Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej hej 🙂

właśnie uśpiłam małego 🙂 a teraz mam czas dla siebie, czyli na prasowanie i kilka innych domowych robótek 😉
co do jedzenia smażonego to ja jem, 2 razy w tygodniu zazwyczaj (schabowy plus rybka), jadłam naleśniki, a one też smażone. Maćkowi nic po tym nie jest 🙂

Basieńka Florek świetny 🙂 🙂 🙂
Beata dobrze, że Sarah jest zdrowa 🙂
coq no to Bambina szaleje 😁
chloe Twój uśmiecha się do duchów 😁 a mój Maciek czasami walczy z demonami, tak się śmiejemy z niego, bo czasem zaczyna wymachiwać rękami, patrzeć się w jakiś punkt, złości się wtedy i mówimy, że z demonami walczy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
🙂


Zadowolona jestes mamcia widze! 🙂

A ja wlasnie z bolem serca daje Malej mleko modyfikowane 😞 W piersiach susza 😞 Zaczelo sie wczoraj wieczorem - pisalam ze tylko 50ml sciagnelam. W nocy Mala jadla wiec chyba cos tam bylo, rano tez. Ale dzis po poludniu plakala przy piersiach, wiec laktator w lapki i sciagnelam ledwo 20 ml, a ile sie jeszcze przy tym nameczylam 😮
Zadzwonilam wiec do meza, zeby mleko kupil (nie wiem chyba je produktowal, tyle czasu mu zeszlo!).
Wiem, ze to nic, ze sie takiego mleka napije, ale ja mam troche hopla na tym punkcie i myslalam, ze uda mi sie Yasminke tylko na moim uchowac.
No zastanawiam sie co sie stalo. Jestem przeziebiona i dosc slaba, do tego wczoraj malo jadlam i pilam - chyba to mi laktacje spierdzielilo 😠

Eh je i spi moj aniolek, byla juz na prawde glodna. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
pammat napisał(a):
🙂


Zadowolona jestes mamcia widze! 🙂

A ja wlasnie z bolem serca daje Malej mleko modyfikowane 😞 W piersiach susza 😞 Zaczelo sie wczoraj wieczorem - pisalam ze tylko 50ml sciagnelam. W nocy Mala jadla wiec chyba cos tam bylo, rano tez. Ale dzis po poludniu plakala przy piersiach, wiec laktator w lapki i sciagnelam ledwo 20 ml, a ile sie jeszcze przy tym nameczylam 😮
Zadzwonilam wiec do meza, zeby mleko kupil (nie wiem chyba je produktowal, tyle czasu mu zeszlo!).
Wiem, ze to nic, ze sie takiego mleka napije, ale ja mam troche hopla na tym punkcie i myslalam, ze uda mi sie Yasminke tylko na moim uchowac.
No zastanawiam sie co sie stalo. Jestem przeziebiona i dosc slaba, do tego wczoraj malo jadlam i pilam - chyba to mi laktacje spierdzielilo 😠

Eh je i spi moj aniolek, byla juz na prawde glodna. 😞


coq 😘 wiem, że chciałaś tylko na swoim, ale jak to się mówi "z pustego to i Salomon nie naleje", nie zrobiłaś Yasmince tym krzywdy a wręcz przeciwnie, zaspokoiłaś jej głód i teraz może sobie spokojnie odpocząć 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Konstancyjka zasypia właśnie 🙂 cwaniara się zrobiła od 3 dni po kąpieli walcze żeby poszła spać odpycha głowę o 180 stopni jak jest odwrócona do ściany i se kuka 😁
Właśnie wpadłam na pomysł że może zgłoszę się o dotację w Unii i otworzę żłobek u nas bo żadnego nie ma.. muszę poważnie pomyśleć nad tym 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Dzieki Aga 😘
Wiem,ze najwazniejsze, zeby pelen brzuszek miala.
p.s. Twoj walczacy z demonami mnie rozbawil. 😁 😁

