Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Rita napisał(a):
ale pochwalić muszę moje dziecko za czyszczenie noska-jak tylko jej coś w nosku przeszkadza to podchodzi do stolika bierze fride i mi podaje żebym jej psiknęła a żebym rurką mogła jej odciągnąć coś to też problemu nie ma pod warunkiem że ona trzyma za rurkę 🙂


😮 🤪 🤪 niezła jest! i chyba jedyna co nosek chce mieć czyszczony 🤔
Mojej babolicha nie przeszkadzają 🤔 lepiej mieć zapchany nos niż poddać się zabiegowi czyszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Rita napisał(a):
ale pochwalić muszę moje dziecko za czyszczenie noska-jak tylko jej coś w nosku przeszkadza to podchodzi do stolika bierze fride i mi podaje żebym jej psiknęła a żebym rurką mogła jej odciągnąć coś to też problemu nie ma pod warunkiem że ona trzyma za rurkę 🙂


😮 🤪 🤪 niezła jest! i chyba jedyna co nosek chce mieć czyszczony 🤔
Mojej babolicha nie przeszkadzają 🤔 lepiej mieć zapchany nos niż poddać się zabiegowi czyszczenia.


Piąteczka Coq - czyszczenie nosa jest dla rzadziaków 😉 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry
Aniqa nocke mialysmy podobna z 5 alarmami.
Dokladnie, lepiej nos zapchany niz czysty.
U nas stale zatwardzenia, wiec co na rozwolnienie to slyszalam, ze jablko bez skory, bo ze skora to odwrotnie. Zaraz sprawdze temperature i uderzam na spacer.
Na obiad zrobilam Sarze filet z indyka zmielony z marchewka na krotko a do tego kasza. Wczoraj jadla, wiec mam nadzieje, ze dzis tez zje.
Jakis czas temu zapisalam Sare do klubu Blue-Band, to jest margaryna jak Rama tzn. opakowanie identyczne tylko nazwa inna. Wysylaja nam co jakis czas dla Sary rozne rzeczy. Miesiac temu talerz a wczoraj sliniak i norme zywieniowa. Pozniej Wam napisze, ale mi sie wydaje, ze ogromne ilosci jedzenia jak na roczne dziecko albo moja tak malo je.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nova 😉 fajnie że jesteś 🙂 co do mycia to u nas oststnio pisałam max 10 sek dolne i10 górne 😉ale ostatnio jak Melsika pisała Misio myje mi 😜 a ja jemu i skutkuje... coś dłużej się uda poszczotkować 😜

u nas przy katarze młody się złości na fride 🥴 ale na codzień woda morska i przeczyszcenie noska bez problemu 😉 😜 ale jego ulubione miśki też mają czyszczone noski przez DR. Misia 😜 😜 😜 no i mama tez udaję że jej wyczyscił.... 😎

Agami ja acidolac baby polecam... i marchewka w każdej postacji sok, ugotowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do tego noska to mi się wydaje że ona na tate zapatrzona bo Adam nie potrafi się wysmarkać hehehe a poza tym uzależniony od kropelek do nosa jest 😮 no i wiecznie mała widzi jak on psika sobie te kropelki i może dlatego tak lubi-bo tatuś też to robi!!

ostatnio zauważyłam że zaczeła więcej jeść-mniej więcej w tych samych porach ale porcje większe, dzisiaj np wstałyśmy o 9:30 wypiła 220 mleka a przed chwilą zjadła solidną porcję zupki i wypiła przy tym pół kubka soczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a zeby nie było ze Maja to jakis czyścioch to dodam że nosek fakt zawsze czysty ale co do pupy to nic jej nie przeszkadza -gdyby nie musowe przewijanie to cały dzień by mogła z kupskiem pewnie chodzic a najlepsze jak się bawi i poczuje że kupka idzie to się chowa za krzesło -oczy czerwone jak królik,stoi schowana i robi kupkę a przy tym zerka na mnie i mówi NIE NIE NIE że ona nic nie robi hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

W konca nadrobilam.
Co do Fridy to Florek czasem jest na tak a czasem na nie. Jak trzyma fride to mozna mu wydmuchac jak nie trzyma to nie mozna. Czasem jest tak ze trzyma fride i w ostatniej chwili do buzi wsadza 🙂 Ale z reguly nie ma problemu...
Rybka roznie zazwyczaj dla sbie robimy w piateku smazona na patelni i wtedy dostaje tez Florek taka. Nigdy mu nic nie bylo...
Co do nocki u Nas Florek spi cala. Tez mial etap ze sie budzil co chwile i pierwsza noc chodzilismy do niego na zmiane ale druga juz pozwolilismy mu troche poplakac. Tearz jest tak ze sie obudzili slychac jeden jek po czym nic, wiec zakladamy ze spi 🙂
Nova super ze jestes 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zajrzałam do takiej książeczki ...wszystko o niemowlaku..., którą gdzieś mi tu dali. W tabeli rozwojowej napisane jest, że do roku dziecko miałoby potroić wagę urodzeniową 😮 Jak u waszych dzieci to wygląda? Bo my Waga urodzeniowa: 3840 g a miesiąc temu na ważeniu wyszło 8200g 🤢 Teraz w lutym idziemy do pediatry i zastanawiam się czy do 9 kg dobijemy w ogóle.
Wiem, że książka swoje a dzieci swoje, zresztą lekarz nic nie mówił, no ale Mała 11, 5 kg powinna ważyć 🤔

