Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej lasencje! U nas nockę zaliczam do udanych. Problemy z uśnięciem to już standard, karmienia po 23, 3,6,10. Tylko to jej spanie takie jakieś niespokojne było, wierciła się, stękała, wzdychała i ja i tak się budziłam, bo niestety ostatnio mieliśmy tragiczne noce, spałam po 2 godz, i złamaliśmy się i mała śpi z nami ☺️
NovaM spróbuję dzisiaj Twojej metody. Co 2 godz będę budzić na karmionko w dzień, zobaczymy, czy się uda.
I zauważyłam, że jak ją długo przeciągnę na dworze to lepiej śpi. Wczoraj z 3 godz byłam, co prawda trochę u znajomych, ale Tosia spała na nieogrzewanym ganku w wózku 🙂
Dziewczyny ja mam mega zgryza z tymi szczepionkami... Już zgłupiałam. Każdy co innego mi mówi. Już sama nie wiem co robić, a szczepienie w środę.. Kurcze no. Dajcie jakieś argumenty. Brać standard czy skojarzone?? ach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):

Dziewczyny ja mam mega zgryza z tymi szczepionkami... Już zgłupiałam. Każdy co innego mi mówi. Już sama nie wiem co robić, a szczepienie w środę.. Kurcze no. Dajcie jakieś argumenty. Brać standard czy skojarzone?? ach....

szczepienia to trudny i dlugi temat.... my w ogole bralismy pod uwage zeby nie szczepic malego. Ale ryzyko chorob jest wiec szczepic jednak trzeba. Natomiast na pewno nie pozowle juz zeby ktokolwiek podal mojemu dziecku szczepionke z tiomerosalem (zwizkiemrteci). Juz ten jeden raz w szpitalu to stanowczo za duzo. Zeby uniknac tiomerosalu kupujemy Infanrix IPV + Hib (szczepionka 5w1, koszt okolo 150zl, ktora zastepuje refundowane DPT 3w1, Polio i Haemofilus Influenze) i do tego Engerix (zamiast refundowanego Euvaxu, koszt ok 50zl). Oprocz tego byc moze zaszczepimy go na pneumokoki ale to dopiero w 7mym miesiacu, bo teraz i tak jest tych szczepien bardzo duzo naraz. Mam nadzieje ze cos pomoglam w wyborze 🙂

Witaj marzenka spowrotem, nie opuszczaj nas juz!!!!! Gratulujemy postepow w przestawianiu Kajtka na tryb dzienny 🙂

Co do nocki to u nas mozemy walczyc od 21 a maly i tak zasnie o polnocy. Mozemy w ogole nie walczyc to i tak sam zasnie o polnocy... i chocby sie walilo to spi od 0.00 do 7.00 🙃 twardy charakter 😉
za to od 9 juz dokazuje, idzie spac dopiero na spacerze o 12... zreszta w dzien to spi max 2 h, pozniej krzyczy ze glodny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nadia spróbuj jeśli też masz problem z przespaniem nocki 🤨
Tylko prócz wybudzania w ciągu dnia to jeszcze go dokarmiam butlą przed spaniem jak już mi dwa cycki wyssie 😉
...no i musisz uzbroić się w cierpliwość 😉 ...bo mała może Ci niezłe szopki odstawiać przy wybudzaniu 😉

A co do szczepionek to ja na 99% zdecydowana jestem na te podstawowe stosowane od lat 🙂
Po każdej szczepionce dzieci płaczą i mogą mieć gorączkę 🤨
A do mnie przemawia to,że organizm malucha za jednym razem dostaje w tych skojarzonych mega dawkę i organizm musi z tym kilkakrotnie mocniej walczyć...no i to, że kiedyś wyboru nie było i każdy to przeżył 😉 ...no i w końcu - po co płacić skoro to samo jest za darmo 😮 ..no takie czasy głupie mamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
CANDYNS napisał(a):
JEST KUPAAAAAAAAAAAA!!!! 🙂 TATA WRÓCIŁ Z PRACY,SYNA POŁOŻYŁ NA SWOICH NOGACH I....WIEEEELGACHNA RZADKA -MUSZTARDA LEJĄCA SIĘ POJAWIŁA!!!!!HUUUURAAAAAAAAA 😁 😉 😜

yeah jaki prezencik^^ 😁 ja mojego właśnie skończyłam kąpać, bo obsrał sie cały aż po sama głowe 😮 😮 😮 😁 😁

ja ostatnio coraz czesciej jestem osrana przy przewijaniu!!! i to w nocy, cale ubranko do przebrania bo sieboe tez osra zawsze... ja nie wiem co on sie tak nauczyl 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):

ja ostatnio coraz czesciej jestem osrana przy przewijaniu!!! i to w nocy, cale ubranko do przebrania bo sieboe tez osra zawsze... ja nie wiem co on sie tak nauczyl 😉


A ja mam często ręce upaskudzone bo jak mu pieluchę zakładam albo jak mu tyłek wycieram to na ręce mi sraka 😜
No i zastanawiam się od czego to zależy, że jak chce się wysrakać to czasami stęka, wygina się i krzyczy i płacze przez prawie pół godziny albo przez godzinę, a czasem jak mu przebrać chcę zlaną pieluszkę to przy otwarciu surprise wielki bo tam kupy tyle, że po plecy i po jajka 😮

Wasze też tak mają 🤨 ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry!!

