Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
my dostaliśmy happy jak Maja była mała jeszcze (haha jak to brzmi, tzn miała ze 3 miechy)
i jakoś nie wchłaniały dobrze.. Ja używam dady biedronkowej 28zł za 58 pieluszek i są rewelacyjne, jak dla mnie to niczym się nie różni dada od pampersa , jedynie zapachem bo dada dość intensywnie pachnie - ale ja mam sposób i wyciągam zawsze wszystkie pieluszki na regał obok łóżeczka - praktycznie i funkcjonalnie bo pieluszki tracą swój zapach no i zawsze pod ręką!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Faktycznie poczytałam przed chwila kilka opinii na necie o tych Happy i nie mają zbyt dobrych opinii, koleżanka zachwycona, może akurat jej podpasowały...coś nie mogę się przekonać do innych pieluch serio...Dady nie próbowałam,koleżanki używają i też nie narzekają...no zobaczę, może i ja wypróbuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja używam Babydream z Rossmana i są git. Z innych to używałam Pampers Activ Baby ale te z Rossmanna są tańsze i wydawało mi się, że nawet lepsze. A Dade miałam raz i ten zapach kleju mnie zraził jakoś. No ale Lala ma na to swój sposób. A i ja płacę za 80 pampersów czwórek 43 zł. Czasami jak są na promocji to 39,90
A o pieluszkach Happy słyszałam same złe opinie.

Lala śliczne zdjęcia z mężem! No i w ogóle nie widać że masz grzywkę, dobrze ją kamuflujesz 😉

Madzia pisz nam na bieżąco jak się rozwija mała fasolka bo ciotki klotki już ją pokochały całym sercem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka!
My już wstałyśmy, Maja nakarmiona obrobiona buszuje w leżaczku!
Ja weszłam się przywitać 🙂 a zaraz ścielenie łóżka,łóżeczka 😁
I musze ześć jakieś śniadanie, bo właśnie sobie uświadomiłam że wczoraj jadłam tylko bułke z serkiem totpionym i paczke m&msów 😮 także zaraz sobie coś uszykuje!
Nocka fajowa! Maja jak padła po 20.00 tak wstała o 7.30, bez płaczu w nocy !jupi! No a mężulek wrócił krótko przed północą, jeszcze chwilke pogadaliśmy i poszliśmy śpiochać. I nawet jestem wyspana i jakoś wypoczęta 🙂 A słoneczko świeci. Chyba zaraz zaczne brać się za obiad żeby później mieć luzik. U mnie dziś pulpety w sosie pomidorowym i młode ziemniaczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć,

My już z Kubusiem po badaniach, Mały przespał całą drogę 🙂, więc szybciutko jesteśmy w domu, jem śniadanko zaraz, też obiadek zrobię i na spacer. Dziś lepsza pogoda chyba będzie.

Zazdroszczę tym wszystkim co mają w domu porządek, ja jestem teraz sama z Kubusiem i mój mały terrorysta nie pozwala mi odejść od siebie, muszę być zawsze w zasięgu wzroku 😞. Pozostaje tylko weekend.

Co do Taty, Tata jest szczęśliwy, ale martwi się o Mamę jak wszystko ogarnie i powtarza, że Kubuś nie może mnie tak terroryzować bo jak się pojawi drugie będzie non stop płacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamusie 🙂 U nas też dziś lepsza pogoda, ale planuję z małym wyjście dopiero po południu koło 17, bo dziś ciężarna przyjaciółka wpada na obiad 😜 U nas tez nocka przespana, Oskar zasnął chwilę po 21, a wstał o 7 rano 🙂

Lal89 Oskar śpi w łóżeczku, tylko czasami nad ranem jak marudzi to biorę go do siebie i zasypia jeszcze na 1-2 godz z mamusią...wczoraj tak miałam i....śpię i czuje jakieś klepanie w rękę...otwieram oczy , a tu takie małe gałki wpatrzone we mnie 🙂 jakie to było słodkie 🙂

