Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
wanilia napisał(a):
Chciałam upiec ciasteczka póki Werka śpi i oczywiście zważyło mi się masło... 🥴 Chyba nie muszę dodawać że drugiego nie mam bo zapomniałam kupić?


a ja chciałam upiec muffinki i nie mam margaryny... wszystko sobie już powyciągałam i lipa. a nie mogę się dodzwonić do mamy, żeby mi kupiła jak będzie wracać do domu. pewnie oddzwoni jak już będzie wracać i oczywiście minie sklepy...


w moim przepisie jest olej 😉ale teraz ta inf to chyba nie w porę 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Chloe a jakie buciki Julkowi kupiłaś? Te buty to normalnie moja zmora....A muszę coś mieć do niedzieli bo nie puszczę przecież dziecka na roczku w skarpetkach ani w śniegowcach 🥴 Więc w sobotę chyba będę mojego na Bielany wrocławskie ciągnąć


pytanie nie do nas ale my juz mamy
http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/chlopiece/chlopiece-buty-chlopiece/00006001104924/p%C3%B3%C5%82buty%20dzieci%C4%99ce.prod?r=5&c=3&filter_brand=all&filter_color=all&filter_padding=all&filter_size=212@21&orderby=topseller&st=PRODUCT&filter_cat=chlopiece/chlopiece-buty-chlopiece
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Chloe a jakie buciki Julkowi kupiłaś? Te buty to normalnie moja zmora....A muszę coś mieć do niedzieli bo nie puszczę przecież dziecka na roczku w skarpetkach ani w śniegowcach 🥴 Więc w sobotę chyba będę mojego na Bielany wrocławskie ciągnąć


pytanie nie do nas ale my juz mamy
http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/chlopiece/chlopiece-buty-chlopiece/00006001104924/p%C3%B3%C5%82buty%20dzieci%C4%99ce.prod?r=5&c=3&filter_brand=all&filter_color=all&filter_padding=all&filter_size=212@21&orderby=topseller&st=PRODUCT&filter_cat=chlopiece/chlopiece-buty-chlopiece


dokladnie takie:
butki bartek

a zarzekalam sie ze w bartku nie kupie bo sa twarde ale znalazlam kilka modeli badziej elastycznych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata a Ty jednak jedziesz? Bo coś kiedyś pisałaś, że nie wypali. Z fryzury rozumiem zadowolona jesteś? A ciągle zapominam!!! Jak te ulotki Wam wyszły?

Marika korzystaj z tej przyjemności zabaw z synem w pełni 😉

A my buciki wiadomo jakie mamy, na oko wydają się super....z Emela.

Moja córka zaprzyjaźniła się w końcu z niekapkiem i z niego pije 🙂 czasami się bawi, ale i w zabawie sobie coś zawsze chlapnie 😉
Teraz czekam na przyjaźń z nocnikiem, bo póki co zrobiła sobie z niego pchacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Śniło mi się dzisiaj, że kolo naszego łóżka zjawił się kot, taki jasno rudy...Mała spała z nami, jak go zobaczyłam to wskoczył do łóżka i mnie ugryzł 😮 rzuciłam się na męża i wpadłam w panikę, ze zrobi coś Jasmince 🤢 .... no i mąż mnie obudził,bo już prawie krzyczałam 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chloe ja też sie spotkałam z miękkimi Bartkami więc się nie zarzekam 😉 Tyle że mi się tak średnio podoba ich oferta dla dziewczynek...Za to jestem zauroczona roczkami emela ale najblizszy sklep we Wrocławiu 🥴 http://allegro.pl/emel-e-1920-r-20-nowosc-roczki-i3024822813.html
Oprócz tego mocno biorę pod uwagę elefanteny http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/marki/Elefanten/00006001104913/p%C3%B3%C5%82buty%20dzieci%C4%99ce.prod?r=5&c=3&filter_brand=elefanten&st=PRODUCT&filter_cat=marki/elefanten
I powiem Wam że nie wiem czy lepiej kupić te wyższe czy niższe bo pogoda ostatnio taka pojechana że po zimie się robi od razu prawie lato 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Chloe ja też sie spotkałam z miękkimi Bartkami więc się nie zarzekam 😉 Tyle że mi się tak średnio podoba ich oferta dla dziewczynek...Za to jestem zauroczona roczkami emela ale najblizszy sklep we Wrocławiu 🥴 http://allegro.pl/emel-e-1920-r-20-nowosc-roczki-i3024822813.html
Oprócz tego mocno biorę pod uwagę elefanteny http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/marki/Elefanten/00006001104913/p%C3%B3%C5%82buty%20dzieci%C4%99ce.prod?r=5&c=3&filter_brand=elefanten&st=PRODUCT&filter_cat=marki/elefanten
I powiem Wam że nie wiem czy lepiej kupić te wyższe czy niższe bo pogoda ostatnio taka pojechana że po zimie się robi od razu prawie lato 🤔