Owszem Nova chce bawlana 🙂 prosze go ulepic, zrobic zdecie i wstawic 😜
Czytam o waszych metodach, jak to zrobic, zeby noc byla w miare przespana i u mnie ma sie to nijak. 🤨 Malej nie musze co dwie godziny budzic, bo sama sie budzi na jedzenie - i tak jest w dzien i w noc. A niektore pobodki koncza sie czuwaniem godzinnym lub wiecej i obojetenie czy to noc czy dzien. A ssac to nie ma mowy, zeby ja zapchac, bo ona ssie najwyzej 15 minut. Choc po jej policzkach widac, ze sie najada. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nio dzień dobry 🙂

coq ja po kapaniu i nakarmieniu sciagam to co mi zostało i jak sie maly przebudzi bo nie wiem nigdy na ile jest najedzony daje mu butle tego co sciagłam czasem jest tego 30 czasem 40 wczoraj dopiero mi sie udało że bylo 60 ml i jak mały dopije troszkę z butli to spi czasem 4 -5 godzin wiec staram sie to wprowadzić w codzienny tryb aby zakodował kapiel -pierś wieczorem zawsze dwie bo ja jeszcze nie mam na tyle pokarmu butla bo ja juz nie wiem czy on juz nie ma sił żeby dopić .......
a po takiej długiej przerwie to i ja na nocne karmienie mam wystarczająco wiec ostatnio udaje sie nam oblecieć dobę przy jednej butli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
My wlansie wrocilismy ze spacerku.
Pogoda do d... deszcze pada wiec cali mokrzy wrocilismy, w sumie tylko ja bo Florek byl w wozku 🙂 teraz lezy sobie na brzuszku i wzdycha.
Kasiunia super ze w koncu udalo sie zarejestrowac na USG bioderek
Aniqa jak po szczepieniu?


uffff, dopiero znalazłam chwile. No wiec szcepienie ok, serce sie krajalo patrzac na mała jak sie wydziera, ale to na szcescie tylko chwila. obylo sie bez goroaczki, obrzekow i marudzenia...na szczescie 🤢. w zielam 6w1 i pneumo i rota no i 650zł pekło 🤢 za 6 tyg. powtorka i znowu 650zł,a potem jescze 350. jakie to cholerstwo drogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
a my dziś mamy 2 tygodnie 🙂 szał ciał 🙂

aż z tej okazji udało mi się znaleźć chwilkę na zrobienie avataru 🙂 zdjęcia z 1 dnia w domciu 🙂


Marika cud miód Michaś Twój 😘
Oczywiście jak na grudniowe cudeńka przystało 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
NOVA wiedzialam, ze mozna na Ciebie liczyc!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
On jest cudowny!!!! 😁 🙃 🙃 Najpiekniejsze jest to co ma na glowie 😁
N o to chociaz zobaczylam jak snieg wyglada tego roku.

😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Ojjj Coq chcesz mi powiedzieć , że we mnie zwątpiłaś 🤔 ???
Nieładnie 😜
Zajrzyj do mnie na FB to zobaczysz zaraz ile u mnie śniegu na ulicy...i nie wiem co jest gorsze...nie widzieć śniegu czy mieć go w nadmiarze 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
coquelicot napisał(a):
NOVA wiedzialam, ze mozna na Ciebie liczyc!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
On jest cudowny!!!! 😁 🙃 🙃 Najpiekniejsze jest to co ma na glowie 😁
N o to chociaz zobaczylam jak snieg wyglada tego roku.

😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Ojjj Coq chcesz mi powiedzieć , że we mnie zwątpiłaś 🤔 ???
Nieładnie 😜
Zajrzyj do mnie na FB to zobaczysz zaraz ile u mnie śniegu na ulicy...i nie wiem co jest gorsze...nie widzieć śniegu czy mieć go w nadmiarze 🤨

Chyba miec go w nadmiarze 😜 Az tak sie ze sniegiem nie kocham, choc kilka zimowych dni w roku ma swoj urok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Ja ze spaceru wrocilam. Ale tu dzis 15 stopni choc odcuwalne jest mniej bo wieje. A siegu ani widu ani slychu!


Ja wyszłam też z małym na godzinkę ale większość czasu na podjeździe pod domem spędziłam bo tyle śniegu, że się zakopałam z wózkiem 😜
Zimówek nie mam i brak łańcuchów na koła daje o sobie znać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Ja ze spaceru wrocilam. Ale tu dzis 15 stopni choc odcuwalne jest mniej bo wieje. A siegu ani widu ani slychu!


Ja wyszłam też z małym na godzinkę ale większość czasu na podjeździe pod domem spędziłam bo tyle śniegu, że się zakopałam z wózkiem 😜
Zimówek nie mam i brak łańcuchów na koła daje o sobie znać 😜

no patrzac na zdjecia, to wozkiem trudno sie poruszac! Wiec tez wybralabym opcje podjazd 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
nova bawławn w deche 🙂
ja narazie mojego Misia weranduje a wy od kiedy zaczęłyście spacery ??? chociaż wiem ze wtedy jeszcze śniegu nie było ......

Bałwan już głowę stracił niestety...w paszczy Bondusi 🤪 🤪 🤪
Ja mojego po tygodniu werandowałam i też jakoś po tygodniu na zakupy już z nim jeździłam...samochodem oczywiście 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny jaki sen miałam 😮 😮 😲 śniło mi się, że byłam na porodówce i rodziłam kolejne dziecko 😲 i, że pępowina była tak krótka, że weszła z powrotem i nie mogli wyjąć mi łożyska.... a na kocu lekarka powiedziała słowa "opadnięta macica" jakbym w ogóle wiedziała co to znaczy 🥴 😮 6 lutego idę do gina to niech mi lepiej da coś dobrego bo nie planuję na razie powiększać rodzinki 😁 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...