Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Spokojnie. Mój Kubuś przewraca się z pleców na brzuszek, ale też rzadko, w drugą stronę ani myśli, choć może dwa razy to zrobił. Dodam też, że potrafię zostawić go na macie i wracam i jest przekręcony o 180 stopni, tam gdzie była głowa są nogi, notabene wali nogami w karuzelę, w zwierzaki, więc też nie wydaje mi się zęby jednak było coś nie tak. Po prostu lubi leżeć na brzuchu i tyle. Przestałam się już martwić.

Ciągnięty za ręce głowę zaczął też podnosić razem z całym ciałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madziu! mój Filip też przekręca się tylko z plecków na brzuszek 😉 a drugą.... 😜 jak go sama obrócę to się denerwuje na mnie 😉 i tez lubi bawić się we wskazówkę zegara-kręci się elegancko! i dźwiga głowę razem z nogami jak leży na plecach 😉 i robi się wtedy czerwony hihihi nawet jak się nad nim pochylam, gdy leży na podłodze, to łapie mnie gdzie popadnie i dźwiga się na maxa!
także nie ma co się martwić brakiem obrotów chyba, co?
Maciek na przykład nie raczkował 😉 jak zaczął pewniej stać to mu się nauczyło dopiero 😉 a tyle się naćwiczyłam, żeby ruszał nóżkami i rączkami, a tu... sam zdecydował, kiedy chce to zrobić 🙂
Cygnee! zdrowiej szybko!

no i co tu taka cisza ostatnio???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia1987 napisał(a):
Niedlugo macierzynskie sie pokoncza. Wracacie do pracy? Mnie umowy nie przedluza....


Mnie przedłużyli tylko do dnia porodu Masakra po sześciu latach pracy Teraz ostatni macierzyński a później na garnuszku u męża eh Mam dobrego męża oddaje mi całą wypłatę a pozniej prosi sie jak mu na coś trzeba ale porostu lubie mieć swoje pieniądze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee zdrówka!

ktoś pytał czy maja sama siedzi - niee, podtrzymuje ją a kiedy ją puszczam to jeszcze się chwieje . Mamy na to jeszcze troche czasu. Przewroty to głównie mama robi Mai - samej się nie chce.

Czasami daje jej soczki i nektarki ale to bardziej dla smaku. Do picia to raczej herbatki.

a to mój M i moja M 🙂 miała odlot totalny 😁


to rano


a to wieczorem przed kąpielą:


i jeszcze chciałam się pochwalić bo sama uszyłam ochraniacz
zostało materiału z kołderki więc wykorzystałam :

i jak?

p.s przepraszam za jakieś literówki ale odpadły mi niektóre klawisze z lapka ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a jeszcze:

ja ide na wychowawczy po macierzyńskim - niestey/stety nie mam z kim Mai zostawić (i nawet się ciesze z tego powodu) Pracuje w kauflandzie a wymienianie cenówek to nie jest szczyt moich marzeń. Ale nawet nie chodzi o to. Che być przy Mai kiedy pierwszy raz zacznie raczkować kiedy zrobi pierwszy krok itd. Będziemy z moim kombinować żeby na umowie miał najniższą, wtedy wpadnie troche grosza z wychowawczego.
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć babeczki 🙂 🙂 🙂

moja sytuację zawodową znacie hahaha i w sumie zupełnie nie wiem co zrobię jeszcze biorąc pod uwagę to że do żłobka się nie dostaliśmy. Może i jakoś dziadkowie by na zmianę pilnowali ale oni mieszkają we Wrocławiu więc w jedną stronę 30 km. I zupełnie by mi się nie opłacało gdybym pracę znalazła tu na miejscu - benzyna wyniosła by mnie tyle co prywatne przedszkole.

