Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej! to my! u lekarza była moja mama z Filipem, bo ja akurat mam taki wrzesień, że powinnam się sklonować...niejednokrotnie! zostaje w domu do piątku też z mamą 🙂 u nas bardzo źle jest postrzegane zwolnienie na dziecko, więc lepiej się nie wychylać, bo gdzieś trza pracować, nie? poza tym strasznie nie lubię jak się komentuje za plecami, a tak by było, jakbym wzięła zwolnienie. Już jest troszkę lepiej. Lekarka powiedziała, że w zasadzie zebrało się parę rzeczy do kupy: jednocześnie schodzą ząbki, chociaż do wyrzynania jeszcze ponoć daleko, płakał ostatnio w żłobku, więc zdarł sobie gardło, bo płacze tak gardłowo właśnie jakby krzyczał, gratis gil i ślinotok w związku z ząbkowaniem, który to spływa do gardziołka i dodatkowo go tam mizia 😞 ale walczymy i wywalczymy zdrowie! pogoda-raj dla krtaniowców = mokro i pochmurno! ja sama miałam często problemy z krtanią (się mnie zapalała hihihi), więc nawet leki jakieś znajome 🙂
Madziu! no niech dolegliwości mijają u Ciebie! my też chodzimy za rączki. wiem, że może jeszcze wcześnie, ale Filip sam się dźwiga i tupta przy łóżku, meblach, ściąga piloty ze stołu i wszystko, czego dosięgnie 🙂 raczkuje już ostro i człapie za mną jak tylko wyjdę z pokoju i woła: eeee lub mamma, mamma! zawędrował już nawet do drugiego pokoju-artysta!
Cherry! no Kacper wymiata! i faktycznie jakby zapomniał, że trzeba się czegoś złapać! najmłodszy z naszych maluchów, a jaki rozwojowo do przodu! bravko!
Krusyna! ależ błogie lenistwo będzie przez miesiąc! jakie fajne takie pomyłki,co? a Maksior niech łobuzuje, a co! niech mama wie, że mały kombinator z błyskiem w oku!
Lala! ja już bym chciała zobaczyć efekt w nowym Majeczkowym pokoju! zazdroszczę takiego smaku....
Shelby! jaka tam była cudna patelnia! zakochałam się normalnie! i dobijaj skrzynię biegów ile wlezie, bo na własnym aucie jednak trochę szkoda zajeździć 🙂 🙂 🙂
Agisal! Kołobrzeg jakoś mnie niedaleki 🙂 udanego odpoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja też życzę słodkich snów i spokojnej nocy! Moja Maja teraz zasnęła dopiero - z wielkim płaczem 😮 🥴 🤨 🤔 🤢 😞 ale to chyba przez zęby.. Maść maść i jeszcze raz maść i ledwo co pomogło 🥴 więc zapodaliśmy paracetamol w syropie bo aż się zanosiła. Zobaczymy czy noc będzie spokojna bo dziś dość marudny dzień..

a ja padam bo od wczoraj u mnie akcja 'okno' czyli mycie. Dziś skończyłam - wczoraj dwa i dzis jedno - stare podwójne drewniane okna bry 😠 niby w dobrym stanie i bielusienkie ale to polerowanie wkurzające , ale co tam dobrze że wymyte. Najlepiej bo powiesiłam w sypialni firanke ecru z brązowymi kwiatami - i pościel miałąm białą w czerwone kółka 😁 no do dupy nie podobne - no więc zmiana pościeli na fakt piękną brązową bawełnianą ale niewyprasowana więc jeszcze prócz prasowania firan to doszły pościele.. co tam ważne że teraz ładnie 🙂

a wiecie wiecie co dziś moja córeczka zrobiła!
od 4 ni kupka była zawsze na nocniczek po 10 rano ale wczoraj nie było i dziś też nie. Juz myślałam żeby jakiś czopek albo coś zapodać, ale pomyślałam że poczekam do jutra. No i kłade Maje spać - wykąpana nakarmiona ładnie zasnęła. Po 15 min sie obudziła i kręciła , no to wzięłam ją na rączki bo zaczęła marudzić ale na rękach też jakoś dziwnie , więc posadziłam na nocniczek i bach kupka zrobiona! Jestem taka z niej dumna - może zbieg okoliczności no ale 🙂

Martwi mnie to jej marudzenie dziś, ale chyba nic dziwnego 3 ząbki się przebijają (już je mamy ale nie w całości)

Przepraszam zapomniałam co komu napisać..

