Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Basia przyczepka z płozami wymiata 😁 Ale najbardziej mi się podoba wersja rowerowa i mam nadzieje ze sama się kiedyś takiej dorobię b z tego co pamiętam ( a kiedys patrzyłam) to one niestety drogie są. Nie wiem dlaczego wyobrażalam sobie przyczepke z którą się na zjazdówkach jeździ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Basia przyczepka z płozami wymiata 😁 Ale najbardziej mi się podoba wersja rowerowa i mam nadzieje ze sama się kiedyś takiej dorobię b z tego co pamiętam ( a kiedys patrzyłam) to one niestety drogie są. Nie wiem dlaczego wyobrażalam sobie przyczepke z którą się na zjazdówkach jeździ 🙂

Ta przyczepka jest droga bo nie wiele jest takich przyczepek, ktore sa wielosezonowe. W szczegolnosci ze np jak na zewnatrz jest -5 to w srodku sie utrzymuje temperatura +5. Jankis specjalny material i w miare szczelna. Jelsi potrzebujesz przyczepke tylko do roweru to jestes w stanie kupic ja do 1000 zl (to juz jest jakis full wypas. Z reguly przyczepki rowerowe sa ok 300 - 400 zl a czasem nawet za 100 zl mozna kupic (uzywana). Wszystko zalezy czego potrzebujesz i jaki chcesz miec wyposazenie jej.
http://allegro.pl/akcesoria-przyczepki-98846?order=p

jesli chodzi o zjazdy to tak z ta przyczepka tez mozna zjezdzac. Jak rowniez dziecko trzymajac sie niej moze uczyc sie jezdzic na nartach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry!

Ale tu zdjec 🤪
Marika tort super! Pociag jak z plasteliny 😆
Wanilia cudne dzieciaki...super, ze maja siebie 🙂
A szybkowaru sie nie boisz? Ja stracham sie, ze cos zle zamkne, albo cos sie uszkodzi i ze wybuchnie 🤢 Teraz ugotowalam rosol, wylaczylam z gazu i boje sie rozszczelnic, zeby cisnienie uszlo 🤢
Basia przydaloby mi sie choc troche twojego dynamizmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamy grudniowe i nie tylko 🙂
Meliska odpisałam.po czasie ale odpisałam...
Marika!!!!! GRATULACJE!!!! ależ fajnie się czyta że znowu brzuchy rosną 🙂
Wanilia za 3 miesiące?? faktycznie zleciało...patrzyłam na te cudne Twoje dzieci i właśnie tak sobie myslałam... TO HUBERT JUŻ SIEDZI??? a tu prosze... zacofke mam jakąś 😁 (swoją drogą zdjęcia fajowe)
u nas jest tak teraz; Ł. pracuje nadal z moim bratem ale tylko do końca tygodnia. potem jeszcze tydzień nie wiem czego...jak będzie śnieg padał to pójdzie troche na odśnieżanie a jak nie to będzie siedział w domu... od lutego ma się zaczać praca w jego pracy.ale jak wszystko dobrze pójdzie więc jeszcze nie pewne. pod tą presją kończących sie pieniędzy zadzwoniłam do pani u której kiedyś sprzątałam i zapytałam czy kogoś nie potrzebuje.okazało sie ze kogoś ma ale woli zebym ja do niej przychodziła wiec sie ucieszyłam że na zakupy jakieś będzie 🙂 wiec jestem umówiona na sobotę.dzisiaj pojechałam po Julkę do szkoły i ciocia która mnie poleciła tej pani kiedyś, pyta czy bym nie chciała na tym samym dworku chodzić do babeczki co ona teraz chodziła.więc już w ogóle fajnie 🙂 zawsze coś bedzie nawet jak Ł. będzie siedział przyszły tydzień w domu.jak jego nie będzie to teściowa będzie przyjeżdżała albo babcie bede przywoziła...chociaż jest jakiś punkt zaczepienia.ja mam nadzieje że on od tego lutego będzie robił bo jak nie to nie wytrzymam!! będzie musiał sie nauczyć gotować 😁 ale powiem Wam że troche nam sie relacje poprawiły jak posiedział w domu bo tak to w ogóle sie nie widzieliśmy.wychodził o 5;30 wracał o 20 albo później.
co do pieluch i sikania w majty to sikamy czasami na nocnik ale ja nie naciskam i nie chce mieć zasikanego całego domu... powoli tym razem...z Julką na siłe i meksyk był bo mi się kitrała jak kupe robiła i majty do prania.wiec tym razem powoli,po trochu albo do wiosny i heja!! śmieję sie ale moze tak być 🙂
dzisiaj idziemy na bilans na 18;40.waży na mojej wadze 9 kilo więc myśle że wiele sie na wadze ośrodkowej nie zmieni...a cm ile to ona ma to nie mierzyłam... już zmierzyłąm 84cm 🙂 malutka żmijka 🙂 a wije sie na wszystkie strony! za Julka lata jak przecinak! gada mało ale widze ze coraz wiecej od jakichś kilku dni wiec poprawa jest 🙂 nauczyła sie ostatnio mówić CO i JAJO,wiec kwiatki wychodza i jak się jej dzisiaj zapytałam co? to ona mi na to JAJO 😁 😁 śmiałam się jak nie wiem! rozumie też bardzo dużo nawet skomplikowane polecenia co czasami sie zastanawiam skąd ona to wszystko wie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleee stron 🤪 super! Jak za dawnych czasów 🙂

