Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam chwilę dla siebie 😉
Iza śpi na dworze... chociaż już spi od 15, więc pewnie za długo nie pospi już.. no ale jestem 😉

Ide poczytać co u Was 😉

Ojj Yenifer już nie mów, że taka stara jesteś! ja jestem starsza i co? Wcale staruszką się nie czuje 😉
Ale co do firmy to popieram pomysł! Lala zakłądaj jak tylko się wprawisz! I w masówkę wejdziesz 😉

aaa_aniusia ja mam wózej JEDO 4 FYN dokąłdnei taki http://archiwumallegro.com.pl/jedo+fyn+4ds+2w1+kolekcja+2012+special+edition+p+%C5%84-2037546520.html ba nawet u nich kupiłam a wrzuciłam w google nazwę wózka hi hi 😉

Gondola jest na parwde spora! ma 80 cm długości! A Iza ma jakieś 70 teraz... ale dochodzi śpiworek, podusia i mówię na styk jest!!! 😉

Jasne, że zmężem u boku jest inaczej! Ale tez fajniej 😉 A i obowiązków więcej 😉 ale to wszystko słodkie obowiązki.. 😉 pewnie czasami nawet obiadu wcześniej nie robiłas, a teraz trzeba zacząć codzienie 😉 heh więcej prania, prasowania, no i łóżkiem tzreba się podzielić hi hi

Madzia_3m u nas dzisiaj od rana padało, ale koło południa już sie wypogodziło i nawet słonko wyszło! Akurat się cieszę, że wczoraj trochę mocniej powiało, bo osuszył wiatr ziemię i dzisiaj jest przyzwoicie 😉 a tak to jedno wielkie błocko by było... na dworze chyba cos koło 5 stopni jest 😉 wiatr chłodny - na spacerku nos mi zmarzł 😉

Fajny taki robot kuchenny! Ale ja chyba wolęjednak ciasto drożdżowe tardycyjnie wyrabiac 😉

A to mąż sobie zażyczył prezent tez niezły 😉 no to tylko kase zbierać na Wasze prezenty 😉

Może ząbki ida i dlatego mniej je.. u nas tak jest zazwyczaj właśnie.. 😞
Przejdzie mu i znów będzie wszystko jadł jak wcześniej!

MamaMatka no właśnei zazwyczaj jak otwierają biedronkę to własnie po tej cenie są Dady! U nas jak otwierali tez tak było 😉 ta sama cena! 😉

Nic zmykam bo mąż wrócił z pracy i tzreba obiadek podać 😉

Miłego popołudnia. Do później 😉

Ps. Izydor nadal śpi smacznie na tarasie 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A ja padam na twarz, mojej córce dzisiaj się wybitnie nic nie podobało! Tylko na rączki - no ale sorry nie będziemy się cały czas nosić. Efekt taki że płaczu to się nasłuchałam że hoho! Ale nie mam zamiaru jej ustępować bo zajęknie ! No i przez to jej marudzenie ogromne dziś to kąpiel była o 18! Woda troche ją uspokoiła, po kąpieli przytulaski wygłupaski i potem do łóżka. Więc śpi już od 19! Ten mój mały gizd!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDusia ja podziwiam Twoją córcie że tak śpi!!! Moja to czasem śpi 1,5 godziny w dzień ale zazwyczaj śpi godzinke choć i bywa że nie śpi wcale!!! Bo 15 minutowej drzemki spaniem nie nazywam!
I dziś tak było więc wysiadam!
Człowiek też jest głupi bo jak dziecko śpi to powinnam siąść na tyłku i odpocząć a nie kurcze brać się za robote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no wlasnie a jak to jest u was z tymi drzemkami w dzin dzieciaki maja stale pory o ktorych je kladziecie i koniec kropka czy poprostu kladziecie jak juz ewidentnie marudza???

