Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej laski 🙂
Moja dzisiaj nie płacze 🤪
Jej mam nadzieję, że tak do rana będzie. Wymęczyłam ją spacerkami i wizytą u babci..
Pamm też bym wolała nie dawać antybiotyku, ale Tosia ma straszny języczek, aż kożuszek jej się zrobił... mam nadzieję, że pomoże..
Jak się bawicie z Waszymi dzieciaczkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
dorianna napisał(a):
No u mnie dla odmiany maly spi, ale niedlugo sie obudzi na karmienie, a za to starszy zamiast spac to sie bawi 🙂 hehe tak to juz jest z dzieciakami 😁


no to masz wesoło 🙂 a mój mały pewnie na karmienie obudzi się po 22. dlatego zaraz polecę się umyć i do łóżka poczytać coś zanim mały się obudzi 🙂

No zasnol wreszcie z 15 minut temu 🙂 Bo chyba czekal na tate i bawil sie z nim do 22, a potem mama musiala uspic 🙂

meliska ja plamilam tak na brazowo do momentu az nie wyjelam sobie wszystkich trzech szwow, ktore mialam na szyjce i tylko tam mialam, no i od tamtej pory sucho 😁

A karmie tez tylko z jednego cyca tak po ok 10 minut i maly sie najada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz troche mniej przyjemna sprawa... Prawdopodobnie moj maly bedzie musial isc do szpitala, bo chyba ma zakazenie ukladu moczowego, a dokladnie robilam mu badania moczu i ma jakies bakterie, bialko i bardzo metny mocz... Znowu antybiotyk i najmniej dwa tyg. w szpitalu 😞
To wszystko przez to wodonercze, no i sie jeszcze okaze czy bedzie konieczna operacja czy tez moze dodatkowe badania... Biedny ten moj malutki, od poczatku pod gorke... 🥴 😞 🤨
Mam nadziej, ze zadna z was nie bedzie musiala przezywac czegos podobnego i wszystkie malenstwa beda zdrowe 🙂
A teraz ide do lozka, bo trzeba troche pospac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
Teraz troche mniej przyjemna sprawa... Prawdopodobnie moj maly bedzie musial isc do szpitala, bo chyba ma zakazenie ukladu moczowego, a dokladnie robilam mu badania moczu i ma jakies bakterie, bialko i bardzo metny mocz... Znowu antybiotyk i najmniej dwa tyg. w szpitalu 😞
To wszystko przez to wodonercze, no i sie jeszcze okaze czy bedzie konieczna operacja czy tez moze dodatkowe badania... Biedny ten moj malutki, od poczatku pod gorke... 🥴 😞 🤨
Mam nadziej, ze zadna z was nie bedzie musiala przezywac czegos podobnego i wszystkie malenstwa beda zdrowe 🙂
A teraz ide do lozka, bo trzeba troche pospac.


dorianna współczuje i jednoczesnie podziwiam Cie...ja panikuje, ze mała ma teraz katar i kaszel,a twój Maluszek takie chorobsko straszne, ale widac, ze nie panikujesz i jestes dobrej mysli..tak trzymaj 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurde dziewczyny, ja nie wiem jak usypiac kaline szybko. jak zasnie co prawda to spi od ok. 22-23 do 2-3, a potem do 6-7. Ale jak zaczynam o 20 uspypianie, to trwa to do 2-3godz. A wlasciwie tylko daje j=ej cyca i licze ze przy nim usnie, a jak tego nie robi, to nie wiem co robic i na siłe wpycham jej cyca do buzi przez te 2-3 godz. to jest bez sensu, tyle czasu trace,a poza tym nie powinno tak byc, bo ona sie zaczyna przyzwyczajac, ze w ciagu dnia tez co chwila chce cyca, a nie chce byc jej newolnikiem ....jak wieczorem usypiacie? jesli same nie zasypiaja?
Chyba musze poczytac to "Uśnij wreszcie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka napisał(a):
chloe a próbowalaś pieluszki happy? tam gumka niby jest ale moim zdaniem gorsza niz w pampersach tzn jak zakladam mojej malej to jakby tej gumki nie bylo, miedzy nogami ma takie dziury ze pewnie jakbym ja na boku polozyla i by zaczela sikac to wszystko by sobie wyplynelo!

