Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ale grzeczne wasze dzieci!
Ja sprztalam, gotowalam, jadlam, bralam prysznic przy akompaniamencie spiewaczki Yasmine B. 🤢
Co jakis czas ja uspokajalam, ale po odlozeniu placz.Po kapieli troche sie uspokoila ale na krotko, wlosy suszylam juz z placzem. Przysnelo jej sie na przewijaku jakies 10 minut i placz. Zjadla, w swijej ulubionej pozycji ze zwisajaca glowa popatrzyla na sciany i przysypia, ale gdybym ja odlozyla... 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
a u mnie oczy jak 5zł i ani myśli o spaniu 😮 😮


a kąpiecie o stałej porze?

bo mi się wydaje że takie dzieci, bynajmniej nasz Maciek lubi mieć ustalony rytm dnia 🙂 i zawsze jest kąpany o tej samej godzinie, po kąpieli karmienie przy przygaszonym świetle potem do łóżeczka i śpi 🙂 kiedyś jak go nie kąpaliśmy bo był bardzo zmęczony gipsem i jeszcze lekarzem tego samego dnia i tylko go przetarłam na przewijaku to po prostu nie wiedział co on ma robić. czy to już ma iść spać na noc czy co... był zagubiony 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Ale grzeczne wasze dzieci!
Ja sprztalam, gotowalam, jadlam, bralam prysznic przy akompaniamencie spiewaczki Yasmine B. 🤢
Co jakis czas ja uspokajalam, ale po odlozeniu placz.Po kapieli troche sie uspokoila ale na krotko, wlosy suszylam juz z placzem. Przysnelo jej sie na przewijaku jakies 10 minut i placz. Zjadla, w swijej ulubionej pozycji ze zwisajaca glowa popatrzyla na sciany i przysypia, ale gdybym ja odlozyla... 😎


to lepiej ją trzymaj 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Ale grzeczne wasze dzieci!
Ja sprztalam, gotowalam, jadlam, bralam prysznic przy akompaniamencie spiewaczki Yasmine B. 🤢
Co jakis czas ja uspokajalam, ale po odlozeniu placz.Po kapieli troche sie uspokoila ale na krotko, wlosy suszylam juz z placzem. Przysnelo jej sie na przewijaku jakies 10 minut i placz. Zjadla, w swijej ulubionej pozycji ze zwisajaca glowa popatrzyla na sciany i przysypia, ale gdybym ja odlozyla... 😎

Zachowuje sie jak Florek po szczepieniu. Niestety mial tak prze dwa dni i jedna noc. Trzeba bylo go caly czas nosic na rekach bo jak sie odkladalo to zaczynal plakac. Trzymaj ja caly czas przy sobie. Wiem ze niewiele wtedy zrobisz, ale ona potrzebuje Twojego ciepla 🙂 moze szczepienie jednak to bylo dla niej bardzo duze przezycie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Ale grzeczne wasze dzieci!
Ja sprztalam, gotowalam, jadlam, bralam prysznic przy akompaniamencie spiewaczki Yasmine B. 🤢
Co jakis czas ja uspokajalam, ale po odlozeniu placz.Po kapieli troche sie uspokoila ale na krotko, wlosy suszylam juz z placzem. Przysnelo jej sie na przewijaku jakies 10 minut i placz. Zjadla, w swijej ulubionej pozycji ze zwisajaca glowa popatrzyla na sciany i przysypia, ale gdybym ja odlozyla... 😎

Zachowuje sie jak Florek po szczepieniu. Niestety mial tak prze dwa dni i jedna noc. Trzeba bylo go caly czas nosic na rekach bo jak sie odkladalo to zaczynal plakac. Trzymaj ja caly czas przy sobie. Wiem ze niewiele wtedy zrobisz, ale ona potrzebuje Twojego ciepla 🙂 moze szczepienie jednak to bylo dla niej bardzo duze przezycie...