Pam za mna juz rok chodzi ochota na kawiarnie dla mam i ciezarnych i mysle, ze gdybym byla w Polsce juz bym dzialala. 🤨

też fajny pomysł coq a z drugiej strony jakbym zadziałała jeszcze w tym roku to mogłabym z Konsti 24h być 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Dzieki Aga 😘
Wiem,ze najwazniejsze, zeby pelen brzuszek miala.
p.s. Twoj walczacy z demonami mnie rozbawil. 😁 😁

Pam za mna juz rok chodzi ochota na kawiarnie dla mam i ciezarnych i mysle, ze gdybym byla w Polsce juz bym dzialala. 🤨

też fajny pomysł coq a z drugiej strony jakbym zadziałała jeszcze w tym roku to mogłabym z Konsti 24h być 🤪



No dokladnie 😆 to mysl intensywnie i dzialaj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
Konstancyjka zasypia właśnie 🙂 cwaniara się zrobiła od 3 dni po kąpieli walcze żeby poszła spać odpycha głowę o 180 stopni jak jest odwrócona do ściany i se kuka 😁
Właśnie wpadłam na pomysł że może zgłoszę się o dotację w Unii i otworzę żłobek u nas bo żadnego nie ma.. muszę poważnie pomyśleć nad tym 😎

Jesli moge cos doradzic nie nazywaj tego zlobkiem, bo wtedy musisz miec sterylne warunki plus pielegniarke. Sanepid sie wtedy bardzo czepia. Natomiast mozesz zalozyc klub malucha czy cos podobnego gdzie beda chodzic dzieci od 5 miesiecy 🙂 wtedy ochodzisz ten przepis zwiazany z pielegniarkami 🙂
A pomysl bardzo fajny, wlasnie pisalam o tym Ulce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
pammat napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Dzieki Aga 😘
Wiem,ze najwazniejsze, zeby pelen brzuszek miala.
p.s. Twoj walczacy z demonami mnie rozbawil. 😁 😁

Pam za mna juz rok chodzi ochota na kawiarnie dla mam i ciezarnych i mysle, ze gdybym byla w Polsce juz bym dzialala. 🤨

też fajny pomysł coq a z drugiej strony jakbym zadziałała jeszcze w tym roku to mogłabym z Konsti 24h być 🤪



No dokladnie 😆 to mysl intensywnie i dzialaj!

muszę się w drążyć głębiej w temat bo można dostać nawet 40 tys z dotacji 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
coquelicot napisał(a):
pammat napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Dzieki Aga 😘
Wiem,ze najwazniejsze, zeby pelen brzuszek miala.
p.s. Twoj walczacy z demonami mnie rozbawil. 😁 😁

Pam za mna juz rok chodzi ochota na kawiarnie dla mam i ciezarnych i mysle, ze gdybym byla w Polsce juz bym dzialala. 🤨

też fajny pomysł coq a z drugiej strony jakbym zadziałała jeszcze w tym roku to mogłabym z Konsti 24h być 🤪



No dokladnie 😆 to mysl intensywnie i dzialaj!

muszę się w drążyć głębiej w temat bo można dostać nawet 40 tys z dotacji 🤪

fajny artykul wlasnie w tym temacie:
http://prawocywilne.blox.pl/2011/03/Zalozenie-klubu-malucha-mini-zlobek.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
pammat napisał(a):
coquelicot napisał(a):
pammat napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Dzieki Aga 😘
Wiem,ze najwazniejsze, zeby pelen brzuszek miala.
p.s. Twoj walczacy z demonami mnie rozbawil. 😁 😁

Pam za mna juz rok chodzi ochota na kawiarnie dla mam i ciezarnych i mysle, ze gdybym byla w Polsce juz bym dzialala. 🤨

też fajny pomysł coq a z drugiej strony jakbym zadziałała jeszcze w tym roku to mogłabym z Konsti 24h być 🤪



No dokladnie 😆 to mysl intensywnie i dzialaj!

