Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mamusie to prawda, piękna pogoda u nas 🙂 Wcześniej to ciężko było mi się zebrać z małym na spacer, ale teraz śmigamy codziennie, bo aż sama się mordka cieszy jak się do słoneczka wystawi 🙂

Agisal cenne rady od fizjoterapeuty, zaraz jak przeczytałam o tym leżakowaniu na brzuszku, to swojego zaczęłam męczyć heheh 🙂

A Oskara planuję przesadzić do spacerówki już w czerwcu...i nawet już sobie upatrzyłam taką jedną na Allegro, chociaż mam spacerówkę w zestawie z wózkiem...jednak jest troszkę za ciężka...jedyny minus tej , do której się przymierzam jest taki, że nie mogę dziecka posadzić przodem do mnie tak jak w Tako, no ale większość spacerówek jest takich,a i Oskar może się nawet ucieszy jak zobaczy troszkę świata, a nie tylko mamę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też zaczne kłaść Kubusia na dłużej na brzuszku choć mój mały szkrab bardzo tego nie lubi

Jutro jak bedzie ładnie to i ja wyjde na spacer tylko nie wiem czy zmieniac wózek na spacerowy Kuba sie ledwo mieści ale jednak w gondoli jest lepiej osłonięty sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
yenefer07 napisał(a):
Mamusie to prawda, piękna pogoda u nas 🙂 Wcześniej to ciężko było mi się zebrać z małym na spacer, ale teraz śmigamy codziennie, bo aż sama się mordka cieszy jak się do słoneczka wystawi 🙂

Agisal cenne rady od fizjoterapeuty, zaraz jak przeczytałam o tym leżakowaniu na brzuszku, to swojego zaczęłam męczyć heheh 🙂

A Oskara planuję przesadzić do spacerówki już w czerwcu...i nawet już sobie upatrzyłam taką jedną na Allegro, chociaż mam spacerówkę w zestawie z wózkiem...jednak jest troszkę za ciężka...jedyny minus tej , do której się przymierzam jest taki, że nie mogę dziecka posadzić przodem do mnie tak jak w Tako, no ale większość spacerówek jest takich,a i Oskar może się nawet ucieszy jak zobaczy troszkę świata, a nie tylko mamę 🙂


Ja kupiłam x-landera xgo - i śliczny, i super się prowadzi 🙂 Maksiorek też już testował 🙂 No i waży niecałe 9 kg, a nie jak obencna prawie 17. Chociaż do jazdy w terenie i tak będę używała obecny wózek, bo nie ma jak duże pompowane koła.
Maks w spacerówce wyląduje pewnie już w tym miesiącu 🙂 Oczywiście w tej masywnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krusyna racja pompowane koła są niezastąpione!!! Dlatego, tą dużą i ciężką spacerówkę zamierzam zawieźć do brata do garażu i przywieźć na kolejną zimę, na jazdę po śniegu będzie jak znalazł 🙂 A x-landerki są śliczne to fakt 🙂

Cygneeno w końcu!!! 🙂 Ciekawa byłam co tam u Ciebie? Ja już na dzisiaj zmykam i życzę wszystkim przespanej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/707/dsc05385ao.jpg/][IMG]http://img707.imageshack.us/img707/9061/dsc05385ao.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
A zobaczcie moja piękność 😁 😁

Gosia- z tymi weselami to tak drogo wychodzi... 🤨 ja osobiście żałuję, że nie zrobiłam takiego kameralnego, małego wesela na góra 40 osób.

Spacerówka dopiero u nas po 6 miesiącu 🙂 🙂 takie są zalecenia podobno 🙂

Cygnee!! Gdzieś Ty się podziewała przez tyle czasu?!?! Pisz szybciutko co u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
gosia734 napisał(a):
cygnee nareszczie dołączyłaś do nas...
dziewczyny możecie mi mniej więcej powiedzieć ile wynosi koszt wesela?? 🥴


Nas wyszło około 30 tysięcy na 120 osób Wesele jednodniowe w lokalu


U nas 35 tysięcy z poprawinami - na głębokich Kaszubach (cena oczywiście bez naszych strojów).

