Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Martusia też nie wiem co to, ale faktycznie lepiej skoczyć do lekarza.

A ja wczoraj pochwialiłam Maje że wraca jej apetyt a tu rano znów koszmar.. Pluła i Mlekiem i kaszką.. Musiałąm ją uspać, mimo że nie bardzo jej się to podobało - wtedy na spaniu wypiła 140ml mleka. Potem 2 śniadanko zjadła ładnie, choć na początku pluła. Teraz obiadek też ładnie.. Już sama nie wiem czemu rano nie chciała.. 😞 Męczy mnie to jak nie chce jeść bo wydaje mi się że jest głodna. Nie chce żeby poleciała z wagi.

Yen no to ząbki , czekamy na nie 😁 i zdjęcia! My na ząbki stosujemy calgel - rewelacyjny jak dla nas!

Taak gummy turbo i donald miały tak powalający zapach i smak, a obrazki pachniały długo 😁
Ja pamiętam jeszcze czekoladowe lody Jambo czy Jumbo w pudełku jak od śmieany i niesamowicie czekoladowe. Oranżadki w proszku i w woreczkach to też było coś 🙂
No i shelby szkoda że nie ma już snickersa do smarowania 🙂 dobry był no i milkyway oczywiście 😁

no i tak z innej beczki, pamiętam jag dziadek golił się pędzlem i brzytwą, czy ktoś jeszcze tak robi? 🙂 No i jak byłam u babci na wakacjach to z racji tego że nie było kasy na łakocie to dawała nam albo przekrojoną cytryne albo kromke chleba z cukrem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My dziś pominęliśmy popołudniową drzemkę ciekawe czy dzięki temu wcześniej zaśnie.

Dziś z jedzeniem to samo ... nadal strasznie dużo je !!!

Wczoraj przed snem zjadł 260 ml mleka i jeszcze cyca ciumał a 1,5 godziny przed snem zjadł słoik marchewki z ziemniorem 😮 😮 😮 😮

Teraz dałam mu 150 ml kaszki malinowej w formie do picia i zjadł 😮 😮 😮 Jestem w szoku bo mały kaszek podawanych łyżeczką nie tykał 😮 😮 😮

Po całym tygodniu tego żarcia aż boję się go na wagę włożyć... Pomiar w niedzielę...

To chyba z tego że jest bardzo ruchliwy i strasznie szybko i wszędzie raczkuje przez co dużo spala....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry napisał(a):
Marinel_E napisał(a):
czytałam ze dziecko roczne potraja swoja wage a moja Emi juz potroiła! wazy 9200g
Cherry Emi codziennie chodzi spac o 23 😠


To co Emi około 3 ważyła?

heh Kacper by musiał teraz 12 ważyć bu potroić 🤔 🤔 🤔


tak - ważyła 3100g ale przez chorobę przez pierwsze 2 tygodnie waga spadała aż do 2740g. Nic się nie martw zanim będzie miał roczek to osiągnie 12kg 🙂 😁 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry na pewno Kacper wiele spala i to dobrze że ma apetyt. Ja też czasami wychodze z z podziwu że jedzonko się skończyło a Emi jeszcze głodna i za śliniak się bierze 🙂 Pilnuję jednak żeby nie jadła więcej niż 180 ml co 3h żeby żołądeczka nie rozciągnąć.
Dzisiaj dałam Emi pół jabłka i tak gryzła że ćwiartkę zjadła. Jak wrzucę na youtube to prześlę link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co zaczyna mi się podobać ta metoda BLW ale nie zamierzam pozwalać Emi jesć kaszki rączkami. No przynajmniej na razie. Ale jak ją karmię to jej daję inną łyżeczkę i inną miseczkę bo mi odbiera łyżeczkę z papką i wszytsko wokół jest brucne. Znaczy że chce jeść sama. Niech najpierw nauczy się operpować łyżeczką "na sucho".
Link zaraz wrzucę a dodam że to jabłko było pierońsko kwaśne aż mnie wykręciło jak ugryzłam a ona tak namiętnie go jadła. Pare razy ugryzła za duży kawałek ale widac na filmiku jak sprytnei dobie z nim poradziła. Jadła już w tej sposób fasolkę szparagową i dynię a zupy dyniowej nie chciała.
Podaję link do blogu mamy która stosuje te metodę http://piszacamama.pl/?p=290
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jutro zrobię mu kisielek z malin .... ciekawe czy mu zasmakuje... ???