Dziekuje Basia, moze jest cos na rzeczy. W kazdym razie jest na kolankach i spi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
a u mnie oczy jak 5zł i ani myśli o spaniu 😮 😮


a kąpiecie o stałej porze?

bo mi się wydaje że takie dzieci, bynajmniej nasz Maciek lubi mieć ustalony rytm dnia 🙂 i zawsze jest kąpany o tej samej godzinie, po kąpieli karmienie przy przygaszonym świetle potem do łóżeczka i śpi 🙂 kiedyś jak go nie kąpaliśmy bo był bardzo zmęczony gipsem i jeszcze lekarzem tego samego dnia i tylko go przetarłam na przewijaku to po prostu nie wiedział co on ma robić. czy to już ma iść spać na noc czy co... był zagubiony 😜


u nas dokladnie tak samo, jest rytual: stala pora kapania, krmienie przy slabym świetle, odkladanie do lozeczka, buziak od mamy na dobranoc, gaszenie światla, wychodze. po ok. 20 min średnio zsypia sama. Wiec tak myslalam Coq o Bambinie, że moze ona wlasnie potrzebuje takiego slałego rytmu usypiania? probowalas? na poczatku zapewne to nie wyjdzie, ale po jakichs dwoch-trzech tygodniach może by Ci w końcu przesypiala cale noce. nie myśl oczywiscie, że chce Cie pouczać, to tylko takie moje luźne przemyslenia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
a u mnie oczy jak 5zł i ani myśli o spaniu 😮 😮


a kąpiecie o stałej porze?

bo mi się wydaje że takie dzieci, bynajmniej nasz Maciek lubi mieć ustalony rytm dnia 🙂 i zawsze jest kąpany o tej samej godzinie, po kąpieli karmienie przy przygaszonym świetle potem do łóżeczka i śpi 🙂 kiedyś jak go nie kąpaliśmy bo był bardzo zmęczony gipsem i jeszcze lekarzem tego samego dnia i tylko go przetarłam na przewijaku to po prostu nie wiedział co on ma robić. czy to już ma iść spać na noc czy co... był zagubiony 😜


u nas dokladnie tak samo, jest rytual: stala pora kapania, krmienie przy slabym świetle, odkladanie do lozeczka, buziak od mamy na dobranoc, gaszenie światla, wychodze. po ok. 20 min średnio zsypia sama. Wiec tak myslalam Coq o Bambinie, że moze ona wlasnie potrzebuje takiego slałego rytmu usypiania? probowalas? na poczatku zapewne to nie wyjdzie, ale po jakichs dwoch-trzech tygodniach może by Ci w końcu przesypiala cale noce. nie myśl oczywiscie, że chce Cie pouczać, to tylko takie moje luźne przemyslenia 😎



Jakiś swąt czuje... 🤨 🤨 🤨 🤨.....

Jaka rutyna... 😜 Guginka rządzi jak chce...tzn rządziła jak chciała bo teraz matka się za nią wzieła i karmię, odkładam do łóżeczka, wyje, biore uspakajam, kłade, wyje , biore uspakajam i kłade i wyje i tak max 10 razy i zasypia 😎

w dzien robimy kilometry w wozku w salonie.... licze ze doszlam do krakowa 😮
w lezaczku i owszem ale nie za dlugo bo sie nudzi...
od 1800 do 1930 zazwyczaj wyje bo po calym dniu bez spania jest zmeczona ale spać nie daje bo nocka bylaby z glowy... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
a u mnie oczy jak 5zł i ani myśli o spaniu 😮 😮


a kąpiecie o stałej porze?

bo mi się wydaje że takie dzieci, bynajmniej nasz Maciek lubi mieć ustalony rytm dnia 🙂 i zawsze jest kąpany o tej samej godzinie, po kąpieli karmienie przy przygaszonym świetle potem do łóżeczka i śpi 🙂 kiedyś jak go nie kąpaliśmy bo był bardzo zmęczony gipsem i jeszcze lekarzem tego samego dnia i tylko go przetarłam na przewijaku to po prostu nie wiedział co on ma robić. czy to już ma iść spać na noc czy co... był zagubiony 😜

no ja go zawsze kąpie ok 19 i staram się stosować te same metody co Ty, ale jest ciężko 🤢 Fakt jak już uśnie tak tak na dobre to śpi długo, ale żeby dobrze usnął to dzień w dzień są walki 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
a u mnie oczy jak 5zł i ani myśli o spaniu 😮 😮


a kąpiecie o stałej porze?