ja zaczynałam od Happy i jak Milence plecami wyszło to zużyłam paczkę i koniec z nimi. niestety dostałam w prezencie i daje na zmiane z pampersami Pampersa.czaję się na te z biedronki tylko że dostałam jeszcze 3 paczki w prezencie -2 Pampersa i Huggiesy.moja kuzynka i jedna znajoma jadą tylko na biedronkowych i chwalą bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karmienie u nas wygląda tak ze nie liczę czasu...jakieś 10 min to góra.czasami jak zaśnie przy cycu to wcześniej go umiętoli długo ze już nic nie leci i boli aż.wyciagam odkładam i śpi. raczej zasypia sama w łóżeczku.smokiem ją terroryzuje 🙂 po Julce mam nauczke zeby nie spać z dzieckiem i nie nosić do uśnięcia.na nic nie ma się czasu.kręgosłup i ręce bolą a do tego człowiek się denerwuje że dziecko nie chce usnąć i jest się jeszcze bardziej zmęczonym.smoczka jak wypluje to przecież każdy może jej do pysia wcisnąć tak?wiadomo ze jak płacze ze smokiem w buzi to trzeba ją przytulić trochę ale jak się uspokoi to odkładam i tak czasami kilka razy ale rezultaty w czasie późniejszym są bezcenne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no własnie te dupcynki mają takie małe! ja sie przyzwyczaiłam do zapachu pampersa i kojarzę je bardziej ze sterylnością niż ze smrodem...każdy woli co innego.wybór jest duży,trzeba próbować 🙂 Milenka dostała krostek w szpitalu i też byłam przerażona ze to od pampersów a miałam Happy.jak zapytałam pielęgniarkę o co chodzi to powiedziała,ze to jest przystosowanie skóry do innych warunków.do pampersów,do proszku do prania.a krostki miala tam gdzie pampers wiec pierwsze co to uczulenie.używasz pudru? moze po myciu pudruj ją na czerwone miejsca. Julkę nie raz leczyłam mąką ziemniaczaną jak kuper odparzyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane. my dziś nocka oki. mąż przyjechał z delegacji więc jest lżej. Ja za dnia małego jak przykładam do cycka to on zasypia przy nim ale muszę go do odbicia wziąć bo mu się czasem uleje i zakrztusi mi się ale jak widzę że mocno usnął to go zostawiam i śpi!!! Dziś np ciężej od 7,45 nie śpi i jadł i patrzył i marudził płakał a widziałam że ewidentnie śpiący i teraz włożyłam go do łóżeczka i polulałam i śpi ale cały czas ma zrywy!!!
Doriana bardzo współczuje malutkiemu twojemu bidoczek przejdzie ale trzymamy kciuki kochana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
TAK mówisz PAMM to spróbuję tak zrobić tylko że mały tak słodko śpi o tej 23 że szkoda go budzić a twoja też tak słodko śpi??? I co wyciągasz ją taką zaspaną z łóżeczka i bierzesz od razu do cycka??? A ja raz małemu dałam po kąpieli jeść po 19 i potem po 21 bo nie spał i mimo tego obudził się o 1 w nocy tak samo jak dostaje po 19 i też o 1 się budzi ale spróbuje dziś o 23 go wybudzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika - tez slyszala, ze biedronkowe dobre sa... trzeba bedzie sprawdzic.
narazie robimy tak ze pod huggisa zakladam tetre, tak zeby pod gumkami byla i nozki wygladaja troche lepiej. do tego myjemy sie wacikami z oilatum a nie chusteczkami bo pediatra narazie nam zabronila...
kurde ale znowu sniezyca a ja na spacer mialam isc tylko na meza czekam.. no i dupa blada 😞(
meliska - pneumokoki tak a rotawirusy jeszcze nie wiemy, chyba nie
wanilia - to ze nie oddala sie od wozka to typowe, wiekoszc psow tak reaguje - i bardzo dobrze, niech pilnuje 🙂
ulka - mowisz ze happy? no ale jak przeciekaja to chyba bez sensu...
candyns - Julek je dokladnie 12-13 minut i z reguly jest najedzony choc od 2 dni jakis nienazarty jest i czasem daje mu jeszcze z drugiego cycka - wtedy pare lapczywych lykow i zasypia.
Coq - www.zachustowani.pl - tu kupowalam. a te ekologiczne to mowisz o tych wkladach, do ktorch trzeba miec pieluszki z kieszonka?
guga - no to niezle masz te nianie 🙂
pammat - u nas podobnie, obwachiwanie buzi i stopek co jakis czas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
holi32- po kapieli jak mały idzie spac powinnaś go budzić o 23 na ostatnie jedzenie i wtedy całą noc ci przespi tak jak moja ja robiłam tak jak ty i budziła sie o 24/1 a teraz dzieki temu jedzeniu o 23 budzi sie 6/7 ale to moje zdanie zrobisz jak zechcesz 😎


