Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Lala napisz jak robisz zupki


to różnie:

1. Marchewka,ziemniak,pietruszka,seler (czasem bez ziemniaczka, a z porem) gotuje aż będą mięciutke. Miksuje z tym wywarem
(jeśl jest rzadka dodaje więcej warzywek , jak zbyt gęsta to wywaru. Nie doprawiam.

2. Na rosole z kury / indyka - najczęściej dorzucam kawałki piersi. I tu różnie , mało marchewki,mało pietruszki, łyżeczka makaronu i kawałek (jak łyżka stołowa) mięska. Miksuje.
- druga opcja na rosole to taka że więcej warzyw bez makaronu.

3. Daje też takie puree ziemnaczane - czyli ugotowany ziemniorek z odrobiną odrobiny soli i zmiksowany na puree - jak zbyt gęsty i suchy to dodaje wody przegotowanej żeby była taka puszysta ciapka.

A w przyszłym tygodniu dodam kalafiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczynki, wszystkiego naj, naj - oby te Święta i każdy następny dzień były przepełnione miłością i radością 🙂 Oby nasze maluchy rosły jak na drożdżach, były zdrowe i najszczęśliwsze na świecie 🙂 i obyśmy my - Mamy miały same powody do uśmiechu i dumy 🤪

Ściskamy, pozdrawiamy i odmeldowujemy się na dni klika: ja, Maksiorek i Krusyniasty Małżowinek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i my już skończyliśmy świętować 😁 😁 I mam chwileczkę wolną 🙂
No jestem pełna podziwu fryzurki Filipka!!! Gosiu! Jak wynika z przesądu musiałaś mieć przeogromną zgagę 😁 😁

Lala, może Majci przejdzie... A kąpiecie ją codziennie?? jeśli tak to może zróbcie z dzień przerwy, a jak kąpiecie ją co drugi dzień, to spróbujcie zrobić jeszcze jeden dzień przerwy 🙂

Gosia, to nie fajnie, że rozstajesz się z tatusiem Kini 😞 a może to taki kryzys w związku, tak jak we wszystkich (nigdzie nie ma chyba kolorowo 😉) A może jego to troszkę przerosło tacierzyństwo... Mężczyźni są troszkę do tyłu z rozwojem emocjonalnym, więc może troszkę trzeba to przeczekać... Trzymam kciuki, żeby się wszystko Wam ułożyło!!! 😘

Agisal! Ja znalazłam taką stronkę o AZS, może coś pomoże?
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Strona_g%C5%82%C3%B3wna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
judzia napisał(a):
14A11! To niedobrze, że Kubuś dostał AZS 😞 😞 męczy się pewnie z tymi wysypkami 😞 i na dodatek czeka Was jeszcze szpital?? No ale trzeba zrobić badania, żeby wiedzieć co jest grane 😉 i dobiorą Kubusiowi dobre leki i będzie okej!! 🙂 [/quote

Jestem tym zmartwiona bardzo ale trafiliśmy naprawdę do swietnej lekarki masci co mu wypisała pomagaja i mały sie juz nie drapie tak bardzo a po szpitalu faktycznie bede spokojniejsza jak juz bede wiedziała co i jak

I z innej beczki czeka mnie wybór zmywarki do zabudowy i płyty indukcyjnej może któraś z was moze cos polecic??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14a11 ja mam beko jestem bardzo zadowolna mam 2 lata i ani razu nic sie niedzialo no i swietnie domywa wiadomo ze kostki robia swoje ale wiem z doswiadczenia ze od zmywarki tez duzo zalezy...
judzia apropo przesadu ja mialam taka zgage od polowy ciazy ze bez reni doslownie umieralam az do ostatniej chiwli a moje malenstwo prawie łyse wiec róznie to bywa ....hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a azs to wspolczuje maks 2 miesiace temy tez obsypany lekarka stwierdzila ze wlasnie azs kazala wsyztsko zmienic proszek mleko plyn do kapieli i balsamy oczywiscie na hipoalergiczne niestety 3tygodnie i ani sladu poprawy w koncu wrocilam do wczesniejszego mleka zaczelam zpowrotem normalnie prac myc w zwyklym plynie nivea...iiiii kupiłam krem NIVEA SOS po 4 dniach doslownie wszystko zeszło mimo ze mialam miedzy czasie 3 masci robione w aptece...no ale wiadomo u kazdego dziecka inaczej mi ten krem pomogl maksiu ma super skore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kupa dzisiaj rano złapana do nocnika 🙂
Strasznie jej posmakowała zupka jarzynowa z indykiem... 🙂
A po za tym tatuś Kini stracił auto 😞 Jego (mądry) brat i kolega oczywiście młodsi wzięli auto bez pytania i pojechali a padało kolega brata (kierowca) nie zauważył auta na poboczu w ostatniej chwili zaczął kręcić wpadli w poślizg przefikołkowal 3 razy wpadli do rowu i zatrzymali się na drzewie na dachu 🥴 jak to usłyszałam byłam zła na nich bo powiedział tylko że rozwalili mu auto i wpadli do rowu... Ale dzis jak mi opowiedział to aż się przestraszyłam... To cud że przeżyli bo auto nie nadaje się do niczego... Naszczęście nic im nie jest... Mam nadzieje że to ich czegoś nauczy i nigdy więcej nie wezmą czyjegoś auta bez pytania i bez prawa jazdy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamusie mam dylemat nie wiem czy sie martwic czy nie Mój Kubuś jak karmiłam pierisia robił kilka kup dziennie a jak zaczełam dokarmiac owocki kaszki to zaczął robic jedna na dwa dni Nie zauważyłam żeby go bolał brzuszek ale brak kup to u mnie nienormalne.