Pewnie Wy też tak Mamusie moje drogie macie, ale normalnie te malutkie stópki Oskara to mogłabym całować cały dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie ja tak szybciutko bo nie mogę Emi spuścić z oczu 😞 Ciągle gdzieś się przemieszcza i zaczęła wstawać więc muszę ciągle na nią patrzeć.
Zaniu nie byłam jeszcze w Kryspinowie. W moje miejscowości skad pochodzę jest duży zalew i tak chodzimy ale raczej na spacer niż żeby się kąpać lub opalać.
Ja używam tylko oryginalnych pampersów. Kupiłam DADĘ Z BIEDRONKI i jak Emi zrobiła siku i przyłożyłam rękę to miałam mokrą dłoń a pampersy nawet jak są ciężkie od sików to w środku nie ma wilgoci bo mocz jets zamieniany w żel. Dadę zakładam żeby wykorzystać tę jedną paczkę i po każdym siku od razu zmieniam. Ale ostatnio ciągle łapiemy siku na nocnik tak że zużywamy tylko 2-3 pieluszki na dobę 🙂
Ostatnio Emi zaczęła odmawiać mi jedzenia zupek. Mleko, kaszki, jogurty i owoce zjada chętnie a warzyw nie chce 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel ja też tak sprawdzam pieluszki, nie miałam tak jeszcze żeby było czuć wilgoć chyba że pampers już fuuul napakowany. A zużycie 3 pieluszek na dobe super! My zużywamy ok.6 no chyba że Maja bez pampersa lata to wtedy mniej.. No ale kupsztal zawsze musi być do czystej pieluchy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!!
Ale się naczytałam Waszych opowieści wakacyjnych!!! Fajnie, że spędziłyście je w dobrych nastrojach 😁 🙂 było tak... rodzinnie 🙂 🙂

Cherry, to zdjątko Armandzika mnie nie zaskoczyło, no może trochę 🙂 🙂 Kacper chyba jako pierwszy będzie śmigał na nóżkach!!! Spryciarz mały!! 🙂 🙂

Lala! Ty to masz zapał dziewczynoo... Chyba masz za dużo wolnego czasu 😜 😉 Majeczka śliczną ma tą grzywę!! 🙂 🙂

Krusyna, brawko za te 8 miesięcy Maksa 🙂 🙂 Ale Ci chłop szybko rośnie 😉 😜

Shelby, zdjęcia super!! Pewnie wakacyjny wypad udany 😉 A Maks wygląda booosko 🙂 🙂

Zaniu, Emilka jak słodko śpiocha 🙂 🙂 pewnie zmęczona dziecinka była 🙂

Zaka, Ty kobieto pracująca 🙂 🙂 Twoja nieobecność jest usprawiedliwiona 😉 Super, że Jaś już uśmiecha się z zębami 😁 😁

Moja Zośka jak wstanie (a ja jeszcze śpię) zawsze ciągnie mnie za nos... 😮 albo włosy... zależy na której stronie śpię 😉 I też mi jest ciężko ją zaostawić chociaż na chwilę samą bo już marudzi, płacze i jest jej źle, więc zostaje mi tylko wolna chwila jak zasypia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,

ja też na chwilkę bo zaraz mamy gości.

My używamy Dady i bardzo mnie dziwi opinia Marinel...

Nigdy ale to przenigdy nie było takiej u nas sytuacji. Chyba Marinel miałyście źle założoną pieluchę. Kacper zużywa około 5-6 pieluch dziennie ale to dlatego że dużo sika bo dużo pije... tak jak pisałam min. 240 ml dziennie. do bani .

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych pieluch. O Happy słyszałam tylko złe opinie. Huggies też przetestowaliśmy i były


U nas 36 stopni be komentarza proszę!!!! 😞 😞 😞 funkcjonować się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Właśnie wróciłam od kuzynki - wypiłyśmy kawcię, byłyśmy na spacerku, a potem siedziałyśmy na schodach i plotkowałyśmy 🙂 Jej synek, jak się dowiedział, że przyjedzie Maksiu, to jęknął: "O nieeee..." - a to dlatego, że Maksik bardzo nas absorbuje i Filutek już nie jest w centrum, a to ogromny cios dla 5. latka 😉 No, ale Maksik skradł serce kuzyna (chichrał się tylko do niego i piszczał z radości jak ten się chociażby spojrzał), a i ja znalazłam czas na rozmowę z nim, więc przedszkolak (mój idol zresztą 🙂))) był zachwycony wizytą i stwierdził, że on Maksia będzie wszystkiego uczył, a jak MAksik będzie płakał, to mam zadzwonić i Fifi przyjedzie i Maksia rozśmieszy 😁 🙃 Strasznie się cieszę 🙂))

