Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mamuśki, ale numer dziś wykręciliśmy z Moim w sklepie 🤪 Nie wiem, jak jest teraz w Polsce, ale tutaj, jak wyłoży się towar w sklepie pod złą ceną...to klient ma prawo to kupić właśnie po tej cenie i....byliśmy dziś w wielkim zabawkowym kupić małemu tego śpiewaka...a tu nagle wielka mata edukacyjna Fisher Price w dziale promocji za 24 funty...ja do Mojego mówię, że to niemożliwe, bo ona kosztuje normalnie 54f, więc to na bank pomyłka...i faktycznie...bo na końcu tego sklepu, w innym miejscu leżała ta sama mata właśnie za 54...no i my z moim do kasy...babka nam nabiła 54f, a my do niej, że tam była inna cena i zaprowadziliśmy ją tam...ta wezwała menadżerkę i faktycznie...to chodziło o połowę mniejszą matę też z tej serii, no a że to nie nasza wina, tylko sklepu to kupiliśmy ja tylko za 24f Yuppiiiii!!!! W takich chwilach uwielbiam ten kraj 🙂 A oto Oskar testuje mate i śpiewaka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen! no piękna mata! i faktycznie okazyjnie 🙂 🙂 🙂
Madzia! Sadzam Filipka tylko na swoich kolanach lub jak noszę to pleckami do mojego brzucha i trzymam go pod pampersem i pod paszkami... Co prawda umie chwilkę posiedzieć na kanapie, ale nie robię tak często i długo, bo jeszcze za wcześnie! A wysadzam na nocnik za propozycją Sandry 😉 zobaczymy co z tego wyjdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
judzia napisał(a):
Czy to możliwe, że dzidzia może dostać wysypkę po tych słoiczkowych danaich (jabłuszko, jabłuszko z marchewką)?? 🤔 Bo mała ma jakieś krosty, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to po tym, bo przecież jabłka podobno nie uczulają, a marchewka też raczej nie... 🤨 ewentualnie to będzie coś innego (krosty są tylko n buzi, a na ciele nic)

Marchewka może uczulać!!!
Póżniej doczytam reszte teraz tylko to mi tak wpadl w oko, do wieczora pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolejny nocniczkowy bobas 🙂 gosiaq - trzymam kciuki! 🙂

ale czaad z tą matą - yenefer - super 😁 no i urocze zdjęcia!
też bym się tak chciała pobawić 😁

judziu - moja siostrzenica była uczulona na marchew, po jakimś czasie jej przeszło, także wielce prawdopodobne, że to może być od jedzonka ze słoiczka, a z tymi zakupami - ktoś się na nie połasił :/ moja siostra przez pomyłkę - mając dwie siateczki - jedną ze śmieciami, a drugą z zakupami, do kosza wrzuciła nie te!! w ogóle piękności ta Twoja Zośka!

krusyna - Maksio kawał chłopa!!

cygnee - witaj, Tobie również powodzenia w nocnikowaniu! 😁 co za historia z tą służbą zdrowia :/

Agisal - dzięki za wieści od fizjo! Maksio jak leży 5 minut to jest sukces! oczywiście mówię o brzuszku 😁 tak sobie myślę, czy to nie przez ten jego pępek, który tak długo nie chciał odpaść?
madziu_m3 - mój Maksio też pływa na szerokość w ciuszkach, a na długość za krótkie! najlepiej pasują mu te z hm, bo nie są takie szerokie, a ładnie przylegają

jejciu - biedny Wiktorek 😞 pomodlimy się za niego, musi być dobrze, mam nadzieję, że trafili na prawdziwych specjalistów i szybko "dojdą do siebie"

