Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Agami teraz działa: naprawdę dużo Kuba mówi 😮 🙂
Coq ja tez nie jestem za oglądaniem bajek przez dzieci ale idzie zima i nie damy rady organizować dzieciom czasu przez cały dzień. Ważne żeby robić tż inne rzeczy : wychodzić na spacery, czytać, rysować, układać puzzle i co tam jeszcze. I jeśli tak jest to i bajki są ok moim zdaniem


Powiem szczerze, ze mnie bardzo cieszylo jak Jasmina dosc dlugo nie wykazywala zainteresowania bajkami... teraz chyba nadrabia 🤢
Byloby ok gdyby nie fakt, ze walkuje trzy bajki: Noddy, Trotro i o zmoro MichyMouse la Maison Magique (ta nowoczesna), czasami do tego o wilku Minilou i Swiat Malej Ksiezniczki... koniec!, nic innego nie chce. Jednak w tym wszystkim najgorsze jst to, ze ciagle domaga sie bajek ich oglada duza za duzo. 🥴 Troche sie tu obiwniam, bo czesto jej ustepowalam i teraz musze byc bardzo stanowcza i stawic sie jej szalom, zeby nie wlaczyc niczego. 🤢
Na spacery chodzimy, zapraszam ja do rysowania, do ogladania ksiazek, ostatnio na topie sa klocki, bo zaczela sprawnie laczyc lego, ma tez takie max lego wiec codziennie cos budujemy, nawet rownowaznie zrobilysmy i cwicze z nia rownowage..., rowerek, pilka..ale czasami odnosze wrazenie, ze wszystko szybko ja nudzi. Teraz jestem na etapie robienia teatru z kartona, takiego mini (idzie mi mozolnie i estetyka usparawiedliwic sie nie moge) 😉 Dzis przynioslam patyki do jakis mini postaci z papieru.
Puzzle: drewniane ja chyba znudzily, chyba, ze jakies nowe by jej sprawic. Ma tez takie tradycyjne w mega wydaniu, ale za bardzo ich jeszcze nie laczy, najwyzej jedne z dwoma elementami. Woli ogladac je z drugiej stony, bo tam sa ksztalty i liczby. No wlasnie, chyba bedzie dobra z geometrii, bo lubi puzzle z ksztaltami i to mojej produkcji 😉
Ostatnie odkrycie to pilka, najgorzej jak sie jej wieczorem przypomni, bo ja wtedy drze i czekam kiedy sasiad nam zapuka 🤢 Tak wiec dzis na placu zabaw gralysmy w pilke. Wczesniej pilki byly do noszenia i nikt ich nie mogl dotykac 😎
Nawet jak robie ciasto na chleb, to dostaje swoja kulke i moze ja mietolic...

... ale i tak bajki nad tym wszystkim trzymaja gore 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
wanilia napisał(a):
zaczynam myslec o torcie urodzinowym...

ja tez 🤢 u mnie znowu sie z 20 osob szykuje...masakra, nie zapraszam nikogo oficjanie, ale w rodznie moje m. jest zwyczaj, ze jak ktos ma urodziny to i tak sie wszyscy zjezdzaja czy se chce czy nie 🤢 wkurza mnie to, mnie czegos takiego nie bylo w domu


Przynajmniej prezenty przyniosa 😉 Ale rozumiem irytacje...

Ja moze zrobie w koncu ten egipski, co w zeszlym roku chcialam robic, choc mama juz mnie probowala przekonac, zebysmy zamowily tam gdzie ona zawsze zamawia, bo sa sprawdzone i dobre.
...mnie zostal dokladnie miesiac, mam jeszcze czas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
daam zdjecia do wywolania - za 190 szt, zaplacilam 110zł, masakra, nie spodziewalam sie ze tak duzo zaplace

faktycznie masakryczna cena....
Ja ostatnio na gruponie kupilam 300 zdjec za 89zl. Teraz cos znalezlismy na cityteam jakies takie promocje byly 🙂

w zeszlym roku wywolywalam z allegro, za 0,29 zl szt., ale tak kiepskiej jakosci mi przysłali, ze wsciekla trzy dni chodzilam 🙃 dlatego zanioslam do normalnego punktu fotograficznego, bo mam nadzieje, ze beda ladne tym razem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
daam zdjecia do wywolania - za 190 szt, zaplacilam 110zł, masakra, nie spodziewalam sie ze tak duzo zaplace


Ja kiedys policzylam sobie tak na oko ile musialabym zaplacic, wyszlo mi jakies 600zl 😎

