Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
hej hej 🙂

marika mój mały też czasem wrzeszczy jak mu kupka nie chce wyjść albo przed puszczaniem bąków. i pan doktor powiedziała, że to nie jest kolka. ale profilaktycznie dała Delicol, 6 kropelek dziennie ma brać i jeszcze probioptyk+prebiotyk rozpuszczać w wodzie i ma wypić. jeszcze dajemy mu koperek czasem

dziewczyny, a ja mam coraz mniej mleka, albo mały je coraz więcej. bo wcześniej dokarmialiśmy czasami na dobę 30ml czasami 60ml czasami wcale. a dzisiaj już rano był dokarmiany bo zjadł z jednego cycka i zaczął się drzeć no i patrzę nic nie leci, potem zjadł z drugiego i znowu krzyk, patrzę nic nie leci i zjadł jeszcze 30ml mleka... i jakby jeszcze chciał ale już więcej mu nie dałam... kurde... sama nie wiem teraz ile mu dawać. mama moja mówi, że też miała mało mleka i też każde z naszej trójki dokarmiała butelkę, a piersią karmiła tylko ok 2 miesiące bo po prostu nie miała mleka... i chociaż bardzo bym chciała, żeby u mnie tak nie było, to obawiam się, ze scenariusz się powtórzy...

no a z milszych rzeczy 🙂 mój mąż ma dzisiaj urodzinki 😁 29 🙂 i dostał od moich rodziców mikser, żeby robił potem zupki Maciusiowi i butelkę brandy 😜 i w związku z tym, że ja wczoraj imieniny, on dzisiaj urodziny to dzisiaj zaprosiliśmy rodziców do nas do góry na kolację 🙂

ja mam dokładnie ten sam problem 😞 Jakby mkeko mi zanikało... wiem że to śmieszne ale prędzej jak ściągałam to potrafiłam ściągnąć dużo a teraz max z 1 cycka 30 ml 😲 😞 😞 piję dużo wody i herbatki mlekopędne, ale nic.... a ja tak bardzo chcę karmić piersią!! no i dokarmianie butlą weszło w rutynę 😞


ja też tak bardzo chcę karmić piersią maluszka, a tu mleka coraz mniej. to jest niesparwiedliwe. moja kuzynka urodziła 10 stycznia, mleko jej się wręcz leje, a ona chce przestać karmić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
agami napisał(a):
dziewczyny ratunku 😞( którejś z was malenstwo bylo juz chore i miało mega katar.. pomozcie jak małemu pomoc 😞 on mi sie dusił dzis w nocy// jak sie obudziłam i zobaczyłam ze powietrza złapac nie moze podniosłam go obudziłam i złapał ale ciarki mi ida co by było gdybym sie nie obudziła.. mama mnie pociesza ze zatkany nosek ma i moze mleko mu sie cofnelo i dlatego nie mogl zlapac ale ze by sie nie udusił.. ale ja sie tak boje ;((( on lezał na boczku na podzuszce klin a mimo wszystko ;( mam juz disne mare do noska i kupilam friede bo gruszka nie moge wyciagnac wydzieliny z noca.. czy cos jeszcze mozna zrobic?

a może jakieś inhalacje, żeby rozluźnić tę wydzielinę??? bo jak tak ma zatkany nosek, to na pewno nerwowy jest nie wspominając podczas picia mleka.


nasz nie ma kataru, ale nos mu czyszczę po 2 razy dziennie tak ma tam gęsto. i wcześniej rozrzedzam wodą morską, a potem aspiratorem mocno zaciągam i po prostu mnóstwo tego wyciągam z tego małego noska...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane u nas nocka ok ale tak samo jak niektóre z was tu zauważyłam że mój mały ma mało pokarmu bo on by chciał jeść co 30 min nawet i je strasznie niespokojnie denerwuje się a ja go na leżąco karmię a jak siądę to się krztusi i zapowietrza!!! Dziś na wieczór po kąpieli dokarmię go butelką a potem cycek!!
Co do perystaltyki jelitek to probiotyki i prebiotyki są bardzo dobre i ja to kupię sobie i polecam!!!
Mój mały też ma sucho w nosku i ma takie kozy suche poprzyklejane i ja mu tak samo wodą morską psikam a po kąpieli zawsze wyciągamy z mężem te kozy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny z okolic Katowic co powiecie na integracyjną kawkę lub herbatkę tak za ok 1,5 tygodnia 😉 ???
Ja będę z dzieciakami od 5 do 10 lutego w Tychach i tak sobie myślę, że może mogłybyśmy się umówić gdzieś w Katowicach 🙂 ...bo tam jedynie dobry dojazd mieć będę ... bo bez auta się tam wybieram 🤔
Co myślicie 😉 ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
hej hej 🙂

