Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej. Zdjecia dzieci piekne.
Z ciekawosci weszlam dzisiaj na brzuszek na listopad 2012 i maja tam watek zdjecia brzuszkow. Kiedy to bylo jak my wrzucalysmy swoje z poczatkow ciazy. Jak ten czas szybko leci.
Łukaszek co troche przekreca sie z pleckow na brzuszek i jaki zadowolony z tego jest. A jak lezy w wozku to zakrywa sie poduszeczka i zjezdza na sam dol wozka, zeby mu nogi wisialy na oparciu.
Ide szykowac kapiel malemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
cześć dziewczynki
Dzisiaj miałam zabiegany dzień więc postaram się nadrobić zaległości jutro 😉
Maja dzisiaj miała szczepienie., dwa ukłucia w obie rączki. Jak tylko przyjechałyśmy do domu od raz czopek i butla. Teraz już wykąpana i właśnie usnęła na swoim leżaczku.
O boziu jak ona płakała, niby to trwała chwilkę ale te jej piękne zapłakane oczka mówiły ,, mamusiu zabierz mnie stąd,,. " Oj wrażliwa jestem na płacz dzieci 😞
mamy odstawić witaminkę D od maja na okres letni.
Majeczka waży już 7400 😁 ma apetyt kobitka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej ja też mam kupony do rosmana na gerber 2 i mogę odstąpić
A poza tym moja Kingunia już śpi chyba 2 godz... A w nocy pewnie będzie sajgon...;/ Mam nadzieje że nie.. ;/ Bo jutro do szkoły... 😞
A i wprowadzam powoli mleko krowie narazie na pół z wodą... Ale zod czegoś trzeba zacząć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kobitki 🙂
u nas troche lepiej 🙂 a jutro z rana... zium w droge 🙂
a mnie strasznie od 2 dni boli lewy jajnik, a okresu nadal jak nie bylo tak nie ma 😉 no i nie wiem juz co o tym myslec... dzisiaj szwagierka powiedziala, ze w ciazy pewnie jestem 😁 ale raczej nie, bo gumka jest za kazdym razem 😉 no ale moze... ale by bylo... 🙂
spadam sie dalej pakowac, bo niby tylko na 1-2 dni, ale jest tego pelno przy malej 🙂 lyzeczki, kaszki, mleko, butelki... i calaaaaa reszta 🙂
to ja sie wymeldowuje na weekend 🙂
pozdrawiam i caluski sle 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia734 gratulacje dla Kini 5 miesiecy!!
My bylismy wczoraj na szczepieniu Matek byl bardzo dzielny pLakaL tylko przy trzecim ukłuciu. lekarka mowila zeby juz powoli wprowadzac gluten wiec kaszki nie kaszki pojda w ruch 🙂 🙂 a po szczepieniu byl spacerek 🙂 a dzisiaj to watpie ze sie wyklujemy z domu bo zimno deszczowo 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
U nas na szczepieniu wczoraj Kuba nie płakał tylko ta akcja z szczepionka ale mój mąz sie zawział poszukał w przepisach i działamy zeby nam kase zwrócili
Kuba waży 8300 od dwóch dni brak kupy jakies rady na to co podac małemu??

u nas działają śliwki: jem ja 😉 są też słoiczki ze śliwkami 😉 powodzenia z odzyskaniem kasiory!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia bravko dla Kubusia !
aniusia podaj adres na skrzynke to ci wysle, dorzucam rabat na owocki i soczek
gratulacje dla Kingusi!
u nas panuje jakas 3 dniowka 😞 tylko tak jakos dziwnie bo kazda osoba choruje jeden dzien najpierw maz wymiotowal caly dzien, na nastepny dzien wiktor, zas mezowi przeszlo a nastepnie ja 🥴 pocieszam sie tym ze jutro juz powinno byc ok
mamaMatka juz kazali wam wprowadzac gluten? mi kazano poczekac do 6 miesiaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka,zaraz nadrobie co naszkrobałyście 🙂
a teraz co u nas ;
wczoraj byliśmy na wizycie u kardiologa, wcześniej dostaliśmy skierowanie od lekarki bo słyszała jakieś szmery u Mai. Te szmery są spowodowane tym że Maja ma w serduszku taką strune i jej drganie powoduje te całe szmery. Nie jest to nic poważnego - ma to charaker przygodny, a Maja z tego wyrośnie. Kontrola za 6miesięcy.
Dzisiaj byliśmy na szczepieniu - Maja bardzo dzielna. Ostatnio 6tyg temu ważyła 5,40 kg i miała 60cm teraz ma 6,45kg i 68cm 🙂 Teraz bryka - zobaczymy co będzie wieczorem czy temperatura sie pokaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mu dziś dużo spacerujemy byłam u koleżanki z gimnazjum i była jej babcia pytaa czyje t dziecko jak powiedziałam ż moje to mi nie uwierzya i znowu pytała czyje hehe...
Kingunia świętuje 5 m-cy 🤪 kiedy to zleciało....
A i w nocy spała do 4 zjadła i dalej poszła spać na szczęście 🙂
I tak to u nas jest... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadwiga-roza
tak juz kazala wprowadzac bo ja karmie tylko piersia i powiedziala ze przy samej piersi nalezy wprowadzac po 5 miesiacu ale przed 6 wiec od jutra zaczynamy 🙂 a my dzisiaj jednak spacerowalismy bo pogoda sie piekna zrobila 🙂
lala u nas przy pierwszym badaniu lekarka tez uslyszala szmery i tez mowila ze z tego wyrosnie, zreszta ja jak bylam mala to tez lekarz u mnie stwierdzil szmery wiec nie ma sie czym przejmowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaMatka napisał(a):
jadwiga-roza
tak juz kazala wprowadzac bo ja karmie tylko piersia i powiedziala ze przy samej piersi nalezy wprowadzac po 5 miesiacu ale przed 6 wiec od jutra zaczynamy 🙂 a my dzisiaj jednak spacerowalismy bo pogoda sie piekna zrobila 🙂
lala u nas przy pierwszym badaniu lekarka tez uslyszala szmery i tez mowila ze z tego wyrosnie, zreszta ja jak bylam mala to tez lekarz u mnie stwierdzil szmery wiec nie ma sie czym przejmowac 🙂


