Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Coqkiedys mnie pytalas ja nauczylam sie jezyka holenderskiego. Odpowiadam: ze sluchu najwiecej, kolezanka, ktora jest tu ksiegowa pozyczyla mi cwiczenia do nauki no i z tv i z gazet (dostarczaja za darmo co czwartek) 🙂 Duzo mi jeszcze brakuje, ale caly czas sie ucze, bo to dosyc skomplikowany jezyk.


"skomplikowany" to troche delikatnie powiedziane jak dla mnie hehe szaaaacun wielki dla Ciebie Beata 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
My na spacerku bylysmy i w wiejskim markecie kupilysmy sloiczki na konfitury, bo robie konfiture cytrynowa do herbaty. Mrozi u nas, taka zdrowa temperaturka 🙂
Sarka wazyla 3510x3=+-10.5 czyli standardowo
Napisze Wam te standardy zywieniowe w Holandii
Na dzien roczne dziecko powinno spozywac:
50-100gram warzyw
1.5 sztuki owoca
2-3 kromek chleba posmarowanych maslem lub margaryna
50-100gram ziemniakow,ryzu,makaronu,jarzyn (do wyboru)
0.5 plasterka sera
50-60gr ryby lub wieprzowiny lub kurczaka lub jaj
1 lyzeczka tluszczy np. margaryny lub oleju ( do przygotowania dan)
750ml napoju np[. mleko,jogurt,soki, itp

Ja bym zaryzykowała stwierdzenie że Werka może tyle zjadać, tzn nie wydaje mi się to strasznie dużo, tyle że my mniej chlebka jemy ale za to jest kaszka. Z ciekawości zważę dziś zupkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
My na spacerku bylysmy i w wiejskim markecie kupilysmy sloiczki na konfitury, bo robie konfiture cytrynowa do herbaty. Mrozi u nas, taka zdrowa temperaturka 🙂
Sarka wazyla 3510x3=+-10.5 czyli standardowo
Napisze Wam te standardy zywieniowe w Holandii
Na dzien roczne dziecko powinno spozywac:
50-100gram warzyw
1.5 sztuki owoca
2-3 kromek chleba posmarowanych maslem lub margaryna
50-100gram ziemniakow,ryzu,makaronu,jarzyn (do wyboru)
0.5 plasterka sera
50-60gr ryby lub wieprzowiny lub kurczaka lub jaj
1 lyzeczka tluszczy np. margaryny lub oleju ( do przygotowania dan)
750ml napoju np[. mleko,jogurt,soki, itp


Beata ja znalazłam kiedyś na stronie Nestle tak:
400g warzyw
200-250 owoców
15-30g mięsa, ryb, jajek
25-40g produktów zbożowych
łyżeczka tłuszczu
Chyba faktycznie zalecenia z twojej broszury obszerniejsze.

p.s. Fajnie, że na pytanie mi odpowiedziałaś 🙂 Oklaska ode mnie łapiesz, że tak sobie radzisz z językiem nie ucząc się go w żadnej szkole 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
popadam w obłęd chyba!!!!! biore tabletki anty od kilku miesięcy no i jestem w połowie opakowania i dostałam 4 dni temu plamienia -czytałam w necie że mogą się zdażać i to nic niepokojącego aleeee jem w nocy,trzęse się na widok owoców i przytyłam kilogram 🤔 do tego przed chwilą tak nagle rozbolał mnie brzuch z głodu aż mnie na wymioty z tego bulu bierze a tak samo miałam w ciąży 🤨 zwariuje chyba
można robić test jak są plamienia? czy oszukany wynik mi wyjdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
popadam w obłęd chyba!!!!! biore tabletki anty od kilku miesięcy no i jestem w połowie opakowania i dostałam 4 dni temu plamienia -czytałam w necie że mogą się zdażać i to nic niepokojącego aleeee jem w nocy,trzęse się na widok owoców i przytyłam kilogram 🤔 do tego przed chwilą tak nagle rozbolał mnie brzuch z głodu aż mnie na wymioty z tego bulu bierze a tak samo miałam w ciąży 🤨 zwariuje chyba
można robić test jak są plamienia? czy oszukany wynik mi wyjdzie?

Możesz robić chyba - fałszywie pozytywny raczej nie wychodzi nigdy 😉
W sumie to nawet powinnaś zrobic jak masz wątpliwości - bo w razie W tabsy musisz odtsawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Rita napisał(a):
popadam w obłęd chyba!!!!! biore tabletki anty od kilku miesięcy no i jestem w połowie opakowania i dostałam 4 dni temu plamienia -czytałam w necie że mogą się zdażać i to nic niepokojącego aleeee jem w nocy,trzęse się na widok owoców i przytyłam kilogram 🤔 do tego przed chwilą tak nagle rozbolał mnie brzuch z głodu aż mnie na wymioty z tego bulu bierze a tak samo miałam w ciąży 🤨 zwariuje chyba
można robić test jak są plamienia? czy oszukany wynik mi wyjdzie?

Możesz robić chyba - fałszywie pozytywny raczej nie wychodzi nigdy 😉
W sumie to nawet powinnaś zrobic jak masz wątpliwości - bo w razie W tabsy musisz odtsawić


dzięki,dzwoniłam do Adama żeby mi kupił jak bedzie z pracy wracał -aleee mam cykora hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
wanilia napisał(a):
Rita napisał(a):
popadam w obłęd chyba!!!!! biore tabletki anty od kilku miesięcy no i jestem w połowie opakowania i dostałam 4 dni temu plamienia -czytałam w necie że mogą się zdażać i to nic niepokojącego aleeee jem w nocy,trzęse się na widok owoców i przytyłam kilogram 🤔 do tego przed chwilą tak nagle rozbolał mnie brzuch z głodu aż mnie na wymioty z tego bulu bierze a tak samo miałam w ciąży 🤨 zwariuje chyba
można robić test jak są plamienia? czy oszukany wynik mi wyjdzie?

Możesz robić chyba - fałszywie pozytywny raczej nie wychodzi nigdy 😉
W sumie to nawet powinnaś zrobic jak masz wątpliwości - bo w razie W tabsy musisz odtsawić


dzięki,dzwoniłam do Adama żeby mi kupił jak bedzie z pracy wracał -aleee mam cykora hehe


a on ?????pewnie jeszcze wiekszego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Rita napisał(a):
Marika on to jest nienormalny i jak bym miała się go słuchać to już bym pewnie z całym stadkiem chodziła 😉

Haha, to moze Ci tabsy na witamine C podmienił 😁

HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA 😁 Lo matko i siostro ale sie usmialam 😜 😜


hehehehe no ja sobie aż monitor oplułam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
beata26 napisał(a):
I nastala taka niezreczna cisza, co nie? 😜

😎
No to zważyłam, Werka zjadła 170g gęstego krupniku - nie wiem dużo to czy mało

Heh, u mnie też dzisiaj krupnik 🤪 ...tyle,że nie mam wagi kuchennej żeby zważyć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
wanilia napisał(a):
beata26 napisał(a):
I nastala taka niezreczna cisza, co nie? 😜

😎
No to zważyłam, Werka zjadła 170g gęstego krupniku - nie wiem dużo to czy mało

Heh, u mnie też dzisiaj krupnik 🤪 ...tyle,że nie mam wagi kuchennej żeby zważyć 🤢

Ja przed świętami kupiłam i teraz sie zastanawiam jak ja mogam bez niej funkcjonować w kuchni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...