marika mój mały też czasem wrzeszczy jak mu kupka nie chce wyjść albo przed puszczaniem bąków. i pan doktor powiedziała, że to nie jest kolka. ale profilaktycznie dała Delicol, 6 kropelek dziennie ma brać i jeszcze probioptyk+prebiotyk rozpuszczać w wodzie i ma wypić. jeszcze dajemy mu koperek czasem

dziewczyny, a ja mam coraz mniej mleka, albo mały je coraz więcej. bo wcześniej dokarmialiśmy czasami na dobę 30ml czasami 60ml czasami wcale. a dzisiaj już rano był dokarmiany bo zjadł z jednego cycka i zaczął się drzeć no i patrzę nic nie leci, potem zjadł z drugiego i znowu krzyk, patrzę nic nie leci i zjadł jeszcze 30ml mleka... i jakby jeszcze chciał ale już więcej mu nie dałam... kurde... sama nie wiem teraz ile mu dawać. mama moja mówi, że też miała mało mleka i też każde z naszej trójki dokarmiała butelkę, a piersią karmiła tylko ok 2 miesiące bo po prostu nie miała mleka... i chociaż bardzo bym chciała, żeby u mnie tak nie było, to obawiam się, ze scenariusz się powtórzy...

no a z milszych rzeczy 🙂 mój mąż ma dzisiaj urodzinki 😁 29 🙂 i dostał od moich rodziców mikser, żeby robił potem zupki Maciusiowi i butelkę brandy 😜 i w związku z tym, że ja wczoraj imieniny, on dzisiaj urodziny to dzisiaj zaprosiliśmy rodziców do nas do góry na kolację 🙂

ja mam dokładnie ten sam problem 😞 Jakby mkeko mi zanikało... wiem że to śmieszne ale prędzej jak ściągałam to potrafiłam ściągnąć dużo a teraz max z 1 cycka 30 ml 😲 😞 😞 piję dużo wody i herbatki mlekopędne, ale nic.... a ja tak bardzo chcę karmić piersią!! no i dokarmianie butlą weszło w rutynę 😞


ja też tak bardzo chcę karmić piersią maluszka, a tu mleka coraz mniej. to jest niesparwiedliwe. moja kuzynka urodziła 10 stycznia, mleko jej się wręcz leje, a ona chce przestać karmić...

moze musicie spozywac czestsze posilki? ja zauwazylam ze wystarczy ze jeden dzien rzadziej jem i mniej, do tego stres bo np wizyta u lekarza i pd razu mniej mleka. Zamiast 120ml np to sciagnelam 60 😞 trzeba eduzo jesc i pic. i niestety nadwage 5kg trzeba utrzymywac podobno, bo do produkcji melka potrzebny jest tluszcz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
Dziewczyny z okolic Katowic co powiecie na integracyjną kawkę lub herbatkę tak za ok 1,5 tygodnia 😉 ???
Ja będę z dzieciakami od 5 do 10 lutego w Tychach i tak sobie myślę, że może mogłybyśmy się umówić gdzieś w Katowicach 🙂 ...bo tam jedynie dobry dojazd mieć będę ... bo bez auta się tam wybieram 🤔
Co myślicie 😉 ???

jasne!!! 🙂) my bardzo chetnie tylko blagam nie w jakims markecie bo do galerii handlowych nie chodzimy z malym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
NovaM napisał(a):
Dziewczyny z okolic Katowic co powiecie na integracyjną kawkę lub herbatkę tak za ok 1,5 tygodnia 😉 ???
Ja będę z dzieciakami od 5 do 10 lutego w Tychach i tak sobie myślę, że może mogłybyśmy się umówić gdzieś w Katowicach 🙂 ...bo tam jedynie dobry dojazd mieć będę ... bo bez auta się tam wybieram 🤔
Co myślicie 😉 ???

jasne!!! 🙂) my bardzo chetnie tylko blagam nie w jakims markecie bo do galerii handlowych nie chodzimy z malym.

