Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziendobry:]
nweekendowa pustka ;]
my juz na nozkach od 6:30:]
mgła znowu ale podobno ma byc popoludniu tak pieknie jak wczoraj wiec przed nami spacerek w pieknej zlotej polskiej jesieni:]
wczoraj byl pracowity dzien wymylam okna podlogi wszystkie kurze poscierane wiec dzis tylko obaidek robie leniwe bo dostalam ser bialy ze wsi:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam weekendowo 🙂
Dzisiaj mam przerwę od bawienia się w perfekcyjną panią domu i po tygodniu sprzątania jestem gotowa na test białej rękawczki 🙂
Emisia chyba w pełni odstawiona, bez łez płaczu i głidzenia. Ostatni raz karmiłam ja w piątek. Nie ciągnie mnie za bluzkę nie krzyczy jak jej daję coś onnego do jedzenia więc poszło naprawde gładko 🙂
Dzisiaj pieknie przespała całą noc w łóżeczku !!! Jetsem z niej mega dumna! Obudziła się o 8 i zawołała "mama" 🙂 Aniu może i u Was miną pobudki nocne, bo Emisia przez miesiąc budziła się 2-3 razy w nocy.
Kupiłam jej wczoraj chodzik-pchacz więc mamy zabawę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i ja!
Boziu jaki piękny ciepły dzień 🙂 Spacerowy.

Majeczka już śpi. U nas kaszelek dalej, ale już jakby lepiej.
Prace w pokoju Mai do przodu, bo już część wytynkowana (teść tynkował) dziś jak byliśmy w gościach u cioci to gdy ona zapytała czy się wyrobimy na roczek, usłyszałam że NIE , że jest jeszcze kupa roboty i on musiałby mieć 2 tyg urlopu żeby to zrobić , albo wynając firme 3osobową.. a mąż zapewnia, że zdążymy. 😮 🤨 🤔 Też mi się wydaje że przesadził bo fakt jest kupa roboty ale prawie najgorsze za nami. Jutro kończą tynkowac a od wtorku mąż bierze się za elektryke, potem przebijanie drzwi i wylewka. A gipsowanie itp to już lajt. Zaciskam zęby , mam nadzieje że jednak zdążymy!! A od cioci Maja dostała dziś zawieszke taką dekoracje filcową na okno albo na coś - sówke - śliczna 🙂

Cherry i jak! Czekamy na opowieści 🙂
Madziu jak tam nasz fasolek - kopie? Czy raczej spokojny 🙂 Kubuś raczej spokojny no nie? Może brat będzie jak DENIS rozrabiaka 🙂
Moja Maja to szczyga okropna - a jak potrafi robić nazłość 🙂 i jak pyskuje! adada da a dede a tyty ty !

Aniusia no to pewnie pyszne te leniwe!
Marinel - jak szybko i sprawnie wam to idzie!

MamoMatka Ty pisałaś o wieczorze z mężem? Pamiętam jakieś plany - i co wypaliło??

Shelby i kiedy egzamin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej jestem 🙂

Oczywiście chłopaki dały radę !!! No moje dzielne skarby 😘 😘 😘 Jak nie ma mamy to Ancymon wcina równo zupki i inne a tylko mam się pojawi to oooo cyc idzie 😮 noooooo ciekawe co jutro będzie Cyc bedzie tylko rano i wieczorem a w trakcie inne amu bym chciała ale ak wyjdzie to nie wiem....

A zajęcia ??? R E W E L A C J A !!!

Super ambitni ludzie mi się trafili. Wszystko po czesku nawet na przerwach po czesku gadamy !!!

Jestem mega zadowolona ale tez i wymeczona ledwo widze na oczyska !!!Wczoraj od 8-20 dziś od 8-16 ... tłumaczenie złożonych tekstów ekonomicznych i inne potrafi wyczerpać. Więc idę spać i będę jutro !!!

Buziolki moje drogie !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry strasznie się cieszę że zajęcia super no i wydało się czemu synus nie chce jeść od mamy zupek bo po co skoro mama ma cyca 🙂
Emilka kolejna noc przespała w łóżeczku. Cieszę się że obeszło sie bez płaczu bo tego bym chyba nie zniosła.
Miłego dnia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry 🙂
Lala- w piatek nie wypalil wieczorek ale w sobote zawiezlismy malego do moich rodzicow i poszlismy na "piwo" oczywiscie ja nie pilam bo musialam wracac do rodzicow samochodem, ale wieczor mozna powiedziec ze mily. oczywiscie atrakcje musialy byc bo zawsze jak wychodzilam z mezem i jego kolegami to tak bylo a takich atrakcji nie lubie 😠 Matek pierwszy raz nie spal z nami. widzialam rano po rodzicach ze sie nie wyspali 😁 😁 wstal gdzies kolo 5 i sie bawil z dziadkiem, slyszalam ze nie spi to poszlam po niego bo juz mi cycka rozsadzalo. jak sie przyssal to pol godziny wisial. A na noc nie chcial nic zjesc wiec napewno glodny byl. Sam tak chcial.
Aa i rodzice chcieli go przekupic cumlem ale sie nie dal 😁 😁
Uciekam bo mlody wstal dzisiaj lewa noga i nic mu nie pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry!
Młody śpi i ja też chyba zaraz się położę....dziś jak nigdy obudził się o 6:20 i już nie spał ! Kręcił się wiercił ale spania już nie było więc mamusia pada- odzwyczaiłam się od tak wczesnego wstawania...nasze dziecko zazwyczaj wstaje ok. 8-8:30.

