Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
dorianna napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
dorianna mój mały ma gips zmieniany co tydzień. za pierwszym razem miał 10 dni, a teraz co tydzień. w poniedziałek założą mu 4 gips. a jak długo jeszcze to nie wiem... lekarz powiedział, że tyle ile będzie trzeba. a oni sami nie wiedzą, bo monitorują sytuację na bieżąco.

Oj to tez biedaczek sie nameczy, a co dokladnie mowia lekarze?


lekarze mówią, że widać znaczącą poprawę ustawienia stópki 🙂

To dobrze, ze jest poprawa 🙂, a bedzie mial jakies problemy w przyszlosci z chodzeniem?


nie powinien. ja też miałam taki problem jak się urodziłam. tylko, że u mnie to było w wiekszym stopniu niż u niego. i gipsy miałam przez rok. a teraz chodzę, biegam, jeżdżę na rowerze, tańczę i robię wszystko co każdy człowiek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no ja wczoraj caly dzien z malym na piersi (wczesniej nawet w dzien musiałam dokarmiać) ale wieczorem na noc musiałam mu dac butli bo chyba juz nie miał co zjeść i sie okrutnie wściekał ..... i z butli dojadl tylko 30 ml a juz był spokój 🙂

dziś póki co tez jedziemy na piersi ale dzis juz sie zaczyna awantura wiec nie wiem czy wcześniej niż przed spaniem nie dostanie butli bo sił brak .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamsuie kolejne pytanie zagubionej matki 🙂

jak ubieracie maluszki ????

bo ja kaftanik , pajacyk i malego w rożek pakuje no chyba ze spi to na rożek jeszcze kocyk
w mieszkaniu jakieś 21-22

prosze wypowiedzcie się 🙂

guga współczuje ....ja mam wszystkie cztery zęby mądrości więc znam ten ból....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
mamsuie kolejne pytanie zagubionej matki 🙂

jak ubieracie maluszki ????

bo ja kaftanik , pajacyk i malego w rożek pakuje no chyba ze spi to na rożek jeszcze kocyk
w mieszkaniu jakieś 21-22

prosze wypowiedzcie się 🙂

guga współczuje ....ja mam wszystkie cztery zęby mądrości więc znam ten ból....



U mnie najczesciej body plus spiochy albo pajac, albo body z dlugim rekawem plus spodenki spioszkowe takie. I skarpetki. A mam 19 - 20 st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
kurde jak widzę jak szalejecie na forum to mam nadzieje ze i my z Misiem sie dotrzemy i wrócę do rzeczywistości........ bo nie jest lekko ☺️ ☺️ ☺️


Wrocisz do nas, wrocisz Mariko! Poczatek nie jest latwy. A Ty dzielnie walczysz z laktacja wiec daj sobie i Maemu czas.
U mnie juz niby dobrze po miesiacu, ale nie ma idealnego porzdku dnia i czasami wydaje mi sie, wszystko stoi na glowie. 🙃
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
mamsuie kolejne pytanie zagubionej matki 🙂

jak ubieracie maluszki ????

bo ja kaftanik , pajacyk i malego w rożek pakuje no chyba ze spi to na rożek jeszcze kocyk
w mieszkaniu jakieś 21-22

prosze wypowiedzcie się 🙂

guga współczuje ....ja mam wszystkie cztery zęby mądrości więc znam ten ból....


ja ubieram body+śpiochy i skarpetki na nóżki, bo on zawsze ma zimne pytki 😉 a potem zawijam go w rożek bądź kocyk 🙂 🙂 a w domu mam ok 20 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
nadia85 napisał(a):

Aga, Dorianna współczuję Wam..


nadia nie trzeba nam współczuć, nie lubię tego. ja dziękuję Bogu, że Maciuś oprócz nóżki jest całkowicie zdrowy. a za nas trzeba trzymać kciuki, żeby było lepiej


Aga współczucie to dobra cecha. Napisałam tak, bo teraz jako matka bardziej rozumiem co czują kobiety, gdy choruje ich dziecko. Bardziej potrafię wczuć się w ich położenie. I oczywiście trzymam kciuki, żeby było lepiej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
guga napisał(a):
bry mamuski....