Judzia, u nas albo spacerówka, albo rezygnacja ze spacerów - na szczęście mój wózek rozkłada się prawie do pozycji leżącej, więc damy radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 🙂 🙂

Co do promocji w sklepach to polecam stronę http://promobaby.pl/ są tam zebrane promocje artykułów dziecięcych we wszystkich hipermarketach i niektórych sieciach. Stronke poleciła mi nasza Wanilia 🙂 🙂 🙂

Co u nas........... dzis spędziłam dzień z ogromną marudą więc PADAM NA BIMBAŁY!!!

Yen super z Ciebie laseczka 🙂 🙂 🙂

Aha i jestem w mega szoku - wczoraj około godziny 17 zakupiłam ten bujak przez allegro i dzis już około 11był u mnie 😮 Mniej niż 24 h na realizację mile mnie zaskoczyło.....a bujak - super sprawa 🙂 🙂 🙂

Nasze mieszkanie zaczyna wyglądać jak jakieś przedszkole tu bujak, tam huśtawka tam łóżeczko turystyczne a tam zwykłe, tu mata edukacyjna i w zasadzie spokojnie można usiąść jedynie na sofie w salonie.... siadasz a tam grzechotka prawie Ci w tyłek wchodzi......... 😁 😁 😁

Ania_xx dzięki za komentarz do zdjęć - bardzoooooooo miłooooooooo 🙂 🙂 🙂 Widziałam Twoje - też piękne - zaskoczył mnie jednak fakt że sadzasz już Ksawcia do krzesełka 🙂

dobra chyba już nic nie napisze bo ledwo na oczyska widzę 🙂

😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Judzia ! Ślicznotka z Twojej Zosieńki 🙂 🙂 🙂

U nas też spacerówka po 6 miesiącu i chyba póki co nie będę wymieniać ( chociaż chciałam) - mamy x-landera niby ciążki ale nie - hahaha ale ja głupoty piszę 😜- waży około 9 kg...

Shelby a Wy jak szybko będziecie zmieniać swoją x-landerowska brykę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam witam drogie panie 🙂

co tam u nas... hmm... teraz juz lepiej, ale Ela nadal na antybiotyku 😞 do niedzieli...
jak mnie wkurzaja ci angielscy lekarze, to jest nie do opisania...
bylo tak:
Ela zaczela pokaslywac co jakis czas, wiec pedem do lekarza - uslyszalam, ze to normalne i nie mam sie czym przejmowac... wiec zawierzylam tym bezmozgowcom... po 2 tygodniach Ela zaczela juz kaszlec na maxa, rano i wieczorem, wiec spowrotem do lekarza i znowu diagnoza - wszytko jest ok to normalne (nawet jej nie osluchal), wiec ja w panike, za dziecko i do szpitala na ostry dyzur, bo zaden ciapak nie bedzie mi mowil, ze kaszel u takiego malenstwa jest normalne. naczekalam sie swoje, ale w koncu przyszedl lekarz... OSLUCHAL JA 🙂 i powiedzial - to jest normalne (w tym momencie myslalam, ze mu z lisci pociagne, ale trzymalam dziecko na rekach i chyba tylko to mnie powstrzymalo), ale jak sie nie poprawi do poniedzialku (byl czwartek) to mam isc do lekarza, wiec ja w dupie mialam juz zwyklego lekarza i w niedziele pojechalismy do polskiego pediatry. i co sie okazalo? Ela ma ostre zapalenie gornych drog oddechowych i musi byc 7 dni na antybiotyku!!! no myslalam, ze pojade do nich i ich rozniose!!!
no ale teraz jest juz wszystko dobrze, przestaje kaszlec, no i czekamy az wreszcie bedziemy mogli wyjsc na spacer, bo u nas ostatnie dni sa przepiekne!

a Ela rozwija sie chyba szybko, bo jeszcze nie ma 3 miesiecy a juz glowe o 90 stopni podnosi do gory ( wczoraj zaczela 🙂 ). i tak sobie zyjemy powolutku 🙂 w dzien bardzo malo spi, mak 2-3 drzemki po 15-20 minut a reszta czasu - zabawa 🙂

to tak w skrocie co u nas 🙂

calujemy wszystie babelki w ich sliczne noski :*

no i mamusie tez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tak tylko na chwileczke..
U nas walka z ciemienuchą zakończona sukcesem po 2 dniach. Bo szczęście w tym take że zauważyłam ją bardzo szybko - taki placek 2/1cm lekko łuszczącej skórki. Mam nadzieje że już wyleczona w 100% :* pozdrawiam serecznie, jutro obiecuje napisze coś więcej :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee no nareszcie!