Pamm, tylko, że moja nie chce spać po kąpieli.. oczy jak 5 zł i do późna nie śpi... i co robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka napisał(a):
ja tez jade głownie na biedronkowych i sa to moim zdaniem pampersy i niestety smierdza tak samo jak pampersy, gumki bardzo dobrze przylegaja jak pampersy , wyciete tak samo jak pampersy w sensie nie sa kwadratowe itd, porownywalam dokladnie wszystko
ja nie moge zapachu tej chemi ani w oryg pampersach ani w biedronkowych i moim ideałem sa pampersy premium tylko ze cena mnie zabija bo moja czasami potrafi 2 min polezec w czystej pieluszcze i trzeba zmieniac znowu
wiec zkladam jej te happy jak wiem ze nic grubszego nie zrobi przez jakas godzine, sa kijowe, bezkształtne, ale takie jakby bawełniane, miłe, delikatne bez tego smrodu całego i mała nie ma zaczerwinionej skory jak po pampersach, moze jak urosnie sie bardziej dopasują te happy bo narazie odstają z każdej strony


Ulka moje idealne to też Pampers Premium. A w innych, min. w Pampersach zwykłych i tak jak Antosia walnie mega kupsko to po pachy całe plecy. Też tak macie? czy ja źle zakładam? czy chodzi raczej o to, że pod takim ciśnieniem wali i tyle, że wypycha górą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry!

Wstalam dzis o 13 :30. A coreczka o 14:20 🙃
Noc zapowiadala sie ladnie po tym jak usnela o 21:15 i obudzila sie tylko na jedzenie o 23:30.
Spala do 01:30 - i dobre sie skonczylo. Rozgladanie sie, jedzenie, marudzenie i w koncu placz do okolo 6 czy 7 - juz nie rejestruje faktow 😜

Dziewczyny widze, ze u Was zimowo 🙃 Ciekawe czy u mnie tez cos spadnie tej zimy.

Chloe a ja to nawet fanka zachutowanych jestem na FB 😆
A pieluszki, jak sama pewnie wiesz sa rozne - All in One, kieszonkowe i formowane. Ja akurat chce kupic takie, ktore na czeci pierwsze mozna rozebrac, zeby nie prac wszystkiego po jednym zmoczeniu - wiec All in One na pewno odpada. W formowanych mozna zmieniac tylko wklad biodegradalny, a reszta nadal sluzy czyli otulacz i pielucha bawelniana czy bambusowa.

Ktos pytal o zabawe z dziecmi. No wlasnie jak spedzacie czas aktywnosci z waszymi Bablami? 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
pammat napisał(a):
holi32- po kapieli jak mały idzie spac powinnaś go budzić o 23 na ostatnie jedzenie i wtedy całą noc ci przespi tak jak moja ja robiłam tak jak ty i budziła sie o 24/1 a teraz dzieki temu jedzeniu o 23 budzi sie 6/7 ale to moje zdanie zrobisz jak zechcesz 😎


Pamm, tylko, że moja nie chce spać po kąpieli.. oczy jak 5 zł i do późna nie śpi... i co robić?


Hahah u mnie tez by to nie przeszlo 😎 Bambina na takie sztuczki sie nie nabierze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
nadia85 napisał(a):
pammat napisał(a):
holi32- po kapieli jak mały idzie spac powinnaś go budzić o 23 na ostatnie jedzenie i wtedy całą noc ci przespi tak jak moja ja robiłam tak jak ty i budziła sie o 24/1 a teraz dzieki temu jedzeniu o 23 budzi sie 6/7 ale to moje zdanie zrobisz jak zechcesz 😎


Pamm, tylko, że moja nie chce spać po kąpieli.. oczy jak 5 zł i do późna nie śpi... i co robić?


Hahah u mnie tez by to nie przeszlo 😎 Bambina na takie sztuczki sie nie nabierze 😜


No to piątka Coq! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...