Cherry - na pewno Kacperek słyszy, skoro reaguje!! a z termometrami nie jest tak, że włoski utrudniają pomiar? bo jakoś tak w ulotce mojego chyba było napisane, może masz jakiś lepsiejszy? 😁 ja zauważyłam, że Maksio był marudny właśnie w okolicy tego czasu, kiedy miał być ten skok 😉
co do zamiany wózka, to jakoś póki co, nie myślę o tym 😁

mamma-mia jejciu co za przeżycia z tą wkładką :/ masakra! ja jestem chętna na wieści, jakie się sprawdziły zabaweczki przy Mii 🙂

lala - podziwiam, że zabrałaś się za mycie okien, przecież masz je takie wielkie! 😁 super, że pożegnałyście ciemieniuchę

gosiu734 - ja też mam ogromną rodzinę, ale po prostu ograniczyłam, a i tak wesele było na 70 osób, sala nie mogła pomieścić więcej 😉

martka- jak się trzymasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia_m3! Zamęczysz się kobieto! I praca i dom i dzidziuś... No ale takie jest życie kobiety pracującej... 🤨
Yen! Ale Ci się udało z ta matą! I jest baaardzo fajna!

Odstawiam słoiczki na jakiś czas!!!! Może i ta marchewka jest winna 🤨

Shelby 😁 WSZYSTKIE Zośki są piękne 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jadwiga-róża – szybkiego powrotu do zdrowia dla Wiktorka, trzymam kciuki.
Gosiaq u Ciebie rok od kreseczek na teście, a u mnie 2 dwa dni rok od … poczęcia.
Judzia ja też bym się nie zdecydowała na tatuaz – to nie dla mnie, jakoś do mnie to nie przemawia.
Cygnee – u nas wszystkie dzieci spały w swoich łóżeczkach – z nami to tylko w razie ich choroby
Piotruś 14 lutego ważył 5830g a ubranka rozrzut rozmiarów od 62 do 74.
Krusyna – Maksiu wielki chłopak, a Kubuś madzi_m3 tez duży, Gosiaq Filipek nie jest wcale taki maluszek tylko w towarzystwie wielkich chlopaków wydaje się mniejszy 😆.
Co do sadzania to Piotuś uwielbia 😁, ja go sadzam okrakiem na moim udzie i opiera się pleckami o mnie.
Yenefer ale Ci się udało z tą matą, super 🤪
Shelby czuję się po japońsku – jako tako 🤢, chyba bym wolała nie widzieć cioci w trumnie bo to nie była Ona - cała jej przeogromna dobroć znikneła z jej twarzy.
Judzia – info od mojego (mojego też) pediatry – jak Ulkę obsypało przy rozszerzaniu diety to kazała odstawić marchew, dziką róze, banana i zacząć rozszerzanie diety o nowa, ja marchewkę wprowadzilam na nowo po kilku tygodniach i było wszystko ok (no poza kupką – marchewka ją zatwadzała)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee - Mia swiadomie zalatwia sie - wolajac - od ukonczenia roczku nosi majteczki 🙂 W wieku 8 miesiecy kupke robila juz tlyko na nocnik nie zrobila poki jej nie wysadzilam - sama nie wiem jak to mozliwe u takiego malca ale prawdopodobnie to tak jak ciezko pozniej przyzywczaic do nocnika kiedy przez wiele miesiecy robilo wp ieluche - wiec w wieku 8 miesiecy odeszlo nam przewijanie smierdzacej pieluni. Z tym, ze ona to chyba byla latwym przypadkiem bo zawsze kupki robila o tej samej porze wiec latwo ja bylo wysadzac i tym szybciej nauczyc. wiec jesli wasze dzieciaki wyprozniaja sie o regularnych porach to polecam. Z siusiu wyczailam, ze po spacerkach jak ja przewijalam to mi siusiala prawie za kazdym razem jak tylko odpielam pieluche wiec to tez byl sygnal aby po kazdym spacerku zdjac pieluche i szybko na nocnik. Tia teraz tez czesto ma sucha pieluche po spacerku wiec wtedy sadzam ja na nocniczek i lapiemy siuniu 🙂 Wczoraj nawet dumnemu tacie sie udalo. Na poczatku to jest loteria czasem sie zlapie czasem nie ale dzieciaczki sa bardzo rozumne i czybko lapia po co te zabiegi to takie male rutyny na podstawie ktorych dzieciaczki ucza sie najlepiej co po czy postepuje i dlaczego. Takze polecam i zycze szybkich efektow 🙂

