Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Unas bioderka 24 kwietnia!!! zaczynam Sare profilaktycznie pieluchowac. Godzinka dzennie, bo 4 miesiac zycia na bioderka to pozno strasznie 🤢

My USG mamy 18 Stycznia 🙂 Mam nadzieje ze od tej pory nie bedzie trzeba zakladac mu drugiej pieluchy. Strasznie to niewygodne. Zle sie zapina body 😞
Co do pieluchowania to moj ma caly czas zalozona ta druga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
Agami kciuki trzymam za dobre samopoczucie poszczepionkowe Kubusia 🤪

Nadia, a Ty dokarmiasz małą mlekiem modyfikowanym??? Bo pleśniawki to z tego co słyszałam, że na piersi baaaardzo rzadko się przyplątują 🤔


No właśnie ja tylko pierś.. kurcze nie wiem od czego to... mała od urodzenia trochę ich miała, ale mówili, że tak może być. A teraz cały języczek. boję się, że na gardełko jej pójdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
NovaM napisał(a):
Agami kciuki trzymam za dobre samopoczucie poszczepionkowe Kubusia 🤪

Nadia, a Ty dokarmiasz małą mlekiem modyfikowanym??? Bo pleśniawki to z tego co słyszałam, że na piersi baaaardzo rzadko się przyplątują 🤔


No właśnie ja tylko pierś.. kurcze nie wiem od czego to... mała od urodzenia trochę ich miała, ale mówili, że tak może być. A teraz cały języczek. boję się, że na gardełko jej pójdzie...


Ajjjć 😞
To leć do tego lekarza i po powrocie napisz co i jak koniecznie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
NovaM napisał(a):
Agami kciuki trzymam za dobre samopoczucie poszczepionkowe Kubusia 🤪

Nadia, a Ty dokarmiasz małą mlekiem modyfikowanym??? Bo pleśniawki to z tego co słyszałam, że na piersi baaaardzo rzadko się przyplątują 🤔


No właśnie ja tylko pierś.. kurcze nie wiem od czego to... mała od urodzenia trochę ich miała, ale mówili, że tak może być. A teraz cały języczek. boję się, że na gardełko jej pójdzie...

glowa w gore moze sie okazac ze to nalot z mleka 🙂 ja myslalam ze maly ma plesniawki, przyszla polozna i mowi ze to mleko bo mlody co 2 godziny je;p i plesniawki jak by byly tp poszly by kolo ust tez;p no i sie uspokoilam;pc ale do lekarza idz idz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie ranne ptaszki!! 🙂
my dopieor sie ogarnelismy, dzi noc uplynela nam na stekaniu i zrobieniu 10 kup 😉
teraz tez nie chcemy spac... ja nie wiem... zaraz pocisiemy na spacerek to moze troszke pospi na dworze 🙂
co do mleka jesli potrzebujecie raz na jakis czas to moze lepiej kupic takie juz gotowe do podania w butelce ze smoczkiem. nam kazali takie kupic w szpitalu i nam zostalo wiec mamy na czarna godzine. Wazne do lipca, oczywiscie zamkniete. Nie jest tanie, ale jak taka duza puszka ma sie przeterminowac to chyba bardziej sie oplaca takie malutkie.
nadia pytalas o pozycje do karmienia - my w nocy to na lezaco na boczku albo maly lezy mi na brzuchu ale to rzadziej. A w dzien normanie na rece 🙂
ok ide bo wypadl malemu smok i sie rozkleil z tego powodu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry bardzo 🙂

u nas wczoraj mały poszedł spać o 20.30 😁 normalnie szał ciał, wstał przed 22 - zrobił kupę 😁 i poszedł spać dalej. karmienie pierwsze o 1.50. karmienie drugie o 6 🙂 i potem jeszcze po 8 kupka. i spał do 9. a ja się ubrałam dzisiaj ładnie po domu, włosy umyłam, pomalowałam się i w ogóle 🙂 a mój Maciek po 10 zaczął kupę robić. i już wydawało mi się, że skończył i wziełam go na przewijak i zaczęłam przebierać a on jeszcze popuszczał sobie. no to tak sobie siedziałam obok przewijaka, pupę mu zasłoniłam pieluchą tetrową i czekam i czekam. no i kiedy dłuższą chwilę nic nie wylatywało, mały się skończył prężyć to wzięłam tą pieluchą i chciałam go wycierać, a wtedy ----> wystrzał kupy wprost na mnie 🤪 🤪 🤪 miałam obesrane jeansy, bluzkę, stanik, nawet za stanikiem miałam na cyckach kupę, na buzi też, no i krzesło, dywan 😎 Maciek dał czadu 😁