Coq no Jaśminka pięknie sie z wózkiem prezentuje 🙂 a zdjęcie na którym jesteście razem super 🙂 piękny uśmiech Małej 🙂

Asia piękne te Twoje dziewczynki. A Mila to rzeczywiście drobinka malutka 🙂 a co do męża to super, że miedzy Wami dobrze
No i trzymam kciuki za pracę. I żeby wszystko się układało tak jak sobie wymarzysz 😘

Basia podziwiam Twoją energię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
A ja znowu mam salon zasikany...kiedy to sie skonczy....


A ja mam zasikane pampersy. No bo nocnik to tylko jak go posadzę.

Wiec i tak masz lepiej,bo nawet jak siedzi 15 min i tak nic nie zrobi (w tym czasie musze jej czytac ksiazke,bo inaczej nie usiedzi nawet pol minuty), a zrobi np. 3 minuty po zejsciu z nocnika na podloge.brak mi pomyslu na nia...

Smarujecie czyms dzieci po kapieli? Tzn. Jakies oliwki, balsamy, kremy? Czy nic nie uzywacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
A ja znowu mam salon zasikany...kiedy to sie skonczy....


A ja mam zasikane pampersy. No bo nocnik to tylko jak go posadzę.

Wiec i tak masz lepiej,bo nawet jak siedzi 15 min i tak nic nie zrobi (w tym czasie musze jej czytac ksiazke,bo inaczej nie usiedzi nawet pol minuty), a zrobi np. 3 minuty po zejsciu z nocnika na podloge.brak mi pomyslu na nia...

Smarujecie czyms dzieci po kapieli? Tzn. Jakies oliwki, balsamy, kremy? Czy nic nie uzywacie?


No ale jak go nie posadzę na nocnik a zdejmę pampersa to stoi i sika ns podłogę i dopiero wtedy przychodzi i mówi że mokro mu.

Wołać sam nie chce niestety.

A co do smarowania to ja smaruje Maćka balsamem. Ale nie codziennie tak jak mnie najdzie 😉 co drugi dzień, czasem dzień po dniu. Różnie to bywa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mila jest piekna z tym usmiechem w oczach - jestem zauroczona 🙂 Asiu mam nadzieje ze dzieki Waszym iskierkom przetrwavce trudny finansowo okres z usmiechem 😘 Zobacz, jeszcze niedawno Coq byla w podobnej sytuacji a teraz kuchnie urzadza 🙃 😜 Bedzie dobrze bo mamy dla kogo sie starac zeby tak bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aska kciuki mocno zaciśnięte!!!!co by w końcu z górki było...... 😉 Mila cudenko drobniusie 🙂

Aniqa ja też póki co nie naciskam bo po co ma sikac po całym mieszkaniu ....ani to prać czekam na ciepłe dni jak będziemy więcej na zew torba ciuchow i będzie sikal aż zalapie 🙂 z siostrzenicami było tak samo tydzień w gatki na noc tylko pampers i po problemie 😉

Basia przyczepa czad!!!!!