judzia - w zasadzie i niestety kazdy pokarm moze uczulac 😞 sprobuj wprowadzic to w takim razie nieco pozniej... czasem nie warto sie spieszyc... przestrzegam od razu przed glutenem wprowadzonym za wczesnie...

madzia_m3 - ja odp oczatku sadzam Tie np. do odbicia poklepujac jej plecki. Oczywiscie z pela asekuracja i przytrzymaniem.

yen - ty cwaniaczku 😉 tak trzymac i niech Oskarkowi mata sluzy do super zabawy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee - Mia swiadomie zalatwia sie - wolajac - od roczku nosi majteczki 🙂 W wieku 8 miesiecy kupke robila juz tlyko na nocnik nie zrobila poki jej nie wysadzilam - sama nie wiem jak to mozliwe u takiego malca ale prawdopodobnie to tak jak ciezko pozniej przyzywczaic do nocnika kiedy przez wiele miesiecy robilo wp ieluche - wiec w wieku 8 miesiecy odeszlo nam przewijanie smierdzacej pieluni. Z tym, ze ona to chyba byla latwym przypadkiem bo zawsze kupki robila o tej samej porze wiec latwo ja bylo wysadzac i tym szybciej nauczyc. wiec jesli wasze dzieciaki wyprozniaja sie o regularnych porach to polecam. Z siusiu wyczailam, ze po spacerkach jak ja przewijalam to mi siusiala prawie za kazdym razem jak tylko odpielam pieluche wiec to tez byl sygnal aby po kazdym spacerku zdjac pieluche i szybko na nocnik. Tia teraz tez czesto ma sucha pieluche po spacerku wiec wtedy sadzam ja na nocniczek i lapiemy siuniu 🙂 Wczoraj nawet dumnemu tacie sie udalo. Na poczatku to jest loteria czasem sie zlapie czasem nie ale dzieciaczki sa bardzo rozumne i czybko lapia po co te zabiegi to takie male rutyny na podstawie ktorych dzieciaczki ucza sie najlepiej co po czy postepuje i dlaczego. Takze polecam i zycze szybkich efektow 🙂

judzia - w zasadzie i niestety kazdy pokarm moze uczulac 😞 sprobuj wprowadzic to w takim razie nieco pozniej... czasem nie warto sie spieszyc... przestrzegam od razu przed glutenem wprowadzonym za wczesnie...

madzia_m3 - ja odp oczatku sadzam Tie np. do odbicia poklepujac jej plecki. Oczywiscie z pela asekuracja i przytrzymaniem.

yen - ty cwaniaczku 😉 tak trzymac i niech Oskarkowi mata sluzy do super zabawy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to moge w spokoju napisac 🙂

Yen - ale Ci sie udalo 🙂 zazdroszcze 🙂
ja tez dzisiaj na zakupkach bylam dla malej 😁 no i tak: kurteczka wiosenna, kapelusik, 2 pary butkow, skarpetki, NOCNIK 🙂, 4 gryzaczki, 3 grzechotki, ksiazeczka materialowa, lyzeczki 🙂
to po ilu dniach od zakupienia nocnika mozna dziecko na niego sadzac? czy moze juz jutro? moj maz jak zobaczyl, ze kupilam nocnik 😮 😮 😮 🙂 ale wytlumaczylam mu co i jak i mowi - to niemozliwe! no to ja mu pokaze :P a raczek Ela 🙂
kurde ale te Wasze maluchy duze... Ela sie urodzila 4.080 a teraz moze ma 5.5kg... moze za wolno przybiera na wadze??? kurcze, zaczynam sie martwic.... albo swirowac - jak myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
to moge w spokoju napisac 🙂