😮 😮 😮 😮 poszly guginki spac o 0145 i od 0555 na nogach 😮 😮 😮
Nie musze opisywac samopoczucia 😞 🤢


Guga moja nie spała do 2 w nocy... jakaś masakra... nie wiem, co się dzieje.. płacze bidulka.. pomaga suszarka, tzn. jej dźwięk... przy niej uspokaja się i zasypia.. ale na krótko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
Dziewczyny, czy bolą Was piersi? I brodawki? Myślałam, że to z czasem przechodzi, a tak mnie bolą po karmieniu, że szok. Też tak macie?

mnie na początku pierwsze 3-4 dni bolały niemiłosiernie, położna poradziła mi, żeby po każdym karmieniu smarować brodawki oliwką i pomogło 🙂 Weź spróbuj może Ci też pomoże 🙂 a jak nie to może specjalne kremy na brodawki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Dziewczyny, czy bolą Was piersi? I brodawki? Myślałam, że to z czasem przechodzi, a tak mnie bolą po karmieniu, że szok. Też tak macie?

mnie na początku pierwsze 3-4 dni bolały niemiłosiernie, położna poradziła mi, żeby po każdym karmieniu smarować brodawki oliwką i pomogło 🙂 Weź spróbuj może Ci też pomoże 🙂 a jak nie to może specjalne kremy na brodawki??


Mam ten krem, i na początku poranione miałam brodawki, ale teraz już niby nie mam ran, a zaczął się ból. Mam wrażenie, że stanik z wkładkami(też je cały czas nosicie?) wpycha mi sutki do środka, takie dziwne uczucie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa oby nasze maluszki jak najszybciej wyzdrowialy, co zapomnimy o tych naszy przezyciach 🙂

A co do ubierania malego, to ubieram mu same spiochy, no i kolderka, a w domu mam ok 23 stopni.

No i co do piersi, to mnie ogolnie nie bola, tylko jak maly zaczyna ssac to tylko troche tak sciagna, a pozniej juz nie 🙂

Dobrej nocki i chociaz w czesci przespanej, bo u mnie sama nie wiem jak bedzie, bo maly troche nie spokojnie spi, jakby go cos bolalo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
Dziewczyny, czy bolą Was piersi? I brodawki? Myślałam, że to z czasem przechodzi, a tak mnie bolą po karmieniu, że szok. Też tak macie?

mnie bolaly pierwszy tydzien, potem luz, tylko jak maly zaczyna ssac to szczypia troche, szczegolnie jedna... podobno trzeba na koniec karmienia swoim mlekiem troszke posmarowac.
no i bola mnie jeszcze troche jak sie napelnianiaja piersi mlekiem, to take smieszne ucuzcie, troche smyra, troche szczypie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
guga napisał(a):
bry mamuski....

😮 😮 😮 😮 poszly guginki spac o 0145 i od 0555 na nogach 😮 😮 😮
Nie musze opisywac samopoczucia 😞 🤢


Guga moja nie spała do 2 w nocy... jakaś masakra... nie wiem, co się dzieje.. płacze bidulka.. pomaga suszarka, tzn. jej dźwięk... przy niej uspokaja się i zasypia.. ale na krótko..

a nasz sie strasznie rozpuscil, spi tylko z nami w salonie, nie ma mowy o zoastniu samemu w pokoju..... czym glosniej tym lepiej, psy szczekaja, tv gra, a on spi jak zabity!!! a w swoim pokoiku tylko zamkne trzwi to slysze łaaaaa!!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
marika321 napisał(a):
mamsuie kolejne pytanie zagubionej matki 🙂

jak ubieracie maluszki ????

bo ja kaftanik , pajacyk i malego w rożek pakuje no chyba ze spi to na rożek jeszcze kocyk
w mieszkaniu jakieś 21-22

prosze wypowiedzcie się 🙂

guga współczuje ....ja mam wszystkie cztery zęby mądrości więc znam ten ból....



U mnie najczesciej body plus spiochy albo pajac, albo body z dlugim rekawem plus spodenki spioszkowe takie. I skarpetki. A mam 19 - 20 st.

ja tez mam wszystkie 4 i swoije z nimi przezyla, wspoczuje bo teraz nawet nic przeciwbolowego nie mozna 😞

co do ubierania to nas polozna okrzyczala ze go przegrzewam!! kazala tylko aftanik/body i spiochy albo sam pajac. bez becika bez niczego. podobno najgorsze co mozna zrobic to przegrzac malucha... no nie wiem, posluchalam jej ale korci mnie zeby go czyms przykryc czasem... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry!

Chloe ja wyczytalam jak twoja polozna mowi, ze zimno nie jest tak zle jak przegrzanie dziecka i ze temp. nie powinna przekraczac 21 st. w pmieszczeniu.
U mnie dzis noc srednia,meczymysmy sie z usnieciem do polnocy. Kilka przebudzen, a o 6:30 ogladalysmy clipy i Yasminka sobie tanczyla. 😆 No i wlasnie sie obudzilysmy, choc ja bym jeszcze pospala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...