muszę się w drążyć głębiej w temat bo można dostać nawet 40 tys z dotacji 🤪

fajny artykul wlasnie w tym temacie:
http://prawocywilne.blox.pl/2011/03/Zalozenie-klubu-malucha-mini-zlobek.html

o dziękuję !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka,
dopiero teraz udało mi sie do was zajrzec, kalina caly czas jest taka absorbujaca...tylko placz i tylko na rece, myśle ze to po tym szczepieniu jeszce jest, chociaz w nocy spala super od 20 do 7.15, a potem jeszcze do 10 😁 oczywiscie to wykorzystalam i spalam razem z nia 😁
A teraz relacja 😁
Dwonilam rano do tego ośrodka wczesnej interwencji rano i babka mi mowi, że moge dzisiaj przyjechac na 13 do rehabilitanta 😁 i na 15 marca umowila nas do neurologa.
Wiec pojechalismy na ta 13, i jak powiedzialm rehabilitantce, ze Kalina ma 3 m-ce i nie przewraca sie jeszcze na boczki an na plecy, to zrobila mine, ktora mowila sama za siebie 😉 A wiec ma jescze czas na nauczenie sie tego, piastek tez wcale nie zaciska,wiec zadnych przykurczow nie ma. Ma czas do 6m-cy zeby sie nauczyc przewracania. jedyne na co musze zwrocic uwage, to leżenie na brzuchu, musze ja duzo klasc, bo żle uklada raczki i dlatego nie podnosi glowki. To mamy ćwiczyć (4 ćwiczeni, ktore mam z nia wykonwac) i codzienny masaż ciałka (uczyla nas tego). Mowila ze lezenie na brzuszku jest szalenie wazne, dzieki temu dziecko nabywa umiejetności do poźniejszego chodzenia i pełzania. pytalam jescze o to podciaganie i powiedziala,aby tego nie robic 😮 wiec jednak nie bede jej dzwigala.
pdsumowując to wszystko z moim dzieciątkiem w porzadku 🙂
Ale zeby nie bylo tak wesolo, Kalina caly czas sie darła jak szalona 😮 jeszcze nigdy tak sie nie wydzierala!!!masaz powinien jej sie podobac, a darla sie przy nim w nieboglosy. nie powinna bo to podobno przyjemne dla dziecka, ale jak ja masowalm po kapieli, to byla grzeczniutka. Wiec chyba tylko tam miala focha.

aha, Coq, ja też mam hopla na punkcie naturalnego karmienia 😉 nie wiem dlaczego, butla dla mnie to maskra jakaś. na szczeście, odpukać, narazie mam duzo mleka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny ambitne plany 🙂 i dobrze 🙂

ja mam na oku kawiarnię do prowadzenia. jest w jednym z uzdrowisk u mnie, poprzedniej właścicielce kończy się umowa, a właściciel uzdrowiska mówił, że mogłabym to wziąć, żeby poprowadzić. w sumie ciasto jakieś, różne rodzaje kawy i herbaty, wino, piwko i organizowanie ze 2-3 razy w tygodniu wieczorków dla kuracjuszy. i ogólnie bym się tym zajęła, chciałabym. ale... Maciek... niestety musiałabym popołudnia i wieczory spędzać bez niego. a poza tym moja mama powiedziała, że ona owszem zawsze mi pomoże jak mi trzeba będzie w opiece nad Maćkiem ale ona pracuje i nie chce mieć drugiego etatu popołudniami, bo musi kiedyś odpocząć. i w zupełności ją rozumiem. a nie chcę Maćka zostawiać z kimś obcym. ale gdybym znalazła kogoś do wspólnego prowadzenia to wtedy co drugi dzień to może by dało radę... no nie wiem, cały czas nad tym myślę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
musiałam dać cyca bo była chyba nie dojedzona i teraz dopiero ma off 😆