gosiaq przepis kuszący 😁 i fajna sprawa z tym słoiczkiem żeby go mieć jako miarke! Tyś to jest pomysłowa, i dodam że dużo się od Ciebie nauczyłam. No i podziwaim bardzo że mając męża daleko tak świetnie dajesz sobie rade z chłopaczkami, codzienne spacery z Filippo, ajj dużo żeby wypisywać.
Wogóle to wszystkie babeczki na forum są świetne, od każdej można coś załapać co się przydaje.
Więc dziękuje Wam bardzo za wszystko czego się nauczyłam :*

Gosiu koszt naszego wesela na 75 osób ok +/- 20tys całe koszta poszły na pół więc mnie wyniosło 10 tys. Bez ubioru, za kiece 1500 plus dodatki 1700
Dodam że za swoją część wesela płaciłam sama - od rodziców nie wzięłam ani grosza, dlatego że kiedy pracowałam i mieszkałam z nimi oni też nie brali moich pieniędzy ''na życie'' więc nie robiłam zakupów do domu itd.. za to prawie całe wypłaty (odliczając drobne wydatki typu urodziny,wakacje itd) lądowały na koncie i tak oto się uzbierało przez roczek.
No i jeszcze trzymam kciukasy za twojego m żeby znalazł prace, my też to przerabialiśmy.. ale uwierz mi że każda zmiana wychodzi na lepsze, mimo że czasem jest ciężko.. ale warto.
No i 200 osób to już konkret..
My planowaliśmy weselicho na 30 osób takie kameralne bez wielkiej sukni itd.. no ale doszły 2 osoby - a wiadomo jak już te 2 osoby to innych dwóch to nie wypada nie zaprosić więc tak się te liczby zmieniały, jak ci to i tamci.. no i skończyło się na 75 osobach i sukience bezie 🙂 ogromnej bezie z trenem.. bo jak już szaleć to szaleć..

a u nas tak jak pisałam - ciemienucha znikła (oby już na zawsze)
podaje Mai już 2 dzień gerberka jabłko z delikatnym bananem - po dwie łyżeczi. Wczoraj jej dałam a dziś kupka była dość gęsta ale była. Obyło się bez blu brzuszka itd, samo jabłuszko z gerberka też ładnie przyjmuje. Ale wole jej sama miksować normalne jabłko, i banana też. Z tym że bananek normalny jest bardziej gęstszy więc wolałam tego gerbera na początek. Powoli zaczne eksperymentować z marchewką, a potem gosiaqowa zupina. Po lekuśku 🙂
Dla zainteresowanych w słoiczkowe pyszności zaopatrzyłam się w tesco - 3pak gerbera 6zł, gdzie normalnie 2,90 jeden. No i data 2013 więc luzik. Nakupowałąm te pierwsze po 4 miesiącu, jabłko, jabło-banan, jabłko-jagoda, są jeszcze jabłko brzoskwinia winogron - ale to powolutku.
No i za jakiś tydzień podam Majci rosołku 2 łyżeczki na spróbowanie , zmiksje 2 niteczki makaronu i zobaczymy 😉

aa i mamma-mia powodzenia w dalszym nocnikowaniu, te 8 miesięcy Mii i kupi na nocnik robią wrażenie

wszystkim chorowitkowm życzymy zdrówka!
No i yenefer - podziel się wiosną!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my byłyśmy dziś na szczepieniu. Moja Emilka waży 7,2 kg!! W ciągu 6 tyg. przybrała na wadze kilogram. Zapytałam lekarza o to czy mam ją dokarmiać mlekiem następnym, powiedział że tylko pierś, a o wprowadzeniu czegoś innego porozmawiamy za 6 tyg gdy przyjdziemy do szczepienia. W ogóle zdziwił się że zadałam mu tylko 3 pytania. Miałam mu powiedzieć, że już wszystko wiem bo mam takie wspaniałe mamuśki na forum, które znają się na rzeczy. Poza tym Emi ma już 3,5 miesiąca więc zdążyłyśmy się poznać na tyle, że nie mam już wątpliwości jakie się ma przy kilkudniowym maleństwie.