JAk będzisz w Polsce dam Ci namiary na allegro gdzie zawsze wywołuję : na pewno nie wyjdzie 600zł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
daam zdjecia do wywolania - za 190 szt, zaplacilam 110zł, masakra, nie spodziewalam sie ze tak duzo zaplace

faktycznie masakryczna cena....
Ja ostatnio na gruponie kupilam 300 zdjec za 89zl. Teraz cos znalezlismy na cityteam jakies takie promocje byly 🙂

w zeszlym roku wywolywalam z allegro, za 0,29 zl szt., ale tak kiepskiej jakosci mi przysłali, ze wsciekla trzy dni chodzilam 🙃 dlatego zanioslam do normalnego punktu fotograficznego, bo mam nadzieje, ze beda ladne tym razem

To było pytać.....Ja wywołuję w punkcie stacjonarnym który jest w moim rodzinnym mieście ale kupuję pakiety na allegro i wychodzi dużo taniej niż gdybym tam po prostu zaniosła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coq, co do bajek, to u na podobnie, Mala jakby mogla to by ogladala caly dzien 🤢 na szczescie nie ma wielkieo problemu jak nie chce jej wlaczyc, szybko daje sie przekonac, ze cos innego bedziemy robic. ale fakt faktem w domu oglada ze trzy godz dziennie ☺️ (a nie wiem ile u niani. co prawda zakazalam jej wlaczac bajek - (wiem, wiem, jakbym sama jej nie wlaczala ☺️ 😜) ale mysle, ze troche i tak oglada u niej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
daam zdjecia do wywolania - za 190 szt, zaplacilam 110zł, masakra, nie spodziewalam sie ze tak duzo zaplace

faktycznie masakryczna cena....
Ja ostatnio na gruponie kupilam 300 zdjec za 89zl. Teraz cos znalezlismy na cityteam jakies takie promocje byly 🙂

w zeszlym roku wywolywalam z allegro, za 0,29 zl szt., ale tak kiepskiej jakosci mi przysłali, ze wsciekla trzy dni chodzilam 🙃 dlatego zanioslam do normalnego punktu fotograficznego, bo mam nadzieje, ze beda ladne tym razem

To było pytać.....Ja wywołuję w punkcie stacjonarnym który jest w moim rodzinnym mieście ale kupuję pakiety na allegro i wychodzi dużo taniej niż gdybym tam po prostu zaniosła

no widzisz, polak madry po szkodzie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Agami Coq szkoda mi Twojego męża bo chyba się trochę pogubił : tak bardzo walczy o lepszą przyszłość że zgubił teraźniejszość...Czas ucieka, Jaśmina rośnie i już więcej nie będzie szansy przeżyć z nią tego bądź co bądź wspaniałego czasu. Naprawdę nie wiem dlaczego niektórzy rezygnują z bycia kimś wyjątkowym w życiu własnych dzieci..Ja rozumiem że było cienko z kasą i chce się odkuć ale trzeba mieć też umiar..? 🤔 A Ciebie podziwiam już po raz kolejny za opanowanie, wyrozumiałośc i empatię wobec męża 🙂 I żeby nie było : nie ma w tym sarkazmu, naprawdę uważam że jesteś wyjątkową kobitką 😎
My dziś na szczepieniu byliśmy : Młody waży 7400 i był bardzo dzielny. Generalnie przy drugim dziecku mniej sie czlowiek przejmuje tym cierpieniem dziecka 😜 Co do jedzenia a raczej niejedzenia Huberta to lekarka kazała sie nie poddawać i próbować ale nie wmuszać na siłe (niby jak? 😉 ) , mówi że skoro przybiera na wadze to nie ma tragedii
I muszę Wam powiedzieć że w czasie kiedy ja byłam na szczepieniu Werką zajęła się sąsiadka : mama tej pięciolatki co mi bałagan wytyka 😜 Naprawdę fajnie się ostatnio dogadujemy i pomagamy sobie wzajemnie jak jest potrzeba 🙂 Co jak co ale sąsiadów mi będzie szkoda jak się będziemy wyprowadzać


Dziekuje za mile slowa Wanilia 🙂 Mam nadzieje, ze nie do konca zycia bede musiala byc tak wyrozumiala 😉 Taki czas, moze przyszlosc cos odmieni.
A z tym odkuciem sie, wielkiej kasy z tych godzin pracy nie ma...a na realizacje planow troche potrzeba.
I tego mi najbardziej szkoda, ze jemu tyle umyka, tak malo wie... dlatego przestalam sie dopominac, bo to jego strata, nie moja...