i takie pytanie...ze tak napisze troche intymne....w tym tygodniu mam dni plodne powiedzmy od poniedzialku....a w srode doszlo do nieplanowanego..bara braa bez zabezpieczenia....wiec jakie jest prawdopodobienstwo na ciąże??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no wlasnie a jak to jest u was z tymi drzemkami w dzin dzieciaki maja stale pory o ktorych je kladziecie i koniec kropka czy poprostu kladziecie jak juz ewidentnie marudza???

i takie pytanie...ze tak napisze troche intymne....w tym tygodniu mam dni plodne powiedzmy od poniedzialku....a w srode doszlo do nieplanowanego..bara braa bez zabezpieczenia....wiec jakie jest prawdopodobienstwo na ciąże??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lala- moj syn tez postanowil dzisiaj dac mi w kosc, tyle ze on jeszcze nie spi 😞
a ja jak glupia dzisiaj szukam kluczy do domu.... nigdzie ich nie ma 😞 juz nie wiem gdzie mam szukac caly dom do gory nogami , i do tego mlody postanowil kwiatka przesadzac ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa_aniusia napisał(a):
no wlasnie a jak to jest u was z tymi drzemkami w dzin dzieciaki maja stale pory o ktorych je kladziecie i koniec kropka czy poprostu kladziecie jak juz ewidentnie marudza???

i takie pytanie...ze tak napisze troche intymne....w tym tygodniu mam dni plodne powiedzmy od poniedzialku....a w srode doszlo do nieplanowanego..bara braa bez zabezpieczenia....wiec jakie jest prawdopodobienstwo na ciąże??

Raczej dosyć duże 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorową porą!

Lala no to prawda, jak bysmy cały dzień miały nosicna rączkach to dopiero by było! ja to staram się wtedy usiąść z nią na podłodze i bawić się.. od razu odechciewa się jej na rączki 😉
Ale Twoja przynajmniej dzisiaj szybko poszła spać! Oby do rana już spała!!! 😉

Iza śpi tak koło 11 pól godz do godziny i potem ok 14:30-15 od pól godz do 2 godzin! Najczęściej jest tak, że jak uśnie w domu to pół godz i koniec! A jak na spacerku to te 2 godzinki pospi! Nawet jak wczesniej o 11 spała godzinę!

Ja też jak ona zasypia to biore się za robotę bo jak nie spi to nie ma kiedy! Przy rannej drzemce wstawiam obiad, a przy drugiej ogarniam co muszę 😉
Czasami udaje mi się usiąśc i posiedzieć jak ona jeszcze śpi 😉

aaa_aniusia ja kłade mniej więcej o stałych porach. A jak nie położę to jest taka markotna, że i tak musze położyć, bo się wytrzymac nie da 😞

Prawdopodobieństwo jest uważam, że w tym wypadku 50%! Albo zajdziesz, albo nie!
A skąd wiesz, że akurat w tym tygodniu masz dni płodne? Bo to połowa cyklu???? Nie do końca tak jest! Z reguły przyjmuje się, że dni płodne sa w połowie cyklu, ale w rzeczywistości to do końca nie wiemy kiedy one są! Dowód? Ja zaszłam w ciążę wtedy kiedy nie mogłam teoretycznie zajść! Skąd wiem kiedy zaszłam? Bo byłam wtedy 1,5 miesiąca przed slubem i nie widywałam się z moim przyszłym mężem codziennie.. a już tym bardziej nie sypialismy razem co dziennie... Akurat w czasie, w którym lekarz wyliczył, że dosżło do zapłodnienia nie mogło dojść, bo nie kochaliśmy się akurat wtedy! Wyliczył, że w Wielki Piatek doszło do zapłodnienia... połowa cyklu.. a ja widziałam się z mężem tzn wtedy jeszcze z przyszłym tydzień wcześniej w weekend i w Wielki Piatek bylismy na Drodze Krzyzowej, a potem On pojechał do siebie.. W sobotę nie widzieliśmy się, a w niedzielę był u mnie, ale wieczorem jechał do siebie, bo w poniedziałek ja byłam z rodzicami u nich.. i dopiero 1 maja poszaleliśmy... więc nic nie jest przesądzone! Mój gin też mówi, że przyjmuje się, że wpołowie cyklu sa dni płodne, ale tak naprawdę nikt nie wie kiedy one dokłądnie u danej kobiety są... 😉 to tak na pocieszenie 😉