Gosiu mieli Ci chłopcy szczęście u nas w okolicy było podobne zdarzenie ale niestety skończyło sie dużo gorzej Kochana na pewno zobaczycie sie wczesniej niz bedzie nowe auto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosia przykro mi ale takie zachwanie to poprostu brak dojrzalosci niestety chlopcom to pozniej przychodzi...my kobitki musimy sobie radzic...moze warto na spokojnie porozmawiac co cie boli... ale bez nerwow...gleboki oddech i ....prosto z mostu faceci sa prosci najlepeij prosto z mostu ale na spokojnie wiem z doswiadczenia hehe

14a 11 to juz nie jest takie malenswto moje dziecko te znie zawsze robi kupke codzinnie po kilka razy czasem wogolle czasem jedna na dzien czasm jedna na dwa dni jezeli w ciagu trzech dni zrobi kupe i widac ze sie nie meczy to jest ok Wiem bo jestem naprawde kilkuletnia opiekunka i po roznych dzieciach mam doswiadczenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas jak przeszlismy z mleka z piersi na mm to kupka tez raz na dwa dni. Ale jak podaje jej zupki swoje to jest codziennie - jak słoiczkowe to co 2-3 dni.
Maje kąpaliśmy codziennie - przerwy nie pomogły Dzisiaj mniej płaczu bo kąpaliśmy ją w naszej wannie - więc momentami była krzywa mina, skacząca broda i płacz - ale ogólnie było lepiej. Wiec zmieniamy wanienke na wanne 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak tam mijają święta??
Kupą co 2 dzień nie ma się co przejmować jak brzuszek nie boli... Bo jak by brzuszek bolał to już nie wesoło...
Kinga dziś strasznie marudna... Cały czas płacze.... 😞 Jeszcze strasznie mi zwymiotowała... Nie wiem czemu ale mam wrażenie że to kolejny ząbek idzie już 3 🙂 hehe na coś trzeba zwalić....
Do tatusia Kini już nie mam sił... Nie wiem co mam ze sobą zrobić... 😞 Tak strasznie za nim tęsknie ale musze mu dać nauczke żeby znowu nie zrobił mi tego samego... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
woooooooooooddddddddddddaaaaaaaaaaaaaa.....
hej kobitki polewam was wlasnie woda 🙂 witam w lany poniedzialek 🙂
ja dzisiaj mam calkowite woooolne 😁 jupi 🙂 moj sie mala zajmuje 🙂 w nocy tez on mial warte (pierwszy raz) i aniolki tak plakaly, ze musialam wstac... nie mogla zasnac po karmieniu o 2.30 i tak sie z nia meczyl przez godzine, a mama wstala, wziela na rece, szepnela do uszka "spij kochanie mama jest tuz obok" polozyla do lozeczka i ela zasnela 😁

ahhhh no wlasnie nie pochwalilam sie ale ela od 2 nocy spi w swoim lozeczku 🙂
oczywiscie musialam znowu robic przemeblowanie i lozeczko wyladowalo u nas w sypialni (wczesniej stalo u niej w pokoju). dziwne uczucie tak spac z mezem 🙃 🙃 a nie z corka 🙂

gosia- dobrze, ze to sie tak skonczylo, mieli wiecej szczescia niz rozumu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!! 🙂
I ja Was oblewam wirtualnie wodą 😁 😁
U nas poza tym, że Zośka się drze i marudzi to chyba nic nowego 😉 Byłam z nią 10 min na dworze bo tak się skubana darła, że uciekłam! I to tak jest codziennie 😞 aż boję się jutro z nią wychodzić 😞

Gosia! co za pech z tym samochodem 🥴 Kurczę, nie wiem co Ci napisać... na pewno jest Ci trudno samej i w ogóle, no ale miejmy nadzieję, że pójdzie po rozum do głowy!!! 😘

Cygnee! Gratulacje z okazji okrągłej 4!! 🙂 🙂 Uściski dla Eli!! 😘 a my śpimy we 3 w łóżku 🙂 od początku tak jest! I nie zanosi się, żeby było inaczej 😉

Lala, jak zwykle Majeczka cudaśna!! 🙂 🙂 Twoja Majka i Filip Gosi mogą podać sobie ręce!! Mają podobne fryzury!! 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...