążki dziś wieczorem jak mąż wróci!!!
Co do nas to my nocki mamy w porządku i mały się budzi 2 razy i 3 raz już rano o 5 lub 6 rano!!!
Za dnia jak śpi to muszę go bujać niestety a wieczorem po kąpieli od wczoraj go uczę że nie bujam i kręci się i kręci aż w końcu zasypia i dziś go dam do sypialni gdzie śpimy wszyscy bo tak to z nami w salonie zasypiał a musi się nauczyć że w nocy jest cicho i że się śpi!!!
A dziś jedziemy na wizytę neurologiczną bo po usg główki trzeba zrobić wizytę neurologiczną!!
Oby było z małym wszystko oki
A co do mleka to mój je co godz i jadł by i jadł jakby głodny był i na wieczór od 2 dni wprowadziłam mu butelkę i jest ok


Holi trzymam kciuki za Eligiusza!!!bedzie dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kalina wczoraj zasnela o 23 (od 19.30),a to byl dopiero 1 dzień 🤢 dzisiaj musze zrobic dluzsze przerwy zanim do niej wejde wg "usnij wreszcie". jak ja to zniose.... 🤢 🤢 🤢 🤢
A za chwile ide do dentysty 🤢 mam dziurke w jedynce i nie hce brac znieczulenia (chociaz stomatolog mi mowila ze to nie ma wplywu na mala-a ja i tak sie boje). Sciagne sobie mleko przed wyjsciem, a jak wroce to znowu sciagne i wyleje.
dziewczyny co to moze byc - Kalinka od soboty ma drobna kaszke na buzi, nie jest to czerwone,tylko skorka taka chropowata jak sie dotknie i w glówce ma pełno takich małych czerwonych krostek.zauwazylam to dopiero w niedziele wieczorem i nie wiem czy to od jakiegos jedzenia, czy od szamponu 9bo dopiero od kilku dni myje jej szamponem glowke). Którys dzieciaczek ma jeszcze krostki na buźce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Ja też czasami herbatkę koperkową daję... na początku potrafiła duszkiem wypić 60 ml, a ostatnio bunt i za nic przez gardło nie chciała jej przejść 😜
A mleko ostatnio kupiłam Gerber i tu kierowałam się ceną ☺️, bo poprzednio miałam Enfamil, ale może z 5 butli zrobiłam i puszka do wywalenia była 😠 U nas mleczko tylko w razie "W"

ja też kupiłam Gerber w razie "W" i jak nas grypa żołądkowa przycisnęła to było jak znalazł. Małej nic po Gerberze nie było więc mogę polecić mimo ze najtańsze 😉 Julka uczulona była na Bebiko co dziecko to inaczej a próbować trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
kalina wczoraj zasnela o 23 (od 19.30),a to byl dopiero 1 dzień 🤢 dzisiaj musze zrobic dluzsze przerwy zanim do niej wejde wg "usnij wreszcie". jak ja to zniose.... 🤢 🤢 🤢 🤢
A za chwile ide do dentysty 🤢 mam dziurke w jedynce i nie hce brac znieczulenia (chociaz stomatolog mi mowila ze to nie ma wplywu na mala-a ja i tak sie boje). Sciagne sobie mleko przed wyjsciem, a jak wroce to znowu sciagne i wyleje.
dziewczyny co to moze byc - Kalinka od soboty ma drobna kaszke na buzi, nie jest to czerwone,tylko skorka taka chropowata jak sie dotknie i w glówce ma pełno takich małych czerwonych krostek.zauwazylam to dopiero w niedziele wieczorem i nie wiem czy to od jakiegos jedzenia, czy od szamponu 9bo dopiero od kilku dni myje jej szamponem glowke). Którys dzieciaczek ma jeszcze krostki na buźce?