Ale jeśli np w poprzednią ciążę zaszłaś właśnie w połowie cyklu to istnieje prawdopodobieństwo, że wtedy masz dni płodne!
Teoretycznie wtedy mogło dojśc do zapłodnienia 😉

Tak z całą pewnościa bedziesz doszukiwała się teraz oznak ciąży.. skąd ja to znam... 😉

mamaMatka to Ci młody narozrabiał... oby klucze się znalazły! A w torebce nie masz? lub w kieszeni kurtki??? 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też często na USG wychodzi, że dziecko jest albo większe niż wynikałoby to z OM (zaszła kobieta w ciąże wcześniej i dziecko jest starsze), albo też, że jest dziecko mniejsze niż wykazuje OM (kobieta zaszła w ciąże później).. no nie zawsze ale zazwyczaj tak jest.. i dlatego sprawdza się własnie obie te wielkości przy każdym USG 😉

A jak było u Was? Teoria ta sprawdzałaby się? jeśli z USG wychodziło, że dziecko jest wieksze to urodziłyście wcześniej niż termin z OM?
ja akurat nie mogę się wypowiedzieć, bo ja przed czasem ur z powodu przewrócenia się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen nie pitol że przytyjesz 10 kg po obiadkach od teściowej. Teraz masz mężusia obok siebie –spalicie wieczorem. Wiadomo, że życie we dwoje wiąże się z dodatkowymi obowiązkami ale i jaką masz podporę na co dzień. Ja na dłuższą metę nie chciałabym na odległość żyć. Choć nie wiem czy w naszym przypadku tak trochę nie będzie, jak chcemy zamienić mieszkanie…
Heheh Yen spójrz na kalendarzyk http://viggo.pl/dni-plodne/ myślę, że masz duże szanse na bejbisa.
U nas drzemka około 11-12 czasem 13 ale to rzadko.

Madzia_m3 u nas szaro i plucha. Było 5 na + ale wiało, że wydawało się dużo zimniej.
Ja też trochę się interesuję fotografią. Wiadomo, że dobry sprzęt kosztuje.. a najbardziej lubie zdjęcia makro robaczków, muszek itp..
Każdy ma swoje zainteresowania, Lala ludzi szyć, a Ty ciasta pieć. Musi być urozmaicenie na świecie, bo byłoby nudno gdybyśmy wszystkie były takie same.
Może Kubyś ma taki przejściowy etap wybrzydzania z jedzeniem i oby mu szybko minęło.

Lala oglądałam w ddtvn o dziewczynie która szyła ciekawe rzeczy i w necie zarabiała sporo kasy na tym. Liczy się dobry pomysł na to co chcesz szyć i dobra reklama.
Młoda może chce zwrócić Twoją uwagę,, Już sama nie wiem..Mój synek dzisiaj tak wyrżnął o panele, rozpłakał się bardzo i od tej pory też tylko na rączkach by siedział. Niestety zdjęłam dywan bo był brudny jak świnia ☺️. A na panelach się mój synuś przewraca. A ja w domu nie mam gdzie dywan wyprać (a także nie chcę by dzieck opary z tych szamponów do prania dywany wdychało) wiec mąż zawozi do wuja. Muszę jechać i wyprać. A tak to przydałby się 2 dywan, na zmianę. Jak mi przyjdzie zwrot z ZUSU to kupię ten 2 dywan bo nie mogę patrzeć jak się tak rozbija.
Wcale się nie dziwię, że ją wcześniej wykąpałaś. Zresztą jak dziecko ma taki płaczliwy i marudny dzień to i zmęczone jest bardziej niż zwykle.