Co do Kacpra to tak jak Wam wcześniej wspomniałam to siedzi oparty o poduszki ale bez oparcia to ma chwieja i szybciorem upada 😁 Obraca się z plecków na brzuszek szybko i sprawnie i to nie zależnie w którą stronę i w lewo i w prawo. Z brzuszka na plecki też ćwiczy do tego pełza. Najnowszą figurą akrobatyczną jest próba raczkowania czy też wstawania 😮 😮 😮 ja jestem w szoku. Nagrałam go żeby Wam pokazać jak to wygląda. Filmik skasuję jutro wieczorem. Aaaa i jest trochę ciemny bo nagrywany dziś ranoa było pochmurno i deszczowo więc wyszło jak w nocy 😁 😁 😁 no i oczywiście za kamerę robiła moja komórka 😁: 😁 😁 On tak może cały dzień.... te próby najczęściej kończą się ogromną flustracją jakoby Pan Armando nie potrafi wstać i sobie pójść w pinu byle dalej od mamuśki 😁 😁 😁 😁 😁

http://www.youtube.com/watch?v=8ok27HG00hQ&context=C48979afADvjVQa1PpcFMrZ6CACODgxi7bPDIgQa3hKnVdjBfBo78=

aaaaaaaaa i znowu mamy problem z kupsztalem .... od środy nic 😞 😞 😞
dzwoniłam do naszej lekarki - kazała podać czopek jutro rano...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas z kupsztalem się poprawiło - był co 2-3 dni a jest codziennie! I mimo tego że Maja dostaje już na śniadanko kaszke ryżową ( 6 - mleko 9 - mleko z kaszką r 12-mleko 14-obiad 16 - mleko 18 deser 19-mleko 22-mleko z kleikiem ) myślałam ze to ją zapcha a tu ładnie idą plastelinki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala ja jestem pod wrażenie rozszerzenia diety 🙂 🙂 🙂 No no brawo 🙂 🙂 🙂

My dopiero jemy jabłko po parę łyżeczek no i cyc 🙂

Nie wiem może to jabłko...? Chociaż prędzej marchewka zapycha niż jabłko...trudno podam czopek ale pewnie najpierw się naprzeżywam że będzie go to boleć...

Lala piękniaste fotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cherry kacperek wspanialy i jaki silny!
lala zdjecia majeczki i cudne, i super ze maja tak ladnie wcina!!
mój synek strajkuje, i je tylko 2 razy na dobe coraz bardziej mnie to martwi przed swietami chcial jesc jeszcze sloiczki a teraz przed poludniem kaszka i wieczorem kaszka i tyle z jego jedzenia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂
super te wasze dzieciaczki, śliczne i takie sprytne 🙂
moja Zuzia też już cwana się robi, prześlicznie nóżki do buziaka bierze, mądralińska smoka wyjmuje i wkłada do buzi 🙂 ehh cudo moje!!!!!! 🙂
podczytuje was, staram się być na bieżąco ale jakoś nie mam czasu albo siły pisać :/
CHERRY moja niunia jak byłyśmy tylko na cycu kopę robiła raz w tygodniu- w niedzielę 😁 (9 niedziel pod rząd 😁 ) a teraz podaję jej "zupki", sama gotuję ziemniaka do tego troszkę marchewki, pietruszki i selera, to kupy częściej. jeśli jabłko to surowe działa na kupę no i mam wrażenie, że jak Zuzi daję więcej pić to lepiej idzie!! muszę się pochwalić, że Zuzia od pierwszego deserku dziuba otwiera jak tylko zobaczy łyżeczkę jakby już w brzuszku jadła
łyżeczką 😁 ani razu się nie skrzywiła i jest afera jak się skończy 🙂 waży 6700 i ma 69 cm 🙂
pozdrawiam was wszystkie i buziaki dla dzieciaczków 🙂 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry Armando jest boski !!! 🙂 i jaki siłacz 🙂
Dziewczyny cały czas pojawia się temat rozwoju naszych dzieciaczków...mój Dominik do siłaczy nie należy i jeszcze się nie obraca ale jak już pisałam wcześniej jestem spokojna- wszystko w swoim czasie 😉
Znalazłam coś takiego na temat rozwoju naszych pociech
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jadwiga-roza napisał(a):
cherry szczerze to teraz nie wiem jak przybiera na wadze mam zamiar go zarejestrowac do lekarza jutro i zobaczymy czy cos przybral, tzn jak bedzie w miare pogoda to pojde z nim, bo jesli bedzie taka jak dzisiaj czyli deszcz i okropny wiatr to nie bede chciala go ciagnac do przychodni



się nie dziwię bo my dziś też nie wychodziliśmy bo było brrryyyyyyyyyyyyyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...