Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Yen - napisalam, ze boli 🙂 nie wiem jaki bol jest na kosci ogonowej 🙂 ale ja mam jeden na zebrach, pod pacha 🙂 to bylo pieklo 🙂 ale dalam rade!!! kobiety - powtarzam, tatuaz przy porodzie to pikus 🙂

moja Ela dzisiaj strasznie marudna, nie wiem czy to nie przez antybiotyk... no i od 2 dni robi kupe po 5-6 razy, a wczesniej byla 1 dziennie... chyba zaczynam sie martwic... no i nie wiem jak zrobic, zeby polykala ten cholerny antybiotyk... z lyzeczki wypluwa, ze strzykawki to samo... no i mam problem. mama poradzila mi, zebym jej nosek zatkala jak jej wleje antybiotyk - podzialalo na 2 razy, a teraz sie wycwanila i wypluwa wszystko szybciej niz jej wlewam... jest to problem bo w sumie nie wiem ile wypija i tak jej podaje do 4 razy, bo chyba cos tam za kazdym razem polknie? cholercia chyba bede musiala w niedziele znowu do lekarza jechac... bo chyba kaszelek jej wraca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jadwiga-róża, oczywiście modlimy się za was, trzymamy kciuki, wracajcie jak najszybciej do domciu w pełnym zdrowiu!!!
Judzia, Zosia jest po prostu tak śliczna ,że aż mi słów brak !!!
Cygnee witaj na mamusiach, ale numer z tymi lekarzami - myślałam, że tylko u nas w Polsce taka znieczulica!!! Zdrówka dla Eluni, a kupka rzadka i częsta to po antybiotyku. Dzieci bardzo mało jedzą przy lekach też.
Madzia_m3 dawaj znaki jak tam w pracy i łączenie obowiązków rodzicielskich z pracą. Ło jej, niedługo już mnie to czeka!!!!
U nas mały też marudny, aż poszliśmy wczoraj z chłopakami do lekarza na przegląd, bo Mat miał podwyższoną temperaturę, niby tylko 37,4 ale rosło a Jaś kasłał sucho. Okazało się, że Jaś kaszle z powodu zbyt wysokiej temperatury w mieszkaniu chyba, bo mieliśmy tak ze 24 stopnie no i lekarz też mówił o tym, że może krztusić się ślinką teraz.
A starszy urządził u lekarza cyrk i za nic nie dał sobie do gardła zajrzeć…. O matko! Też ma tak ok. 37 teraz ale on też bidny ząbkuje (siódemki mu wychodzą)to może od tego.
No i tak z tymi gorączkami ciągle u dzieciaków, a mieliśmy termometr elektroniczny taki za ok. 20 pln w aptece kupiony i mierzy w cały świat. Jasiek miał w smoczku a że smoczka nie lubi i ma odruch wymiotny a tamtego nie będę im wsadzać na zmianę do buzi jednemu i do d…y drugiemu to zainwestowaliśmy w taki medyczny. Zapytałam lekarza jaki najlepiej kupić, bo są takie co dokonują pomiaru w kilka sekund i takie co w 1 sekundę oraz takie, że trzeba dotknąć dziecka albo takie bezdotykowe. No i kupiliśmy Thermo Flash. Drogi jak cholera (212 po rabacie w aptece, na allegro są po 190)ale rewelacja!!! Jak pistolet, strzela sięz 5 cm i od razu wynik – z czoła, szyi, gdzie są naczynia duże. Ma też taki przełącznik do mierzenia temperatury zewnętrznej, np. wody w butelce, wanience, powietrza w pokoju. Super teraz mierzymy się ciągle i wszystko!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wieczorem przyjeżdża do nas moja siostra z rodzinką, więc pewnie będę trochę zajęta ale zawsze wieczorkiem zerkam na telefonie co tam u was i myślę o tych naszych maluszkach ślicznych.
Yen, ale z ciebie laska, dawaj tu trochę tej ładnej pogody też!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cygnee, no to nieźle się wydziarałaś 🙂ja mam już jeden całkiem sporawy podobno, na łopatce, ale nie bolało jakoś 😉 a Ela niech szybko zdrowieje 😘
Gosia734, wyślę Ci ten kupon, ino cyknij adres na priv lub gg 😉
Zaka! ciągle ząbkowanie... zdrówka i pociechy... z termometru też 🙃

aaaa rok temu zobaczyłam dwie piękne kreseczki na teście 🤪 ale zleciało! a Wam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamma-mia napisał(a):
dziewczyny od ktorego miesiaca mozna podawac niemowlakom witamine c w kroplach i multivitamine np. Juvit multi??? bo mi sie zupelnie zapomnialo... mALA ZACZYNA POKASLYWAC I CHCE JEJ PODAC , CHYBA JUZ MOGE???