Dziewczyny ja już nie wiem co z tym kombinezonem- śledzę aukcję ale nie chcę wydać też fortuny na ten kombinezon i zaczynam się zastanawiać czy nie kupić takiego:Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
u innego sprzedawcy ten kombinezon kupiło chyba z 16 osób (ale tamnie było już wszystkich kolorów). Sama nie wiem co o nim myśleć 🥴 nie podobają mi się tylko spodnie- nie mają suwaka i regulacja na 2 guziki......ale z drugiej strony za tą cenę no i zawsze mogę odesłać bo kupuję od firmy......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala Kubuś był spokojny w brzuchu, ale teraz istny rozrabiaka.
Braciszek za to kopie zdecydowanie mocniej. Pewnie już koło 0,5 kg waży. W piątek idę na usg, to drugie najważniejsze, a potem już koło 32, sprawdzić jak ułożony. Mam nadzieję, że wytrwam do 36 tygodnia bo wszyscy prognozują wcześniejszy poród 😞.

Co do spania u nas od 2 tygodni nie jest dobrze. Kubuś budzi się od 1 co godzinę. Ja już jestem taka zrezygnowana, że o 4 biorę go do łóżka, jest lepiej. Kiedyś potrafił przespać bez budzenia do 4,5 😞. Ja odsypiam w ciągu dna. Naprawdę inaczej nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Zaczęłam zastanawiać się czy to nie wina krótszych spacerów latem siedzieliśmy na powietrzy po 4h, teraz zazwyczaj 2. Chciałabym przyjąć system Shelby z zasypianiem w ciagu dnia, ale jestem tak niewyspana, że po prostu kładę się koło 11 z nim. Inaczej by było gdyby nie ciąża. W końcu na początku spaliśmy po 3 h w nocy, bo co 2 h była pobudka na karmienie i dawałam radę. Jednak wydaje mi się, że kobieta przez 2 miesiące po porodzie obdarzona jest w jakieś nadludzkie siły. Ciekawe czy przy drugim też tak jest. Gosiu jak było u ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu naprawdę podziwiam i wierzę że jest Ci cięzko. Tym bardziej przeraża mnie myśl o możliwej kolejnej ciąży 😞 Jak dla mnie to zdecydowanie za wcześnie.
Wydaje mi się że nie ma co wprowadzać sztywnych reguł i zasad co do usypiania bo w Twoim przypadku ważny jest tez Twój odpoczynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie Marinel.

Czasami jestem bardzo zmęczona i mówię sobie było trzeba poczekać, te problemy moja lekarka zwala właśnie na zbyt krótką regenerację organizmu. Poród miałam wywołany od początku oxy- do końca, masaże szyjki, przebity pęcherz, podobno szyjka mogła nie wrócić do swojego normalnego stanu. Też mam świeże wspomnienia i wiem, że drugi raz dam radę, ale teraz bym chciała naprawdę bez wspomagaczy. Zresztą wiele kobiet mających taką końską dawkę mówi, że skurcze są silniejsze. Chciałabym, żeby był już koniec lutego i nasz drugi smyk byłby już z nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przepraszam za moją nieobecność, czytałam ale nie miałam kiedy napisać.

Cherry jestem z Ciebie dumna!!! I zazdroszczę Ci troszeczkę że masz tak poukładaną wizję przyszłości, no i te studia!! Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A jak zobaczyłam filmik z Armandem to pierwsza myśl jaka mi się nasunęła to czyżby to był "moonwalk"? 🤪

Lala ja również uważam że ty i blond to zły pomysł. Tobie tak ładnie w brązie.. a wiadomo że dziewczyny lubią brąz 😉

Jadwiga róża ma już roczniaka? Wow no to sto lat sto lat, niech żyje żyje nam!! 😘

Marinel podziwiam za odstawienie od cyca. Ja też już o tym coraz intensywniej myślę, ale na razie bezskutecznie. Choć przydałoby się, bo widok moich cyców mnie przeraża. Jeden wielki drugi cytrynka. Czy to normalne że karmię tylko prawym? Lewy już z miesiąc temu poszedł w odstawkę. Ja karmię tylko, albo aż wieczorem i w nocy. A że Emi też co chwilkę się budzi z płaczem to nadal jest to dość często. Kiedyś też przesypiała całe noce, budziła się o 5 rano a teraz kilka pobudek w ciągu nocy, tak samo jak u Aaaaniusi. Może to przez te zęby? Wczoraj przebił nam się 7 ząb, tym razem dolna dwójka!
Mam przyszykowaną herbatkę może uda mi się ją troszkę oszukać jak się obudzi. A powiedz Marinel czy Emi pije z butelki mleko modyfikowane, albo zwykłe?