Aniqa smarujemy czasem mleczkiem takim z nivea czasem oliwka od święta 😉 ale też co drugi co trzeci dzień....jak nas natchnie a buzka codzień wieczór krem Bambino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 🙂
Boshhhhhh ile stron!!!!!!!!!... ile fot!!!!!!!!!! 😮 😮
... jestem pod wrażeniem 🙂 🙂 🙂
Kalinka to chyba pierwsza tego roku liznęła zimy 😉... chyba w weekend do teściowej po sanki pojadę... pozazdrościłam 😜
Jaśminka to już chyba ze swojego wózka zrezygnuje... przeca teraz ona będzie wozić... lale 😁 Mamusia chyba włoski przyciemniła?
Weronika i Milenka z leksza zarosły 😎... kitka Mili zabójcza 😁.... Werka ma superaśne kaloszki 🙂... a jak całuje brata... do herbaty dodałam tylko pół łyżeczki miodu, a jak tak mi słodko 😉
Michałek może z mamy być dumny 😉
Z tekstu nic nie pamiętam... tak mnie te foty zamroczyły 😁
Jutro ja jadę się szkolić 😎

Asia poszło i czekam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,
zbieram się na bilans...Asia jak u Was? 🙂 I kto jeszcze nie był?

Chyba mogę się już pochwalić.....Dziś podpisanie kredytu - przyznane więcej niż chcieliśmy ale w transzach więc nie musimy wszystkiego wybrać. Tyle czekaliśmy i radość ogromna ale gdzieś się też czai lęk : 20 lat 🤔
Chloe będę miała sporo pytań 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej z rana,łapie chwile 🙂
mąż dzisiaj w domu więc inny tryb załączę... 😉 po bilnasie to mam mieszane uczucia 🥴 jak mu powiedziałąm ile waży i mierzy to już tego nie uczynił żeby sprawdzić po swojemu.specyficzny dosyć człowiek...kwestia przyzwyczajenia.osłuchał,uszy obejrzał,wypytał o mnóstwo rzeczy i opóźnione szczepienie zrobił na odrę,różyczke i ospę(?) to było w jednym.teraz na koniec marca mamy sie jeszcze dokończyć szczepić i spokój do 5 roku życia.kazał mi zapisać sie do dermatologa bo Milenka ma pieprzyk koło pępuszka i ma to obejrzeć. poza tym wyczaił że ma jakby troche klatkę piersiową zapadniętą...tosz kurde nigdy wcześniej tego nie zauważył??????teraz mi o tym mówi? i zdziwiony że ja tego nie widziałam.ale odnośnie tego nic nie kazał robić.odnośnie tej Milenkowej wagi też mnóstwo pytań zadawał.dobrze bo chociaż podszedł do tego wreszcie poważnie.no ale nic.oprócz dermatologa nic nie kazał robić. no i patent dał na pozbycie sie smoka 🙂 słuchajcie.pierwszego dnia ODCINA sie kawalątek smoka i daje sie takiego obciętego smoka do dzioba.po 2-3 dniach odcina sie kolejny kawałeczek i tak co kilka dni aż nic nie zostanie.mówił że to bardzo dobry sposób.może wypróbuje ale jak zapytałam czy dziecko sie nie udławi to powiedział że najwyżej połknie a potem co ???-wysra. 😁 😁 ten lekarz mnie tak czasami zabija swoimi tekstami 🙃
wiecie co,zapomniałam o marchewce co ją na schodach strychowych zostawiłam i mi zamarzła... chyba musze dzisiaj jakąś marchewkę duszoną zrobić bo to aż kilogram...sałatki to mi sie niechce robić...no i u nas dzisiaj żurek po mojemu.tzn na kości schabowej wywar będzie i na białej kiełbasie.dodam pierdół i chrzanu ze słoika i chyba jakiś barszcz biały z torebki i będzie pycha.oczywiście jajo i ziemniaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziękujemy oczywiście za milusie komentarze 🙂
Coq oczywiście cudowna Yasmine wymiata 🙂 ona to chyba do taty podobna bo jakoś mam wrażenie że mało w niej mamy 😉
Wanilia przypomniał mi się filmik jak Wercia tańczyła 🙂 jak Hubercik podrośnie to będą nieźle dawać czadu 😁 jak Milka z Julką 🙂 dwoje dzieci to jest tak fajnie mieć...może i taniej i czyściej jak sie ma jedno ale jak widzę tą radość Mili jak Jula wraca ze szkoły to TO jest dopiero bezcenne 😆 oczywiście zdjecia Twoich pociech słodziaśne a ten buziak!
Aniqa dobrze że praca sie trafiła a 3 tyg to dużo...nie mozna w międzyczasie na weekend do domu wrócić??bo ja nie wiem czy nie doczytałam... dasz rade a mąż jak zatęskni!!! będzie tylko miłość i miłość!! tego Wam życzę 🙂 doceni Cię troche jak wszytsko będzie na jego głowie.czasami też bym tak gdzieś wyjechała...ale im starsza jestem tym bardziej usprawiedliwiam jego zachowanie a to nie dobrze...tylko że dzięki temu mniej sie kłócimy a to plus.po nitce do kłębka 😁 a na drugą dzidzię będzie czas.lepiej sie bedziesz czuła jak pójdziesz do pracy,zdążysz sie znudzić i pieniążki i macierzyński później i wszytsko po kolei 🙂
koleżanka moja ze szkoły zaszła w ciążę nie mając dosłownie nic.zachciała dziecka i sobie machnęli.miałam ją za taką mądrą,myślącą a tu bach.ma termin chyba na marzec a on tylko jeździ na rozmowe o prace i nie mają na chleb.ona nie pracowała przed zajściem w ciażę i nic jej sie nie należy.tak mnie zaskoczyła tym wszytskim że nie macie pojęcia...aż nie wiem co jej powiedzieć czasami...mieszka do tego wszystkiego w centrum warszawy i wynajmują mieszkanie...mam nadzieje ze jej sie to jakoś ułoży ale marnie to widzę z takim facetem...leń jak nie wiem...
Marika tort bardzo ładny 🙂 ja już jakoś odchodzę od tych wymyślnych.teraz robie torty takie troche po staremu.nauczyłam sie robić wiórki czekoladowe takie zakręcone i to jest moja droga do sukcesu 🙂 otsatnio robiłam sąsiadce i az sama sie nie mogłam nadziwić jaki prosty a jaki ładny...
no i powiem Wam tyle ze jeszcze śniadania nie jadłam a Julka od 8 w szkole a wode bede musiała gzrać drugi raz na kawę...rozpisałam sie nazbyt.... ☺️ no i Milka wstaje wiec najpierw kaszunia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
Asia rozumiem twoje mieszane uczucia w sprawie bilansu, mialabym podobne. A nie masz moze mozliwosci umowienia sie z innym, polecanym pediatra, zeby swoja opinie dal w sprawie wagi Milki i klatki piersiowej?
A kolezance to mimo nieprzemyslanej decyzji zycze, aby jakos sie ulozylo, bo to najgorsze co moze byc kiedy czegos dziecku brakuje. 🥴
Aniqa ja generalnie niczym nie smaruje....jednak chyba bede musiala.
... juz po tygodniu pobytu tutaj, Jasmina ma przesuszona skore. M twierdzi, ze mamy tu jedna z najlepszych wod we Francji, a ja po dwoch dniach mialam juz suche rece, w domu tyle sprzatalam, a rece mialam ok.
Z nocnikiem to chyba jestesmy na szarym koncu osiagniec, czyli nie mamy zadnych...
Meliska wlosow nie przyciemnialam, przestalam farbowac 😉
A nie wspominalam Wam, ze w koncu bylam u fryzjera 🙃 tydzien przed wyjazdem z siostra i jej synem, ktory mial zabawiac Jasmine. Widzialam to czarno, bo w koncu ktos mial dlugo obcowac z mama 😉 ale z pomoca siostrzenca i cukierkow jakos poszlo 🙂

