Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nova faktycznie admin sie postaral 😆 super!!! Wiec dziewczyny jesli chcecie widziec moje zdjecia itd. to prosze akceptowac zaproszenie !!! 🙂

Moja Bambina dzis od 13 do 16.30 dala czadu 🤢 ciagle placz, jak ja troche ululalam to po wyladowaniu w lozeczku zaczynalo sie od nowa. Miala dwie dobre godziny, no radosny dzieciak, az w koncu usnela... i wlasnie sie obudzila po pol godziny 🤢 oczywiscie poplakuje, a ja mam sterte prania do wyprasowania 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
znalazłam coś ciekawego w necie na temat niedoboru pokarmu....
Witam!
Najlepiej byłoby, gdyby mogła skorzystać Pani z profesjonalnej pomocy w poradni laktacyjnej. Proces odbudowy laktacji i stopniowego przechodzenia tylko na karmienie piersią, powinien odbywać się pod okiem profesjonalisty.
Czy mieszka Pani teraz w Polsce?
Tym, czym należy zająć się w pierwszej kolejności, to intensywna odbudowa laktacji. Do tego najlepszy byłby laktator klasy szpitalnej Medela Lactina, które mozna zwykle pożyczyć w poradni laktacyjnej. Z jego pomocą należy odciągać pokarm/ stymulować piersi do produkcji mleka. Najlepiej sprawdza się system 7,5,3 co 3 godziny. Należy pamiętać o dobrym odżywianiu, piciu odpowiedniej ilości płynów. Mozna dodatkowo pić herbatki laktacyjne, oraz 1 butelkę dziennie bezalkoholowego piwa Karmi, zawierającego słód jęczmienny, którego dobry wpływ na produkcję prolaktyny udowodniono naukowo. Jeśli po 5-6 dniach efekty są marne, można wspomóc proces farmakologicznie. Najlepszy jest preparat domperidon (pozbawiony skutków ubocznych, można go długo stosować), ale niezarejestrowany w Polsce - pacjentki często sprowadzają go sobie z zachodu.
W Polsce dostępny jest metoklopramid, ale miewa skutki uboczne i nie można stosować go długo. W kazdym razie taka kuracja powinna być prowadzona przez konsultanta laktacyjnego - lekarza, mającego wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu takiej terapii.
Konieczne też byłoby badanie piersi, aby stwierdzić, czy nie występuje niedobór tkanki gruczołowej, co bywa przyczyną rzeczywistego niedoboru pokarmu.
Gdy już laktacja zostałaby wystymulowana na wyższy poziom, należy sprawdzić, czy ilość jest wystarczająca dla dziecka, a jeśli nie, ustalić ilość koniecznego dokarmiania.
Tyle mogę poradzić przez internet...
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc kochana,
wpadam na chwile sie przywitac. od kilku dni moja corka uznala, ze do bani jest spanie w dzien i doslownie w dzien nie spi. ma oczy czerwone jak chomik, ale twardo nie spi i w dodatku chce byc tylko noszona na rekach!! padam na cycki!! A jak mowa o cyckach to u mnie laktacja lepiej. Kasiu przeczytalam to co wkleilas i ja biore te tabletki domperidon 1 tabletka 4 razy dziennie i juz po 2 dniach byla poprawa. Pisalam o tym nawet. Jesli chcesz ja Ci przywioze te tabletki u mnie sa bez recepty i mi je zalecila pani pielegniarka laktacyjna. Za tydzien bede w Polsce a z Bydgoszczy do Torunia blisko. O ile czegos nie pokrecilam bo Ty w Bydzi mieszkasz tak? Moje dziecko terrorystka spi wiec ja mam wlaczony komp i prasowac zaczynam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Coq na mnie deska lookala, bo ja ustawilam w sypialni. Mala spi to ja prasuje i zerkam na forum, bo daaawno mnie nie bylo a zaleglosci pelno.


No no no dawno Cie nie bylo!Mam nadzieje, ze masz usprawiedliwienie! 😉
Na mnie juz nie tylko deska looka, jeszcze dwa czarne guziki z lozeczka 🤢 teraz czekac tylko na placz, poki co nawiazuje kontakt z karuzela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Agami ja tez Twojego zdjecia nie widze.
Coq mowilas, ze zdjecia wstawilas a ja ich nie widze. wogole przyciemnienie umyslu po tej ciazy mam 😮

Ja to tak przyszlosciowo napisalam.
A Ty Beatka masz zdjecie w avatarze, bo ja nie widze nic.
Aniqa mam Cie w znajomych ale zdjec nie widze,ani avatarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
beata26 napisał(a):
Agami ja tez Twojego zdjecia nie widze.
Coq mowilas, ze zdjecia wstawilas a ja ich nie widze. wogole przyciemnienie umyslu po tej ciazy mam 😮

Ja to tak przyszlosciowo napisalam.
A Ty Beatka masz zdjecie w avatarze, bo ja nie widze nic.
Aniqa mam Cie w znajomych ale zdjec nie widze,ani avatarka.


no wlasnie...chyba jesczze nie działa to zbyt dobrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...