Yen - ale Ci sie udalo 🙂 zazdroszcze 🙂
ja tez dzisiaj na zakupkach bylam dla malej 😁 no i tak: kurteczka wiosenna, kapelusik, 2 pary butkow, skarpetki, NOCNIK 🙂, 4 gryzaczki, 3 grzechotki, ksiazeczka materialowa, lyzeczki 🙂
to po ilu dniach od zakupienia nocnika mozna dziecko na niego sadzac? czy moze juz jutro? moj maz jak zobaczyl, ze kupilam nocnik 😮 😮 😮 🙂 ale wytlumaczylam mu co i jak i mowi - to niemozliwe! no to ja mu pokaze :P a raczek Ela 🙂
kurde ale te Wasze maluchy duze... Ela sie urodzila 4.080 a teraz moze ma 5.5kg... moze za wolno przybiera na wadze??? kurcze, zaczynam sie martwic.... albo swirowac - jak myslicie?


To nie świruj 🙂 Ważne, że przybiera 🙂 Każde dziecko rośnie w swoim tempie i już. Może mój urwis za chwilę przestanie, a Twoja córcia przyspieszy, kto wie? 🙂 Poza tym Ty masz dziewuszkę - przecież ona nie może wyglądać jak czołg 😁

A poza tym - chyba muszę kupić nocnik.... 🥴 Eeee... wkurzacie mnie i tyle, nocnikowania się mamuśkom zachciało 😁 No cóż, nie ma, że boli, jak wszystkie to wszystkie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kruszyna - wieczorami Tia zasypia bez zadnego marudzenia 🙂 chyba zroumiala, ze marudki nie pomoga i spac isc trzeba... gorzej z drzemakmi popoludniowymi 🤢 Na spacerku owszem w wozeczku, w chuscie ale w lozeczku nadziera sie z 10 min i zasypia na pol godziny z zegarkiem w reku... ale ciesz e sie, ze w wieczory i nocki nie robi awantur odkladana do lozeczka 🙂


cygnee - ja obie corcie zaczelam wysadzac jak skonczyly dokladnie 3 miesiace i 3 dni - z polecenia mojej mamy - nie wiem dlaczego dokladnie taka data ale co tam - moze jakas magiczna 😜 aaaa i niep oddawajcie sie- dziecko na poczatku raz zrobi innym razem nie... generalnie nie ma co wysadzac je godzinami aby cos zrobilo...i nic na sile jak marudzi to odpuscic, sprobowac jak humor bedzie lepszy bo to nie jakas scisla musztra, to raczej takie przyzwyczajanie do owego miejsca- sprzetu jakim jest nocnik...powodzenia sobie i wam zycze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my mamy obecnie trzy nocniki - ten fisher price, ktory wyglada jak maly sedesik ze sciagana nakldka, zwykly maly i turystyczny, ktory jest nocnikiem lub nakldka 🙂 Nap oczatek polecam zwykly najlepiej sie trzyma na nim malca, ktory sam nie siedzi...choc ja z Mia zaczynalam z tym pierwszym i tez dalam rade, super frajdzioche miala okolo 5 miesiaca jak jej gral i spiewal jak cos tam narobila 🙂

cygnee - sprawdz sobie w siatkach centylowych czy mala przybiera "statystycznie" w normie
http://siatkicentylowe.edziecko.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
mamma-mia - kurde nie wiem ile dokladnie teraz wazy, ani ile mierzy, ale tak mniej wiecej - to wyszlo ponizej sredniej 😞