ja mam Juvit C i jest napisane że od 28 dnia życa niemowlakom podaje się 5-8 kropli raz na dobę podane do pokarmu lub napoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W pracy ogólnie maskara, wróciłam na uczelnię na wyższe stanowisko, ale doładowali mi przedmiotami, które nie są z mojej działki... w domu nie mam na nic czasu, więc jest ciężko... a z pracy też pędzę do domu jak szalona... i zamiast skupić się na tym co studenci robią to ja myślę o Kubusiu.

Jeśli chodzi o mojego małego śmieszka... To karmię go piersią tylko dwa razy dziennie... w lewej piersi całkowicie straciłam pokarm 😞... mimo poradni laktacyjnej i wizyt nic się nie dao zrobić...ja dokarmiam humaną.... dzisiaj właśnie Kubuś zrobił dwa razy zieloną kupkę i to mnie martwi ... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
mamma-mia napisał(a):
dziewczyny od ktorego miesiaca mozna podawac niemowlakom witamine c w kroplach i multivitamine np. Juvit multi??? bo mi sie zupelnie zapomnialo... mALA ZACZYNA POKASLYWAC I CHCE JEJ PODAC , CHYBA JUZ MOGE???


ja mam Juvit C i jest napisane że od 28 dnia życa niemowlakom podaje się 5-8 kropli raz na dobę podane do pokarmu lub napoju


dziki kochana 🙂 bo wyrzucilam ulotke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jdwiga!! Trzymajcie się tam!! Szybkiego powrotu do formy!! 😘 😘 Biedny ten nasz maly Wiktorek 😞
Cygnee- Zdrówka dla Elusi!! 😘 I podziwiam!! Wytrzymac takie katusze 😁 😁 Nie wiem czy bym się zdecydowala na tatuaż, z resztą mąż chyba by mnie wygonił z domu 🤪 bo on to taki trochę "święty" jest. Ani nie pali ani nie pije ani nic! Z kolegami to od święta gdzieś pójdzie... 🙃 ale jest kochany ☺️

Zaka 🙂 zazdroszczę termometra 🤪 🤪 sama mam taki co pod pachę się wkłada i czasem to muszę się natrudzić, żeby zmierzyć Zośce temp! muszę takowe urządzenie gdzieś nabyć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_xx napisał(a):
zaka

mam tez taki termometr z firmy babyono i gdzie nie strzele małemu w ciało to inna temp pokazuje.... wiesz może w które miejsce celowac?? sprawdź czy twój też tak mierzy że srodek czoła inna temp skronie inna szyja inna itd...


Wiesz co, różnica jest może z 0,1 stopnia. Z tego co piszą w uöotce to mierzy się na skroni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kubuś śpi przy naszym łóżku w kołysce, ale zdarza mu się w nocy marudzić, nawet nie płakać, puszcza głośno bączki, ewidentnie brzuszek boli, wtedy biorę go do łóżka i śpi na mnie na swoim brzuszku. Oprócz tego zawsze mam w zwyczaju po szóstej jak tata idzie do pracy, brać Kubusia do łóżka, żeby spał na brzuszku, obok. śpimy wtedy twarz w twarz i trzymamy się za łapki. Mój szkrab lubi spać na brzuszku, a samego się boję go zostawiać ( jeszcze się nie przekręca).

A tak wam nie napisałam jeszcze, że w związku z moim powrotem do pracy, mój mąż musiał iść na niewykorzystany macierzyński mój, tak mówi prawo. Jeśli matka przerywa przed 20 tygodniem resztę musi wsiąść ojciec dziecka.

Ok ja lecę Kubusia nakarmić i do łóżka.