My już po obiadku, myślę, że jakieś 120-150 g zjedzone. Oczywiście nie skończone, a potem w mój obiad doprawiony dla nas nos wsadzała 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A teraz zastanawiam się kiedy iść na spacer, bo przedpołudniem nam się nie udało, a od kilku dni moje dziecko usypia około 14 i fajnie byłoby gdyby taka regularna drzemka się jej utrwaliła. Na spacerze pewnie by usnęła, ale wolałbym, żeby jednak w domu - trochę czasu dla mnie będzie. A spacer później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Zajrzałam do takiej książeczki ...wszystko o niemowlaku..., którą gdzieś mi tu dali. W tabeli rozwojowej napisane jest, że do roku dziecko miałoby potroić wagę urodzeniową 😮 Jak u waszych dzieci to wygląda? Bo my Waga urodzeniowa: 3840 g a miesiąc temu na ważeniu wyszło 8200g 🤢 Teraz w lutym idziemy do pediatry i zastanawiam się czy do 9 kg dobijemy w ogóle.
Wiem, że książka swoje a dzieci swoje, zresztą lekarz nic nie mówił, no ale Mała 11, 5 kg powinna ważyć 🤔

My już po obiadku, myślę, że jakieś 120-150 g zjedzone. Oczywiście nie skończone, a potem w mój obiad doprawiony dla nas nos wsadzała 😎

Jak przystalo na Nasze bable trzymaja sie razem 🙂 waga urodzeniowa 3340 a teraz jak dobije do 9 to bedzie sukces. Ostatnio jak go wazylam w grudniu to mial 8300 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Zajrzałam do takiej książeczki ...wszystko o niemowlaku..., którą gdzieś mi tu dali. W tabeli rozwojowej napisane jest, że do roku dziecko miałoby potroić wagę urodzeniową 😮 Jak u waszych dzieci to wygląda? Bo my Waga urodzeniowa: 3840 g a miesiąc temu na ważeniu wyszło 8200g 🤢 Teraz w lutym idziemy do pediatry i zastanawiam się czy do 9 kg dobijemy w ogóle.
Wiem, że książka swoje a dzieci swoje, zresztą lekarz nic nie mówił, no ale Mała 11, 5 kg powinna ważyć 🤔

My już po obiadku, myślę, że jakieś 120-150 g zjedzone. Oczywiście nie skończone, a potem w mój obiad doprawiony dla nas nos wsadzała 😎


u nas 3660x3=10,980
na domowej wadze w całym zestawie czyli ciuchy i pampers jakieś 11,2 więc u nas ksiązkowo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no witam 🙂

my już po zakupach 😁

kupiłam sobie buty, od mamy na imieniny 😉 bo dała mi 100zł z zastrzeżeniem, że mam sobie coś kupić, a nie wydać na jakieś bzdury 😜 no więc buty za 49,99zł w promocji zakupione.

oprócz tego większość zakupów na parapetówkę zakupionych...

a tu widzę kilka stron do nadrabiania, zaraz zaczynam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Zajrzałam do takiej książeczki ...wszystko o niemowlaku..., którą gdzieś mi tu dali. W tabeli rozwojowej napisane jest, że do roku dziecko miałoby potroić wagę urodzeniową 😮 Jak u waszych dzieci to wygląda? Bo my Waga urodzeniowa: 3840 g a miesiąc temu na ważeniu wyszło 8200g 🤢 Teraz w lutym idziemy do pediatry i zastanawiam się czy do 9 kg dobijemy w ogóle.
Wiem, że książka swoje a dzieci swoje, zresztą lekarz nic nie mówił, no ale Mała 11, 5 kg powinna ważyć 🤔

My już po obiadku, myślę, że jakieś 120-150 g zjedzone. Oczywiście nie skończone, a potem w mój obiad doprawiony dla nas nos wsadzała 😎

Jak przystalo na Nasze bable trzymaja sie razem 🙂 waga urodzeniowa 3340 a teraz jak dobije do 9 to bedzie sukces. Ostatnio jak go wazylam w grudniu to mial 8300 🙂


Basia no Florek i Jaśmina to faktycznie jak na bąble z 8 grudnia przystało, wyłamują się 😁 bo jak widzę u wszystkich książkowo 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My na spacerku bylysmy i w wiejskim markecie kupilysmy sloiczki na konfitury, bo robie konfiture cytrynowa do herbaty. Mrozi u nas, taka zdrowa temperaturka 🙂
Sarka wazyla 3510x3=+-10.5 czyli standardowo
Napisze Wam te standardy zywieniowe w Holandii
Na dzien roczne dziecko powinno spozywac:
50-100gram warzyw
1.5 sztuki owoca
2-3 kromek chleba posmarowanych maslem lub margaryna
50-100gram ziemniakow,ryzu,makaronu,jarzyn (do wyboru)
0.5 plasterka sera
50-60gr ryby lub wieprzowiny lub kurczaka lub jaj
1 lyzeczka tluszczy np. margaryny lub oleju ( do przygotowania dan)
750ml napoju np[. mleko,jogurt,soki, itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coqkiedys mnie pytalas ja nauczylam sie jezyka holenderskiego. Odpowiadam: ze sluchu najwiecej, kolezanka, ktora jest tu ksiegowa pozyczyla mi cwiczenia do nauki no i z tv i z gazet (dostarczaja za darmo co czwartek) 🙂 Duzo mi jeszcze brakuje, ale caly czas sie ucze, bo to dosyc skomplikowany jezyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...