Jak Wasze dzieciaki jedza mandarynki? Ja musze Malej obierac kazda czastke z tych blonek 🤢 Nie przezuwa ich i na poczatku sie nimi dusila, a teraz wypluwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):

Jak Wasze dzieciaki jedza mandarynki? Ja musze Malej obierac kazda czastke z tych blonek 🤢 Nie przezuwa ich i na poczatku sie nimi dusila, a teraz wypluwa.


je mandarynki ale by nie wypluwał to przekrawam na pół taką cząstkę wtedy zjada całych też jakoś nie może zjeść wtedy też wypluwa ..... 😉

dzień dobry 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Halo.
Asia, dzieki Bogu na weekendy bede przyjezdzac,bo tak bym nie wytrzymala tego, to by bylo za dlugo. Najpierw jade na 3 dni, wracam na 2 do domu, potem jade na 6, wracam na 2, no i potem znowu na 5 dni jade. Wiec wierze,ze jakos dam rade...
Coq, mandarynki jemy w calosci,nigdy nie bylo z tym problemu. A moze powietrze macie za suche w mieszkaniu?masz nawilzacze na kaloryferach?
Asia, hmmm,moze rzeczywiscie warto by bylo podejsc do innego pediatry jeszcze,i posluchac co on ma do powiedzenia?
Wanilia, gratuluje otrzymania kredytu 🙂 teraz pewnie budowa przyspieszy i moze Boze Narodzenie juz w swoim domu spedzicie? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...