MamoMatko
fajnie, że macie nowy supermarket. Im więcej tym lepiej, bo różne i różniste promocje. Jeden sklep prześcignąć się chce z drugim a my konsumenci korzystamy na tym 
Mojej koleżance dziecko schowało klucze do buta, może tak poszukaj?

McDusia ale masz dobrze z tym spaniem Izy na tarasie. Możesz w tym czasie sobie porobić domku a Iza zażywa świeżego powietrza. U nas jedna drzemka ale przy tym za dużo nie zrobię bo mogę młodego obudzić..
Ja wiem kiedy spłodziliśmy syna bo akurat byłam u gina na przeglądzie 😎 i powiedział że DZIŚ MA PANI OWULACJĘ. I tego dnia się staraliśmy i wyszedł nasz cudowny synek. A jeśli chodzi o wyniki to zawsze był większy…taki typ.

Fajny i nietajny miałam dzisiaj wieczór. A dlaczego? Fajny bo wpadła kumpela i wyskoczyłyśmy na spacer a potem na kebaba mnie wyciągnęła. Dostałyśmy po ciachu gratis. To miłe. Pogadałyśmy i jakoś nam razem się lżej zrobiło.
A nie fajnie, bo troszkę ścięłam się z mężem. Wchodzę do domu i co widzę? Dziecko siedzi na podłodze samo a mąż zamiast się z dzieckiem pobawić (a prosiłam go o to aby z nim coś poukładał czy samochodami się pobawił) to siedział przed komputerem. Nosz ku**wa!!! Jak tak to jest zbyt zmęczony po pracy i nie ma sił się bawić z dzieckiem a na kompa ma siłę. Nie powiem, bo mną zatrzęsło. Nie wiem już jak mam do niego czasem trafić. Zadałam mu tylko jedno pytanie. Czy jak pójdę do pracy a synek do przedszkola, to według niego to powinnam być tak zmęczona że nie będę miała sił ugotować obiadu, wyprać jego gaci czy się z dzieckiem pobawić??? Ile on ma lat??90??? Młody człowiek a życia w nim zero. Sorka ale musiałam się wyżalić.. I jak do niego mam trafić?? Wiele razy tłumaczyłam na spokojnie ale on reaguje jak się drę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabelle chciałam sprawdzić ten kalendarzyk, ale zapomniałam kiedy okres miałam.. 😞 a nie zapisałam sobie 😞

oo ja też kiedyś na czymś oglądałam program jak laska zaczęła szyć chyba miski to były takie smieszne z minkami.. i teraz juz zatrudnia osoby 😉 więc powodzenia!

Ha ha w pierwszej chwili myślałam, że u gina zaszłas :P heh już nie chciałam pytac czy z ginem czy z mężem hi hi 😉

Co do męża, to może akurat coś sprawdzał w necie? Skoro Miki bawił się sam a nie płakał i nie marudził, to ja bym nie robiła awantury o to 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDusia syn z męża 😉 zbereżnico 😜 😜 😜
Nie robiłabym afery o to ale mogę sobie rękę uciąć że siedział na allegro a syn sam się bawił. Albo jak nie siedział na kompie to na kanapie przed tv i to jest dla niego "zajęcie się dzieckiem" Tłumaczę mu, że dziecko potrzebuje jego uwagi, zabawy ale chyba mówię w jakimś innym języku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabelle no nie poradze zbytnio, bo mój mężuś jak wróci z pracy to zje obiadek (Iza z nami je tyle, że my pierwszy a ona drugi ) i potem bawi się z małą, a ja ograniam po obiedzie 😉
potem do nich dołączam lub zostawiam samych 😉 czasami super się bawią więc się nie wtrącam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDusia napisał(a):
Anabelle no nie poradze zbytnio, bo mój mężuś jak wróci z pracy to zje obiadek (Iza z nami je tyle, że my pierwszy a ona drugi ) i potem bawi się z małą, a ja ograniam po obiedzie 😉
potem do nich dołączam lub zostawiam samych 😉 czasami super się bawią więc się nie wtrącam...