Yen ja wiem z pewnością, że będę oglądać Przepis na życie. Widziałam reklamę zapowiadającą i Piotr Adamczyk mnie rozwala 😁 Już się nie mogę doczekać wtorku.
A twój Oskar ile waży? Ale fajny plac zabaw z chęcią bym się pobujała na takim sprzęcie. No i wyglądasz kwitnąco jakby w twoim sercu i duszy zawitała wiosna. U nas dziś było szaro, buro i ponuro.

Szkoda że Ella do nas nie zagląda, ale dobrze że mamy Shelby która czuwa żebyśmy miały na bieżąco informacje. 😘

Krusyna a jaki wózek parasolkę kupiłaś? Można linka? Ja mam spacerówkę do kompletu z gondolą i fotelikiem ale zastanawiam się nad kupnem takiej składanej parasolki, bo jak pojedziemy na wczasy to nie będę tachać w aucie takiego stelaża! A w gondoli mam taką opcję, że można podnieść oparcie i wtedy mała widzi lepiej.

14A11 moja Emilka identycznie jak twój Kubuś po szczepionce spała jak nigdy. Wróciłyśmy do domu o 11 i spała do 15.20 z przerwami na cyca. Bałam się że w nocy nie będzie spać ale na razie śpi ładnie. A swoją drogą u Was też szczepionki podrożały? My szczepimy Infanrixem (5w1) i ostatnio płaciłam 129 zł a dziś 150zł!!

Judzia ależ z Zosi śliczny aniołek, normalnie nie wierzę że jeszcze niedawno była takim płaczliwym dzieckiem. 😉

Cygnee witamy!!!!!! Nie dziwię się że się zdenerwowałaś! Ale ważne że Elusia ma się już lepiej.

Madzia_m3 no w końcu!! Co tam u Kubusia? No i jak pierwszy dzień w pracy? Wróciłaś na uczelnię?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny a mam takie pytanko, kiedy zaczelyscie maluszkom cos innego do jedzenia podawac? bo ostatnio dalam Eli powachac banana - a ten wzrok!!! myslalam, ze zje mnie razem z tym bananem 🙂 wiec odrobinke jej dalam 🙂 najpierw jezyk (razem z bananem) wyjadowal na zewnatrz, ale chwilke pozniej wsunela go spowrotem i jej posmakowalo, ale balam sie dac jej wiecej 😉 (a dalam jej taka kruszynke - wielkosci 1/4 paznokcia malego palca) no i sie zastanawiam kiedy bede mogla jej cos podac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zapalam światło 🙂

Kuba po szczepieniu ładnie spał bardzo długo od 15 do 19 i 21 do 5 30 wczoraj położyłam go do łózeczka koło 20 lezał sam godzine cos tam robił gugał kopał nóżkami aż zasnoł

Mogłoby tak byc co wieczór

Po szczepieniu męczy go troszkę mała bieguneczka i tez nie wiem czy to duzy powód do zmartwień
Zania podaj mi adres to wyślę kupony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane,

ja się własnie zastanawiam jak to jest z tymi skokami rozwojowymi.... Jak to u Was dzieczynki było w okolicach 12 tygodnia?

Kacper wczoraj był strasznie marudny! Co chwila płakusiał.... Zawsze mi da tyle w domu zrobić a wczoraj to ze wszystkim byłam w czarnej .... dziurze!!! Nawet plecami (robiąc sobie herbatę) nie mogłam się odwrócić... bo już był ryk! Rezultat taki że jak przyjechał mąż z pracy to byłam tak padnięta że szok!

Oby dziś było lepiej!

Co do podawanie czegokolwiek innego to ja póki co się wstrzymuję - jeszcze poczekam. Nie dlatego że jestem przeciwna czy coś tylko dlatego że Armando na cycu pięknie przybiera i nie jest głodny więc nie widzę takiej potrzeby!!! A przepis Gosiaqa zapamiętany.... no tylko muszę kupić blender!

Miłego dnia Kochane 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...