kochana mniej wiecej to wiesz 😉 Siatki centylkowe sa to tabele orientacyjne oczywiscie moga byc male odchylenia od norm, jesli wydaje ci sie ze sa zbyt duze to lepiej skonsultuj ze specjalista. Nie przejmuj sie zbytnio - udaj sie do health service center tam gdzie masz swoje polozne i popros aby ci mala zwazyly i zmierzyly dokladnie zanim zaczniesz sie matwic... Czy karmisz tyko piersia?? Jesli tak to przede wszystkim poobserwuj ile siusia ci malutka - powinna miec minimum 6 ciezkich pieluszek od siusiu na dobe...jest to jedne z wyznacznikow czy dziecko sie najada wystarczajaco... no i przynajmniej raz w tygodniu kupka... Byc moze bedziesz musiala wprowadzic czasem troche mleka modyfikowanego... Kochana poki nie zwazysz dokladnie to nie panikuj 🙂 Tak na marginesie to nie wszystkie dzieci pochlaniaja wszystko co im siep odstawi pod buzkie sa tez male niejadki i one zwykle sa ponizej ustalonych norm dla przykladu ja bylam wlasnie takim dzieciakiem ponizej wszelikich norm (w wieku dwoch lat wazylam tyle co powinnam wazyc w wieku roczku) i wyroslam na calkiem zdrowa osobe - tak mi sie przynajmniej wydaje 😉 so don't panic 😉

a teraz tradycyjnie gasze swiatlo - PSTRYK! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie, my już na nogach...i nawet mały był dziś łaskawszy, bo spał do 7:30 z małymi przerwami...nie wiem czy ząbkowanie sie u nas nie zaczyna, bo mały ślini się litrami 🙂...a wieczorami i w nocy jest strasznie marudny...budzi się nawet jak jadł przed chwilą, trze rączkami o buzię, uszka i tak dziwnie rusza buźką, jakby coś mu w niesmak było 😮
Właśnie buszuje na macie 🙂 A i śpiewak też super, cieszy się do niego , no i oczywiście pakuje do buzi , bo mięciutki 🙂
A tak poza tym to rozmawiałam wczoraj ze swoją przyjaciółką na skype...no i troszkę sobie popłakałyśmy 😞 U jej niespełna rocznego synka wykryto jakąś wadę serca i na 90% będzie miał operację 😞 Jest załamana...a ja nie mogę przestać o nich myśleć...aj serce się kraja i tyle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, ja też od 6 na nogach, ale po 8 mój mały padł i razem z tatusiem śpi 🙂 Śmiesznie wyglądają - dwa moje chłopaki w dziecinnym pokoju 😁 A ja zjadłam śniadanko i buszuję w necie 😜 Ależ mam spokój! Powinnam się ubrać, ale brak mi motywacji 😁

Yen - to straszne 😞 taki szkrabek i tak poważna operacja przed nim 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tłumaczyła mi , że ma dziurkę w przegrodzie międzykomorowej...i że ona się zazwyczaj sama zrasta tak właśnie do ok roku, a on ma ja umiejscowioną w takim miejscu, że niby nie ma szans , żeby się zrosła...da się z tym żyć...ale może mieć powikłania w przyszłości...więc lekarze proponują zrobić to teraz kiedy jest jeszcze mały...a wiadomo jak my rodzice to przeżywamy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My tez witamy wlasnei wstalysmy, kocham te moje spiochy 🙂

yen - jakze smutne sa takie przypadki jesli chodzi o male dzieciaczki. Jak strasznie musza przezywac rodzice taka operacje...

a ja dzis obudzilam sie z bolem w piersi... 😞 mala troche pospala miedzy karmieniem i chyba wczoraj Mia mi niechcaco przycisnela ja za mocno i prawdopodobnie zrobil sie jakis zastoj 🤢 Boli jak cholibcia... Do tego Mia zarazila tez Tie i ta teraz ma identyczny kaszel... Ciezko odroznic ktora kaszle 🤢 Zastanawiam sie kiedy jest odpowiedni moment aby isc z nia do lekarza...W sumie jutro mam wizyte kontrolna w sprwie tej wkladki wiec moze poprosze aby mi Tie zbadano, zwazno i zmierzono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...