No moja ma jakies krostki. Najpierw wyszly jej na klatce piersiowej, a potem zaczely przemieszczac sie na twarz. Teraz zdaje mi sie ze z klatki powoli schodza.... Raczej u mnie stawialabym na jedzenie, bo jadlam ciasto ( i to chyba 3 dni) z orzechami. Mam nadzieje, ze to nie od nabialu!!!! 😮 Czekam jeszcze kilka dni moze wszystko zejdzie a jak nie to do lekarza.
A Ty Aniqa cos z tym chcesz zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
kalina wczoraj zasnela o 23 (od 19.30),a to byl dopiero 1 dzień 🤢 dzisiaj musze zrobic dluzsze przerwy zanim do niej wejde wg "usnij wreszcie". jak ja to zniose.... 🤢 🤢 🤢 🤢
A za chwile ide do dentysty 🤢 mam dziurke w jedynce i nie hce brac znieczulenia (chociaz stomatolog mi mowila ze to nie ma wplywu na mala-a ja i tak sie boje). Sciagne sobie mleko przed wyjsciem, a jak wroce to znowu sciagne i wyleje.
dziewczyny co to moze byc - Kalinka od soboty ma drobna kaszke na buzi, nie jest to czerwone,tylko skorka taka chropowata jak sie dotknie i w glówce ma pełno takich małych czerwonych krostek.zauwazylam to dopiero w niedziele wieczorem i nie wiem czy to od jakiegos jedzenia, czy od szamponu 9bo dopiero od kilku dni myje jej szamponem glowke). Którys dzieciaczek ma jeszcze krostki na buźce?

mój mały a to samo i to na całym ciele 🤢 dziś kupiłam wapno i mam nadzieję, ze pomoże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
meliska napisał(a):
Ja też czasami herbatkę koperkową daję... na początku potrafiła duszkiem wypić 60 ml, a ostatnio bunt i za nic przez gardło nie chciała jej przejść 😜
A mleko ostatnio kupiłam Gerber i tu kierowałam się ceną ☺️, bo poprzednio miałam Enfamil, ale może z 5 butli zrobiłam i puszka do wywalenia była 😠 U nas mleczko tylko w razie "W"

ja też kupiłam Gerber w razie "W" i jak nas grypa żołądkowa przycisnęła to było jak znalazł. Małej nic po Gerberze nie było więc mogę polecić mimo ze najtańsze 😉 Julka uczulona była na Bebiko co dziecko to inaczej a próbować trzeba.

ja miałam mleko:
Bebiko-dobre nic po nim małemu nie było, tylko drogie... 🤢
Gerber- tanie! w aptece kupiłam za 9 zł i też spisało się dobrze 🙂
NAN- i tu niestety mleko moim zdaniem do du** wiele osób mnie ostrzegało, że nie mam kupować, bo uczula... no i teraz mały jest cały w kropkach...;/
no ale wiadomo każde dziecko inne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Kasiunia ja juz chyba zdecydowałam że jadę do rodziców przed weekendem 🙂 A Ty na jakim osiedlu mieszkasz?

na czyżkówku 🙂

To ja nie wiem z której to strony.... 😮 Ja mogę wjechać od Szubina albo od łabiszyna i jeżeli mieszkasz gdzies tam to moźemy się na spacer wybrać w Twoich rejonach a jak nie to najlepiej umówić się w centrum. Wysyłam mój nr tel na prv, bedziemy się dogadywac jak juz będę w Żninie

nie to jest jakbyś z Koronowa jechała, ale centrum jak najbardziej odpowiada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mianowicie dzień dobry dziewczęta i maleńkie gwiazdeczki brzuszkowe 🤪 Milenka też ostatnio złapała jakieś krostki na główce ale to właśnie te hormony i niestety trzeba patrzeć na to bezradnie i czekać aż zejdzie.ma się wrażenie jakby się coś źle robiło... my po spacerze i zgadnijcie co?! Milenka najadła się z cycka!! 🤪 szał! chyba mi laktacja wraca i zaczynam czuć że troszkę więcej mam mleka więc moze szczęście laktacyjne zawita z powrotem 😁 nie moge się doczekać bo mam dość tej butelki 😠 w nocy raz ją dokarmiałam butlą bo stwierdziłam ze jak zje z butli 30ml i poprawi cycem to będzie akurat i cycek nie pominięty a tu klops.wystarczyłby sam cycek bo zjadła 30 i poszła spać 😮 co do schabowego...jem od poczatku 🙂 taka jestem.i mandarynki najpierw jadłam jedną dziennie zeby wyhaczyć czy od nich coś się dzieje w razie co i nic sie nie dzieje czyli jem ile chce. czekolade też,a co!wiadomo że nie całą tabliczke naraz ale po kilka kawałków...małej nic oprócz takiego normalnego darcia sie z głodu więc zero wyrzutów sumienia 🙂 kapusty,fasoli i tych wzdymających narazie nie ruszam bo to akurat zawsze robi problem u dziecka. czosnek owszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...