Cherry Kacper wymiata, najmłodszy ale jaki zdolny! 🙂 Zdrowiej kochana i Kacperek też!
Gosiaq, coś o zrzucaniu pilotów i wszystkiego w zasięgu ręki wiem - makabra. Niech don Filippo wraca do zdrówka.No i jak dobrze, że masz mame. Unikniesz gadania w robocie ''to było do przewidzenia ''itd - wiesz o co chodzi no nie?! wkurzające no ale życiowe co zrobić 🤨

:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

babeczki to tylko lub aż tylko przeziębienie. W każdym razie leków cała masa a w aptece prawie stówka pękła.... Czuję się strasznie !!! Kicham prycham oczy mi o mało nie wyjdą 😞 😞 😞 Normalnie mam małe oczy a teraz to takie przecinki !!! Dziś chyba apogeum jakieś.... Oby jutro było lepiej....

bo mam dość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to zapalam 🙂
My już jakieś pół godzinki na nogach. Maja wcześniej wstała. Noc marudna.. Chyba jedynym wytłumaczeniem są górne jedynki 🤨 bo jak dolny wychodził to zero marudzenia. Więc w nocy też czasem się pokręciła pomarudkowała - ale tu pomógł smoczek i żel.

Kurcze pogoda do bani lejjjje straszliwie. Chyba dziś nie będzie spaceru - za to ja mam kupe prasowania Majkowych rzeczy. Więc jak tylko zacznie dosypiać to się za to biore.

Ja też się czuje do bani bo chyba okresu dostane ? Sama nie wiem . Odstawiłam tabletki, dostałam już krwawienie z odstawienia, ale kiedy dostane okresu pojęcia nie mam. To chyba już. Strasznie mnie cycki bolą i brzuch. Więc tak myśle że chyba już dziś mmnie dopadnie bo trwa to już 3 dni, ale dziś tak ocno że najchętniej zastałabym w łóżku (ahhh czy ktoś pamięta te czasy 😉 )

Co serwujecie na obiad? Ja nie wiem c z lodówki wyciągnąć czy kuraka czy świnie a może krowe? Dla Mai cielęcinka.. ale chyba musze sie wybrać do sklepu po świeże warzywa. Eh

Mimo tej okropne poogody miłęgo dnia dla wszystkich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

No niestety mamy pierwszy mega katar u i póki co 37.5, więc bez paniki. Noc ciężka, bo Kubuś
jak śpi oddycha nosem. Niestety przy zakraplaniu soli, i użyciu Fridy ryczy niemiłosiernie. Mąż w pracy i nie jestem w stanie tego zrobić, bo tak sie obraca, kopie...

Co polecacie co jest skuteczne, oprócz maści majerankowej

Marta chyba pisała o braku apetutu, u mnie to samo, tylko do mleka daje się przekonać... trzeba przeczekać, my już jesteśmy - na wadze i to sporo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madziu - nie myśl o wadze, ważne, żeby Kubuś szybciutko wyzdrowiał i Ty dobrze się czuła, trzymajcie się :*

lala - z uśmiechem czytałam, że wyciągniesz krowę z lodówki 😁

Cherry - niech zatem koniecznie będzie lepiej i to jak najszybciej!!!

gosiaq - oj wczoraj trenowałam skrzynię na maksa 😁 parkowanie, zawracanie i tak jedyneczka, wsteczny, jedyneczka, wsteczny 😁 i kręcimy kręcimy, ach 😁
niech no Filip zdrowieje, szybko szybko!
jak dobrze, że mama daje radę, no nie :* Ty oczywiście, jak najbardziej również także 😁

martusiap - warto zapytać lekarza, hmm?

yen - a dajesz te kaszki mleczne czy mieszasz z mlekiem?
pytam tak z ciekawości 😉
a w ogóle kolejny mistrz zakupowy się objawił na forum 😁 gratulujemy zadowolonej klientki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas koszmar od rana. Maja jak wstała w przeciągu trzech godzin zrobiła trzy kupki rzadziuśkie a do tego teraz mierzyłam jej temperaturę ma 37,5. Podałam jej nurofen, teraz zasnęła. Oby jej to przeszło. To chyba od ząbków. Mam taką nadzieję. Rano zjadła ładnie mleczko z kaszką a teraz nic kompletnie nie chciała włożyć do buzi. Dziewczyny to mogą być objawy ząbków? nie wiem kurcze czy dzwonić do lekarza, umówić ją na wizytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusiap- lepiej skonsultuj to z lekarzem.
Mateusz musze powiedziec ze jak narazie super znosi zabkowanie. nic go nie boli, biegunka czasem jest ale to sporadycznie, nie marudzi z tego powodu. Ja narzekac na zabkowanie nie moge.
A co do katarku to tak jak pisala Yen u nas sie sprawdzal Nasivin soft 0,01 dla dzieci do 1 roku zycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiatam! 🙂 🙂

Yen! U Was już 10 miesięcy!!! 🤪 🙃 gratuluję również dobrego smaku przy wyborze ciuchów 😉 mi by się taki ktoś przydał 🤨 Oskar widzę, że śmiga!

Nie no wszyscy zaczynają chorować! 🤢 A sio choróbska!! A zęby raz dwa niech wychodzą i niech nie męczą dzieciaczków!! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A i tak ostatnio spędza czas mój synuś...wiem, że nie powinien stać tak blisko ekranu, ale takie mam meble i nie mam wyjścia...muszę go teraz tylko mocno pilnować, bo już wyczaił, że telewizor się obraca i łapie go ręką i ciągnie...a wiadomo jak to się może skończyć...a no i umiemy już włączyć i wyłączyć tv guzikiem i pilotem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...