emele slodkie 🙂) nie wiem jak w praktyce.
elefanteny dzis ogladalam i byly jedne fajne mieciutkie ale nie bylo rozmiaru. te co wkleilas byl rozmiar ale sa dosc sztywne, przynajmniej na moj gust.
ecco mimic ogladalam sa fajne mieciutki ale za niskie podbicie 😞
geoxy sztywne na maxa...
repertuar na moje miasto wyczerpany, wybralam bartki z miekka opcja, porownywalne do ecco mimic ale wyzsze podbicie.
i musze powiedziec ze bylam milo zaskoczona cenami bo chyba trafilam na wyprzedaze 🤪

ps jak masz wybor to ja bym kupila nizsze zaraz bedzie goraco a takie buty do sierpnia moze stykna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
http://www.sklep.bartek.com.pl/pl/product/12240/t-7132225k.html
http://www.sklep.bartek.com.pl/pl/product/19554/t-81226093.html

te ci sie nie podobaja np ?

najlepiej kup uniwersalne, bo drugi bedzie chlopczyk 😉

Te pierwsze są super, ciekawe jak podeszwa..
Ja jestem zdania że każde dziecko powinno wydeptywać swoje własne butki, zwłaszcza na etapie kształtowania się stopy. Raczej nie zakładam "dziedziczenia" obuwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
chloe napisał(a):
wanilia napisał(a):
Ecco chyba straszne drogie?

no mowie ci zewcale nie, dzis byly po 149 🙂

Rozumiem że masz sklep w którym są te wszystkie buty? Tzn nie musiałaś biegać po iluś sklepach? Ja licze na zdrową stópkę we Wro - że wejdę i coś wybiorę

powiedzmy ze jedno centrum handlowe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
wanilia napisał(a):
Chciałam upiec ciasteczka póki Werka śpi i oczywiście zważyło mi się masło... 🥴 Chyba nie muszę dodawać że drugiego nie mam bo zapomniałam kupić?


a ja chciałam upiec muffinki i nie mam margaryny... wszystko sobie już powyciągałam i lipa. a nie mogę się dodzwonić do mamy, żeby mi kupiła jak będzie wracać do domu. pewnie oddzwoni jak już będzie wracać i oczywiście minie sklepy...


w moim przepisie jest olej 😉ale teraz ta inf to chyba nie w porę 😜 😜 😜


no trochę za późno 🙂

ale ja kiedyś nie spisałam sobie tych Twoich przepisów ☺️ więc gdybyś była tak miła i je dla mnie jeszcze raz napisała to byłabym bardzoooo wdzięcznaaaa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaagaaa ja skopiowałam 😉

MUFFINY BANANOWE Z TOFFI
Składniki na ok.15 szt:
3 dojrzałe banany
150 ml oleju
2 jajka
250 g mąki
100 g cukru
pół łyżeczki sody
1 łyżeczka proszku do pieczenia
150 g krówki najlepiej jak najbardziej kruche


Wykonanie:
Banany rozgnieść widelcem i odstawić. Do miski wlać olej i ubić z jajkami na gładką masę. W drugiej misce mieszamy wszystkie suche składniki mąkę, cukier, proszek, sodę. Połączyć składniki. Na koniec wrzucić banany i krówkę pokrojoną w kosteczkę. Dobrze wymieszać.
Ułożyć do foremek na muffinki i piec 18-20 minut w piekarniku rozgrzanym do 200 stopni C.
Po wyjęciu z piekarnika ostudzić i się zajadać. )

Ps. Ja osobiście radzę ostrożnie z tą sodą bo ja osobiście ją czułam…..

MUFFINY Z NUTELLĄ 18 szt:
1 szklanka mleka
1,2 szklanki oleju
2 jajka
2 szklanki mąki
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
nutella


Wykonanie:
Do miski wlać olej, mlwko i ubić z jajkami na gładką masę. W drugiej misce mieszamy wszystkie suche składniki mąkę, cukier, proszek. Połączyć składniki. Formę do muffinek wyłożyć papilotkami. Do każdej papilotki nałożyć ciasta, do 2/3 wysokości. Na górę każdej nałożyć 1 łyżeczkę nutelli, przykryć łyżką ciasta na wierzchu możnadołożyć nutelli i wykałaczką zrobić esy-floresy. Piec w temperaturze 180ºC przez około 25-30 minut

Przepisy te można też wzbogacić, dodając posiekane orzechy, migdały lub czekoladę. Ja zrobiłam też je z kropeczkami czekoladowymi też pycha Do muffin wystarczy trzepaczka ja nią wszystko mieszam. Przygotowanie zajmuje ok 10-15 min. Osobiście wolę te z nutellą ale to rzecz gustu ….mój M wsuwa bananowe że aż mu się uszy trzęsą. Chetnie jeszcze spróbuje z wisienkami je jeszcze upiec Oczywiście można je polać jakąś polewą lub posypać cukrem pudrem, ale świeżo upieczone nic nie potrzebują co innego na większe wyjście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...