No i do jasnej ciasnej kolejna zła wiadomość!! Mianowicie dziś dostaliśmy kolejne zdjęcie z fotoradaru zrobione jak wracaliśmy z Darłowa!! Jestem w szoku bo to przecież już 2,5 miesiąca temu a tu jeszcze mandat przyszedł! Prędkość 62 km/h w terenie zabudowanym! Czy to taka wielka zbrodnia? Znowu 100 zł i 2 punkty chyba sie załamie, a koleżanka mnie pocieszyła że mogą przychodzić nawet do pół roku od złapania! Więc nie wiadomo czy jeszcze coś nie przyjdzie. Ja pitole gdybyśmy jechali 70, 80 to rozumie ale 62? Piiiiii straż miejska!!!! A Gosia pisała smsa uwaga na fotoradry!! Jak wy żyjecie na tym pomorzu? U nas tego nie ma. Jakbyśmy mieli całą drogę jechać 50 km/h to doby by nam brakło. Przecież cała Polskę przejechaliśmy, Ahhh szkoda gadać załamałam się, wczasy były super ale już 300 zł mamy w plecy i 6 pkt załapaliśmy w ciągu jednego dnia, baaaa w ciągu 3 godzin jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniu ja bardzo długo karmiłam tylko prawym bo lewy wysechł 🙂 🙂
No i podobnie w dzień nie karmiłam tylko w nocy bo Emi się budziła a jak ja odstawiłam przesypia calutkie noce 🤪 ani jednej pobudki.
Emilka nie pije z butelki modyfikowanego ani zwykłego ale chętnie je kaszki na mleku modyfikowanym i raz w tygodniu daję jej zwykły naturalny jogurt i dość często dzięcece jogurciki nestle żeby uzupełnić białko. Moja pediatra powiedziała że już nie musze jej przekonywac do modyfkowanego bo moze juz jeść produkty mleczne takie jak my jemy twarożki, serki itd

DUŻO MIŁOŚCI ZANIU NA WSPÓŁNE DALSZE LATA

Skoro juz jesteście na takim etapie to odstawienie już blisko 🙂 Ja nareszcie po bliSko 2 latach napiłam się Fanty!! Pierwszy gazowany napój od takiego czasu !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dzieciątko już "podeptało roczek" (czy jak to się poprawnie mówi 🙃 😁 )
Przejdzie sama całą długość naszego pokoju!! Tak to śmiesznie wygląda... Ale za razem jest to zatrważające bo rozbijać się już będzie na całego!!! 🥴

Dziewczyny karmiące jeszcze piersią- ja to wam troszkę zazdroszczę, że tak długo wytrwałyście... Jakoś mam do siebie lekki żal że nie powalczyłam o to 🤨

Madzia_m3 jak tam "nasza" kruszyna w brzuszku się miewa?? 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niestey chyba zaraz stracę głos.... od paru dni mówię z nieźle skeksowną chrypką 😁 😁 😁 ale ona jest juz na wyczerpaniu 😁 😁 😁

Yen co tam u Was?

Judzia to super !!! My tez juz podreptaliśmy!!!

My też sie z doma nie ruszamy bo lekarka nam zabroniła w takie dni. Poza tym mam unikać skupis ludzi i wszelkich wirusów. Póki co zakaz spotykania się z dziećmi które mają chociaż leciuteńki katarek.

Potem tylko ja podjadę do papierniczego bo muszę kupić kolorowe kartki do nauki. Jestem wzrokowcem a to wypróbowana metoda. Do tego chyba zacznę czytać słownik. Bardzo ciekawa sprawa. Szczególnie czeski bo można się nieźle naśmiać.

Zania do zdecydowanie był moonwalk 😁 😁 😁

No ja tez powoli chce odstawić. Wydaje mi się ze musze pewne sprawy wyregulować i powoli sie przyzwyczimy do tego. wczoraj sukcem - młody zjadł duzy słoik zupki pomidorowej 😮 zobaczymy co bedzie dziś jak wstanie.

kurde musze Wam to napisac - strasznie kolokwialnie!!! Jestem tak podjarana - nakręcona tą szkołą. Następny zjazd mam z wykładowcami z UNIWERSYTETU kAROLA W PRADZE 🤪 🤪 🤪Juz się nie moge doczkać i ledwo co dreptam z nóżki na nóżkę 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...