Co mu dokładnie jutro podasz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 powodzenia z tą szczepionką - kurcze też byłabym zła - dajesz recepte i myślisz że dostaniesz to co tam jest no nie?

Gosiu wszystkego NAJ dla naszej Kini!
Martusia to nasze Majeczki miały dziś szczepionki razem 🙂 Twoja Maja prawie o kilo więcej od mojej 🙂 A tak to dzis jes 13 piątek! Ale u nas spokojnie. Nawet gorączki nie było, tzn wieczorkiem Maja zaczynała mieć ciepłą główke więc podałam zapobiegawczo 1,5ml nurofenku. Dzielna dzidzia z tej mojej córki, bacznie obserwowała ''co jej ta pani robi'' 🙂 przy nóżce już się rozkleiła. Ale trwało to moment! Jestem taka dumna z niej! Aaa no i dziś przymiarki do spacerówki, ale jeszcze z miesiąc. W gondoli zosało 10cm luzu więc jeszcze mamy zapas. A ta spacerówka taka duża się wydaje 😁

i co ja jeszcze miałam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):

Agisal - jak podróż? jak po świętach na wyjeździe?


Shelby pamiętałam o Twoim zapytaniu ale dopiero dziś znalazłam czas aby odpisać 😉
No więc z tą podróżą było średnio...miałam nadzieje, że bąbel więcej pośpi ale niestety w drodze do rodziców spał ok. 1h a jechaliśmy ponad 3,5 (z przerwami aby nakarmić, przebrać i wyprostować kości Dominika) a z powrotem było jeszcze gorzej bo spał jakieś 45' i jechaliśmy dłużej bo częściej się zatrzymywaliśmy . W dniu wyjazdu poszedł z babcią na spacer i spał 3 godziny jak się obudził to tylko nakarmiłam go, przebrałam i w drogę....musiałam się nieźle nagimnastykować aby go czymś zająć....po pewnym czasie zaczynał marudzić- zresztą nie dziwię mu się...też bym nie chciała siedzieć tyle czasu przypięta w foteliku 🙂

A przy okazji odpowiem na pytanie Cherry 🙂 byliśmy w okolicach Strzegomia więc to kawałek od Twoich rodzinnych stron 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):

Agisal nam alergolog wypisał masć cholesterolową na całe ciało leko na głowe koło brwi i ust cortineff a na bardzo słuche zmiany pimafucort i musze powiedziec ze Kubusiowi ten mix pomaga Pediatra nam przepisał maśc na bazie chydrokortizonu ale niewiele pomogło a te pomagają Może warto żebys sie do alergologa udała??


Myślę, że na razie wizyta u dziecięcego dermatologa wystarczy....na tym etapie przy AZS leczy się objawy na skórze a nie przyczyny (tzn. jestem na diecie i mam nadzieje, że będzie lepiej) więc dermatolog mam nadzieje pomoże 😉...dostałam mnóstwo zaleceń....wykupiłam prawie całą serię emolium a pimafucort też mam 🙂 w aptece zostawiłam 230zł a zamawiałam w internetowej aby było taniej (wizyta oczywiście też prywatnie- 100 )...na razie po kilku dniach stosowania widać, że jest lepiej (odpukać w niemalowane)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Kubuś ostatnio podczas 2 h podróży też nie spał. Ja mam przyczypionego węża do fotelika z zabawkami kolorowymi. To na jakiś czas go zajmuje. Jednak nam w podróży zawsze towarzyszy muzyka, mama śpiewa do tej pory zawsze płyty Kubusia ( pan kleks, fasolki i pan tik tak), ale dzisiaj w samochodzie śpiewaliśmy Madonnę Vogue i Kubuś zaśmiewał się głośno. Tata wprawdzie za kierownicą już czasem wytrzymać nie może, bo jeszcze mamy układy chorograficzne na siedząco ale co tam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia_m3 napisał(a):
Tata wprawdzie za kierownicą już czasem wytrzymać nie może, bo jeszcze mamy układy chorograficzne na siedząco ale co tam 😉