A Hubert juz konkretny chlopak jest 🙂
Mam nadzieje, ze przkona sie niebawem do innego jedzenia niz mleko mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
daam zdjecia do wywolania - za 190 szt, zaplacilam 110zł, masakra, nie spodziewalam sie ze tak duzo zaplace


Ja kiedys policzylam sobie tak na oko ile musialabym zaplacic, wyszlo mi jakies 600zl 😎

JAk będzisz w Polsce dam Ci namiary na allegro gdzie zawsze wywołuję : na pewno nie wyjdzie 600zł 😉

Dzieki 🙂
A liczylam za jakas najnizsza empikowska stawke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
daam zdjecia do wywolania - za 190 szt, zaplacilam 110zł, masakra, nie spodziewalam sie ze tak duzo zaplace


Ja kiedys policzylam sobie tak na oko ile musialabym zaplacic, wyszlo mi jakies 600zl 😎

JAk będzisz w Polsce dam Ci namiary na allegro gdzie zawsze wywołuję : na pewno nie wyjdzie 600zł 😉

Dzieki 🙂
A liczylam za jakas najnizsza empikowska stawke.


http://allegro.pl/odbitki-10x15-dowolna-ilosc-kodakfoto-brdzo-tanio-i3685728790.html
Ja kupuję tu. Proszę zawsze o papier półmat, przygotowuję zdjęcia w formacie 10x15 i proszę żeby już nic absolutnie nie zmieniali i jestem zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Coq, co do bajek, to u na podobnie, Mala jakby mogla to by ogladala caly dzien 🤢 na szczescie nie ma wielkieo problemu jak nie chce jej wlaczyc, szybko daje sie przekonac, ze cos innego bedziemy robic. ale fakt faktem w domu oglada ze trzy godz dziennie ☺️ (a nie wiem ile u niani. co prawda zakazalam jej wlaczac bajek - (wiem, wiem, jakbym sama jej nie wlaczala ☺️ 😜) ale mysle, ze troche i tak oglada u niej


Nie wiem ile u nas wychodzi...musialabym historie przejrzec, ale az sie boje 🤢
Tylko, ze czesto jest " wlacz bajke, wlacz" a ja sobie pobiegam i tylko okiem rzuce od czasu do czasu 😎
Dobra jestes z tym przykazem dla niani 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Coq poklaskałam Ci za opis zabaw z Jasminą : jesteś tu najbardziej twórczą mamą 🙂
Co do puzzli to u nas ostatnio szał na te baby z trefla. Na początku potrafiła ułożyć tylko dwuelementowe a teraz już wszystkie 🤪


No wlasnie ja o tych puzzlach pisalam. Jasmina tylko dwuelementowa kwoke z kurczakiem uklada, a reszta jest do przekladania, podrzucania i "liczenia" kol i innych... A tak sie martwilas o ukladanie puzzli u Werki, a jak zdolniacha 🙂

Za oklask dziekuje 🙂

p.s. Jej jaki ruch, czuje sie jak na Brzuszku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
Coq, co do bajek, to u na podobnie, Mala jakby mogla to by ogladala caly dzien 🤢 na szczescie nie ma wielkieo problemu jak nie chce jej wlaczyc, szybko daje sie przekonac, ze cos innego bedziemy robic. ale fakt faktem w domu oglada ze trzy godz dziennie ☺️ (a nie wiem ile u niani. co prawda zakazalam jej wlaczac bajek - (wiem, wiem, jakbym sama jej nie wlaczala ☺️ 😜) ale mysle, ze troche i tak oglada u niej


Nie wiem ile u nas wychodzi...musialabym historie przejrzec, ale az sie boje 🤢
Tylko, ze czesto jest " wlacz bajke, wlacz" a ja sobie pobiegam i tylko okiem rzuce od czasu do czasu 😎
Dobra jestes z tym przykazem dla niani 😎

😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
Coq poklaskałam Ci za opis zabaw z Jasminą : jesteś tu najbardziej twórczą mamą 🙂
Co do puzzli to u nas ostatnio szał na te baby z trefla. Na początku potrafiła ułożyć tylko dwuelementowe a teraz już wszystkie 🤪


No wlasnie ja o tych puzzlach pisalam. Jasmina tylko dwuelementowa kwoke z kurczakiem uklada, a reszta jest do przekladania, podrzucania i "liczenia" kol i innych... A tak sie martwilas o ukladanie puzzli u Werki, a jak zdolniacha 🙂

Za oklask dziekuje 🙂

p.s. Jej jaki ruch, czuje sie jak na Brzuszku 😜

co to za puzzle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
daam zdjecia do wywolania - za 190 szt, zaplacilam 110zł, masakra, nie spodziewalam sie ze tak duzo zaplace