Judzia - dziękuję 🙂) Rośnie, rośnie mi chłop jak dąb 🙂))

Ja też używam Dady - na dzień, a na noc Pampersa Sleep & Play.

Nooo...a dziś jedziemy na weekend do lasu - kupiłam jakieś plastry i spray przeciw komaromi kleszczom oraz moskitierę - ciekawe czy to Maksia ochroni. Chcę iść z nim na jagody, bo powinny już sie pojawić, tym bardziej, że ostatnio popadało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie!!! Uf jak gorąco Mam dość eh zawsze narzekam Gorąco żle zimno tez i dogódź tu kobiecie.
Kubie po danonku nic nie wyskoczyło ale moja perdiatra powiedziała ze danonki najwcześniej jak dziecko skonczy dwa latka wiec kupiłam mu dzis jogurciki dla niemowląt.

W sobote wielkie zakupy w ikea do nowego mieszkanka. Juz zsie nie moge doczekac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 - jak kiedyś spotka mnie to szczęście, że będę urządzać własne M lub własny D 🙂 to na pewno skoczę do ikei 😁 zazdroszczę troszeczkę 🙂

krusyna - no to Maksio dorobił się starszego brata obrońcy 😁
gratulujemy 8 miesięcy 🙂

Cherry - dobrze, że Kacper nie woła z drugiego pokoju, MAMUŚKA przynieś mi lemoniadę 😁

judziu - to musi być bardzo zabawny moment - zanim Ty się obudzisz, a Zośka pracuje nad tym, żebyś otworzyła oczy 😁

lala - u nas to samo - burżuazja - tylko do czystej pieluchy kupa 😁 ale masz dietę - o ho ho kochana 😁 śliczne zdjęcia ze spaceru 🙂

Marinel - może w upale Emilce mniej smakują warzywa?

yen - jak tam spotkanie z przyjaciółką? udane? jak ona znosi te upały? a co do pieluch happy - my zużyliśmy całą paczkę i nie mam do nich żadnych uwag - są całkiem miłe, a Maksiowi od nich nic nie było - dodam, że od pampersów sleep and play dostał wysypki, my używamy huggiesów - bo wychodzą nam najtaniej - około 40-45 groszy za sztukę 🙂

madziu - dobrze, że Tata myśli o Tobie! jak się czujesz? głowa ciągle boli?

Zaniu - my raz z Maksiem mieliśmy przejścia w galerii handlowej i musieliśmy na szybko kupić pieluchę, a te rosmanowskie były w paczce sztuk dwie, stąd mieliśmy okazję je wypróbować - faktycznie, nie są złe 🙂 ale mieliście fajną imprezę na tej plaży 😁 mój mąż ma tylko małe co nieco na klacie, mnie tam gąszcze nie odpowiadają 😁 nie spaliśmy w namiocie, to taki plażowy wiatrochron ;D byliśmy w Gdańsku 😉

Zaka - jak dobrze, że o nas pamiętasz i masz chwilę, by napisać; dobrze, że włoski już nie lecą, u mnie też nie 😉

martusiap - ja niestety nie mam doświadczenia z parasolkami, czapeczkę ubieram zawsze, bardzo cieniutką z bawełny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tylko na sekundę, bo już zbliża się burza...grzmi...

Krusyna gratulacje z okazji 8 miesięcy 🤪 jak ten czas szybko leci 🤪

Shelby spotkanie udane, moja przyjaciółka jak na razie dobrze znosi upały, bo to dopiero piaty miesiąc, no i tylko 3 kg przytyła...w ogóle nie widać po niej , że jest w ciąży 🙂 Za to poszła się poopalać do ogródka wariatka...no oprócz brzucha oczywiście, ale nie wiem po co jej to było, bo tak się spaliła, że jej z twarzy skóra schodzi i ma opryszczke na ustach z przegrzania...zjebki dostała ode mnie, no bo co ona wyprawia!!!