U nas było podobnie 😉 po każdym postoju mąż z uśmiechem prosił abym już nie śpiewała bo jego uszy tego więcej nie zniosą 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my szczepienie miałyśmy wczoraj. Emilka waży 7,9 kg 🙂 jeszcze za 6 tyg szczepienie przeciw żółtaczce i spokój na kilka miesięcy.
Monia moja Emi robi tak samo jak Łukaszek- zsuwa się w wózku i kładzie nogi na krawędź. A powiedz przewoziłaś już gdzieś wózek? Bo mamy takie same a chcę w przyszłym tygodniu wybrać się do mamy na kilka dni i muszę zabrać wózek. Mój mąż twierdzi że nie wejdzie bo mamy mały bagażnik 😞 Jakbym złożyła tylne siedzenie to by na pewno się zmieścił ale wtedy fotelik z Emilką musiałabym dać do przodu a nie wiem czy tak można. Trochę będę się bać jechać sama z dzieckiem ale to tylko 15 km. Mój mąż pracuje teraz cały czas na delegacji, wyjeżdża w poniedziałek a wraca w piątek lub w sobotę, więc chciałam choć na trochę pojechać do moich rodziców bo mieszkamy z teściami. Niech drudzy dziadkowie też się troszkę nacieszą wnuczką.
Na wyjazd do Darłowa to musimy spacerówkę parasolkę kupić 🙂 No i koniecznie wygodny fotelik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej babeczki 🙂 🙂 🙂

Nio ja przepraszam że jestem tak rzadko ale ostatnio naprawdę się nie wyrabiam !!!

Na początku chciałam napisać że zdjęcia cudowne!!!
Monia ładniasta ta Twoja fryzurka 🙂

Co nas...?

Codziennie chodzimy na 3 godzinne spacery aż nogi wchodzą nam w 4 litery. Do tego Kacperski Armando zaskakuje mnie co dzień bo przewrot z plecków na brzuszek zajmuje mu już parę sekund a co najśmieszniejsze to to że zaczął jakiś tydzień temu PEŁZAĆ!!!

BYliśmy u szwagra więc ja go bach do maty edukacyjnej nio i się zagadaliśmy a moje dziecko wypełzło poza matę 😮 😮 😮 Byłam w lekkim szoku!!!

DO tego zaczął podnosić tak pupę że jakby klęczał.... potem u nosi się do góry na rękach. To wszystko wygląda jakby próbował być na czworaka 😮 ale nie umie jeszcze skordynować tych dwóch ruchów razem - w sensie i rąk i nóg 😁 😁 😁

My szczepienie mamy 19 - nie wiem ile waży na chwilę obecną ale na pewno 8 kg i przełazimy na ubranka w rozmiarze 74-80 !!!

Obiecuję będę żabki moje częściej.

Nagrałam nawet filmik z obrotami Małego i z tym podnoszeniem pupki. Jutro zamieszczę filmik na you tube i podam Wam linka na chwilkę bo dziś to już nie mam sił....

p.s. dziś Armando pierwszy raz próbował jabłek ze słoiczka 😲 i powiem szczerze że zjadł !!! W prawdzie pare łyżeczek bo nie chciałam przesadzać - ale zawsze to już coś. Jutro kontynuacja 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z kasą może się uda mąż mój dzwonił do izby lekarskiej i okazało się ze w piątek mają tam kontrole więc przedstawił sprawę i w poniedziałek mają nam dać znac bo mieli przy okazji to sprawdzic Mój kochany tak się zezłościł na to ze jest gotowy isc do sądu Wiemy ze to mała kwota ale chodzi o zasady i chyba sie zdecydujemy a w razie porażki tracimy 90 zł kosztów zastępstwa ktore beda zasądzone na rzecz drugiej strony takze bedzie walka chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. A my bylismy wczoraj w parku i porobilismy kilka zdjec z chrzestnymi. A pozniej spacerek.
Zania bralam juz wozek do bagaznika. Ale my mamy VW golf 3 i bagaznik jest maly ale stelaz sie jakos zmiescil a gondola zlozona lezala na polce za szyba. U mnie maz kieruje a ja z malym siedzimy z tylu.
Po poludniu jade obejrzec jakies nosidelka bo samej wozek znosci to ciezko. A tak wezme malego w nosidelko i na spacerek. W SMYKu maja firmy WOMAR. Pojade i zobacze jakie sa.
A wy macie jakie nosidelka?
Gosia zabki ladnie widac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...