Ja kiedys policzylam sobie tak na oko ile musialabym zaplacic, wyszlo mi jakies 600zl 😎

JAk będzisz w Polsce dam Ci namiary na allegro gdzie zawsze wywołuję : na pewno nie wyjdzie 600zł 😉

Dzieki 🙂
A liczylam za jakas najnizsza empikowska stawke.


http://allegro.pl/odbitki-10x15-dowolna-ilosc-kodakfoto-brdzo-tanio-i3685728790.html
Ja kupuję tu. Proszę zawsze o papier półmat, przygotowuję zdjęcia w formacie 10x15 i proszę żeby już nic absolutnie nie zmieniali i jestem zadowolona 🙂


I jestes zadowolona?
Faktycznie dobry interes!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
A tak sie martwilas o ukladanie puzzli u Werki, a jak zdolniacha 🙂

Bo ona ma raczej manualnie problem z niektórymi rzeczami..wie jak coś trzeba zrobić ale jej nie wychodzi. No ale te wkładane drewniane to układa już teraz ekspresowo 🙂 Za to rysowanie jej jakoś nie kręci zbytnio póki co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
daam zdjecia do wywolania - za 190 szt, zaplacilam 110zł, masakra, nie spodziewalam sie ze tak duzo zaplace


Ja kiedys policzylam sobie tak na oko ile musialabym zaplacic, wyszlo mi jakies 600zl 😎

JAk będzisz w Polsce dam Ci namiary na allegro gdzie zawsze wywołuję : na pewno nie wyjdzie 600zł 😉

Dzieki 🙂
A liczylam za jakas najnizsza empikowska stawke.


http://allegro.pl/odbitki-10x15-dowolna-ilosc-kodakfoto-brdzo-tanio-i3685728790.html
Ja kupuję tu. Proszę zawsze o papier półmat, przygotowuję zdjęcia w formacie 10x15 i proszę żeby już nic absolutnie nie zmieniali i jestem zadowolona 🙂


I jestes zadowolona?
Faktycznie dobry interes!

no jak sobie przeliczylam to wyszlo jakies 45zł taniej 🤢 ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
daam zdjecia do wywolania - za 190 szt, zaplacilam 110zł, masakra, nie spodziewalam sie ze tak duzo zaplace


Ja kiedys policzylam sobie tak na oko ile musialabym zaplacic, wyszlo mi jakies 600zl 😎

JAk będzisz w Polsce dam Ci namiary na allegro gdzie zawsze wywołuję : na pewno nie wyjdzie 600zł 😉

Dzieki 🙂
A liczylam za jakas najnizsza empikowska stawke.


http://allegro.pl/odbitki-10x15-dowolna-ilosc-kodakfoto-brdzo-tanio-i3685728790.html
Ja kupuję tu. Proszę zawsze o papier półmat, przygotowuję zdjęcia w formacie 10x15 i proszę żeby już nic absolutnie nie zmieniali i jestem zadowolona 🙂


I jestes zadowolona?
Faktycznie dobry interes!

Haha, napisałam że jestem zadowolona 😁Wiecie ze mam na punkcie zdjęć małego hopla i jakby mi coś zrąbali to bym nie wybaczyła. za pierwszym razem nie pokadrowałam do właściwego formatu i mi to zrobiili i byłam zła. teraz zdjęcia przygotowuję i jest super. A tak apropos to od tygodni się zbieram do przygotowania zdjęć... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
Coq poklaskałam Ci za opis zabaw z Jasminą : jesteś tu najbardziej twórczą mamą 🙂
Co do puzzli to u nas ostatnio szał na te baby z trefla. Na początku potrafiła ułożyć tylko dwuelementowe a teraz już wszystkie 🤪


No wlasnie ja o tych puzzlach pisalam. Jasmina tylko dwuelementowa kwoke z kurczakiem uklada, a reszta jest do przekladania, podrzucania i "liczenia" kol i innych... A tak sie martwilas o ukladanie puzzli u Werki, a jak zdolniacha 🙂

Za oklask dziekuje 🙂

p.s. Jej jaki ruch, czuje sie jak na Brzuszku 😜

co to za puzzle?


Tu ich sklep http://www.trefl.com/puzzle.html#id=38&price%5Bfrom%5D=0&price%5Bto%5D=60&p=1&limit=9&order=name&dir=asc
Jasmina ma cos takiego: http://www.trefl.com/puzzle.html#id=38&price%5Bfrom%5D=0&price%5Bto%5D=60&p=1&limit=9&order=name&dir=asc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...