Heh Chloe miałam na myśli raczej jakąś restauracyjkę 🙂
Szczerze mówiąc to najlepiej gdzieś w okolicach dworca bo z dwójką dzieci po nieznanych mi Katosach raczej mi ciężko będzie się poruszać 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry!

Zazdraszczam Wam spotkania dziewczyny. Ale zycze, zeby bylo klimatycznie 🙂

Aga dla meza wszystkiego dobrego! Moj mial wczoraj urodziny. Nawet coreczka dala mu prezent - wetknelam jej za spodnie pudeleczko 😎

Moja gwiazda nie spala wczoraj od 18 do jakis godzin nocnych 3-4, z awanturowaniem sie podczas kapieli. Pozniej chyba tez jeszcze raz zlosc ja dopadla i skonczylo sie tym, ze polozylam ja do lozeczka i poszlam pod prysznic, bo mialam juz lekko dosc. 🤢 ... Wiec dzien mam znowu przesuniety.
Teraz chyba jakis obiad trzeba zrobic - chyba bedzie to szybka pizza, a potem fruu na spacer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
NovaM napisał(a):
Dziewczyny z okolic Katowic co powiecie na integracyjną kawkę lub herbatkę tak za ok 1,5 tygodnia 😉 ???
Ja będę z dzieciakami od 5 do 10 lutego w Tychach i tak sobie myślę, że może mogłybyśmy się umówić gdzieś w Katowicach 🙂 ...bo tam jedynie dobry dojazd mieć będę ... bo bez auta się tam wybieram 🤔
Co myślicie 😉 ???

jasne!!! 🙂) my bardzo chetnie tylko blagam nie w jakims markecie bo do galerii handlowych nie chodzimy z malym.

Jasne nie ma problemu 🙂 ja akurat 8 Lutego bede w Katowicach. Moze sie umowimy np w jakiejs kawiarni, albo Pizza Hut kolo biurowca Altus 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
chloe napisał(a):
NovaM napisał(a):
Dziewczyny z okolic Katowic co powiecie na integracyjną kawkę lub herbatkę tak za ok 1,5 tygodnia 😉 ???
Ja będę z dzieciakami od 5 do 10 lutego w Tychach i tak sobie myślę, że może mogłybyśmy się umówić gdzieś w Katowicach 🙂 ...bo tam jedynie dobry dojazd mieć będę ... bo bez auta się tam wybieram 🤔
Co myślicie 😉 ???

jasne!!! 🙂) my bardzo chetnie tylko blagam nie w jakims markecie bo do galerii handlowych nie chodzimy z malym.

Jasne nie ma problemu 🙂 ja akurat 8 Lutego bede w Katowicach. Moze sie umowimy np w jakiejs kawiarni, albo Pizza Hut kolo biurowca Altus 🙂

Kawiarnie w okolicy Dworca:
http://maps.google.pl/maps?q=kawiarnia+katowice+wawelska&ie=UTF8&client=opera&oe=utf-8&channel=suggest&fb=1&gl=pl&hq=kawiarnia&hnear=Wawelska,+Katowice,+%C5%9Bl%C4%85skie&t=m&z=16&vpsrc=0

Jak chcecie blisko dworca proponuje ktoras na ulicy Wawelskiej. Minusem jest to ze nie ma tam gdzie zaparkowac 😞 Ja 8 bede na Uniwersyteckiej tam gdzie jest hotel Qubus. W tym budynku na dole jest Coffee Heaven, a obok Pizza Hut i Phoenix 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
dziewczyny ratunku 😞( którejś z was malenstwo bylo juz chore i miało mega katar.. pomozcie jak małemu pomoc 😞 on mi sie dusił dzis w nocy// jak sie obudziłam i zobaczyłam ze powietrza złapac nie moze podniosłam go obudziłam i złapał ale ciarki mi ida co by było gdybym sie nie obudziła.. mama mnie pociesza ze zatkany nosek ma i moze mleko mu sie cofnelo i dlatego nie mogl zlapac ale ze by sie nie udusił.. ale ja sie tak boje ;((( on lezał na boczku na podzuszce klin a mimo wszystko ;( mam juz disne mare do noska i kupilam friede bo gruszka nie moge wyciagnac wydzieliny z noca.. czy cos jeszcze mozna zrobic?