Spytam sę Kochane jak ważą teraz wasze dzieci ? I jaki rozmiar ciuchów noszą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
co tu juz tak pusto?? 🙂 jakbyscie dzieci mialy 😁

a teraz na powaznie, mam pytanko, czy ktoras z Was spi z dzidziusiem w lozku?? 😉


Nie, ja nie... Wystrzegam się tego, bo tak mi wygodniej/bezpiecznuej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojj ja już długo z Majcią nie śpie 🙂 tzn rano razem leżakujemy ale całą nocke przesypia w łóżeczku sama, i zasypia też sama. Dziś np karmionko o 21.15 a dopero 10 min temu zasnęła 🙂 bez podawania smoczusia, bez lulania, bez gugania i głaskania. Takie dzieciątko to skarb 🙂 A jak się budzi to zawsze woła - ee eeee aa, i jak tylko zjawie się przy łóżeczku to widze szczerbaty uśmieszek. Dobrze że Majek wie kiedy noc a kiedy dzień.
Dziś jej znów zmieniłam naklejki przy łóżeczku, już 3 raz 😁 co chwila coś poprawiam, coś zmieniam.. ja już taka dusza jestem. Uwielbiam zmiany, a właściwie coś odświeżyć..

Na dziś padam bo robiłam generalne porządki, mycie okien, pościele itd.. A najlepsze jest to że pościel Majci wyschła ale pojechaliśmy na zakupy więc jej nie ubierałam jeszcze. Dopiero potem szybko kąpiel butla już miała lekki odlot więc szybko prasowałam prześcieradło ochraniacz pościel i szybciutko ubrałam - chce brać Maje do łóżeczka a tu takie wielkie oczyska 🙂 No i tak jak mówie długoo leżakowała. Ale już padła, ja teżpadam więc życze słodziuchnych snów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ela w zeszly poniedzialek wazyla 5.240, a nie wiem ile mierzy, bo tutaj nie mierza 😞 ale sama jak ja zmierzylam to tak okolo 65cm 🙂 mniej wiecej 😉

cholercia, ja nie wiem jak ja oduczyc spania ze mna... w dzien lubi polezec w lozeczku, ale jak wieczorem ja odkladam to jest straszny placz... a karuzela zamiast ja usypiac to ja rozbawia... 😁 no i co ja mam zrobic z tym moim szkrabem?? 🙂 ja spie z nia, a maz u gory...w sypialni... w moim kochanym lozku... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 jeśli to nie problem to dziękuję bardzo za te kuponiki. Wysyłam Ci mój adres na priva.

Yen kupiłaś Oskarkowi tą śpiewającą zabawkę? I jak spodobała mu się?

Czy ktoś ma numer do Jagody? Martwię się co tam u Wiktorka. Ciekawe czy zostawili ich w szpitalu. Wiktorku maluszku kochany jedz i rośnij zdrowo!!

Gosiaq jak to nie planujesz kolejnego „liftingu”? Może taka śliczna siostrzyczka dla chłopaków? Może za jakiś czas znowu spotkamy się na brzuszku hihihi

Oj co ja się tu dowiaduję, wy tatuomaniaczki!! Gosi tatuaż wyhaczyłam kiedyś na zdjęciu z brzuszka 😎 reszty nie widziałam, a z chęcią bym zobaczyła.

Gosiaq my też chcemy nakarmić darłowskie kaczki!!!! Ale wszystko w swoim czasie.

Madzia_m3 moja Emi waży 7,2 kg. Ciuszki ubieramy już w rozmiarze 68-74. Tylko że te rozmiary są różne. Chodzi nawet w pajacyku na którym pisze 6-9 miesięcy więc nie ma co się sugerować.

No i był czas kiedy spałam z małą w łóżku całą noc (mąż był chory i spał w innym pokoju). A teraz po kąpieli i jedzonku, zasypia mi przy piersi. Odkładam ją do łóżeczka i śpi tak do rana aż się nie obudzi na karmienie. Wtedy wstaję biorę ją do siebie, przykładam do cyca i dalej śpimy już razem. Przeważnie o 7-8 godzinie zaczyna gadać po swojemu ale grzecznie sobie leży obok a wstajemy około 9 rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...