chciałabym aby mój też taki był...ja jak robię obiad to wciąż go proszę aby zajął synka zabawą ,bo w kuchni np coś smażę i boję się aby tłuszcz na niego nie prysnął. Niby go weźmie do pokoju, ale nie bawi się z nim, więc synek się z nim nudzi i idzie mamusi w kuchni pomóc. Czasem jest to denerwujące, bo pląta mi się pod nogami, wyciąga mi garnczki, pokrywki itp rzeczy na środek kuchni a kuchnie mam małą więc muszę lawirować między tymi rzeczami i pilnować aby się nie poparzył. A i jeszcze co mój szkrab robi - to wyłącza mi kurek z gazem 😮 i tak mam wesoło. Chciałabym aby mąż poczuwał się do tego aby mi pomóc, abym mogła zrobić w spokoju obiad, bądź się spokojnie wysikać. Tłumaczę, proszę ale on nie rozumie......... 😞 😞 😞 😞
Czy któraś z Was ma podobnie? Ktoś może mi poradzić jak postąpić z mężem aby zrozumiał pewne oczywiste rzeczy... że jest ojcem i ma też swoje obowiązki. Jak skłonić i zachęcić go do zabawy z dzieckiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie dziwię się, że się wkurzasz, bo też bym się wkurzała, zwłaszcza, że tłuszcz lubi pryskać i niech akurat na nia prysnie... mój to zabiera Ize i sie bawia i ja moge robic w kuchni, ale zazwyczaj jak robie obiad to on jest w pracy tylko w weekendy jest w domu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz każdy facet mma coś w sobie z dziecka!!!

Może mu po prostu głupio tak jakoś bawić się i wypowiadac stale monologii.. i wymyslać zdania... no nie wiem jak to uzasadnić.. staram się... ale myslę, że jak kupicie małemu kolejke to już będzie znim puszczał.. 😉 albo jakiś fajny tor samochodowy...

Ja mam córkę,ale widzę że coś ją auta pociągają i tarktory... więc kto wie co z niej wyrośnie... może niedługo kolejny samochodzik jej kupimy zamiast dziewczecej zabawki i mąz bedzie sam się mógł tym pobawić hi hi 😉

Własnie wrzucam na you tuba film jak moje dziecko dzisiaj szalało z autem na podłodze.. i kto tu mówi, że dziewczynki maja bawić się lalkami a autkami chłopcy????

http://www.youtube.com/watch?v=aEc35BsFXs8&feature=youtu.be

Gorzej niż niejeden chłopak... 😉 hi hi tutaj tylko fragment, bo cały film jest ow iele dłuższy, bo ona tak 15 minut jeździła samochodzikiem po salonie... ale za długo by wczytaywało na you tuba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
Rzeczywiście pustki okropne. My wstaliśmy o 7:30 i moje dziecko powinno w tych godzinach 11-12 mieć drzemkę ale walczy ze mną niesamowicie, mimo iż widać gołym okiem że jest śpiący. Wsadziłam go w huśtawkę i zobaczymy czy mi się uda 🤔 go uśpić...
Ja zdążyłam pranie wstawić, powycierać kurze, poodkurzać i czekają na mnie gary do zmywania..nie lubię tego.. 🥴 i mycie podłogi, ale czekam aż brzdąc uśnie..

ooo usypia 😉

Za oknem deszcz pada....ale szaro-buro.. 😞 ja chce słońca!!!!!!!!!!!!!!!!!

Usnął idę zrobić sobie kawę (dzisiaj to już chyba 3 będzie) a potem czas się brać za robotę, bo samo się nie zrobi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...