moja kalina ma mega katar od 2 tyg. i codziennie rano i wieczorem nie moze zlapac oddechu...nie moge pozbyc sie tego cholerstwa...ale lekarka kazała mi: wyciagac frida. smarowac maścia majerankowa, jakies krople robione przez aptekarza wysuszajace zapisala no i kupilam inhalator (rano i wieczorem 2ml soli fizjologicznej). Na katar raczej nic wiecej lekarz ci nie da, a jak widac mimo ze wszytsko jej podaj ekatar dalej trzyma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ojj to widzę, że ze mną problem będzie chociaż to mój pomysł był 🤢 🤢 🤢
Ja nie znam Katowic, a w dodatku bez samochodu z Kajetanem i Olką...więc mi najbardziej okolice dworca by pasiły bo z Tychów właśnie pociągiem przyjadę...no chyba że ulica Korfantego jeszcze...bo tam autobus z Tychów też ma przystanek 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
Ojj to widzę, że ze mną problem będzie chociaż to mój pomysł był 🤢 🤢 🤢
Ja nie znam Katowic, a w dodatku bez samochodu z Kajetanem i Olką...więc mi najbardziej okolice dworca by pasiły bo z Tychów właśnie pociągiem przyjadę...no chyba że ulica Korfantego jeszcze...bo tam autobus z Tychów też ma przystanek 🤨

znajdziemy sie napewno 🙂
Mozemy sie umowic na przystanku na Korfantego i potem gdzies isc 🙂
Ja na 9:00 mam spotkanie w pracy, mam nadzieje ze nie potrwa dluzej niz godzinke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WITAJCIE> WIDZE ZE SPODKANIE SIĘ SZYKUJE A RACZEJ "ZLOT MAMUSIEK" ALE WAM FAJNIE 😉 [color=purple]CO DO KATARKU TO Z MOICH PRAKTYK JAKIE MIAŁAM W SZPITALU NA PEDIATRII TO CZESTE UKŁADANIE MALUSZKA NA BRZUSZKU POMAGA WYPŁYWAC WYDZIELINIE Z NOSKA,I OKLEPUJ JUZ TERAZ DZIDZIE BO KATAR CZASEM LUBI "ZEJSC DALEJ" PRZEKŁADAJ MALUSZKA PRZEZ SWOJE NOGI GŁÓWKA NIŻEJ I POKLEPUJ-MY TAK W SZPITALU ROBIŁYSMY.I CZESTO CZYŚĆ NOSEK I MAŚĆ MAJERANKOWA...NICWIECEJ CHYBA SIE NIE DA 🤨 [color=blue]NOVAM PRÓBOWAŁAM WCZORAJ "PRZESTAWIANKI " ALE KAROLEK NA TO NIE IDZIE.BUTLA BYŁA CYCE 2 I DUPA BLADA OBUDZIŁ SIE 2,5 GODZ.POTEM NA CYCA 🤔 I POTEM ZA 3 GODZ I POTEM ZA 2 WIEC SAMA NIEWIEM?! A CO DO POKARMU ZANIKAJĄCEGO TO JA JUZ O 5 KG MNIEJ WAZE NIZ PRZED CIĄŻĄ I CHUDNE CAŁY CZAS....CZY TO ZNACZY ZE MOGE STRACIC POKARM????CZY TO JEST NORMALNE ZE SREDNIO CO 2 DNI KILO MI UBYWA???BO MARTWIE SIE TROCHE.NIGDY WCZESNIEJ TAK NIE MIAŁAM,RACZEJ NIE MOGŁAM SHUDNĄC A TERAZ ..... JEM SREDNIO SYTE SNIADANIE KOLO 11 POTEM 2-3 GODZ SPACERUJE OBIAD KOŁO 17 KOLACJA 21 -I JEM ZE 4-5 KROMEK JOGURT ZAWSZE I W DZIEŃ CZASEM COS SŁODKIEGO I OWOCA I....LECE Z WAGI 😮 PORADZCIE CZEMU TAK MOZE BYC???BO STRESUJE SIE[/color][/color]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...