Czy Wasze dzieciaczki też jak się najedzą marchewki to kupają na pomarańczowo ???

My dziś testowaliśmy te wafle ryżowe po 7 mies... i zakończyło się hafcikiem 😁 😁 😁 Smakowało smakowała ale jedno ziarno się nie rozpuściło i bum bleeeeeeeeee było....

Acha miałam napisać że taki podajnik z siateczką do owocków to super sprawa.... Widziałam to u Wanili i terz sama mam i jestem zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry a co to za podajnik?
O NIE PYTAJ NAWET O KOLOR KUPEK. U nas cała gama od żółtych przez pomarańczowe po zielone aż do czarnych. Zapomniałam zapytać czy mam sie martwić tymi czarnymi kupami ale to po owocach leśnych lub jagodach. A teraz jak je kawałki jedzenia to w kupce widać wszystko co zjadła nawet natkę pietruszki. Chyba tego w ogóle nie trawi 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam filmik trzeba koniecznie obejrzeć z dźwiękiem 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=FtGATTLYHHs&feature=youtu.be
Mama o tyle pełna podziwu że jabłko się nie rozpuści i nie rozmemla jak chrupek czy wafelek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziecko to ciumka przez te szmatkę ? 🤪 😮
Ta firma Nuby coraz bardziej mi się podoba. Znalazła u nich rewelacyjny smoczek "wisienka" dzięki któremu Emi nie ma odparzonych policzków i odciśnietego plastiku na buźce 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martusiap GRATULACJE!
A odnośnie oczka to jak moja Emi była maleńska to miała na jednej gałce ocznej taką błonkę która zajmowała połowę oczka a reszta była ok tak jakby ta błonka schodziła. NIE WIEM jak wygląda ta galaretka ale u nas czasami po spaniu takie coś jest na oczku ale to raczej od spania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Skarba też już zasnęła o 20 ale nie wiem czy to drzemka czy wyjątkow na noc tak wcześnie bo spała w dzień tylko 2 razy przy czym druga drzemka trwała 40 min do 15.00.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No dokłądnie przez tą szmatkę sobie ciumka i wyciumka z owocka wszystko co chce 😁 😁 😁

Nie no Emi jest boska z tym jabłkiem... aż mój Mężuń oglądał ze mną 😁 😁 😁 😁 a te mruki pomruki są boskie 😁 😁 😁 😁 😁

U nasz czasem takie dźwięki przy cycu odchodzą 😁 😁 😁 😁 😁

Ile Emi ma ząbków ?

Ja z Nuby mam niekapka i też jestem zadowolona. Widziałam też z tej firmy taki fajny zestaw 4 miseczek do pokarmu + łyżeczki.... Ta firma dopiero wchodzi na polski rynek ale w niemczech ponoć jest numerem 1!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
Moja Skarba też już zasnęła o 20 ale nie wiem czy to drzemka czy wyjątkow na noc tak wcześnie bo spała w dzień tylko 2 razy przy czym druga drzemka trwała 40 min do 15.00.


U nas wczorajsze kłopoty ze snem były spowodowane potrójną drzemką 😁 😁 😁 ostatnia była około 18.00

Bilans dzisiejszego dnia śliwa na czole i siniak na kolanie 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emi ma już dwie dolne jedynki i dwie górne dwójki (tak nietypowo) no i przebiła się górna jedynka.
Zawsze tak mruczy jak jej coś smakuje. Tak wcina owoce, kaszkę i wafla. Nie daję jej chrupek ale od czasu do czasu taką ćwiartkę kwadratowego wafla tortowego i zje cały i się nie pobrudzi. A ile przy tym mruczenia. wczorak się nad nią nachyliłam i mówię daj mamie am am a ona mi włożyłą tego wafla do buzi i czekała aż ugryzę 🤪 Moje Boskie Stworzonko!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...