No i pogoda faktycznie masakryczna...lało się dzisiaj ze mnie, Oskar jak wstał po drzemce to włosy miał tak mokre , jak po umyciu...lubię gorąc, ale nie duchotę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen święta racja, ja kocham lato ale nie duchote! a to co sie wyprawia ostatnio.. eh. Czuje się jak rzep - gdzie się dotkne tam przykleje! A Maja potrzebuje mnie cały boży dzień, w leżaczku be, w łóżeczku broń boże, na puzlach minuta, na dywanie 2, byle by u mamusi i chodzimy tak razem prawie aż sklejone 😮 nie pozwala mi zostawić siebie samej! a była taaka grzeczna 😁 i dawała mamusi więcej luzu !

a i jutro ma być najgorętszy dzień! dacie wiare?! ma być jeszcze gorzej!!! więc chyba zostaniemy w domku! bezpieczniej będzie


shelby! świetny tekst - ten z lemoniadą do cherry - dla pocieszenia chyba dodam że Armando jeszcze tak nie woła!
😁 no i jeszcze ten tekst o robalach !mega!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o dzień dobry! zapalam 😁

ach Lala - wiesz co, u mnie to jest jeszcze taki problem - w czasie usypiania w ciągu dnia - na rękach nie, w łóżku nie - także ogólnie ryczymy sobie - myślę, że to zestaw zęby+upał uch
śliczna Majka 😁 i ta grzywusia 😁 hihi

Yen - opalanie w ciąży jest okej - ale tak do spalenia to pewnie raczej nie
u mnie w 5tym to już co nieco było 😁 hihihi

miłego dnia Drogie Panie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie,

U nas od rana burzowo. Mieliśmy zamiar wyjść z Kubusiem o 9 na spacerek, bo potem am być podobno u Nas 30 stopni w cieniu ( nie wierzę po ostatnich dniach), ale niestety co chwilę pada. Ciekawe jak tam Kursyna w lesie w taką pogodę, bo wiem, że na Kaszubach burze szaleją.

To Lala i Shelby witajcie w klubie 😉. Mój Kubuś to jest taki terrorysta, że szkoda gadać i muszę coś z tym zrobić. Zostawię go na chwilę samego i od razu płacz. Oczywiście ten rodzaj płaczu jest inny od tego jak się w coś uderzy, albo brzuszek go boli. Kiedyś mogłam go spokojnie zostawić na 10 min u niego w łóżeczku, teraz nie mogę nawet na 20 sekund, jak leży na ziemi z pokoju też nie mogę wyjść. Słyszałam o metodzie zostawienia dziecka w swoim pokoju i pójścia do innego i czekania aż się samo uspokoi. Nie wiem co mam z tym zrobić, bo za 5 miesięcy nie będzie mógł być cały czas na rękach. Myślę, że gdyby nauczył się raczkować to by było lepiej, bo by po prostu za mną próbował poczłapać.

Shelby czuję się różnie i na pewno nie mogę się wypuszczać na takie spacery jak wczoraj po 9 km. Myślałam ,że do domu nie wrócę, tak mnie brzuch bolał. Boję się tylko, żebym nie musiała w I trymestrze leżeć, bo z Kubusiem przeleżałam od 6-9 tygodnia. Jak na razie beta hcg po dwóch dobach urosło więcej niż 2 razy, resztę badań też dobrze poza TSH :/. Dla mnie najgorszy z Kubusiem był I trymestr i końcówka III.

Jeśli chodzi o Pampersy, ja używam Pamers Active Baby. Próbowałam różne pampersy i moim zdaniem Pampersy mają najlepszą chłonność, o ile w ciągu dnia zmieniam pieluchy często, tak w nocy zmieniam tylko raz. Jak jest promocja to kupuję więcej i tyle.

A i kg się boję, bo mam 8kg nadprogramowe na starcie. Myślę, że przy dwójce maluchów dostanę tak w kość, że szybko samo zniknie 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...