bo mi się wydaje że takie dzieci, bynajmniej nasz Maciek lubi mieć ustalony rytm dnia 🙂 i zawsze jest kąpany o tej samej godzinie, po kąpieli karmienie przy przygaszonym świetle potem do łóżeczka i śpi 🙂 kiedyś jak go nie kąpaliśmy bo był bardzo zmęczony gipsem i jeszcze lekarzem tego samego dnia i tylko go przetarłam na przewijaku to po prostu nie wiedział co on ma robić. czy to już ma iść spać na noc czy co... był zagubiony 😜


u nas dokladnie tak samo, jest rytual: stala pora kapania, krmienie przy slabym świetle, odkladanie do lozeczka, buziak od mamy na dobranoc, gaszenie światla, wychodze. po ok. 20 min średnio zsypia sama. Wiec tak myslalam Coq o Bambinie, że moze ona wlasnie potrzebuje takiego slałego rytmu usypiania? probowalas? na poczatku zapewne to nie wyjdzie, ale po jakichs dwoch-trzech tygodniach może by Ci w końcu przesypiala cale noce. nie myśl oczywiscie, że chce Cie pouczać, to tylko takie moje luźne przemyslenia 😎


Aniqa, u nas to troche skomlikowane, bo mieszkamy w dziupli 😞 Wszystko dzieje sie w jednym pokoju 🤨 trudno Malutkiej zapewnic idealne warunki do spania jak jestesmy w tym samym pomieszczeniu, a chcemy jeszcze tv poogladac, na necie posiedziec, pogadac... W dodatku ona jest dosc wrazliwa na chalas, wiec nawet jak robie cos w kuchni to czesto sie budzi. Wiec siedzi tak z nami dlugo i nawet mi to nie przeszkadza, bo dzieki temu spi do 10-11, a to raczej jest mmoj rytm zycia. Tylko w dzien jak ostatnio chce byc noszona i spi tylko na rekach to jest trudno, noc juz znacznie lepiej.
Takze z utesknieniem czekam na przeprpwadzke, mam nadzieje, ze do lata sie to stanie i bebe miala jeszcze szanse zapewnic jej jakis rytm i spokoj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Echhh przeczytałam prawie 90 stron 😮 😮 😮 !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oczopląsu dostałam 😜 😜 😜
Chłonęłam Wasze posty jak gąbka ale niestety chyba za blisko kominka siedzę bo mi wszystko wyparowało hehehe 😁 😁 😁

Dobry wieczór tak poza tym 😘
Się rozpisały dziewuszki widzę i to ładnie 😉
A ja jeszcze do swojego rytmu dnia nie wróciłam po tej śląskiej wyprawie...młody też się troszkę przestawił 🤔 ...ale poradzę sobie 😉
Odebrałam dzisiaj dowód Kajtusia 🤪 🤪 🤪
No jego fota jest zawodowa sama w sobie, a widzieć takiego prezesa na dowodzie -> bezcenne 🙃 🙃 🙃
Temat o numerkach przerywanych przez maluchy był 😎 😎 😎
Szczerze zazdraszczam 😉 😉 😉 Ale z drugiej strony jak sobie przypomnę...heheh dzieciaczki to wyczucie mają 😎 😎 😎
Echhh dzisiaj się nie rozpiszę już bo karmienie się zbliża, a ja jeszcze nie ogarnięta 🤔