a najlepsze było, że jak zrobił ten wystrzał to potem leżał i się uśmiechał pięknie 🙃 aaa, i w międzyczasie zdążył cały się posikać, więc musiałam go całego przebierać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka napisał(a):
a ja dzis w nocy odwiedzilam pogotowie, haha, budze sie na karmienie, biore mała a ta az parzy taka goraca, wiec jej mierze temp i ma 38,5 to pojechalismy i dr stwierdzila ze ona nie wie czemu ta temp i do szpitala kłasc dziecko. i dała skier, ja jeszcze do szpitala nie poszłam, bo musiałabym ja tam zostawic samą, bo tam nie ma dla matek miejsca , temp jej spadła ma teraz ponad 37 ale to chyba dla takiego dziecka to ok ta temp? nie chce zeby jej dawali milion leków w tym szpitalu, jak raczej nic jej nie jest, moze cos zjadłam, w kazdym badz razie mierze jej co chwila i bije sie z myslami, jak nie ma nawet 38 to chyba jeszcze nie bede jej zostawiac w szpitalu, jak myslicie? pozatym je, sra, zachowuje sie normalnie, jak zdrowe dziecko

Mysle, ze bez sensu faszerowac dziecko lekam czy nawet antybiotykiem, bo jak wezma ja do szpitala to pewny antybiotyk tak zapobiegawczo...
Moj maly tez czasem goraczkuje tak do 38 i nie robie z tego problemu, widac organizm sam daje rade z drobnymi zapaleniami, musi sie sam bronic, on byl przez pierwsze dwa tytgodnie zycia na antybiotykach wiec mu wystarczy.
Ale badz czujna i jakby wzroslo do 39 i nie dzaialaly leki na zbicie goraczki to lepiej jedz do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka napisał(a):
dzieki dorianna , bo mi tu mowia w domu ze to za male dziecko i zeby zostawic w szpitalu,a ja nie chce bo nie bede miala kontroli nad tym co jej tam dają i co z nia robia . no nic bede co chwila sprawdzac i czekac jak nie wzrosnie do 38 to nigdzie jej nie zostawiam
Jestem tego samego zdania, ze przy mamie najbezpieczniej, w szpitalu moglaby dopiero cos zlapac, bo tam jest tyle bakterii...
Jesli zachowuje sie jak zwykle, ma dobry apetyt i sie wyproznia to nie ma zagrozenia zycia i mysle, ze bez paniki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja jestem wyspana dzisiaj 🤪 mama mi poradziła że jak kąpiemy małą o 19 i ona idzie spać tak o 20 budzić ją o 23 na jedzenie żeby jej się unormowało i bajka 24 śpi pobudka o 6 normalnie żyć nie umierać 🤪 wczoraj zapomniałam oglądać porodówki ale dzisiaj leci jestem w ciąży i.. i później porodówka więc będę widziała wczorajszy odcinek 😆
nadia85 wczoraj pisałam ci co możesz zrobić na pleśniawki..
Ulka też bym małej nie zostawiła w szpitalu siedź twardo w domu 🙂
Aqami słyszałam jak robią szczepionki dzieciom 😮 na chama..... 🤨 😞 współczuje.. biedny Kubuś..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
ja jestem wyspana dzisiaj 🤪 mama mi poradziła że jak kąpiemy małą o 19 i ona idzie spać tak o 20 budzić ją o 23 na jedzenie żeby jej się unormowało i bajka 24 śpi pobudka o 6 normalnie żyć nie umierać 🤪 wczoraj zapomniałam oglądać porodówki ale dzisiaj leci jestem w ciąży i.. i później porodówka więc będę widziała wczorajszy odcinek 😆
nadia85 wczoraj pisałam ci co możesz zrobić na pleśniawki..
Ulka też bym małej nie zostawiła w szpitalu siedź twardo w domu 🙂
Aqami słyszałam jak robią szczepionki dzieciom 😮 na chama..... 🤨 😞 współczuje.. biedny Kubuś..

wbijajac igłe prawie pionowo;/ z raczke i 2 razy w nozke;/ masakra 😞( trzeba zaczac odkladac kase 120zl moze sie uda na nastepne szczepienie odloZyc;/ najwyzej pozyczymy bo ja plakalam razem z nim 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka napisał(a):
agami mi powiedzialy ze trzeba sie dobrze zastanowic jaka sie wybiera bo potem trzeba do konca tym samym szczepic, czyli nie wiem czy bedziesz teraz moga skojarzoną? wiem ze jak sie zacznie płatnymi to trzeba platnymi do konca juz

pediatra powiedziala ze mozna zmienic sama zapytala czy nastepny raz bierzemy 5w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U Nas dzis pieknie swieci sloneczko 🙂 wiatr troche wieje, ale i tak wybralismy sie na spacerek do lasu 🙂 wyszlismy o 12:15 wrocilismy 13:30 🙂
Co do szczepien i zastrzykow to mo maly mial antybiotyk w szpitalu i tez pionowo w tylek wbijali mu igle. Plakal chyba minute, wiec nie bolalo go bardzo. Zobaczymy jak teraz bedzie na szczepieniach. Idziemy 24 Stycznia. Ja sobie tlumacze ze to dla jego dobra, zeby potem nie chorowal na gorsze choroby. Zobaczymy czy jak pojdziemy na szczepienia to takie myslenie mi wystarczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...