Milych snow! 🙂
Moja wywija na macie. Jeszcze kapiel nas czeka bo dzis przez to cale zamieszanie, nie chcialam jej meczyc.
Niby taka glodna byla, a wiecie ilz zjadla? 35ml 😮 A ciamkala i ciamkala i nawet usnela, po czym nagle ozywienie i do ataku. Dobrze, ze chociaz teraz sama soba sie potrafi zajac. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka napisał(a):
kuźwa dopiero poszła koleżanka...
juz tak marudziłam , ze kąpiel, ze chce spac juz itd a ta siedziała i sziedziala caly dzien ja pierdziele myslalam ze nigdy nie pojdzie
tak mi sie mała rozryczała z tego zmeczenia ze pol godziny chyba wrzeszczała, ale wtedy kolezanka poszla bo jej chyba juz uszy spuchly! hahah

no a szef nie odbiera wiec trzeba bedzie go w poniedzialek odwiedzic
pewnie nie zdażyl kodeksu przeczytac

dzieki Basienka za pomysł, chyba najlepiej swoją firme, bo u kogos to sie czlowiek nigdy nie dorobi, a z tym klubem maluszka to dobra sprawa musi być bo i zaraz by sie chętne baby do pracy znalazły i dzieciaczki do opiekowania, i ja chyba lubie dzieci i chciałbym wiecej tylko zeby poród tak nie bolał! jeszcze go wspominam lub jak opowadam to płacze czaicie, mi jakas rysa na psychice została


a ja bym mogla jescze raz rodzić 😁 serio, dla mnie nie bylo tragedii, wiadomo bolało, ale nie bylo tak żle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Ulka napisał(a):
kuźwa dopiero poszła koleżanka...
juz tak marudziłam , ze kąpiel, ze chce spac juz itd a ta siedziała i sziedziala caly dzien ja pierdziele myslalam ze nigdy nie pojdzie
tak mi sie mała rozryczała z tego zmeczenia ze pol godziny chyba wrzeszczała, ale wtedy kolezanka poszla bo jej chyba juz uszy spuchly! hahah

no a szef nie odbiera wiec trzeba bedzie go w poniedzialek odwiedzic
pewnie nie zdażyl kodeksu przeczytac

dzieki Basienka za pomysł, chyba najlepiej swoją firme, bo u kogos to sie czlowiek nigdy nie dorobi, a z tym klubem maluszka to dobra sprawa musi być bo i zaraz by sie chętne baby do pracy znalazły i dzieciaczki do opiekowania, i ja chyba lubie dzieci i chciałbym wiecej tylko zeby poród tak nie bolał! jeszcze go wspominam lub jak opowadam to płacze czaicie, mi jakas rysa na psychice została


a ja bym mogla jescze raz rodzić 😁 serio, dla mnie nie bylo tragedii, wiadomo bolało, ale nie bylo tak żle


ja też bym mogła rodzić jeszcze raz, bólu już nie pamiętam, pamiętam tylko to cudowne uczucie, kiedy położyli na mnie malutkiego człowieczka 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
pammat napisał(a):
musiałam dać cyca bo była chyba nie dojedzona i teraz dopiero ma off 😆


Milych snow! 🙂
Moja wywija na macie. Jeszcze kapiel nas czeka bo dzis przez to cale zamieszanie, nie chcialam jej meczyc.
Niby taka glodna byla, a wiecie ilz zjadla? 35ml 😮 A ciamkala i ciamkala i nawet usnela, po czym nagle ozywienie i do ataku. Dobrze, ze chociaz teraz sama soba sie potrafi zajac. 😜

i do ataku 😁 😁 😁 hahaha no co za terrorystka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa widzisz wszystkie specjalistki z forum juz Ci powiedzialy-zeKalinka zdrowa dziewczynka. Dzis tylko potwierdzenie uzyskalas 🙂 A ten masaz to wiesz, w koncu w domu nie byla, wiec moze nowe otoczenie. Moja jak ma zla chwile 😜 to tez sie wydziera przy masazu.

Aga no widzisz gdybym byla blisko, to bym z Toba w spolke moze weszla 😉
A mnie sie marzy taka kawiarnia aktywna, duzo miejsca, cieple kolory, jakis ogrod,zdrowe slodkosci i inne przekaski, zajecia dla dzieci, gry, ksiazki, dni z filmami itd. itd. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...