Dobrej nocki mamusie & dzidziusie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
moja tez spi od 20 bo kapiemy o 18:30 i pózniej tak jak aga przy zgaszonym swietle ja karmie i o 23 budzenie na ostatnie karmienie i o północy juz spi do rana 🙂 😎


to chyba tylko my takie nocne marki, bo kapiemy sie zawsze o 22, potem jedzonko wiec wychodzi tak ze spac idzie Julek dopiero 22.30 - 23... ale on to spbie sam wymyslil, jak slowo daje 😁 a my sie dostosowalismy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WITAJ MARZENKO.I JAK TAM PO WASZYM SPODKANIU???? TAK POCZYTAŁAM O PLANIE DNIA NASZYCH BĄBLI I MÓJ TO TYLKO Z TYMI NOCNYMI SPAŃKAMI DAJE CZADU.PRZEZ DZIEŃ "RUTYNA" SIE W 99% SPRAWDZA CO DO SPACERU,SPAŃKA JEDZENIA KAPIELI ....NO ALE PO KAPIELI SIE ZACZYNA 🙂 DZIS OD 16 NIE SPI I TAK SIE DARŁ I PŁAKAŁ OD 19 ZE LEDWIE GO WYKAPAŁAM ALE POTEM O 20 CYC BUTLI 50 ML WYPIŁ I O 21 ZASNĄŁ.....CIEKAWE JAKA TA NOC BĘDZIE BO POPRZEDNIA DO D....BUDZIŁ SIE CO CHWILE 😞 EHHH TRZEBA COS POZMIENIAC NIE MA RADY!!! NO TO DOBRANOC MAMUSIE I BĄBELKI MALUSIE DO JUTRA :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
pospalabym z chęcia jeszcze ale po porannym karmieniu Weroniki polozyłam ją do łżka z tatą a sama wyszłam z psem. Dupa mi zmarzła że hoho - dawno nie wychodziłam tak wcześnie z domu więc sobie nie zdawalam sprawy że o siódmej jest aż tak zimno 🤪Ale najgorsze jest to ze po powrocie miałam plan się jeszcze połozyc ale M i W tak się rozłozyli ze się już nie wcisnę 🤔 🤨
Co do kapieli to my niby o stałęj godzinie kapiemy ale co jakiś czas Weronika wymusza jej zmianę. Np. w tym tyg prawie nie spi popołudniami i jak przychodzi do kapieli to jest juz tak zmęczona że musze rezygnować z masażu, czyszczenia pępka (co jest czasochlonne ze względu na budowe pepka u W) itd bo mi się dziecko drze więc szybciutko ubieram, dokarmiam i do łóżeczka - zasypia ledwo dotknie głową poduszki 😮 Ale nie o to przecież chodzi żeby ja tak męczyć więc od dziś kąpiel godzinę wcześniej - o siódmej.
chloe ja tam bym chętnie fotę ze spotkania obejrzała.... 😉
Milej niedzieli
ps. Admin założył wątek dotyczący zakładania froum prywatnych a tym samym prywatności na tym forum - myslę że warto napisać co nam lezy na wątrobie, może coś wspólnie wymyślimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Hej,
pospalabym z chęcia jeszcze ale po porannym karmieniu Weroniki polozyłam ją do łżka z tatą a sama wyszłam z psem. Dupa mi zmarzła że hoho - dawno nie wychodziłam tak wcześnie z domu więc sobie nie zdawalam sprawy że o siódmej jest aż tak zimno 🤪Ale najgorsze jest to ze po powrocie miałam plan się jeszcze połozyc ale M i W tak się rozłozyli ze się już nie wcisnę 🤔 🤨
Co do kapieli to my niby o stałęj godzinie kapiemy ale co jakiś czas Weronika wymusza jej zmianę. Np. w tym tyg prawie nie spi popołudniami i jak przychodzi do kapieli to jest juz tak zmęczona że musze rezygnować z masażu, czyszczenia pępka (co jest czasochlonne ze względu na budowe pepka u W) itd bo mi się dziecko drze więc szybciutko ubieram, dokarmiam i do łóżeczka - zasypia ledwo dotknie głową poduszki 😮 Ale nie o to przecież chodzi żeby ja tak męczyć więc od dziś kąpiel godzinę wcześniej - o siódmej.
chloe ja tam bym chętnie fotę ze spotkania obejrzała.... 😉
Milej niedzieli
ps. Admin założył wątek dotyczący zakładania froum prywatnych a tym samym prywatności na tym forum - myslę że warto napisać co nam lezy na wątrobie, może coś wspólnie wymyślimy 🙂

miłej niedzieli? 😉)) sloneczko sobota dzisiaj 🙂)))
dzień dobry wszystkim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...